Şimdi Ara

ustura ile tıraş bıçağı arasında fark var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
20.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler sakallarım düzensiz çıkıyor jilet ile kesiyorum ama pek etkili olmuyor ustura daha çok artırır mı sakalı?

Bu arada yaş 19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MENTALİTA ULTRAS -- 2 Eylül 2013; 23:51:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ustura ile Tıraş Bıçağı Arasındaki Fark

Tıraş olma alışkanlıklarında önemli bir karar, ustura mı yoksa tıraş bıçağı mı kullanacağını seçmektir. Her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu rehber, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için ustura ve tıraş bıçağının önemli farklarına ışık tutacak.

Ustura

• Ustura jilet farkı: Keskin metal bir bıçaktan oluşan usturayı, yüzündeki tüyleri manuel olarak tıraş etmek için kullanırsın.
    • Usturayla tıraş: Ustayı kullanmak beceri gerektirir ve acemiler için riskli olabilir.
    • Ustura jilet farkı: Usturayla tıraş olmak daha fazla zaman ve efor gerektirir.

Tıraş Bıçağı

• Ustura jilet farkı: Tıraş bıçakları, birden fazla jilet içeren değiştirilebilir kartuşlarla donatılmıştır.
    • Ustura jilet farkı: Tıraş bıçakları, usturaya göre daha kullanıcı dostudur ve daha hızlı tıraş sağlar.
    • Ustura jilet farkı: Tıraş bıçakları, usturaya göre daha pahalı olabilir.

Ustura ile Jilet Arasındaki Temel Fark

• Keskinlik: Usturayla tıraş daha keskin bir tıraş sağlar ve daha yakın bir sonuç verir.
    • Hassasiyet: Ustura, hassas alanları tıraş etmek için daha fazla hassasiyet sağlar.
    • Bakım: Usturayla tıraş olmak, jiletli tıraşa göre daha fazla bakım gerektirir, çünkü bıçağı düzenli olarak bilemek veya değiştirmek gerekir.
    • Maliyet: Usturayla tıraş olmak genellikle jiletli tıraşa göre daha ekonomiktir, çünkü bıçaklar jilet kartuşlarından daha uzun süre dayanır.

Hangisini Seçmelisin?

En iyi seçim kişisel tercihlerine bağlıdır. Daha yakın bir tıraş isteyen, hassas alanlarda tıraş olmayı tercih eden ve biraz zaman ayırmayı göze alanlar ustura kullanmayı düşünebilir. Hızlı, kolay ve uygun fiyatlı bir tıraş isteyenler ise tıraş bıçağını tercih edebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • jilet
  • ustura dediğin jilet olmuyo mu zaten ?
  • Jilet dediğin bu değildir inşallah.

• ustura aletin adı, jilet ise aletin ucuna takılan bıçak.
    ustura kullanmak zordur. 2-3 bıçaklı tıraş bıçaklarını kullanmaya devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muskeder -- 2 Eylül 2013; 23:49:05 >
  • arkadas jileti alıp usturaya takar öyle kullanırsın. direk eline jilet alıp girilmez. fark mark yoh ortada

• aynı şeyler, ustura deneme derini alırsın jilet devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Jilet dediğin bu değildir inşallah.

Pardon hocam yanlış tabir olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Charlie Chaplin

aynı şeyler, ustura deneme derini alırsın jilet devam

Başlığı duzelttim hocam, ustura kullanmak çok mu zor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MENTALİTA ULTRAS -- 2 Eylül 2013; 23:53:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil442

quote:

Orijinalden alıntı: Charlie Chaplin

aynı şeyler, ustura deneme derini alırsın jilet devam

Başlığı duzelttim hocam, ustura kullanmak çok mu zor?

usturalar baya keskindir, bir de kullanım alanı geniş olduğu için sakal derken başka yerini kesmen de olağan bir durum

aynı şeyler, jiletten şaşma dostum.
  • Ustura daha iyi alıyor sakalı diyorlar ama denemedim berbere git dene farkı sen görürsün

• usturanın ağzına yarım jilet takarsın kullanırsın ben kullanıyorum normal jiletten daha iyi traş oluyorsun , tek bıcak olduğu için arasına salak çakma derdi yok normal traş bıcağıyla alamadığın sakalı ustura ile tek seferde alabiliyorsun.Sert sakalın varsa kullan yoksa boşver bana sorarsan en iyisi makine jiletle kestikçe daha hızlı ve sert çıkıyor askerde ne yapacağım bilmiyorum
  • aman hocam ustura kullacaksan çok çok dikkatli ol ben ilk kullandığımda yüzümün her tarafında kızarıklık ve yara vardı Allah tan geçti ilk kullandığında yanlış kullandığından çok tahriş ve kesikler oluyor şimdi alıştık ama arada bir alıyorum ustura ile sakalları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas1903

aman hocam ustura kullacaksan çok çok dikkatli ol ben ilk kullandığımda yüzümün her tarafında kızarıklık ve yara vardı Allah tan geçti ilk kullandığında yanlış kullandığından çok tahriş ve kesikler oluyor şimdi alıştık ama arada bir alıyorum ustura ile sakalları.

Gözüm korktu hocam hic ustura işine girmeyeceğim jilete devam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.