Şimdi Ara

Ustaların Çözemediği Hararet Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım Vectra C2 2006 Comfort

Arabada son zamanlarda hararet dipte oluyor ve bi süre sonra düzeliyor falan. Ben de hararet yapsa fark etmeyecem endişesiyle sanayiye gittim. Başta ilk akla gelen termostat tabii ki. Baktı, termostat sağlam dedi. Sonra radyatördeki su 100 küsür derecelerde çıktı. Suyun sıcaklığından yana bi sorun olmadığını görünce de, müşürü değiştirdik. Ancak sorun çözülmedi. Sonra gittiğim başka bir usta, soketi değiştirdi ve o an hararet göstergesi düzeldi. 90'A geldi. Ancak eve gelene kadar yine bozuldu. Sonraki gün yine gittiğimde arabada yolcu tarafındaki farın altında bir müşür daha olduğunu söyledi. Onu da değiştirdik. Yine düzelmedi. Şimdi termostat, müşür ve soket sağlam. İçerideki su sıcak ancak araba bu veriyi algılamıyor. 1 saat düzeliyor, sonra yine gidiyor. Sorun nerde olabilir, fikir verir misiniz

• Güncel

• gösterge sisteminde sorun olabilirmi

• Mfaa kullanıcısına yanıt

Hocam onu da düşündüm ancak sorun göstergede olsa, araç rölantide niye yüksek devir çalışsın ki? Aracın kendinin de haberi yok suyun sıcaklığından 😂 😂 obd ile telefondan bağlanınca 30-35 derece gösteriyor harareti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasan2144 kullanıcısına yanıt
    Sen bir baktır çözülürse yaz buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mfaa -- 28 Şubat 2024; 23:6:19 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mfaa kullanıcısına yanıt

Emredersin.d

Estafrullah kusura bakma

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • vectra almayın aldırmayın dayım almıştı 2016'da Allah kurtardı Allah'ta korusun öyle diyim sanayide 5 ayımız geçti ondan sonra da galeriye sattık zaten.

• kaplanemral K kullanıcısına yanıt

Açıkçası arabadan bi hayli memnunum. Vectranin a, b, cdx, c bütün kasalarından aldık. Güzel araçlar ama iyi bakılması gerek. Aldığımdan beri binlerce kilometre uzun yol yaptım. Birçok yeni arabada bu konforu şahsen bulamadım. Ama Benden önceki sahibi de çok iyi bakmış Allah var. İşte böyle şeylerde tat kaçırıyor da, arabanın sorun çıkarması değil; ustaların anlamadıkları şeyi yapmaya çalışırken başka bir yeri bozması geriyor beni. Başına gelen varsa diye danışmak istedim

bir sebepten ecu algılamıyor demekki. aradaki kablolardan ecuya kadar gider sensörler sağlamsa

• emir.ksk kullanıcısına yanıt

Peki bu çekişte bir düşüş yaratır mı hocam, araba elektrikçiden çıktığından beri bildiğiniz 2500 devri geçmiyor. Bir şey tutuyor arabayı gibi

• Radyatör kapağını değiştir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.