Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi max 400 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merkezi santral sistemi değiştirdim. 4k ya kadar destekli yayinlari alabilecekmişiz artik fakat 4k veren bir kanal yok zaten sanırım.
    Uydu alicim Sunny nin kullanisli Usb çıkışlı bir modeli.

Bu şekilde kullanışlı
    - Hizli kanal değişimi
    - Media Player gibi kullanabileyim. Usb Fat32 ve Ntfs desteklesin.
    - Hdd deki tüm video formatlarini desteklemesini isterim. En çok mp4 avi falan oluyor zaten.
    - Uydudan veya Usb uzerinden kanal frekans guncellemesi yapabilsem iyi olur.
    - Kolayca kanal ekleme ve düzenleme yapabileyim. Bazı uydular var insani çileden bırakıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• eski yeni tüm santral ve lnb ler 4k yayınlarını alır

Uydudan kanal güncelleme hikaye . 50 tl uydu alıcılar dahi bu işleri kendi kafasına göre yapıyor .
    en temizi güncellemeyi zaman zaman senin yapman .

400 tl bandında kaliteli bir 4k bulamazsın .kanal sayısıda zaten belli . şu an için gereksiz .
    Filimleri kendin indirmeye kalksan kaç tane indirecen kaç filim bulacan .
    kotan yeter mi , zamanın bol mu , işin gücün yok mu :-)
    Eğer zamanın bolsa , cccam falan istiyorsan al bir ucuz yollu Broadcoom Enigma cihaz bak keyfine .
    yada 150-300 TL bandında Goldmaster nextstar kasalı sti işlemcili cihaz işini görebilir .

formata gelince tüm bilgisayarlar filimleri kolaylıkla istediğin formata çevirebiliyor .
  • kruegerfred kullanıcısına yanıt
    Hocam hali hazırda film için ayrılmış Usb Harddiskim var zaten ama izleyemiyorumda açıkçası zamanım yok. Yazın hepsini hallederim izlerim.

Aslında çok şey beklemiyorum Media Player + HD Uydu Alıcı istiyorum. Modül kart girişi falan hiç biri işime yaramaz. Hızlı kanal geçişli, kolay kullanım ve Harddiskimdeki tüm formatta videoları oynatsın yeter. Cccam falan nedir hiç anlamam ihtiyacım olacağınıda sanmam.

Eğer işin içinden media player olayını çıkarırsak o zaman hangi cihazı önerirsiniz ?
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle TV markası en boy nedir ?
    TV 100 cm civarında ise ne buldun al
    Tüm markalarda zaman zaman şu veya bu oranda aksilikler olabiliyor .

Akakçe üzerinden fiyat araştırması yapınca
    goldmaster 3030 111 TL en ucuz seçim işini görür STI işlemci ile hızlıdır .155 cm tv de dahi çalışabilir .
    goldmaster 1200 spark 187 TL hem enigma hem özgün yazılım STI işlemci . 3030'a göre daha hızlı

Next Machina 3d kart desteği ve android var 299 TL .uydu alıcısında androide oldum olası soğuğum .
    Bana göre Android ve Uydu alıcısı ayrı ayrı olmalı .
    Benim favori tercihim media player olarak Windows TV-BOX ve artı Enigma Uydu alıcı .
    (i7 işlemcili Kaliteli Windows TV-BOX 500$ )

Humax HTR-1000S Filbox Uydu Alıcısı ucuz yollu 184 TL fiyat Filbox modulle en ekonomik.

STI işlemcili uydu alıcıları en-boy oranını özgünleştirerek Bilhassa SD kanallarda daha net Resim verebiliyor . (STI yeni cipset üretimi yapmıyor . uydu alıcısı için üretimi kesti . 7-8 yıllık teknoloji . ama ucuz bir çok uydu alıcılarından çok daha iyi netice verir . )

120 cm TV'ye kadar HD yayınlar için çoğu uydu alıcısı idare eder görüntü verir . Çok sayıda bölgesel SD yayın var .

• kruegerfred kullanıcısına yanıt
    Günaydın hocam. TV 117 ekran Philips.

Android bir uyduya bende sicak bakamıyorum hocam . Daha son 2-3 yılda yeni nesil android telefonların kronik kasma sorunlari duzeldi. Önceleri hep ayni hikaye kasma donma kilitlenme vs. Android uydularinda teknik olarak son nesile ayak uydurabilecegini düşünmüyorum. Bir süre sonra kasacaktir elbet. Media player takintisindan vazgecersek 200 e guzel birsey alınabiliyor o zaman demekki

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    goldmaster 1200 spark 187 TL fiyat ile özgün yazılım ST7111 chipsetini fazlası ile görecektir .

Bu cihazı kullanmadım 5 sene önceki model. ST7111 chipseti biliyorum .
    cihazın altına labtop fanı koyarak . veya cihaz içine monte ederek yıllarca sorunsuz kullanabilirsin .

Enigma2 yüklersen tüm video formatları destekler .
    ama düşüncem özgün yazılım yeterli
  • ST firması, set top box kutular için işlemci üretmiyor artık...

Ayrıca, STi 7111 no'lu işlemci band genişliği maksimum 32 bit'tir.

İşlemci hızı da MIPS 450 Mhz. ilan edilmiş. MIPS cinsinden hızı, gerçek hıza çevirdiğimiz zaman 300 Mhz.in altına inmektedir.( 291 Mhz.)

Band genişliği ve gerçek hızı birlikte ele aldığımızda, işlemci yavaş çalışmaktadır. Bu da kendini kanal değişim hızının yavaşlığında kendini belli etmektedir.

STi 7111 işlemci en iyi yazılımın çalıştığı cihazda bile, en hızlı 2 saniye civarında kanal değiştirebilmektedir.

STi 7111 SD yayın ölçeklemesi( scaling ) iyidir. Ancak aynı başarıyı HD yayınlarda gösterememektedir. Broadcom serisi işlemciler, HD yayını, STi işlemcilere göre daha iyi ölçeklemektedir.

Yayınların çoğu HD olması nedeniyle, STi işlemcili cihaz kullanımı bir avantaj değildir maalesef...

UYDU CİHAZLARINDA BULUNMASI GEREKEN GÜNCEL ÖZELLİKLERE GELİNCE;

Yeni uydu cihazı alacaklar, mutlak suretle, H.265( HEVC ) yayın decode edebilen bir cihaz edinmelidir. Çünkü HEVC codec kullanımı, her ne kadar 4K yayınlarda başlamışsa da, HD yayınların da HEVC ile yapılmaya başladığını görmekteyiz.

Yani, HEVC uydu cihazlarının da temel özelliklerinden biri olmaya başladı diyebiliriz.

HEVC codec'li HD kanallar da uydularda test yayınına başladı.

Resimlerde işaretlediğim yere dikkat edilecek olursa;

* Yayın : 1080p ( yani progressive )

* 50fps

* 2 Mbit akış var. ( HEVC 1080p/50fps için, 2 Mbit akışla, uyduda band genişliğinden büyük ölçüde tasarruf sağlanmış )

* Yayın 4K kanallar gibi çok net.

75E, ABS2, 12153 V 45000 2/3, DVB-S2/8PSK, MPEG-4, HEVC test2_RM( RUSSIAN MUSİC BOX )

HEVC codec kullanımının, uydu yayın giderlerini düşürecek olması nedeniyle, yayıncı kuruluşlar bir-iki yıl içinde, HEVC codec'li HD yayına başlayacaktır diye değerlendirmekteyim.

Bu itibarla, yeni cihaz alacaklar, HEVC codec destekli HD cihaz almalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 13 Aralık 2017; 15:27:50 >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bütçemiz 400 TL .
    STi 7111 512 rom ,256 ram h.264 . GM 1090 kullanmıştım .Eniga2 ile açılış hızı vs . DM800 den pek fark göremedim . artısı blind scan yapabiliyordu .
    Bir kaç forumda kanal değiştirme hızının 1 saniye olduğunu okumuştum .

Biz ortalama kullanıcıyız .
    155 ekran TVde Openbox v8 dahi (auto powervu desteği ile ) işimizi görüyor . DM800SE kenarda duruyor .

h.265(HEVC) android DVB cihazlar kumandayı ok gibi uydu alıcısına yönlendirmek gerekiyor .
    ve ısı sorunu vs . fiyat 750 TL .
    Enigma vu+ 4k en ucuz 1000 TL .

@ONUR_345241 arkadaşımız zaman bulup Enigma ile uğraşır mı bilemiyorum .
    187 TL fiyatla biraz ısınsın . HEVC fiyatları en fazla 2 yılda yarı yarıya düşer .

Ayrıca TV'miz HEVC desteklemiyorsa boşuna masraf gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 14 Aralık 2017; 7:19:41 >
  • 400 tl ye; hevc destekli klon dreambox 520hd ve klon dreambox 525hd cihazlar, aliexpress ten alınabilir.

Böylece, cihaz hevc'i decode edeceği için, hevc destekleyen tv edinmeye gerek kalmayacaktır.

Ayrıca yılbaşı yaklaştı. Büyük indirimler var.

• 500 tl ebayda orjinal BCM73625 cpu DM520HD var .
    hevc desteklide olsa görüntü max 2k .

Benim tercihim aynı fiyata bir yada max iki yıl sonra gerçek 4k :-)
  • Tabi 4K cihazlar ayrı bir segmenttedir.

Bir de en önemlisi, dünyada üretilmiş uydu cihazlarında kullanılan işlemcilerin tamamı 28 nano micron'dur. Linux cihazlar dahil.

İşte sizin forum mesajlarınızda, android cihazlar bağlamında sıkça değindiğiniz, android cihazların ısınma sorunu, kullanılan işlemcinin nano micro inceliği ile direkt alakalıdır.

Mesela; 4 yıl öncesinde ürün olarak piyasaya çıkan Samsung Note4 telefon bile 20 nano micron'dur. Ki, yarım saat video izlesem telefon kalorifer peteği gibi ısınmaktadır.

Dolayısıyla, en son teknoloji diye aldığımız uydu cihazının işlemcisi bile, 4 yıl öncesinin teknolojisine ait cep telefonundan daha geridedir.

Ama uydu cihazı olarak 28 nano micron'un altında uydu cihazı yok maalesef...

Android media player/uydu cihazı üretenler, geldiler geldiler, en son s912 işlemcili cihazlarda takılıp kaldılar. s912'de 28 nano micron ve ısınmaktadır.

Resimleri verdiğim yerdeki H.265 1080p video'ları kendi ekipmanlarımla kaydettim. O video'ları görseydiniz, 4K yayına ihtiyacımız olmadığını anlayabilirdiniz.

Birde işin kamera boyutu var. Bütün dünyada çekilen HD video'ların %95'i, 720p çözünürlüklü kameralarla çekilmektedir. Dünya ülkeleri henüz 1080p kamera görüntüsü ile tanışmadı henüz... Yani yaygınlık anlamında tanışmadı !

Verdiğim resimlerden birini büyütüp parametrelere göz attıysanız, gerçek 1080p video, gerçek 50 fps ve HEVC video'dur. Bütün bu işleri yaparken de 2 Mbit bir band genişliği işgal ediyor. Yani band genişliğinden çok büyük ölçüde tasarruf sağlanmış.

Birde konunun, görüntüleyici boyutu var. Şu an ki 4K TV'ler de, gerçek 4K çözünürlüğü, tam olarak yansıtamamaktadır. Bu engel OLED ve 65" ten başlayan tv'lerde bir nebze olsun aşılmaya başlandı. Bu konulara şurada biraz daha detaylı değinmiştim ;http://www.dvbsat.org/forum/showthread.php/110173-HEVC-destekli-HD-serisi-Dreambox-lar
    http://www.dvbsat.org/forum/showthread.php/110053-HEVC(-H.265-)-%C3%A7%C3%B6zebilen-enigma2-li-HD-cihazlar

Hasılı kelam; androidler ısınmakta, linux'lar pahalı ve tv'ler ise tam bir pazarlama oyunu, vs vs.

Bu detaylara girdiğinde, güncel ihtiyaçları karşılayabilen linux'lu cihazlardan birini edinmek en mantıklı çözüm olmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 14 Aralık 2017; 11:21:11 >

• Hocam dediklerinizin tamamına katılıyorum .
    Ev dvb çöplüğüne döndü . tam beş adet Uydu alıcısı var .

Tam bu noktada artık yeter deyip bir iki yıl daha fazla masrafa girmeden eldekilerle idare edelim diyorum .
    Kamera konusundada haklısınız .ama Gerçek 4k bir film seyretmenin keyfi bir başka .
    Devlet kuvveti ile gelseniz Ben iki yıl daha maçı eldekilerle idare edeceğim :-)

youtube vs olayını 4 yaşındaki torun isterse Philips android Tv ile çözüyorum .
    Powervu belgeseller Openboxda . SD HD kanallar cccam vs DM800 de ..

Tabii bu arada 10nm piyasaya düşerse git geri demem . en azından belki fan sesinden kurtuluruz .
  • Amlogic vs medya pazarına işlemci üreten firmalar, 20 nano micron gibi "ara bir ürün" çıkartmazlarsa, Android medya/uydu cihazı olarak, bundan sonra pazara çıkacak ürünler 14 nano micron olur, kanaatindeyim.

Şimdiki android uydu cihazlarında kullanılan tuner'in içindeki demodülatör çipi yavaş çalışıyor. Bu da kendini, kanal değişim hızında yavaşlık olarak gösteriyor.

Android cihazlar için, uydu/karasal yayın işlevi, tali bir işlevdir. Bu nedenle Android'lerin uydu bölümü yazılımı ilkel.

Hasılı; android'lerde yeni işlemci kullanımı ile ısınma sorununu çözseler bile, cihaz olarak kendini kanıtlaması için, önünde uzun zaman var.

Ülkemizde dijital karasal yayınlar başlasaydı, yayınların x265 codec'li olarak başlatılması düşünülüyordu. Yani H.265 destekli cihaz edinimi, 1 - 2 yıl daha ertelenebilir kanaatindeyim.

• Hisilicon görüntü kalitesi Amlogic işlemcilerden bir tık ilerde . daha naturel .kumanda sorunu yok .

Hisilicon fanlı TVBOX ları var . ama meraklısı arkadaşlara fiyat çok geliyor .
    Piyasadan DVB olan 4k CI modullu Hisilicon almak istemiştim . satıcılar güven vermedi . vede çok şikayet görüyorum .

Sonuçta sizin her zaman dediğimiz gibi konu Receiver oldumu umut Broadcomm da .
    PC Klavye mauselar çalışsa ,Androidin esamesi okunmaz .

Herkez kesesini kontrol edip ona göre davranmalı . Teknoloji üç ayda bir yenlenir oldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 14 Aralık 2017; 12:59:10 >
  • Goldmaster spark hd 1200 ve hiremco zapper Hd Plus

Kullanan tavsiye eden varmi arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

400 tl ye; hevc destekli klon dreambox 520hd ve klon dreambox 525hd cihazlar, aliexpress ten alınabilir.

Böylece, cihaz hevc'i decode edeceği için, hevc destekleyen tv edinmeye gerek kalmayacaktır.

serkan hocam ip tv kullanma amaçlı olarak dreambox ı mı yoksa kiii pro yu mu tavsiye edersiniz? yoksa sadece android box mı kullanmak daha iyi olur? bütçe başlıktaki gibi yine 400 TL civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharp61

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

400 tl ye; hevc destekli klon dreambox 520hd ve klon dreambox 525hd cihazlar, aliexpress ten alınabilir.

serkan hocam ip tv kullanma amaçlı olarak dreambox ı mı yoksa kiii pro yu mu tavsiye edersiniz? yoksa sadece android box mı kullanmak daha iyi olur? bütçe başlıktaki gibi yine 400 TL civarı.

Yalnızca IPTV izlenecekse, uydu/karasal tuner girişi olmayan, s912 işlemcili cihaz alınabilir. Böylece s912 işlemcili cihaz çok daha hesaplı fiyatla alınabilir.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Peki hocam S912 li bir Tv Box alsak birde yanina ucuz yollu Hd destekli bir uydu alsak ne onerirsiniz. Uydunun ozellikleriyle pek işim olmayacak boylelikle hizli kanal degistirsin hd desteklesin yeter. Yanina bi Tv Box aldikmi tamamdir

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.