Şimdi Ara

ustaca park etme teknikleri.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
2
Favori
113.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de şunu seyredin derimhttp://www.youtube.com/watch?v=4OViQ4JSxUk&mode=related&search=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 4 Eylül 2007; 14:48:09 >
  • Ticari kullanmaya alışkın olduğumuzdan kafamı arkaya çevirme alışkanlığım hiçyok. Aynalara bakarak oldukça dar yerlere bile sokabiliyorum arabayı. Tecrübe kazanarak olacak bir olay. Parkettikçe ustalaşırsın.
  • konu hortlamış sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: japon dostu

konu hortlamış sanki

Bir sakıncası mı vardı?...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RONNIE

Hocam park etme o kadar degılde park ettıkten sonra cıkmak benım ıcın ıskence. Arabanın burnu kurtardı kurtarmadı dıye bakarken mıllet acemı dıye kafa buluo ıcınden. Artı bırde su serıt ıcınde gezme olayını halledersem gerısı basıt. Dıreksıyonu duz tutacam dıye aynı serıtın ıcınde pınpon topu gıbı gezıp duruyorum tabı arabada bırısı varsa hemen yavas yavas demeye baslıor.

şerit içinde gezmemek için yola uzun bak, aracı asfalttaki çizgilerle hizalamaya çalışma, sorunun kalacağını sanmıyorum

• Ben forklift suruyorum ve bu tur araclarin dönen tekerleri arkadadir bu da manevrayi kolaylastirir cunku genelde hep dar alanlarda calisiriz...Cep parki icin de aracin bu sekilde kullanilmasi manevra icin faydalidir...Prensibi arasina girecegim iki aracin önde bulunaninin yanina yanasirim benim ayna ile bu aracin aynasi tam ayni hizada olur. Sonra baslarim direksiyonu saga dogru kirmaya (saga park icin) ve bu esnada araci yavas yavas yuruturum ve arkamda ki aracin iki farinida soldaki aynadan göremeye baslayinca sola dogru kirmaya baslarim ve arac kendiliginden cebe girer. Tabii ki bu isin pratik yönu ve bu is zamanla ustalastikca bu kontrollerde gerek kalmaz ama eger surekli ayni araci surmeyip arac degistiriyorsaniz faydali olabilir...
  • bikez merter mcdonalds ta dikey park edememiştim. kac defa denedim olmadı daha acemiydim açıktan değil dipten girmeye çalıştım=) millet dagla geçmeye baslayınca vaz geçtim arabaya servis aldım
  • http://www.freewebarcade.com/car-parking-games.php

bu linkte (link veremedim sistemde bir problem var sanırım) 10larca park oyunu var.
  • valla bizim araba biraz büyük park sorunu oldukca fazla oluyor transporter kullanıcısıyım ama zorayınca oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıcestar

bikez merter mcdonalds ta dikey park edememiştim. kac defa denedim olmadı daha acemiydim açıktan değil dipten girmeye çalıştım=) millet dagla geçmeye baslayınca vaz geçtim arabaya servis aldım

en samimi yorum bu idi teşekkürler!
  • http://www.youtube.com/watch?v=V3GUEoe5Rig

asla vazgecmeyeceksın!!!

• artik en ideali park asist sistemleri.. artik bircok markanin opsiyon listelerine girmeye basladi...
  • Geri geri park edemiyorum. Arabayı alalı 6 ay kadar oldu. Önden yanaşırken bir sorun yok, park edebiliyorum ama paralel park sıkıntı oluyor.

1- Şimdi eğer sağ aynamı indirirsem park edebilirim, Ancak aynanın ayarını bozmayı istemiyorum.(ayna konusunda biraz takıntılıyım, ayarlamam 15 dakika sürüyor , ancak yine de düzgün oldu mu lan diyerek geçiyor tüm günüm)

2- Ben hep aynaları kullanıyorum, dikiz ayna genelde.Mesafeyi de park sensöründen ayarlıyorum. Ne var ki arkaya bakmadan parallelde işi beceremiyorum. Arkaya bakınca da feleğim şaşıyor mesafeleri-açıyı-direksiyonu ayarlayamıyorum.

Arkaya dönmeden ve sol-sağ yan aynaları kullanmadan nasıl park edebilirim
    . Kaldırımla arka teker mesafesini nasıl anlayabilirim. (araba sedan: Honda city eski kasa cvt).

• Kimse de park sensörü al dememiş. Küçük b sınıfı hb araba artı park sensörü olmadık yere de girersin. Eski kasa boyutu büyük araban varsa tavsiyeleri dikkate al.
  • 2004 magirus var ticari.. onunla resmen harikalar yaratabiliyorsunuz çok pratik.. ama tek seferde dolmuşla tüm otoparkı geri geri gidip iki arabanın arasına tek hamlede parkederken borayı 50 kere ileri geri yapmam gerekebiliyor.. araca lışmı olmak çok önemli.. yada dolmuş aynası takın arabanıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasew vasilli -- 26 Mayıs 2011; 20:54:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

Orjinalden alıntı: mllm71

Buraya yardımsız park ettim. Bir iki manevra daha yapsaydım daha iyisi olurdu.

Kardeş senin arabanın önüne kamyonu parketmiş olmayasınız

aynen öyle olmuş zten bide artistlik yapmaya çalışıyo bebe

• quote:

Orijinalden alıntı: hellman

quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

quote:

Orjinalden alıntı: mllm71

Buraya yardımsız park ettim. Bir iki manevra daha yapsaydım daha iyisi olurdu.

Kardeş senin arabanın önüne kamyonu parketmiş olmayasınız

aynen öyle olmuş zten bide artistlik yapmaya çalışıyo bebe

5 senelik mesaja alıntı yapıp cevap yazmak da büyük meziyet olsa gerek

• Hayalimdeki bayan sürücü

http://www.youtube.com/watch?v=dJ-loe3xXLg
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.