Şimdi Ara

Uydunet İp Değiştirmeyi Buldum (Router'da denenmiştir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
6
Favori
31.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Router kullanmıyorum hocam
  • Yıllar önce tek port cxc150 model modem kullandığım zaman xp de bir kod vardı. Bu kodu not defterinde bat uzantılı kaydedip her çitf tıkladığımızda ip değişiyordu.
    Dün denemek için eski bilgisayarıma xp kurdum şu an kullandığım netmaster modemi bridge moda alıp aynı şeyi denedim ve ip her defasında değişti.

aynı bat dosyasını windows 8.1 yüklü laptobumda denediğimde hiç birşey olmuyor. w8.1 de ip değiştirmek için yapabileceğim birşey varmı?
    şu anda kullandığım kablo modem: cbw-383z4
  • sedat07_1905 S kullanıcısına yanıt
    selamlar,

modem arayüzünde mac clone gibi veya mac adresi kopyalamaya benzer bir alan varmı oraya rastgele mac adresi yazıp save dedikten sonra değişip değişmediğini deneyebilirsiniz.
  • Bende İşe yaradı.Router zorla iP almak istemedi ve bende reset attım modeme ip aldı belkide boş ip vardı onu aldı bilmiyorum.
  • @serkanbabax çok sağol dostum oldu şimdi.Fakat benim Router iP almamak için çok uğraşıyor.Bu yüzden Modem'i yeniden başlatıyorum arayüzden bu sayede iP değişiyor,değişiyor mu değişiyor gerisi önemli değil
  • Ya dostum valla konunu kirletiyorum fakat mükemmel birşey bu ya,Oyunda pingler bile değişiyor çok sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Ya dostum valla konunu kirletiyorum fakat mükemmel birşey bu ya,Oyunda pingler bile değişiyor çok sağol

Çok sevindim dostum çalıştığına en azından ihtiyacı olanlar bu şekilde sorunu çözebilirler
  • Deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedat07_1905

Yıllar önce tek port cxc150 model modem kullandığım zaman xp de bir kod vardı. Bu kodu not defterinde bat uzantılı kaydedip her çitf tıkladığımızda ip değişiyordu.
    Dün denemek için eski bilgisayarıma xp kurdum şu an kullandığım netmaster modemi bridge moda alıp aynı şeyi denedim ve ip her defasında değişti.

aynı bat dosyasını windows 8.1 yüklü laptobumda denediğimde hiç birşey olmuyor. w8.1 de ip değiştirmek için yapabileceğim birşey varmı?

hocam bat dosyasını paylaşabilir misiniz ?
  • quote:

Yıllar önce tek port cxc150 model modem kullandığım zaman xp de bir kod vardı. Bu kodu not defterinde bat uzantılı kaydedip her çitf tıkladığımızda ip değişiyordu.

Ben de Windows 8.1 kullanıyorum. bat dosyasının içeriğini paylaşabilirseniz inceleyip Windows 8.1 için değişiklik yapabilir miyiz bir bakarım.

Edit:
    Sanırım şu bahsettiğiniz scripti buldum:

http://www.uludagsozluk.com/k/uydunet-ip-de%C4%9Fi%C5%9Ftirmek/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 5 Mart 2015; 12:53:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

Ben de Windows 8.1 kullanıyorum. bat dosyasının içeriğini paylaşabilirseniz inceleyip Windows 8.1 için değişiklik yapabilir miyiz bir bakarım.

Edit:

Kusura bakmayın uzun zamandır foruma girmedim. Mesajınızı şimdi gördüm.

ipconfig /release
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

not defterine kopyalayıp dosya adı .bat yazarak kaydediyoruz (reset.bat)

Yardım için uydunet müşteri hizmetlerini aradım böyle birşeyin mümkün olmadığını söyledi. Bende deneyeceğimi modem değişikliği yapmak istediğimi söyledim. cxc-150 modem docsis 3 ü desteklemediğinden en fazla 5mbit hızında kullanabilirsiniz dedi.(benim hız 20mbit)
    Siteme eski modem kayıt edildi. modemin usb çıkışını masaüstü bilgisayara, ethernet bağlantısınıda kullanmadığım eski acces point e bağladım. Aynı anda 2 farklı ip kullanabiliyorum. Müşteri hizmetlerinin söylediğinin aksine access point ile bağladığım cihazlarda hız sorunu yok. Sadece usb bağlantısndaki bilgisiyar 5 mbit i geçmiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

Edit:

Kusura bakmayın uzun zamandır foruma girmedim. Mesajınızı şimdi gördüm.

ipconfig /release
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

not defterine kopyalayıp dosya adı .bat yazarak kaydediyoruz (reset.bat)

Yardım için uydunet müşteri hizmetlerini aradım böyle birşeyin mümkün olmadığını söyledi. Bende deneyeceğimi modem değişikliği yapmak istediğimi söyledim. cxc-150 modem docsis 3 ü desteklemediğinden en fazla 5mbit hızında kullanabilirsiniz dedi.(benim hız 20mbit)
    Siteme eski modem kayıt edildi. modemin usb çıkışını masaüstü bilgisayara, ethernet bağlantısınıda kullanmadığım eski acces point e bağladım. Aynı anda 2 farklı ip kullanabiliyorum. Müşteri hizmetlerinin söylediğinin aksine access point ile bağladığım cihazlarda hız sorunu yok. Sadece usb bağlantısndaki bilgisiyar 5 mbit i geçmiyor.

Hocam ben o mesajdan sonra sabit IP hizmeti satın aldım, aylık 2 lira. Böyle durumumdan memnunum.

• Yav ben mc de ip ban yedim bu yöntemi yaparsam ip yi değiştirip banı kaldırabilirmiyim?

Bu arada direk uydunetin modemi var bende router falan yok

• quote:

Ya dostum valla konunu kirletiyorum fakat mükemmel birşey bu ya,Oyunda pingler bile değişiyor çok sağol

hocam hangi modemi kullanıyorsunuz
  • Highsenberg H kullanıcısına yanıt
    Netmaster 383Z4 hocam

• quote:

Netmaster 383Z4 hocam

Bende zn modeli var. Mac adresini değiştirip reset atınca yeni ip almadı. Heralde bu yöntem bizim modemlerde yemiyor.
    Hocam modemin yanına Router almanız gerekiyor.

• quote:

Hocam modemin yanına Router almanız gerekiyor.

asdsjdhfskf sizde hangisinden var hocam? tavsiyeniz nedir? ping sorunu kafayı yedirtecek.
    Hocam ping sorununuz varsa kesinlikle ip değiştirmek çözüm değil.

Benim ping farkettiği dediğim en fazla 5-6 ms'dir ki bir süre sonra normale dönüyor tekrar.

Tavsiyem başka internet servis sağlıyıcısına geçmeniz.

• quote:

Hocam ping sorununuz varsa kesinlikle ip değiştirmek çözüm değil.

Benim ping farkettiği dediğim en fazla 5-6 ms'dir ki bir süre sonra normale dönüyor tekrar.

Tavsiyem başka internet servis sağlıyıcısına geçmeniz.

2-3 hafta önce 40-50 ms aldığım serverlardan (valve eu east) 90-100 ping alır oldum. Aklımda kalan tek şey o haftalarda 178'li bir ip varken şimdi 46 ile başlayan bir ip adresim var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.