Şimdi Ara

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
29
Favori
119.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elektronikte biraz acemiyimde...acaba standart elemanların(kondansatör,klemens gibi) yerleşeceği delikler için kaç mm'lik uç almam gerekiyor
    TEŞEKKÜRLER
  • arkadaşlar çıktı almak için hangi marka yazıcı önerirsiniz fiyat en fazla 100 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: secollah

Babam ve ben Meyve sıkacağından yaptık.Fakat aşağı inince titremeler oluyor.Bununda ebatı küçük ama tezgaha 20tl verektense elde olanı kullandık.Nede olsa bit pazarından böle bir işe lazım olur diye 1-2 tlye almıştık :D

Edit:Haberdar et eklendi.

el yapımı tezgahın resmini buraya eklersen fikir açısından güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: creadatron

Arkadaşlar elektronikte biraz acemiyimde...acaba standart elemanların(kondansatör,klemens gibi) yerleşeceği delikler için kaç mm'lik uç almam gerekiyor
    TEŞEKKÜRLER

standart elemanlar için derken kondansatör ve klemens demişsin ama. kondansatörün bacağının geçeceği delik çapında delersen klemens bacağı girmez. Klemens için en az 1mm matkap gerekir. Kondansatör vb. için de 0.7mm vb. kullanabilirsiniz.

edison sıfır yazıcı almak istiyorsan 200 tl gibi bir miktara ihtiyacın var. HP ve XEROX işini görür.
  • Acillll
    380 TL Satılık Desıre x daha 2 ay garantisi bulunmakta sorunsuz tek sorunu çerçevesi yok çrçevede 15 20 tl
    Tel: 05514382038
  • Çok yararlı bir konu olmuş, kendi devrenizi tasarlayıp pcb ye bu yöntemle bastırılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucelnet

quote:

Orijinalden alıntı: secollah

Babam ve ben Meyve sıkacağından yaptık.Fakat aşağı inince titremeler oluyor.Bununda ebatı küçük ama tezgaha 20tl verektense elde olanı kullandık.Nede olsa bit pazarından böle bir işe lazım olur diye 1-2 tlye almıştık :D

Edit:Haberdar et eklendi.

el yapımı tezgahın resmini buraya eklersen fikir açısından güzel olur.

Bayağı zaman geçti fakat buyrun el yapımı

• ÜTÜ İLE BASKI DEVRE PCB HAZIRLAMA - RESİMLİ ANLATIM. (Güncelleme: 02.03.2013)

• Güzel olmuş gerçekten. Aşağıya 2 veya 3 tane sunta tahta koyarsan biraz daha yükseltirsin. Böylece daha az aşağı inecek ve titreme çok aza inecektir.
  • teşekkürler, gayet basit ve kullanışlı bi yöntem..
  • ÖNEMLİ BİŞEY SORCAM !!!
    Yazıcı yok diyelim elimizde plaket var biz basit devre yaparken şööyle yapsak plakete cd kalemiyle yollari çizip tuz ruhuna asak ? toner moner yok yollar sadece CD kalemiyle çizilse ?
  • Ben şu asiti hazırlayamadım.Elimde %50 Ronn marka pehidrol var.Bide marketten alınan tuz ruhu var.(Üstünde %30 filan bir şeyler yazıyordu).Oranı nasıl yapmalıyım bir türlü tutturamadım.Tuz ruhunun kapağı çok çok küçük neye göre ölçmem gerek?

Lütfen yardımcı olun.
  • tuz ruhunun kapağından 3 kapak perhidrol koy. yine aynı kapakla 5 kapak tuz ruhu koy. Eğer asit çok az geliyorsa bu 6 kapak perhidrol 10 kapak tuz ruhu.
    yani asit sana yeterli olana kadar; aynı şekilde arttırabilirsin.
  • arkadaşlar tüm mesajları okumadım ama eczanelerde satılan perhidrol yeterli.hemde risk düzeyi dahaa da az

• Örnek laminasyon makinesi ile baskı basma videosu.

Baskı devrenin tüm aşamaları videoda mevcuttur.Kendim çektim umarım yararlı olmuştur.Sonuç çok kaliteli oldu hiç düzeltme yapmadım ve hiç taşma yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secollah -- 23 Aralık 2013; 17:50:37 >
  • Güzel oşmuş Eline Sağlık :)

www.tufandekorasyon.com

Her Türlü Tadilat Tesisat ve Dekorasyon illeri yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhittin TUFAN -- 22 Ocak 2014; 18:54:12 >
  • Yararlı konu
  • Çok teşekkürler hocam baya işime yarayacak.
  • Çok teşekkürler kardeşim çok güzel bir anlatım olmuş
  • Bende bu işi asetat ile yapanlardanım. Harika geçiyor desem yeridir. SMD geçmeden önce kuşe kağıtla yapıyordum aşırı yapışıyordu bakır üstüne. Buyrun asetattan bir örnek;

• Emeginize saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.