Şimdi Ara

uTorrent yavaş indirme sorunu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
17.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Esenlikler. Sorun şöyleki Steam, Uplay gibi yerlerden indirme hızım 1.2MB/s iken herhangi gibi bir torrent indirirken hız 300kb/s yi geçmiyor
    Trackerler güncel fakat hızlı değil. indirmeye çalıştığım oyunlarda güncel oyunlar (Far cry 4 vs..) Her torrentte yavaş indiriyor. Bunun nedeni nedir ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Torrent Yavaş İndirme Sorunu: Nedenleri ve Çözümleri

Torrent indirme hızı, çeşitli faktörlerden etkilenebilir ve "torrent yavaş indiriyor" veya "torrent indirme hızı çok yavaş" gibi sorunlarla karşılaşabilirsin. Bu sorunları gidermek için aşağıdaki adımları izlemelisin:

İnternet Bağlantını Kontrol Et:

• İnternet hızını test et ve "torrent çok yavaş indiriyor" sorununun ağ bağlantından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol et. Mevcut hızın yeterli olup olmadığını belirle.

Güvenlik Yazılımını Devre Dışı Bırak:

• Güvenlik duvarları ve antivirüs programları bazen torrent istemcilerinin bağlantı kurmasını engelleyebilir ve "torrent yavaş indirme sorunu"na neden olabilir. İndirme sırasında bu yazılımları geçici olarak devre dışı bırak.

Torrent Ayarlarını Optimize Et:

• uTorrent'te Öncelikler sekmesinden "Azami indirme hızı"nı ve "Azami yükleme hızı"nı arttırarak "utorrent yavaş indirme sorunu"nu çözebilirsin.

Port Yönlendirmeyi Etkinleştir:

• İstemcinin kullandığı portu yönlendirerek torrent bağlantılarına daha iyi erişim sağlanabilir. Ağ ayarlarını kontrol et ve portu yönlendir.

Torrent İstemcisini Güncelle:

• Güncel olmayan torrent istemcileri, "torrent çok yavaş indiriyor" sorununa neden olabilir. En son sürüme güncelle.

Tohumlama Oranını Arttır:

• Daha yüksek tohumlama oranı, indirme hızını artırır. İndirmeyi tamamladıktan sonra tohumlamaya devam et.

Alternatif Torrent İstemcileri Kullan:

• uTorrent'e alternatif torrent istemcileri dene. Bazıları belirli durumlarda daha iyi performans gösterebilir.

Torrent Dosyasını Tekrar İndir:

• Bozuk torrent dosyaları yavaş indirme sorunlarına neden olabilir. Dosyayı yeniden indirmeyi dene.

Yukarıdaki adımları uygulamak, "torrent yavaş indirme sorunu"nu çözmene yardımcı olacaktır. Sorun devam ediyorsa, İnternet Servis Sağlayıcın (İSS) ile iletişime geçmelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • TrNova kullanıcısına yanıt
    Selamlar, qBittorrent öneririm, deneyip sonucu yazarsın.

www.qbittorrent.org
    qBittorrent Official Website
    http://www.qbittorrent.org

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 4 Mayıs 2020; 22:13:32 >
  • hocam torrent linki eskidiyse yavaş indirmesi normal. Ne kadar sağlıklı torrentleri indirirsen o kadar yüksek indirir. Seed olayı var ya o yapılmazsa torrentler çok çabuk çürür.

Ayrıca torrent ayarlarından indirme hızı sabitlenmiş olabilir, onu sınırsıza çekin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Selamlar, qBittorrent öneririm, deneyip sonucu yazarsın.

http://www.qbittorrent.org
    Hocam mesajınızı hortlatmak durumunda kalacağım.Teşekkür ettim , utorrent ile 300 kb/s inen oyun ,qbit ile 2.7 mb/s yükseldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quantum Core

Hocam mesajınızı hortlatmak durumunda kalacağım.Teşekkür ettim , utorrent ile 300 kb/s inen oyun ,qbit ile 2.7 mb/s yükseldi.

Alıntıları Göster
    programın etkisi varmıymış yahu. ben sadece seed edenlerle ilgili sanıyordum
  • Quantum Core kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir dosyanın yüksek hızda inip belli bi zaman sonra durmasının nedeni ne peki? çok dosya indirdiğimden dolayı mı böyle duruyorlar?

• Gönderme hızınızı sınırsız veya 1kb/s yaparsanız hızınız düşük olacaktır. Gönderme hızınızı 10kb/s olarak ayarlayın indirme hızınızı da 0 (yani sınırsız) olarak değiştirin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.