Şimdi Ara

Üst seviye telefon satışlarının yeni rakamları paylaşıldı: Premium segment lideri Apple oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üst seviye telefon satışlarının yeni rakamları paylaşıldı: Premium segment lideri Apple oldu

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 ailesini tanıtarak büyük ses getiren Apple, üst seviye telefon pazarında liderliğini koruyor. Counterpoint Research’ın verilerine göre şirket, 2020’nin 4.çeyreğinden bu güne kadar 400 dolar ve üzeri fiyata sahip akıllı telefon satışlarının yüzde 50’sinden fazlasını elinde tutuyor. İkinci sırada yer alan Samsung ise kendi payını yavaş bir şekilde kaybetmeye başladı. Bunun yanı sıra Xiaomi küçük bir pay kazanarak yükselmeye devam ediyor, ancak rakibi Huawei’yi geçmeyi başaramadı.

Üst seviye telefon satışlarının yeni rakamları paylaşıldı: Premium segment lideri Apple oldu

Samsung, akıllı telefon pazarında lider paya sahip olsa da, daha karlı olan premium segmentte yer edinemiyor. 2020'nin ikinci çeyreğine göre satışları yüzde 22’den yüzde 17’ye düşüş gösteren şirket, Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ün fiyat politikası ve popüler olmasıyla tekrar geri dönebilir. Dördüncü sırada yer alan OPPO, 2020 yılına oranla yüzde 3 oranında büyüme göstererek yükselmeye devam ediyor.

Huawei ve Xiaomi yarışıyor

Üçüncülük için mücadele eden Huawei ve Xiaomi, 2021’in ikinci çeyreğinde Premium telefon satışlarının yüzde 6’sına sahip oldu. Huawei Avrupa pazarında kaybetse de Çin’de güçlü bir varlığa sahip. Xiaomi ise Mi 11 serisinin çıkmasıyla beraber Avrupa ve Çin pazarlarında büyüme gösterdi ve Huawei ile olan açığı kapatmaya devam ediyor. 2021’in ikinci çeyreğinden telefon satışları yıllık bazda yüzde 46 artarken, Apple bu satışların yüzde 57'sini ele geçirmeyi başardı.

Kaynak:https://www.techspot.com/news/91288-apple-keeps-dominating-global-premium-phone-market.html

• Pazarlama, marka algısı, akılda kalıcılık ve genel kalite konusunda Apple artık bir numara. Hem iyi pazarlıyorlar, hem adamların yıllardan beri gelen bir kalite imajı ve marka algısı var, hem ürünlerinin malzeme kalitesi süper, hem de ürünleri akılda kalıcı tasarımlara sahip. Bugün iPhone 4 desem çoğunuzun şak diye aklına gelir tasarımı. Galaxy S2 desem hatırlar mısınız peki? Çoğunuz hatırlamaz bile tasarımını belki. İşte bu yüzden Apple üst segmentin her daim önde gelen firması oluyor.
  • Apple kraldır

• premium dediğimiz modellerde apple'ın çok satması doğal, arkasına baktığında kaç para verdiğini belli eden başka marka var mı?

• En iyisini Apple üretiyor çünkü.

• Apple varsa gerisi boş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 10 bin tl lik android ile 4 bin tl lik arasında tasarımına kadar aynı cihaz kalkıpta 10 bine gidip apple alıyor insanlar doğal olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsk35 -- 18 Eylül 2021; 21:21:31 >
  • Apple'a helal olsun hem millete kazık fiyata mal satıyor. Hem de kendi markasını ücretsiz şekilde savunduruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazarlama, marka algısı, akılda kalıcılık ve genel kalite konusunda Apple artık bir numara. Hem iyi pazarlıyorlar, hem adamların yıllardan beri gelen bir kalite imajı ve marka algısı var, hem ürünlerinin malzeme kalitesi süper, hem de ürünleri akılda kalıcı tasarımlara sahip. Bugün iPhone 4 desem çoğunuzun şak diye aklına gelir tasarımı. Galaxy S2 desem hatırlar mısınız peki? Çoğunuz hatırlamaz bile tasarımını belki. İşte bu yüzden Apple üst segmentin her daim önde gelen firması oluyor.

• İPhone 6s iOS güncellemesi alacak. Tabi Apple domine eder pazarı

• Ülkemizde durum ne ? Vergi yükü dolayısıyla iPhone fiyatlarının yüksek olması teknoloji marketlerin vitrinleri dışında kimsenin elinde yeni modelleri görmek mümkün değil. Olanlarda hep eski modeller

• Huaweiye mok atıp önünü kesmeselerdi görürdüm en iyisini mi üretir üretmez. Arkadan nal toplardı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Trump yapmak istediğini başarmış görünüyor. Çinli bir firmayı kendi pazarı bu kadar kuvvetli olmasa batırmıştı. Çin'den almış Amerika'ya vermiş görünüyor. Olanlar olmasa Huawei çok rahat Samsung'u geçmiş 2.olmustu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Keşke şu Huawei ye bir ambargo uygulamasalardıda gördüydük İphone satış rakamların. Adamlara güncelleme verme üstüne Google Servislerini yasakla üstüne kendi ülkende satışını engelle sonra en çok biz sattık.

Mata 40- Mate 50 veya P40-P50 düzgün gelseydi Türkiye'yede bir satış rakamı görseydik. Mate 20 deli sattı çünkü o zamanlar.

• Samsung buna 12312764834828 yeni model çıkarıp 6 aydan sonra güncelleme desteğini keserek cevap verecektir. Samsung'un önünü kimse kesemez!Üst seviye telefon satışlarının yeni rakamları paylaşıldı: Premium segment lideri Apple oldu 

• Burası Apple övme konusu galiba. Gelen övmüş, geçen övmüş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Parayı basıp almışlar tabiki övecek..

• Apple kalitenin, konforun telefonda yaşanmasıdır.

Çöpandroid alanlara selam Apple ile devam.

• Apple telefonlarının en güzel yanı boyutu. Ve şu kenarları oval şekilli olanları. Çünkü avuç içini acıtmıyor onlar. Her nasılsa piyasada en doğru en boy oranına sahip telefonlar Apple telefonlar. Android telefonların boyu ise uzayıp enine daraldı ve tamamen ince uzun bir dikdörtgen şeklini aldı. Bir tane bile bakın bir tane bile android telefon Apple en boy oranına sahip değil. Çünkü almak istiyorum ama bulamıyorum. IOS evrenini ise sevmiyorum veya alışık değilim ama bu android telefonlarındaki fazlasıyla uzun halini de kullanmak istemiyorum kullanışlı değil ekranın dörde biri bana göre fazla. Bu konuda firmaların ısrarlarını ve inatlarını ise anlamış değilim. Niye niye niye bu en boy oranı? Apple kendi en boy oranının patentini aldı da haberimiz mi yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 18 Eylül 2021; 9:31:18 >

• Alt segment abuk sabuk modeller olmasa kimse Android'in yüzüne bakmayacak zaten.
    Belli tutarın üstünde Samsung vs hikaye işler

• Telefon piyasasını şekillendiren üç şey var bana göre.
    Biri, hayatını basit yaşamak isteyen, Alo desin, güzel fotoğraf çeksin, mail alıp göndersin, çok fazla sıkıntı çıkarmasın gibi düşüncelerle kullanan kesim.
    Biri yine bu şekilde düşünen ama maddi imkanları yeterli için mecburen android kullanan kesim.
    Sonuncu kesim de hayatında olduğu gibi özgürlüğüne düşkünlüğü yüzünden kullanan kesim.
    Ben ilk kısımda yer almadığımi deneyimleyerek tespit ettim.
    Bana uymadığını anladım.
    İkinci kısımda yer almak için de kanaatkar bir zihniyete sahip olmam gerekiyordu. O kısımda da yer almadığımi deneyimleyerek anladım.
    Sanırım ben üçüncü kısımda yer alıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.