Şimdi Ara

Ütü Gün Boyu Açık Kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
48.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sabah 8'de evden çıkmadan ütü yaptım, işe gittim. Yeni geldim. Bu zaman diliminde ütü açık kalmış yani 11 saat kadar. Ütünün kullandığı elektrik 1680-2000 watt.
    Sormak istediğim şu; Bu zaman dilimi için faturama ne kadar ücret gelir?

• Maksimum 5-6 tl.Dua et yangin falan cikmamis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haş iki O

Maksimum 5-6 tl.Dua et yangin falan cikmamis.
    Evinin yanmadığına dua et ! Faturayı dert ediyo yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaLhipSo

Alıntıları Göster
    Önce yangın çıkmadığı için şükret sonra ütünün hangi ayarda açık kaldığına bak. Eğer yüksek ayarda açık kaldıysa tahmini 15-20 tl etkiler. Düşük ayarda açık kaldıysa 4-5 TL.. Bir kere benim de başıma gelmişti. Allah korumuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sebastianbjk

Önce yangın çıkmadığı için şükret sonra ütünün hangi ayarda açık kaldığına bak. Eğer yüksek ayarda açık kaldıysa tahmini 15-20 tl etkiler. Düşük ayarda açık kaldıysa 4-5 TL.. Bir kere benim de başıma gelmişti. Allah korumuş

Alıntıları Göster
    Yangın çıkmadığına dua ediyorum tabi ki. Ama ütü masasının olduğu yerde, ütü yansa bile en fazla masa yanardı. Etrafında yanacak bişey yok. Orta ayarda açık kalmış ütü. Neyse bundan sonra dikkat etmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: erosbos

Yangın çıkmadığına dua ediyorum tabi ki. Ama ütü masasının olduğu yerde, ütü yansa bile en fazla masa yanardı. Etrafında yanacak bişey yok. Orta ayarda açık kalmış ütü. Neyse bundan sonra dikkat etmek lazım

Merak etme birden bütün ev alev alırdı yanan şeylerin hafif çatlama yapıp kıvılcım atmayacağı bilinmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehzatÇ.

quote:

Merak etme birden bütün ev alev alırdı yanan şeylerin hafif çatlama yapıp kıvılcım atmayacağı bilinmez

Alıntıları Göster
    Evde yangın çıkmamış olması büyük mucize ama adam faturanın derdine düşmüş klasik türk insanı işte

• quote:

Orijinalden alıntı: [Eren]

.Dua et yangin falan cikmamis.

• quote:

+1905
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitoScaletta

quote:

+1905

Alıntıları Göster
    Canınız sıkılıyo dimi Ev yanmamış işte, merak ettim faturayı sordum, iyice sığır ettiniz adamı

• quote:

Canınız sıkılıyo dimi Ev yanmamış işte, merak ettim faturayı sordum, iyice sığır ettiniz adamı

Alıntıları Göster
    Kaliteli bir şey alsaydın 2. dakikadan sonra kendini kapatır ne fazladan 10 lira verirdin ne yanma tehlikesi geçirirdin ne de boşuna elektrik harcanırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Kaliteli bir şey alsaydın 2. dakikadan sonra kendini kapatır ne fazladan 10 lira verirdin ne yanma tehlikesi geçirirdin ne de boşuna elektrik harcanırdı.

Bir daha ütü alırken buna dikkat edeceğim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Bir daha ütü alırken buna dikkat edeceğim.

Alıntıları Göster
    99 lira etki edebilir
  • quote:

Dert etmeyesin canını sıkmayasın diye demişler seni düşündükleri için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

99 lira etki edebilir

Alıntıları Göster
    Bende tost makinesini unutmuştum baktım uyurken burnuma yanık kokusu geliyor hemen gittim kapattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Star

quote:

Alıntıları Göster
    99 lira 90 kuruş ama 100 olmaz korkma

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    ütünün özelliği de önemli ama burada şimdi.. ısındığı zaman otomatik olarak kendini kapatan bir ütü ise biraz yırtabilirsiniz faturadan. ama eski model ve öyle bir özelliği olmayan ütü ise yukarıdaki arkadaşa katılıyorum.. çok yüksek bir etkisi olur açıkcası.. 11 saat az uz değil yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: andruil

ütünün özelliği de önemli ama burada şimdi.. ısındığı zaman otomatik olarak kendini kapatan bir ütü ise biraz yırtabilirsiniz faturadan. ama eski model ve öyle bir özelliği olmayan ütü ise yukarıdaki arkadaşa katılıyorum.. çok yüksek bir etkisi olur açıkcası.. 11 saat az uz değil yani..

Alıntıları Göster
    insanoğlunun başına bir bela olay gelmezzse şükretmesinide bilmez ( Genel olarak söylüyorum bu arkadaş için değil)
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

Alıntıları Göster
    Ben düzenli olarak çaydanlık yakıyom. Koyuyom çayı geçiyom odaya 1-2 saat sora bi yanık kokusu sarıyo evi çaydanlıkta su bitmiş çaydanlık kızartması olmuş

• quote:

Ben düzenli olarak çaydanlık yakıyom. Koyuyom çayı geçiyom odaya 1-2 saat sora bi yanık kokusu sarıyo evi çaydanlıkta su bitmiş çaydanlık kızartması olmuş

Alıntıları Göster
    Ya arkadaşlar olayı başka yönlere çekiyosunuz. Eve geldiğimde ütüyü açık gördüğümde aklıma ilk gelen herhalde fatura olmadı. Bi sıkıntı yaşamadığım için şükrediyorum tabi ki. Sonrasında da ne kadar elektrik yakmıştır diye merak edip sordum. Bence gayet normal bi soru, değil mi ya.

Klasik Türk insanıyla ne alakası var, evimin yanmadığına şükretmeyip faturayı dert etmemle ne alakası var, ne kadar bilmiş insan kaynıyo burası ya

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.