Şimdi Ara

Uydunet Hız Düşüklüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uydunet hızım 25 mbps fakat son 2 gündür kota dolmamasına rağmen 2 mbpsinin altında.bazen 1in altına düştüğü bile oluyor. downstream -2.6 upstream 47 servisi aradım geldi baktı ve kablonun eskiliğinden kaynaklandığını söyledi. kablo 15 senelik. Sizce başka bir sebebi olabilir mi yoksa kablodan mıdır? kablodansa tesisatı değiştirmeyi düşünüyorum. kablo kaç mm olmalı ve alırken ne diye alacağım?

• fiyat ne ödüyorsunz ?
  • ender E kullanıcısına yanıt
    teledünya ile birlikte 46 tl
  • bu tarifenın lınkı var mı ?
  • ender E kullanıcısına yanıt
    hocam bu kampanyaya bakabilirsiniz
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,319
  • pekı ılk defat uydunete gecmeyı dusunuyorum yorumlarınız nedir.. ADSL e göre eksıklerı neler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

pekı ılk defat uydunete gecmeyı dusunuyorum yorumlarınız nedir.. ADSL e göre eksıklerı neler ?

Ben de alacaktım ama kullanan tanıdıklarım tavsiye etmedi. İnternet kesilirse vb. problem yaşarsan ilgilenmiyorlarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Syn @ender;
    İhtiyacınıza göre farklı kampanyaları uydunet kampanya adresinden inceleyebilirsiniz.
    Sorularınız için 0216 371 6666 numaralı çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Syn @Meyer Lansky;
    Türksat Az bölge de hizmet verdiği için şuan genel olarak ilk 4 saatte arıza inceleme aşamasına geliniyor; en geç 24 saat içinde müdahale edilmiş oluyor
    Özel durumlar hariç; Eski Yapılar vs. büyük kesinti problemleri yaşanmaz.
    Hiç sorun yaşanmaz diye bir söylem imkansız ancak böyle bir hizmeti, bu fiyat seviyelerinde, bu kalite de bir başka sağlayıcıdan almak imkansız...
    Hizmeti aldıktan sonra 14gün içerisinde KOŞULSUZ ŞARTSIZ iptal hakkınız var, alın deneyin memnun kalmazsanız iptal ettirin.
    Bilgi ve Destek için 0216 371 6666 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.
    Bol şanslar

• quote:

Orijinalden alıntı: rabadashhx

Uydunet hızım 25 mbps fakat son 2 gündür kota dolmamasına rağmen 2 mbpsinin altında.bazen 1in altına düştüğü bile oluyor. downstream -2.6 upstream 47 servisi aradım geldi baktı ve kablonun eskiliğinden kaynaklandığını söyledi. kablo 15 senelik. Sizce başka bir sebebi olabilir mi yoksa kablodan mıdır? kablodansa tesisatı değiştirmeyi düşünüyorum. kablo kaç mm olmalı ve alırken ne diye alacağım?

Sorun kablo ise onlar değişmeli sen değil. Ama ankestre ise yapamayabilirler. Ya harici çektirin yada ankestre ise elektrikçiye parasıyla çektirin. Ama dediğim gibi kablo çekimi için altyapı müsaitse onlar çekmeli.

Ha yinede kablo tipi diyorsan rg6u4 kablo olacak. Sakın rg59 falan alma...

• bina girişinde dağıtım kutusu var ordan geliyor.adam bana elektrikçi çağırın yapar biz yapmıyoruz dedi zaten 1 kat üstteyiz kendim yapabilirim diye düşünüyorum teşekkürler bilgi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabadashhx

Uydunet hızım 25 mbps fakat son 2 gündür kota dolmamasına rağmen 2 mbpsinin altında.bazen 1in altına düştüğü bile oluyor. downstream -2.6 upstream 47 servisi aradım geldi baktı ve kablonun eskiliğinden kaynaklandığını söyledi. kablo 15 senelik. Sizce başka bir sebebi olabilir mi yoksa kablodan mıdır? kablodansa tesisatı değiştirmeyi düşünüyorum. kablo kaç mm olmalı ve alırken ne diye alacağım?

hocam AYNI sorunu yaşıyoruz...

Banada modemin eski dediler.. hız sürekli 0.80 1.20 veya en fazla 2.20... AKK aşmama rağmen...

• bana da modemimin eski olduğunu söylendi ancak modem 2 senelik böyle bi durum mantıksız bence
  • hasanyildiz84 H kullanıcısına yanıt
    Pardon siz uydunette mi çalışıyorsunuz?

• Buyrun nasıl yardımcı olabilirim?
    iPv6'ya geçebilirmiyiz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyildiz84

Buyrun nasıl yardımcı olabilirim?

Eskişehirdeyim pingim arada inanılmaz yükseliyor 50 metre yanımdaki binada bişey yok sorun bende var 10 defa geldi ekip yapamıyoruz diyorlar.

Bırakın bu işi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın @SkyTech74; teknik sorularınız için 0216 371 6666 numaralı çağrı merkezinden nihai bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sayın @m3Rt26; sizin de belirttiğinzi üzre 50mt. yakınlıkta ki binada problem yok ise, bina iç sisteminde bir problem muhtemeldir, ölçüm yaptırmanızı tavsiye ederim.
    Anlıyorum buradan destek alamayacağız.

• Benim de ikinci haftam uydunet'te. İlk hafta güzel her gün hız testi yapıyordum 45-50mbit arası çıkıyordu, birkaç gündür 2-3mbit hızlarda geziniyorum kotamın daha yarısına bile gelmeden. uydunet bence şu anda teknik bir sorun yaşıyor, herkesin kablolamasında modeminde sorun olamaz ya.
  • Üstteki mesajı attıktan sonra forumu biraz daha kurcaladım ve bir tavsiye özerine modemin wi-fi ayarlarından 40mhz yi 20mhz'ye çektim, sanki şimdilik sorunum düzeldi. Çekmeden önce 5 kere hız testi yaptım 3mbit çıkıyordu, ayarı değiştirir değiştirmez 5 kere hız testi yaptım ve 50mbit bağlantımın olması gerektiği sonuçları almaya başladım.

Uydunet Hız Düşüklüğü

Bu mu çözdü sorunumu bilmiyorum ama eğer öyle ise sorun uydunet şebekesinde değil ev içinde model ve laptop arasındaki kablosuz bağlantıdanmış gibi duruyor.

PS: Pingimi, bu ayarı yaptıktan sonra modemden 2 oda ve 3 duvar uzaklıktan yaptığım testlerin 5 'inde de 1ms çıkmasına anlam veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_melon -- 5 Mayıs 2015; 0:38:05 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.