Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.584
Cevap
44
Favori
263.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Serkan hocam.Kolay gelsin.Axas cihazın bir tık üstü hangi cihazı önerebilirsiniz acaba.Örneğin;Zgemma H9S i önerirmisiniz.Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha_Sarc

Serkan hocam.Kolay gelsin.Axas cihazın bir tık üstü hangi cihazı önerebilirsiniz acaba.Örneğin;Zgemma H9S i önerirmisiniz.Teşekkürler
    Axas his twin marka cihaz, hd kategorisindedir.( 28 nm )

Oysa sizin bahsettiğiniz cihaz uhd kategorisindedir. Yani h9s cihaz farklı segmenttedir.( 28 nm )

Cihazlar kendi segmenti içinde karşılaştırıldığı zaman anlamlıdır.

Hasılı; bu hali ile sorunuz soru değil... Ama yine de soruyu anlamlı bir çerçeveye oturtmaya çalışayım.

Görüntü kalitesi açısından sorulduğunu farzedersek, iki cihazda da hisilicon işlemci olduğu için, ikisinin de sunduğu görüntü kalitesi aynıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Sağolun

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Serkan bey.Bir ricam var axas cihazın üreticisi kim acaba.Çünkü ali exp.de satıcı çok.Rica etsem yardımcı olurmusunuz.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha_Sarc

Serkan bey.Bir ricam var axas cihazın üreticisi kim acaba.Çünkü ali exp.de satıcı çok.Rica etsem yardımcı olurmusunuz.?
    "Desktop" sanırım. Ama marka hakkı desktop 'tadır.

Üreticisinin hangi firma olduğuna neden takıldınız?

Bütün elektronik cihazlar, "fason" imalat şeklinde fasoncu fabrikalarca üretilmektedir. Yani fasoncudan mal alamazsınız.

Örneğin; Ürün ilanının altında verilen fabrika resimleri, desktop firmasına ait değildir. Markacı firma, fasoncu fabrikanın resimlerini altta verir. Ancak ürettirdiği malı fasoncu fabrikada montaj yaptırdığı için, kendi fabrikasıymış gibi resimleri koyar.

Hasılı; siz desktop ilanından mal alınca, malı markacıdan almış olursunuz. Üreticiden değil... Çin de fasoncu üreticiden perakendeciler( yani sen ) mal alamaz. Fabrikalar ShenZhen 'dedir. HongKong 'a 30 km civarıdır.

• Uzun süre sonra Full HD destekleyen bir giriş seviyesi uydu alcısına ihtiyacım oldu. F/P bandında ne önerirsiniz acaba?
  • arkadaşlar, lcd tv arkasına gizlenebilen kaliteli sorun çıkarmayacak bir uydu alıcısı istiyorum, servis gelecek bugün, dreamstar tavsiye etti, en iyisi bu mudur sorun çıkarmayacak tipte? sadece tv izleyeceğim o kadar. Dreamstar mıdır en iyisi ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bistroman

arkadaşlar, lcd tv arkasına gizlenebilen kaliteli sorun çıkarmayacak bir uydu alıcısı istiyorum, servis gelecek bugün, dreamstar tavsiye etti, en iyisi bu mudur sorun çıkarmayacak tipte? sadece tv izleyeceğim o kadar. Dreamstar mıdır en iyisi ne dersiniz?
    next64 tavsiye ederim 10 numara cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

Uzun süre sonra Full HD destekleyen bir giriş seviyesi uydu alcısına ihtiyacım oldu. F/P bandında ne önerirsiniz acaba?
    next64 8mb flaş var 4mb cihaz almayın
  • bistroman kullanıcısına yanıt
    NeXT 64 uydu yayınlarında f/p ürünü.Fakat USB bellek bölümleri 2-3 saat çalıştırınca wi-fi bağlantısı yapamıyor.
    Ama uydu yayını için ideal

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 16:48:48 >
  • Bilgiler için teşekkürler
  • Merhabalar. 4k, iptv, wireless özellikli, görüntü kalitesi güzel ve kanal geçişleri hızlı bir uydu alıcı arıyorum Tabi ki yazılım desteği de önemli. Linux yada android tabanları konusunda bilgi sahibi değilim. Novacom s11 plus bir cihaz var gözüme takılan.Önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real_Spawn

Merhabalar. 4k, iptv, wireless özellikli, görüntü kalitesi güzel ve kanal geçişleri hızlı bir uydu alıcı arıyorum Tabi ki yazılım desteği de önemli. Linux yada android tabanları konusunda bilgi sahibi değilim. Novacom s11 plus bir cihaz var gözüme takılan.Önerilerinizi bekliyorum.
    spybox s10 plus aldım ve sattım.şu an fiyatı 1000 TL'ye yakın.Uydu frekans yakalaması düşük,android ve DVB hybrid cihaz.
    Dahili Wi-Fi'si iyi çekmiyor,yan oda da kullanamıyoruz.Dreamstar master ipTV cihazının dahili Wi-Fi si daha iyi fiyat 399 TL.Ama cihaza müdahale yapılamadığı için çok tavsiye etmiyorlar.
    Next 64,Next 2053,Dreamstar Master,Goldmaster 1090 kullanıyorum.
    Sizin istediğiniz cihaz epey üst limitlerde olmalı bu konuda çok iyi fikir sahibi arkadaşlarımız var.
    @marcosreborn @serkaguzel_ ve ismini yazamadığım birçok arkadaş.
    Ben 2012 de arabyı sattım Vu Uno almıştım.Bu cihaz çok iyi bir cihaz ama ben yazılım yükleme kaldırma imaj vs vs anlamdığım için geçen yıl 400 TL'ye sattım.
    Şimdiki yeni projem şu;
    Beelenk GT-King ve Next 2053 yanyana kullanmak.Birinde adnroid sistem diğerinde uydu.
    Size tavsiyem 4K merakından vazgeçin,şu an için çok lüks bir yatırım.
    Benim zaten 4K televizyonum bile yok.Zamanında bişey varmış gibi 3D televizyonları aldık koyduk
    toplam 3 defa 3D film izleyebildik gözlük ile.Başağrısı bile yaptı.Şu an gözlükleri bile alıp takan yok evde.
    Ne oldu?Full HD,3D,UltraHD,4K,6K,8K....bize dayıyorlar işte gereksiz gereksiz.
    ...
    Serkan hocam gibi velhasılı iyi bir hevc destekli fullHD uydu cihazı alın kurtulun,yalnız ipTV performansı
    mutlaka biraz iyi olsun çünkü iPtv kaçınılmaz sonumuz gibi duruyor.
    Kullandığım cihazlarla ilgili sorunuz olursa yanıtlarım..
    Next64'ü servise gönderdim çünkü ethernet girişi yok Wi-Fi USB aparat ile kullanmaya çalışıyorum 3 saat geçince
    aparat çalışmıyor çünkü ateş gibi yanıyor.
    Tahminen next servisi bunu kabul etmeyecek
    "yazılım yüklendi gönderildi" diyecek...
    Next 2053 HDD'yi 3 ayrı parçaya böldüğüm için HDD'ye kayıt yapamıyor ama HDD'den film oynatıyor.
    Dreamstar Master uzaktan kumanda TV ile koordine edilemiyor ama bu fiyata çok uygun iptv ve media player diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Real_Spawn

Merhabalar. 4k, iptv, wireless özellikli, görüntü kalitesi güzel ve kanal geçişleri hızlı bir uydu alıcı arıyorum Tabi ki yazılım desteği de önemli. Linux yada android tabanları konusunda bilgi sahibi değilim. Novacom s11 plus bir cihaz var gözüme takılan.Önerilerinizi bekliyorum.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 16:49:12 >
  • fikretkurt ve MarcosReborn açıklamalarınız için teşekkürler. Ben 2011 yılında dediğin gibi 3d tv aldık bir bilemedin iki kez ya izledik ya izlemedik. 4k için şuan bir beklentim yok ama alacağım cihaz ileriye dönük olsun istiyorum. wifi ve ip tv önemli tabi ki.Şu anda atlanta hd box kullanıyorum ve ihtiyaçları karşılamıyor ama görüntü kalitesi iyi. Yine önerilerinizi bekliyorum.
  • Atlanta hd box kullanıyorum 500 tl civarına alınabilecek görüntü kalitesi daha iyi olan uydu alıcısı araştırıyorum. Görüntü iyi olsun kanal geçişi hızlı olsun ci girişi olsun dsmart modül için yeterli kanal sıralaması olsun birde. Octagon sf 138 uygun fiyatlı ne dersiniz tavsiyeniz varmı. Atlanta hd box görüntüsünden daha iyimidir çok fark edermi.

• Selamlar. 4-5 sayfa geriye kadar okudum ve diğer başlıklarda gezdim fakat aradığım şeyi tam olarak bulamadım. Yinede Serkan beye teşekkürler, elinden geldiğince herkese yanıt vermeye çalışmış.

Sadece dvb-s tuner'a ihtiyacım var. Halihazırda online olarak kullanmak için mi box s ve ps4 pro, offline olarak kullandığım ise gtx 1080 (madvr'lı kodi kullanıyorum - iyi bir ekran kartınız varsa kesinlikle araştırın) li bir oyun-htpc bilgisayara bağlı olan av reciver'ıma güzel görüntü kalitesi olan bir uydu alıcısı arıyorum. Kanal geçiş hızı veya online özellikleri hiç önemli değil, oturduğum sitedeki altyapı sistemine bağlayacağım (bina yeni). Kafamdaki bütçe 500tl fakat hd yayında (4k değil) ciddi görüntü farkı varsa daha yukarılara çıkabilirim.

Uydu işlerinden hiç anlamam, 90 ların sonundan beri kablo tv kullanıyordum, fakat şimdi kablotv olmayan bir ile taşındım. Var mı fikri olan? Tr'den alacağım, dremstar mini almış babam, görüntü kalitesi dvb-t'li sony tv ve conax modülü kullandıktan sonra korkunç geldi (gerçi tv de ucuz bir philips paneldi).Sanki sd görüntüden upscale edilmiş, üzerine blur atılmış gibiydi. Tv nin görüntü ayarlarını yaptıktan sonra renk biraz toparladı fakat keskinlik baya kötüydü (sharpen ayarındaki yapay keskinlikten bahsetmiyorum).

Neyse, bu "giriş seviyesi" uydu alıcılardan bariz daha iyi görüntü veren ve sadece tuner ini kullanacağım bir cihaz önerebilirseniz sevinirim. Yoksa şu cihazlar arasında o piti piti yapıp vereceğim siparişi;

OCTAGON SX88
    Dreamstar Master
    Hiremco Gt Turbo V8D

• kornman887 K kullanıcısına yanıt
    Ben arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine Axas His Twin Aliexpress'den sipariş ettim.
    Gelince ayrıntılı paylaşırım.
    Tuner konusuna gelince;
    Sitede uydu kablolarımız eskidi ve sinyal kalitesi yerlerde sürünüyor;
    Goldmaster 1090,Next 2000,Next64,Next 2053,Dreamstar Master...bunların tuner
    sinyal yakalama kaliteleri yaklaşık aynı seviyede.
    Fakat Spybox s10 plus'da aynı yayınları izleyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kornman887

Selamlar. 4-5 sayfa geriye kadar okudum ve diğer başlıklarda gezdim fakat aradığım şeyi tam olarak bulamadım. Yinede Serkan beye teşekkürler, elinden geldiğince herkese yanıt vermeye çalışmış.

Sadece dvb-s tuner'a ihtiyacım var. Halihazırda online olarak kullanmak için mi box s ve ps4 pro, offline olarak kullandığım ise gtx 1080 (madvr'lı kodi kullanıyorum - iyi bir ekran kartınız varsa kesinlikle araştırın) li bir oyun-htpc bilgisayara bağlı olan av reciver'ıma güzel görüntü kalitesi olan bir uydu alıcısı arıyorum. Kanal geçiş hızı veya online özellikleri hiç önemli değil, oturduğum sitedeki altyapı sistemine bağlayacağım (bina yeni). Kafamdaki bütçe 500tl fakat hd yayında (4k değil) ciddi görüntü farkı varsa daha yukarılara çıkabilirim.

Uydu işlerinden hiç anlamam, 90 ların sonundan beri kablo tv kullanıyordum, fakat şimdi kablotv olmayan bir ile taşındım. Var mı fikri olan? Tr'den alacağım, dremstar mini almış babam, görüntü kalitesi dvb-t'li sony tv ve conax modülü kullandıktan sonra korkunç geldi (gerçi tv de ucuz bir philips paneldi).Sanki sd görüntüden upscale edilmiş, üzerine blur atılmış gibiydi. Tv nin görüntü ayarlarını yaptıktan sonra renk biraz toparladı fakat keskinlik baya kötüydü (sharpen ayarındaki yapay keskinlikten bahsetmiyorum).

Neyse, bu "giriş seviyesi" uydu alıcılardan bariz daha iyi görüntü veren ve sadece tuner ini kullanacağım bir cihaz önerebilirseniz sevinirim. Yoksa şu cihazlar arasında o piti piti yapıp vereceğim siparişi;

OCTAGON SX88
    Dreamstar Master
    Hiremco Gt Turbo V8D
    Salgın nedeniyle eve bağlı kaldığımız şu günlerde epeyce değişik cihazı test etme fırsatım oldu. Bariz daha iyi görüntü veren ve avrupa ülkelerinde satılan "Dreambox One UHD" modeli cihaz var. Fiyatı 260 euro civarı... Epeyce tuzlu yani.

Görüntü kalitesinde; A kalite bir görüntüyü göz ardı edebilirseniz, daha uygun fiyatlı ürünler de var. Enigma2 yazılımla çalışan "Axas his twin HD" cihaz var. 53 dolar civarında satılıyor aliexpress'te... Bu cihazla aynı işlemciye sahip, özgün yazılımla çalışan iç piyasada satılan "Dreamstar Master HD" marka cihaz var. Yazılım özelliklerini kullanırken biraz sıkıcı gelebilir.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.