Şimdi Ara

Uydunet İp Değiştirmeyi Buldum (Router'da denenmiştir) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
6
Favori
31.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar zyxel modemim var. Ve 192.168.1.x şeklinde ip bloğu tanımlıyor. Elimde tp link wr941n router var. Modemden gelen lan kablosunu routerda wan girişine taktığımda router 192.168.0.1 ip sini kendine otomatik atıyor. Ve routera bağlananlara 192.168.0.x bloğundan ip veriyor. Ama kullandığımız programların birbirini görebilmesi için aynı ip bloğundan ip almaları gerekiyor.
    Denediğim yollar:
    1: Router a önce 192.168.1.245 ip sini atayıp DHCP de gateway bölümünde ana modem çıkışı olan 192.168.1.1 verdiğimde tabi atayacağı ipleri de modemle birbirinden farklı tuttuğumda router LAN girişine bağladığımda internet hızı düşük olsada istediğim gibi aynı ip bloğundan bilgisayarlar internete çıkabiliyor vede programlar birbirini görebiliyor. Ama bağlantı hızı yavaş olduğu için programlar geç bağlanıyor yada bazen bağlantı kopuyor. Alıp LAN girişinden router WAN girişine taktığımda 3 dakika kadar sonra birde ne göreyim router giriş İP im yine 192.168.0.1 olmuş ve bilgisayarlara 192.168.0.x bloğundan ip atamış. Ana modeme bağlı cihazlar 192.168.1.x ip bloğundan ip aldığı için programlar birbirini görmüyor.
    2: ilk işlemde yaptığımın aynısını yapıp bu sefer router da DHCP yi kapalı yaptım. LAN dan bağlandım, bilgisayarlara elle ip vermem gerekti. Ama yine hız yavaş ve bağlantı kopuyordu. WAN girişine bağlandığımda İP im tekrar 192.168.0.1 e dönüştü.

Sorunumu anlatabildiğimi sanıyorum. Bana bu sorunu çözmede yardımcı olabilecek kimse varmı?
    Tp link router son firmwarei yüklü.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Evet, çalışıyor hocam.

Ben hala kullanıyorum. TT yurtdışı çıkışlarına denk geldiğimde oyun Pingleri 90'a fırlıyor. Hemen iP değiştiriyorum, SO çıkışına denk geldiğimde 65'i geçmiyor.

Konu sahibine tekrar teşekkür ediyorum.

SO çıkışına denk geldiğinizde 46 ile başlayan İP bloğundanmı bahsediyorsunuz, çünkü TT ninki 178 olan grup.

Tracert atarsanız iyi olur.
  • 94.55.xxx.xxx bloğundan ip alıyorum.

Tracert ile Google'a gittim. Yine 10.10.xx.xx bloğundan geçtim. Ki burada artık Türk Telekom hattından çıkmıyoruz gibi bir şey. Her zaman superonline çıkışlı geliyor artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yarın deneyeceğim umarım yapabilirim,ıp değiştiremek büyük sıkıntı yaratıyor bazen.
  • ben de modemi bridge moduna alarak router üzerinden bağlantı sağlıyor ve router üzerindeki mac adresi değişitrme özelliği sayesinde istediğim zaman IP değiştiriyordum. bölgemde iki IP bloğu mevcuttu. biri türk telekom üzerinden çıkıyor biri de superonlie üzerinden çıkıyordu. geçenlerde bir baktım superonline üzerinden çıkış IP'lere sahip tüm mac adreslerim turk telekom çıkışlı oldu. Sürekli mac adresi değiştirerek turk telekom olmayan blok bulmaya çalıştım ama sürekli aynı IP bloğundan geliyordu. Bir de Mh üzerinden değişiklik isteyeyim dedim. Değiştirdiler ama bu sefer de 100.xxx. ile başlayan bir IP geldi. Adamlar çat diye CGNat'a almışlar. Birden bire dert birken iki oluverdi :). Sonra CGNat'tan çıkma konusuna yazdığım yöntemle CGNat'tan çıktım. Ancak hala sadece türk telekom IP'si geliyor. Bölgenizde port çalışması yapılmış diyor MH. Sanırım bölgemde sadece tek IP bloğu tahsis etmişler. Superonline'a veda ettik gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

ben de modemi bridge moduna alarak router üzerinden bağlantı sağlıyor ve router üzerindeki mac adresi değişitrme özelliği sayesinde istediğim zaman IP değiştiriyordum. bölgemde iki IP bloğu mevcuttu. biri türk telekom üzerinden çıkıyor biri de superonlie üzerinden çıkıyordu. geçenlerde bir baktım superonline üzerinden çıkış IP'lere sahip tüm mac adreslerim turk telekom çıkışlı oldu. Sürekli mac adresi değiştirerek turk telekom olmayan blok bulmaya çalıştım ama sürekli aynı IP bloğundan geliyordu. Bir de Mh üzerinden değişiklik isteyeyim dedim. Değiştirdiler ama bu sefer de 100.xxx. ile başlayan bir IP geldi. Adamlar çat diye CGNat'a almışlar. Birden bire dert birken iki oluverdi :). Sonra CGNat'tan çıkma konusuna yazdığım yöntemle CGNat'tan çıktım. Ancak hala sadece türk telekom IP'si geliyor. Bölgenizde port çalışması yapılmış diyor MH. Sanırım bölgemde sadece tek IP bloğu tahsis etmişler. Superonline'a veda ettik gibi.

Dostum selam router ile mac adresi değiştirerek ip değiştirme yönteminden bahsedebilir misin? Son olarak Superonline'nın mı yoksa TTnet'in mi çıkışlarını kullandığını nasıl anlıyorsun? Benim tracert bilgilerimde genellikle sadece ip oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

ben de modemi bridge moduna alarak router üzerinden bağlantı sağlıyor ve router üzerindeki mac adresi değişitrme özelliği sayesinde istediğim zaman IP değiştiriyordum. bölgemde iki IP bloğu mevcuttu. biri türk telekom üzerinden çıkıyor biri de superonlie üzerinden çıkıyordu. geçenlerde bir baktım superonline üzerinden çıkış IP'lere sahip tüm mac adreslerim turk telekom çıkışlı oldu. Sürekli mac adresi değiştirerek turk telekom olmayan blok bulmaya çalıştım ama sürekli aynı IP bloğundan geliyordu. Bir de Mh üzerinden değişiklik isteyeyim dedim. Değiştirdiler ama bu sefer de 100.xxx. ile başlayan bir IP geldi. Adamlar çat diye CGNat'a almışlar. Birden bire dert birken iki oluverdi :). Sonra CGNat'tan çıkma konusuna yazdığım yöntemle CGNat'tan çıktım. Ancak hala sadece türk telekom IP'si geliyor. Bölgenizde port çalışması yapılmış diyor MH. Sanırım bölgemde sadece tek IP bloğu tahsis etmişler. Superonline'a veda ettik gibi.

Merhaba,

Ben de vermiş oldukları modemi bridge moda aldım. Router olarak ise TP-LINK Archer C50 kullanıyorum. Mac adresi değiştirme özelliğini biraz açabilir misiniz? Nasıl yapabiliriz?

Teşekkürler,

• dr.pupa kullanıcısına yanıt
    tp-link arayüzünden Advanced seçin, soldaki menüden Network. Altta Use Custom Mac Address diye bir seçenek çıkar orayı işaretleyip alana farklı bir mac adresi girin. Kaydet deyin. İnternet bağlantınız gidecek. KabloNet modeminin fişini çekip tekrar takın. Router kapatıp açmanıza gerek yok. Bağlantı sağlandığında router yazdığını mac adresini kullanacağından sistem o mac adresi için farklı bir IP adresi atar. Bu sayede IP adresiniz değişmiş olur. İstediğiniz zaman o mac adresinde değişiklik yapıp aynı prosedürü izleyerek IP değiştirirsiniz. Bu yöntem sadece kablonet modemi bridge modda router kullanıyorsanız çalışır.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim.
  • Bilgi için teşekkürler. Müşteri hizmetleri bazen saç baş yoldurabiliyor. Router elime geçince denerim.
  • quote:

94.55.xxx.xxx bloğundan ip alıyorum.

Tracert ile Google'a gittim. Yine 10.10.xx.xx bloğundan geçtim. Ki burada artık Türk Telekom hattından çıkmıyoruz gibi bir şey. Her zaman superonline çıkışlı geliyor artık.

Hocam Merhaba,

Ben 2,5 senedir kablonet kullanıyorum. İlk kullanımlarda ping sorunluydu, güzel bir IP bloğu (94.x.x.x) yakalayıp IP'yi sabitledim ve o günden sonra bir daha hiç sorun yaşamadım. Frankfurt için ping hep 55-60 idi. Bu hafta bir çalışma yaptılar, 94 bloğu benim bölgemde yokmuş artık. Bana 176.x.x.x'lı bir IP atanmıştı, ping 3 katına çıkmıştı. (Frankfurt: 150+) 176'lı birkaç IP'den sonra bölgemdeki ikinci bloktan (24.x.x.x) bir IP verdi MH. Bu daha iyi olsa da (Frankfurt: 70-80) online oyun oynayan biri olarak maalesef yeterli gelmiyor. gooogle'a tracert sonucum aşağıdaki gibi. Bir time out'da var devamlı olarak, kaç kere denediysem hep böyle:

tracert google.de
    Tracing route to google.de [172.217.17.195]
    over a maximum of 30 hops:
    1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
    2 14 ms 7 ms 5 ms 10.48.0.1
    3 * * * Request timed out.
    4 11 ms 17 ms 7 ms 10.59.10.109
    5 12 ms 12 ms 9 ms 10.34.8.146
    6 9 ms 11 ms 10 ms 10.38.205.210
    7 9 ms 9 ms 9 ms 10.38.210.6
    8 11 ms 10 ms 10 ms 10.36.6.37
    9 11 ms 9 ms 10 ms 10.38.211.210
    10 11 ms 9 ms 10 ms 10.38.211.213
    11 9 ms 13 ms 10 ms 10.38.218.174
    12 27 ms 25 ms 26 ms 72.14.242.230
    13 43 ms 42 ms 42 ms 108.170.250.177
    14 26 ms 25 ms 26 ms 209.85.246.71
    15 26 ms 27 ms 30 ms sof02s22-in-f3.1e100.net [172.217.17.195]

Birkaç sorum olacak:

1- Buradan hangi ISP üzerinden çıkış yaptığını nasıl anlıyoruz?
    2- Bölgemde 176 ve 24 dışında blok yokmuş şu an. Daha düne kadar 54 ile sorunsuz bağlanan birisi olarak bir itirazda bulunmam ve bundan sonuç almam mümkün mü?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 24 Kasım 2017; 1:40:10 >

• buyukbang kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı geceler. Nasıl olduysa şimdi uyandım.

1-) Tracert sonuçlarına baktığınızda 10.x.x.x'lu ip görüyorsunuz. Bunlar Superonline yapılandırmasıdır. Türk Telekom farklı bir ip yapılandırması kullanıyor..

2-) Kurumsal firmalar için, internet omurga değiştirme işlemi yapılıyor. Bizim gibi kişiler için yapılır mı bilmem ama internet çıkış yapılan omurgayı değiştirmek istediğinizi söylerseniz belki bir işlem yapabilirler.

İyi geceler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam hayırlı geceler. Nasıl olduysa şimdi uyandım.

1-) Tracert sonuçlarına baktığınızda 10.x.x.x'lu ip görüyorsunuz. Bunlar Superonline yapılandırmasıdır. Türk Telekom farklı bir ip yapılandırması kullanıyor..

2-) Kurumsal firmalar için, internet omurga değiştirme işlemi yapılıyor. Bizim gibi kişiler için yapılır mı bilmem ama internet çıkış yapılan omurgayı değiştirmek istediğinizi söylerseniz belki bir işlem yapabilirler.

İyi geceler hocam.

Geç saatteki cevabını için çok teşekkürler :)

Hocam 10.0.0.0 - 10.255.255.255 aralığı private IP değil mi, yanlışlık olmasın? Forumda arattığımda çoğu kişinin tracert çıktısında superonline ya da türktelekom isimleri reverse dns çözümlemesi gözüküyor. Ben de isimde çıkmadı. Performansta pek süperonline gibi değil sanki?

Bu arada bende ücretli bir VPN var, Türkiye VPN'i üzerinden çıkınca pingler 15-20 düşüyor :/ VPN ile bile daha iyi sonuç alıyorum.

Evet private network hocam. Kendi içerisinde yönlendirme yapıyor.

VPN ile daha iyi sonuç almanız mümkün tabii ki. Sonuçta VPN ile bağlandığınız sunucunun, yönlendirme tabloları daha iyi olabilir.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Peki hocam 10'lar Superonline demiştiniz ya oradan emin misiniz? Bence tüm tracert'lerde superonline'da olsa Turktelekom'da olsa hepsi 10'a gidiyordur. Yoksa atladığım birşey mi var, ne dersiniz?
    Hayır daha önce bunun karşılaştırmasını da yaptım. Kesinlikle 10'lu blok Turkcell Superonline. Bulabilirsem karşılaştırma da göndereceğim.

Buyur hocam. Şahsen benim yaptığım karşılaştırma. Tracert her şeyi ele veriyor.

Uydunet/Kablonet 25/2 mbit

Superonline 40/40 mbit

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam

Maalesef bende durumlar çok kötü

Problem yok hocam. Bende de 143 ms ping çıkıyor.

Attığım Superonline görseli, kurumsal fiber 40/40 mbit. Yani uydunet falan değil.
  • quote:

Problem yok hocam. Bende de 143 ms ping çıkıyor.

Attığım Superonline görseli, kurumsal fiber 40/40 mbit. Yani uydunet falan değil.

Enteresan. Superonline için herkes daha düşük pinglerden bahsediyordu. Bir de anlayamadığım 2,5 sene kullandığım 54'lü bloktaki IP'mde 15 ping daha az alıyordum. Bu superonline'sa o neydi acaba. Bu bizim ping'lerin kötü olma nedeni nedir bir tahmininiz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.