Şimdi Ara

Uydunet & Kablonet IP değiştirmek (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
59.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferdcasx

quote:

Orijinalden alıntı: Majeste1

Bende de cbw-560 buradaki her şeyi denedim ama olmadı.İşletim sistemim XP. Bi önerisi olan varsa çok makbule geçer. Çıldırmak üzereyim.

Komut satırını açın, ipconfig /release komutunu verin.
    ipconfig /flushdns komutunu verin.
    Modeminizi fişten çekin.(10-15 saniye kadar bekleyin)
    Modemi fişe takın ve bilgisayar dahili ip adresi(192.168.X.X gibi olan) aldığında tekrar ipconfig /release komutunu verin.
    Modem hat aldığı zaman ipconfig /renew komutunu verin.

İlginize teşekkürler ama yine olmadı zaten ilk komutlardan sonra modemi fişe taktığımda (192.168.X.X gibi olan) bunu modem almıyor en azında dos ekranında bişey olmuyor. Tekrar ipconfig /renew yapmanız gerekiyor onu da yaptım cable ışığı yanınca ipconfig /renew de yaptım olmadı. Siz bu modemi kullanıyor ve bu yolla ip değiştirebiliyor musun peki?

• @Majeste1
    Aynı modemden kullanmıyorum. İlk komutlardan sonra modemi fişe taktığınızda yerel ip(192.168.xxx.xxx) alması gerekir, o durum modemle değil xp ile ilgili. Bilgisayarınız modeme nasıl bağlı? Eth., usb, wireless? Router cihazı kullanıyor musunuz?
  • arkadaşlar neden dediğim gibi müşteri hizmetlerini aramıyorsunuz böyle uğraşıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdcasx

@Majeste1
    Aynı modemden kullanmıyorum. İlk komutlardan sonra modemi fişe taktığınızda yerel ip(192.168.xxx.xxx) alması gerekir, o durum modemle değil xp ile ilgili. Bilgisayarınız modeme nasıl bağlı? Eth., usb, wireless? Router cihazı kullanıyor musunuz?

Ethernet'ten bağlı ama fişe taktığımda dediğim gibi yerel ip'yi almıyor tekrardan ipconfig /release yazmam gerekiyor. Router derken zaten modem wireless,bundan önceki kullandığım kablolu kablo modem de bu işlem çok kısa bir süre de oluyordu ama sanırım bu CBW-560 modeme özgü bir şey.

quote:

Orijinalden alıntı: BuRaK

arkadaşlar neden dediğim gibi müşteri hizmetlerini aramıyorsunuz böyle uğraşıyorsunuz?

Bazen 5 dk içinde 2-3 kere ip değiştirmem gerekiyor bu yüzden her seferinde müşteri hizmetlerini aramak gerçekten çile olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

not: windows xp de çalışır.
    not 2: modem ile bilgisayara giren ethernet kablosu arasında router gibi ağ çoklandırcı donanım varsa çalışmaz.

http://rapidshare.com/files/194021505/rapid.cmd

linkteki dosyayı indirin 1kb bişey.

daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin. daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip %80 değişmiş olacaktır. ben bu yöntemi 2 yıldır kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma yolladım dosyayı.

ayrıca jdownloader adlı programın ayarlarından dosyayı indirdikten sonra bu dosyayı aça tıklayıp indirmiş olduğunuz dosyaı seçerseniz; program her indirmeden sonra dosyayı açıp IP yi değiştirir ve diğer dosyaları indirmeye devam eder. kısaca rapidshare için çözüm.

Açılmış benzer konular;

kablo internet ip değiştirmek >http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm

bu yöntemle oluyor bende 1 yıldır bu nu kullanıyorum 10 sn anca sürüyor ip degiştirmek ,gündede en az 10 kere degiştiririm

• Arkadaslar Netmaster cbw-700v modem ve Win7 ile wireless bagli olarak ip degisimini bulabilen oldu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasdag -- 24 Ocak 2011; 20:19:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

not: windows xp de çalışır.
    not 2: modem ile bilgisayara giren ethernet kablosu arasında router gibi ağ çoklandırcı donanım varsa çalışmaz.

http://rapidshare.com/files/194021505/rapid.cmd

linkteki dosyayı indirin 1kb bişey.

daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin. daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip %80 değişmiş olacaktır. ben bu yöntemi 2 yıldır kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma yolladım dosyayı.

ayrıca jdownloader adlı programın ayarlarından dosyayı indirdikten sonra bu dosyayı aça tıklayıp indirmiş olduğunuz dosyaı seçerseniz; program her indirmeden sonra dosyayı açıp IP yi değiştirir ve diğer dosyaları indirmeye devam eder. kısaca rapidshare için çözüm.

Açılmış benzer konular;

kablo internet ip değiştirmek >http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm

bu yöntemle oluyor bende 1 yıldır bu nu kullanıyorum 10 sn anca sürüyor ip degiştirmek ,gündede en az 10 kere degiştiririm

Bunu denemiştim zaten bu da olmamıştı. Artık kesin çözümü buldum tekrardan eski modemime döndüm. Ama CBW-560 kullanıpta IP değiştirebilen varsa paylaşırsa sevinirim. En azından o zamana kadar eski modemle devam edicem.

• XP'de kabloyla falan uğraşmadan rahatlıkla değiştirebiliyordum ve bu jdownloader'da çok işe yarıyordu.ama win7'de ancak gücü keserek değiştirmek mümkün oluyor. bu da pek işime gelmiyor.yabancı forumları da araştırdım ama malesef bunun bir çözümünü bulamadım.
  • Win 7 için ilaç TMAC V5 R3 adlı prg.dır.

Kullanımı :
    http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: xMANİTUx

Win 7 için ilaç TMAC V5 R3 adlı prg.dır.

Kullanımı :
    http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm

Deneyelim. Yanlış anlamadıysam sistemin ağ kartına ait MAC adresini geçici olarak değiştiriyor.Bu da bağlı olduğumuz ISP'nin yeni bir IP atamasına yol açıyor.

Düzenleme:

Win7'de işe yaradı.kablo tak çıkar yapmaktan kurtulduk.teşekkürler.

jdownloader için de bir çözüm var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eşkinci -- 10 Şubat 2011; 2:43:53 >
  • Bende işe yaramadı bu programla mac değiştirmek. Nasıl yapmamız lazım?
  • Win 7, 64bit kullaniyorum.

Birsey merak ettim, bahsi gectiyse de ben gormedim: JDownloader'in Settings>Reconnection bolumunde gorunen IP'niz kablo modemden mi (94.238.vs), yoksa routerdan mi (192.168.vs.) seklinde?
  • Merhabalar;

Ben ilk mesajdaki BAT dosyasını indirdim . ükü kez denedim IP falan dğeişmedi..

MODEM: NETMASTER CBW-700V

Nerde yanlış var acaba?
  • programın linki burada.http://rap....idshare.com/#!download|260cg|238179847|TMACv5_R2_Setup.zip|1322
    bu programla win 7 de değiştiremedim ip adresini.
  • Uydu net kullanımı ip değiştirme tam ve kesin çözüm.

Beni tanımak isterseniz:http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/07/31/159798.asp

Selamlar ben bilginin değerini bilen ve meslek sırrı gereği bilgi paylaşımı çok sık yapmayan biriyim, ancak bu uydunet ip değiştirme sorunundan benim gibi mağdur olan çok fazla kişi olduğunu gördüğüm ve konuya hiçbir bilir kişi destek veremediği için yaklaşık 2 aydır sadece kendi çabalarımla edindiğim deneyim ve bilgileri sizlerle paylaşıyorum. uydunet müşteri hizmetleri dahil uydunet teknik destek, modem üreticisi netmaster teknik destek gibi pek çok birimle saatleri aşan telefon görüşmelerim sırasında yaşadığım saçmalıkları, uydunet teknik destek yetkilisine gönderdiğim 5 sayfalık yazıyı ve gelen yetersiz cevabı hiç yazmıyorum bile çünkü aradığım çözümü en yetkilisi dahil bilmiyor ki sorularıma cevap veremediler.

Uydu net kullanırken:

1 - Kablo modem değişikliği için kullanılacak modemin mac adresi müşteri hizmetlerine bildirilmesi gerekiyor. Aksi halde modem internet sinyali alamaz ve bağlantıya geçemez. Modem anlık değeri yani sinyal kontrolü içinhttp://62.248.80.10/ adresindeki boş satıra modem mac adresi girilir ve modeminizin sinyal değerleri görülür, eğer bir hata varsa kırmızı alanda belirtilir. şayet modem değişikliği yapılmışsa müşteri hizmetlerine modem mac adresi bildirilmiş modem çalışıyor olsa bile bu sinyal değerleri binanızdaki kablo tv kutusundan tekrar ayarlanmalıdır çünkü değişen modemin sinyal çekiş değerleri farklıdır ve hız sorunları yaşanabilir. Hız sorunu yaşayanlarahttp://62.248.80.10/ adresinden modem mac numarasını girerek sık,sık sinyal kontrolü yapmasını öneririm.

2 - İp değiştirmek için kullanılan modemi elektrikten çekip birkaç dakika bekleyerek modemi tekrar çalıştırma yöntemi kablo internette işe yaramıyor. Bu sorum kablo net (fiberoptik) alt yapısını kullanan servis sağlayıcılarının hepsinde vardır.

3 - Kullanılan kablo modemde Router ve Bridge olarak adlandırılan iki seçenek vardır ancak modemin bu iki seçenekten hangisini kullanabileceği modemin marka model ve programına göre değişir ve bu iki seçenek aynı anda kullanılamaz.

4 - Modem ara yüzüne giriş için kullanılan adres örneğin: 192.168.0.1 iken Modem Bridge seçeneğinde kullanılıyorsa bu adres açılmaz. Bridge girişi için örneğin: 192.168.100.1 adresi gibi farklı adresten giriş yapılır. Modem Router seçeneğinde kullanılırken ara yüz programında yer alan opsiyonlara göre, Bridge seçeneğinde kullanılırken opsiyonlar farklı ve daha az seçim alanı verir. Modeme yayın kablosu takılmadan girildiğinde bu opsiyonlar yine farklılık gösterir.

5 - ip değiştirebilmek için bilindiği gibi müşteri hizmetlerini aramamız gerekmektedir ve bu saçmalık üyelik işlemi sırasında müşteriye söylenmediği için benim gibi 2 yıl taaddütlü üyeler açısından çok büyük sıkıntı yaratır çünkü iptal etmek istersek modem ve hat aktivasyonu kurulum bedelleri istenir. Bu durum bence dijital dolandırıcılık niteliğinde bir suçtur, çünkü ip değiştirme ve switch (hup) kullanımı gibi işlemlerde sorun yaşayacağımız üyelik işlemi sırasında bize uyarı bilgisi sunulmamıştır.

6 – alt yapı kaynaklı bu sorunları aşabilmek için önce alt yapının nasıl çalıştığını anlamak gerekiyor. uydunet modemi Bridge seçeneğinde kullanılırken bilindiği gibi release ve renew ms dos komutlarıyla ip değiştiriliyor. .bat haline getirilen komutlar şu şekilde:

ipconfig /release
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

komut içinde geçen “Yerel” adı bilgisayardaki ağ bağlantısının adını temsil ediyor ve kullanılacak bilgisayarda ağ bağlantısının adı Yerel olmalıdır. Bu komutlar Windows xp işletim sisteminde çalışıyor. Diğer Windows versiyonlarında çalışan komutları ilgili forum açıklamalından bulmak mümkündür.

7 - uydunet modemi Router seçeneğinde kullanılırken bu release ve renew dos komutları ip değişikliğini yapamaz çünkü kimsenin dikkat etmediği çok önemli bir ayrıntı vardır. uydunet sistemi sadece modem mac adresini değil bilgisayarınızdaki Ethernet kartının mac adresini de kayıt eder ve sadece 2 bilgisayar yani 2 ethernet mac adresine izin verir ve 2 ethernet mac adresine 2 ayrı real ip verir.

8 – örneğin uydunet modemini Bridge seçeneğinde kullanılırken switch (hup) cihazına bağladığımızı ve switch (hup) cihazına da 2 ayrı bilgisayar bağladığımızı düşünelim bu durumda modem switch (hup) cihazından 2 ethernet mac adresini alır ve bağlı olduğu servis sağlayıcının boştaki ilk server e kayıt eder. Yani real ip elde etmiş oluruz ve ip adresleri farklıdır, ip adresinin nerede olduğunu gösteren bir siteden bakılırsa biri İstanbul görünüyorsa diğeri Ankara görünebilir. Örnekte kullandığımız 2 bilgisayardan ister biri ister ikisi birden değişip yerlerine başka bilgisayar bağlandığında internet hatasıyla karşılaşacak ve internete giremeyecektir çünkü Ethernet mac adresleri farklıdır, uydunet server de az önce devreden çıkarttığımız iki bilgisayarın mac adresleri kayıtlı durumdadır ve boşta kalma zaman aşımı, kiralama süresi dolana dek veya müşteri yetkilisi modem reset’leme işlemi yapıncaya kadar mac adresleri yenilenip değişmez.

9 - uydunet modemi Router seçeneğinde kullanılırken modemin Lan mac adresi modemin Router hizmetini uygulayabilmek için rezerve edilir yani kullanımda tutulduğu için release ve renew dos komutları ip yi yenileme yapamaz çünkü zaten bilgisayarın aldığı ip Router’ın ip havuzundan aldığı ip adresidir yani real ip adresi değildir.

10 - Kablo modemi Bridge seçeneğinde kullanırken oluşan bir başka problemde: “generic host process for win32 services bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor” hatasıdır. Bunun nedeni kullanılan bilgisayar ağ yani doya paylaşımı bağlantısına açık konumda olduğundan ve her nasıl her nedense Bridge modu buna engel olur ve işletim sistemide bunu saldırı sanarak host uygulamasını kapatır. yani internet bağlantısı kopmuş oluyor. Bu sorunun çözüm için windows regedit kayıt düzenleyicisini kullanarak sistemde sanki usb modem varmış gibi şu değerleri girmek gerekiyor:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
    "TransportBindName"="" Ve [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole]
    "EnableDCOM"="N"

Sistem bu durumda çalıştığında Kablo modem Bridge seçeneğinde olmasına rağmen “generic host process for win32 services bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor” hatası oluşmuyor ancak bu durumda da hiçbir şekilde ağ komşularının içeriğini göremiyor. Kısacası ağ paylaşımı bloke edilmiş oluyor.

Verdiğim reg kayıtlarını geri almak için:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
    "TransportBindName"\Device\"" Ve [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole]
    "EnableDCOM"="Y"

Not: reg kayıtlarının o ayarda çalışabilmesi için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir ve verdiğim reg kayıtları Windows XP için geçerlidir.

Çözüm:

1 – gelelim somut çözüme; sanıyorum ki uydunet kullanan ve download yapan herkesin istediği adsl de olduğu gibi istediğimiz zaman ip değiştirebilmek ve problemsiz bir ev ağı oluşturabilmektir, çözümü bu açıdan bakarak açıklıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi uydunet alt yapı gereği asıl önemli olan mac adresleridir.

2 - uydunet modemi Bridge seçeneğinde çalışacak şekilde ayarlayın veya elinizdeki uydunet Router modemi bir yakınınızın tek bilgisayar için olan uydunet modemiyle değişin çünkü modemin Router özeliğini kullanmayacağımız için o yakınınızın da Router ihtiyacı karşılanmış olur.

3 - uydunet modemi Bridge seçeneğinde çalıştırarak modemden gelen Ethernet kablosunu switch (hup) cihazının 8 inci girişine takın ve switch (hup) cihazına 1 ve 2 girişinden 1 veya 2 bilgisayar bağlayın, bağladığınız bilgisayarın Ethernet mac adresini yerel ağ aygıtı durum bilgisinden destek sekmesi içeriğinde bulunan ayrıntılar sayfa içeriğinde fiziksel adres: . . . . . . göreceksiniz, 2li olarak 6 hane 12 adet harf ve rakamlardan oluşan adresi bir yere not alın.

4 - Denetim Masasından Sistem i açın donanıma oradan aygıt yöneticisine girin. Ağ Bağdaştırıcılarının içindeki kullanmakta olduğunuz Ağ aygıtının özeliklerine girin oradan gelişmiş sekmesini açın, özellik penceresinde bulunan Ağ Adresi (Network Address) seçeneğine girin. burada Değer: yazan boş kutucuk göreceksiniz onu aktifleştirin ve az önce not aldığınız Ethernet mac adresinin son 1 veya 2 sayısını değiştirerek aralarında eksi işareti olmadan bitişik olarak girin, örneğin son 2 rakamı 91 yapmışsak switch (hup) cihazına bağlı olan ikinci bilgisayara aynı işlemi ve not aldığınız birinci bilgisayarın mac adresinin numarasını bu defa son 2 rakamı 92 olarak girin.

5 - uydunet modemi elektirik fişinden çekerek kapatın, 1 defa olmak üzere müşteri yetkilisini arayıp modem reset’leme işlemi yaptırın. Modem açıldığında az önce girdiğimiz 2 sahte mac adresini servere kayıt ederek o mac adreslerine ip adresi verecektir. Yani 2 adet sahte mac adresimiz olmuş oldu ve biz bu mac adreslerini değiştirdiğimiz her bilgisayara girerek interneti kullanabilir ve release ve renew dos komutlarıyla ip değiştiriliriz.

6 - gelelim ev ağı sorunumuza: maalesef bu iş için kendi ara yüz programı olan bir Router cihazı almamız gerekmektedir. TP-LINK markası Router cihazlarında gayet kaliteli güvenilir bir markadır ve kendi ara yüz programında bulunan LAN MAC CLONE yeni mac adresini aynı bilgisayarda olduğu gibi değiştirebilme özeliği vardır. TP-LINK sitesindeki Simülatör uygulamasından menüleri görebilirsiniz. Simülatör adresi:http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR743ND/Index.htm TL-WR olarak başlayan tüm Router modellerinde bu opsiyon vardır

7 - sonuç olarak uydunet modemi Bridge seçeneğinde çalıştırarak modemden gelen Ethernet kablosunu switch (hup) cihazının 8 inci girişine takıp, switch (hup) cihazının 1.inci girişine de Ethernet kablosunu ile almış olduğumuz Router cihazının WAN girişine bağlıyoruz, Router cihazından da bilgisayarları bağlıyoruz, Router da ki LAN MAC CLONE hanesine daha önceden belirlediğimiz o 2 sahte mac adresinden birini girip Router ı Save edip Reboot (reset değil) yaparak yeniden başlatıyoruz. İp değiştirmek istediğimizde ister Router da ki LAN MAC CLONE yi kullanarak elimizdeki boşta duran ikinci sahte mac i girerek, yada Router ı kapatıp switch (hup) cihazına direk bir bilgisayar bağlayıp Router ın kullandığı o sahte mac adresini bilgisayara girip sonrasında release ve renew dos komutlarıyla ip değiştirir ve bilgisayarı tekrar Router e takıp kullanabiliriz. Göreceksiniz ki Router kullanmamıza rağmen internet ip adresimiz değişmiştir.

Not: işlemler sonrasında Ethernet mac adresinizi Ağ Adresi (Network Address) seçeneğinden ilk konumuna almayı unutmayın.

ben sizlere açıkladığım şekilde uydunet kullanıyorum ve hiçbir sorunum kalmadı, sadece kablo tak çıkart ve mac adresi değiştir gibi işlemler gerekiyor. burada yazdığım her şey denediğim ve sonucuna ulaştığım deneyimlerimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakurt2012 -- 4 Nisan 2011; 4:50:12 >

• uydu net kablo modem Router mood ip değiştirme sorununu çözdüm !

tekrar selamlar, bir önceki yazımda konuyu tüm detaylarıyla açıklamıştım bunlara ilave olarak yeni tespit ettiğim modemi Router seçeneğinde kullanırken nasıl ip değiştirebilineceğini anlatacağım.

öncelikle kesilikle anlamanız gereken uydu net alt yapısı gereği asıl önemli olan kullanılan ethernet Mac adresidir. (modem mac adresini kasdetmiyorum)

Bilindiği gibi 4 port kablo modemlerde Router ve Bridge olarak 2 seçenek vardır modem Bridge çalıştığında modemin WAN MAC ADRESİ'ni değil bilgisayarınızın ethernet mac adresini kullanır, bizde böylelikle release ve renew dos komutlarıyla ip değiştiriyoruz. tek portlu kablo modemler direk Bridge olarak çalıştığı için işimiz daha kolay oluyor.

koblo modemi Bridge seçeneğine alıp ip değiştirip Router seçeneğine döndüğümüzde hala bir önceki ip adresinin kaldığını görüyoruz çünkü daha öncede açıkladığım gibi uydunet MAC adreslerini kayıt ediyor ve sadece iki MAC adresi hakkımız var.

uydu net kampanya dahilinde verilen NetMASTER CBW-700W VoIP Cable Modem in arayüz programında TEMEL sayfasında bulunan KURULUM içeriğinde Ağ Yapılandırması altında yer alan LAN MAC ADRESİ ve WAN MAC ADRESİ bu iki adresi not edin ve aynı sayfanın en alt kısmında YALAN (Spoofed) MAC ADRESİ yazısının yanındaki boş kutucuklara dikkat edelim. (bu modemde numaraları birbirinden ayırmak için - işareti yerine : işareti kullanılmış az sonra uygulayacağımız işlemlerde : işareti yazmayın)

1 - kablo modemi Bridge seçeneğine alın.

2 - daha öce not aldığımız Modem WAN Mac adresini bilgsayarınızın ethernet kartının mac adresiyle değiştirin.
    (bilmeyenler için: Denetim Masasından Sistem i açın donanıma oradan aygıt yöneticisine girin. Ağ Bağdaştırıcılarının içindeki kullanmakta olduğunuz Ağ aygıtının özeliklerine girin oradan gelişmiş sekmesini açın, özellik penceresinde bulunan Ağ Adresi (Network Address) seçeneğine girin. burada Değer: yazan boş kutucuk göreceksiniz onu aktifleştirin ve az önce not aldığınız WAN Mac adresini aralarda - işareti olmadan bitişik olarak yazıp işlemi onaylayın)

Not: Ağ Adresi (Network Address) seçeneği bulunmayan ethernet aygıtı için orjinal driveri kurulmalıdır.

3 - bu işlem sonrası internete bağlanıp ip adresinizi görün, göreceksiniz ki Router seçeneğinde kullandığınız ip adresi karşınızdadır. release ve renew dos komutlarıyla ip değiştirin. .bat haline getirilen komutlar şu şekilde:

ipconfig /release
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

4 - ip adresinizin değiştiğini görün ve ethernet Mac adresinizi orjinal konumuna geri alıp modem den de tekrar Router seçeneğine geri dönün, ip adresiiniz değişmiştir.

Not: Modem ara yüzüne giriş için kullanılan adres örneğin: 192.168.0.1 iken Modem Bridge seçeneğinde kullanılıyorsa bu adres açılmaz. Bridge girişi için örneğin: 192.168.100.1 adresi gibi farklı adresten giriş yapılır.

5 - Bu işlemleri uygulamayı öğrendiğimize göre NetMASTER CBW-700W VoIP Cable Modem in arayüz programında TEMEL sayfasında bulunan KURULUM içeriğinde Ağ Yapılandırması altında yer alan sayfanın en alt kısmında YALAN (Spoofed) MAC ADRESİ yazısının yanındaki boş kutucuklara ister bilgisayarın ethernet Mac adresini girerek istersekte önce müşteri hizmetlerini arayıp (1 defalığına) modem resetleme işlemi yaptırdıktan sonra YALAN (Spoofed) MAC ADRESİ yazısının yanındaki boş kutucuklara Modemin WAN MAC adresinin son 2 rakamını farklı yazarak ayarları kayıt ve yeniden başlastma sonrasında ikinci ip adresini alabilir ve belirlediğimiz bu 2 WAN MAC adresini dönüşümlü olarak kullanabiliriz.

Bu yöntem farklı marka ve model kablo modemlerde farklı opsiyon ve sıfatlarla kesinlikle işe yarayacaktır çünkü kullandıkları alt yapı sistemi bu. NETMASTER istanbul teknik yetkilisi muhamet adında biriyle telefonla 2 defa çok uzun süre görüşüp kendilerinden üretici olarak Router seçiminde de ip değiştirmenin bir formulunu bulmalarını yardımcı olmalarını istemiştim, şimdi haklı olarak soruyorum üretiğiniz cihazın (üretiyor sandıkları) detaylarını bilmiyorsanız orada ne halt işiniz var ? !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakurt2012 -- 5 Nisan 2011; 22:01:38 >

• IP değiştirmek için bu kadar işlem yapmaya gerek yok. Çağrı Merkezini araman halinde IP değişikliği talebini söylemen yeterlidir. Anında IP adresini değiştirmektelerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anahtar222

IP değiştirmek için bu kadar işlem yapmaya gerek yok. Çağrı Merkezini araman halinde IP değişikliği talebini söylemen yeterlidir. Anında IP adresini değiştirmektelerdir.

download sitelerinden yararlanabilmek için ip değiştirmek gerekiyor aksi halde download sitesi seni ip adresinden tanır ve 45 ile 160 dakika arası beklemeye alır.

ip değiştirmek için her seferinde çağrı merkezini arayıp müşteri numarasını vermek birkaç seferden sonra çok can sıkıcı bir hal alıyor, günde enaz 20 defa ip değiştirdiğini düşün.

çağrı merkezini arama ücretsiz değildir istanbulda bulunduğundan her arama şehirler arası tarifeden işlem görür. ayrıca neden müşteri hizmetlerine mecbur kalalım? adsl kullanırken böyle bir mecburiyetimiz varmıydı?

• anahtar222 isimli arkadaş uydu net personeli çalışanı isen lütfen kendini açıklaki enazından forum sitesinde bile olsa yetkili biriyle temas kurmanın şerefine nail olalım ve ona göre konuşalım. !
  • Ben de 1-2 gördüm tutayım kendimi dedim ama tutamayacam,IP değiştirmeye 45 dakkada bir call center mı aranır...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.