Şimdi Ara

üst kattan su damlıyor , ne yapabilirim arkadaşlar?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
3
Favori
50.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üst kat mutfak tesisatında sorun var , mutfak tavanım akıtıyor...
    o kadar söylememe rağmen adam tamir ettirmeye yanaşmıyor.
    Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgisi olanınız var mı acaba?

• Üst kattan evinize su akıyor ve üst komşu bunu yaptırmıyor ise size söyleyeceğimi yapın. Komşunuz yanına usta alacak ve gelecek. Çözüm için dairenize girmeye izin isteyecek. Ben yaptım, oldu. Sağpolsun tesisatçı usta akıl vermişti.

Üst kat mutfaktan su akıyor. Siz üst katın mutfak kısmının borularına alt kattan erişemezsiniz. Erişirsiniz ancak tavanı kırmanız gerekir.

Dolayısıyla üst kattan müdahele edilmesi gerekiyor. Ancak komşunuz yaptırmıyor.

-Su tesisatçısı çağırın.

-Tuvaletin veya banyonun içine geçin ve üst katın atık su giderlerine bakın. Bu borular hemen sizin evinizde tavan kısımda olduğu için erişim çok kolay.

-Sonra hangisi en kolay sökülüyor ise usta onu söksün içine plastik/naylon tobaları iyice sıkıştırarak doldurun ve boruyu geri takın.

-Artık üst kattaki komşunuz o giderden su gitmediğini farkedecek ve ne yaparsa sorun çözülmeyecek.

-Mecbur kalıp su tesisatçısı çağıracak. Su tesisatçısı tıkalı diyecek ve siz çok tıkadığınız için açamayacak.

-Su tesisatçısı diyecek ki alt komşunuzun evinden direk boruya müdahele edelim.

-Sizin kapınıza geldikleridne ben yabancıyı evime sokmam benim tanıdığım su tesisatçısı var o gelsin baksın diyeceksiniz.

-Gelen ustaya da önceden tembihleyip üst kattaki sorunu da alt kattaki sorunu da yapmasını ve önceden ona boruyu tıkaması için verdiğiniz parayı da ekleyerek üst komşudan istemesini söyleyeceksiniz.

Ben yaptım. İşyerimin üstünde oturan huysuz aksi ihtiyar paşa paşa benim ustamın çıkardığı masrafı çıkardı.

Tabi önce itiraz etti, fiyat yüksek dedi. Ben de başkasını evime sokmam, işine gelmiyorsa öyle otur dedim.

Mecbur kaldı yaptırdı.

• Üs kattaki komşu yaptırması gerekiyor sanırım. Bizde de aynısı olmuştu üst kat banyosu akıtıyordu kendileri yaptırdılar.
  • evet kendisi yaptırmak zorunda ama yanaşmıyor buna.
    Dolayısıyla başka bir çözüm bulmalıyım ama nereden başlayacağımı bilmiyorum...
  • kaba kuvvet başka yolu yok
  • Kesinlikle kendisi yaptırmak zorunda. Zor birşey değil tesisatçı çağırsın WC bile olsa hemen tamir ederler.
    Eğer inat ediyorsa ihbar et.
  • İhbar ediyorsun suyunu kesiyorlar elemanın.
  • Önce noterden ihtarname çektir.eğer yaptırmazsa kat mülkiyeti kanununa göre evin bulunduğu bölgedeki sulh hukuk mahkemesine dava aç..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _asparagas_

Önce noterden ihtarname çektir.eğer yaptırmazsa kat mülkiyeti kanununa göre evin bulunduğu bölgedeki sulh hukuk mahkemesine dava aç..

peki bu dava ne kadar sürede sonuçlanır , biliyor musunuz?
  • Su şebekesine söyleyince suyunu kesiyorlar.Fakat üstten gelip gelmediği de kesin belli olmaz.Benim banyo akıyor,üst komşu komple zemini kırdırıp yaptırdı,yine aktı.Adam diyor ki ben napayım kırdırdım komple,o da haklı.Benim tavan da berbat halde.

Bir cihaz varmış,tespit ediyormuş sızıntının kaynağını.Ona bakacağım.
  • "Sağlıklı teşhis sonra onarım."

Sebeplerini bulamadığınız ve bilemediğiniz su sızıntı tespiti, su kaçağı, su kaçağı tespiti, su kaçakları, kanal açma gibi problemlerinizi komşularınızın konutlarına ve sizin konutunuza zarar vermeden son teknoloji cihazlarımızla noktasal tespit olarak kırmadan buluyor ve onarıyoruz. http://www.sukates.com/default.html

• Hocam ustayı getir kırdır adamın borusunu kestir kapattır iki ucunuda zaten adamlar gelip senin dairenden tamir etmek zorunda kalacak.
    Sende para vermezen eve giremezsin de senin ustanın da parasını öder.
    +Yaptırma parası
    +Su sayacı patlayabilir.
  • zabıtaya şikayet et anneannemin kapısına dayanmışlardı tesisat bozuk diye
  • Su iç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.youtube.com/watch?v=jV11iQldSJU NOKTASAL TESPİT EDİLMİŞ BİR SU KAÇAĞI
  • overlord kullanıcısına yanıt
    Önceden belediye ve zabıta bu durumla ilgili çalışma yapıyorlardı. Ancak son bir kaç yıldır kimse ilgilenmiyor. Sulh hukuk mahkemesinden zarar tespiti yaptırıp ardından zararın temini için üst kata dava açmanız gerek. En güzel ve basit olan yol evinizi sigortalatmaktır. Bu sayede evinize gelen expertiz ile zarar tespit edilir ve sigorta görevlisi üst kata uayarıda bulunur işin ciddiyete bindiğini gören üst kat zaten bu durumla karşı karşıya kalınca arızayı yaptıracaktır. Yaptırmama durumunda ise sigorta şirketi tarafından yapılan tüm işlemlerin parası alınır. Sizde mahkemeyle uğraşmadan bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

http://www.istanbultesisat.com.tr/forumlar/50/banyomuzun-tavanindan-surekli-su-damliyor--.htm

• Su kaçağı tespiti | Su sızıntısı | Kanal açma | Su tesisatçıcı

Su kaçağı tespiti konusunda profesyonel çözüm!

Öncelikle su kaçağı kelimesinin açıklamasını yapacak olursak, yaşantımızın arka planında yer alan sıhhi tesisatlarda oluşabilecek kırılma, çatlama ve gerek imalat gerekse işçilik hatalarından oluşan yoğun damlamalara denir.

Bu gibi su kaçak problemleri kişi ve kurumları maddi ve günlük yaşantınızı rahatsız edecek şekilde sorunlara yol açmaktadır. Tüm bu sorunların giderilmesi için uzmanından, kaliteli teknik elemanları olan ve teknolojik gelişmeler ile sorununuzu gideren bir firma seçmelisiniz.

Evimi kıramam diyorsanız

Binalarda bilinmeyen su kaçaklarını konutun hiçbir noktasına zarar vermeden ileri teknoloji cihazların yardımı ile su kaçağı olan yeri noktasal tespit ediyoruz. Bazı su kaçak sızıntı arızalarında kırmadan onarım yapıyoruz.
    SUKATES “ Tesisatın içini görür “

Su kaçak problemi ile karşılaştığınız zaman ne yapmalıyım?

Öncelikle komşularınıza rahatsızlık vermemek amacıyla üst kat daire su vanasını kapatmanız gereklidir. Komşularınıza atık su giderlerine su dökülmemesi konusunda uyarmanız gereklidir. En kısa zamanda bilinmeyen atık su tesisatı tıkanıklarını noktasal tespit eden, ileri teknoloji cihazlar kullanarak giderinizi açabilecek ve konusunda uzman bir firma olarak bizi arayabilirsiniz.
    Sukates “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ Sunar

Noktasal su kaçağı tespiti yaptırmanın faydaları

Binalarda noktasal su sızıntı tespiti yapılmasının müşteriye üç faydası bulunmaktadır.
    1) Gereksiz yere kırılmayan yerler sayesinde binanız yıpranmaz.
    2) Sonuca kısa zaman içerinde ve kesin bir çözüm bulunur.
    3) Atık su tesisat tıkanıklığı tespitinde gerekmesi halinde bilinçli şekilde çok küçük bir kısım yer açılır hızlı, pratik ve ekonomik şekilde onarım yapılır.

Şişli su kaçağı tespiti konusunda kurumsal bir firma ile çalıştığınızda, su tıkanıklığı tespitinde yukarıdaki faydalar elde edilemez ise şikâyetlerinizi şirket merkezindeki yetkiliye iletebilirsiniz. Bu sebeple ciddi kurumsal firmaları tercih etmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.
    Sukates “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ SUNARSu kaçağı tespitiSu kaçağı tespiti

• Apartman yönetimine bildir. tutuluyorsa tutanak vb bişeyler tutsunlar
  • Bizim banyoya da üst kattan akıyor, su borusu delinmiş 10 gündür akıyor, öyle az da değil hergün koca bir kova doluyor.Üst kattaki komşu işi yokuşa sürüyor.
    İnat ettim ama yaptırmayacağım, onun yaptırmasını bekleyeceğim.
    Benim evimden alt kata aksa ben hemen yaptırırım, ama bazı insanlar çok duyarsız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gastrosoleus -- 1 Kasım 2015; 19:36:03 >
  • kesın çözıum nedır acaba? üst kattan su damlıyor arada
  • üst kattan su sızıntısı konutsunda detaylı bilgi anlatılmış, ayrıca mahkemenin verdiği kararlar var, üst komşu sizin hasarı ödemek zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipnavi1 -- 13 Kasım 2020; 15:45:27 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.