Şimdi Ara

USR 9108 ve 5441 sorunu, lütfen yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, bu 2ürünü sorunsuz kullanan varsa yardımcı olabilirsiniz umarım

9108 sorunsuz kullanıyorum, 5441 ise bağlantılarını yaptım, yanında gelen program ile bilgisayara tanıtmaya çalışıyorum fakat detection utility'de 5441'i bir türlü bulamıyor. detect diyorum, yeşil çubuk 1cm ilerliyor ve orda kalıyor hiçbişey bulamıyor...

http://www.usr.com/support/5441/5441-ug/install.html

bu linkten bakarsanız, bağlantı zaten çok kolay... aramaya bölümüne gelince mac veya ip adres vs bişey bulamıyor...

dikkat etmem gereken ayarlar mı var? mesela 9108'de encryption method: WPA ve TKIP olarak ayarlı, başka biyere dikkat çekmemiş... fikri olan varmı? yardımcı olursanız çok sevirim işletim sistemin windows vista...

saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Nomak71

kablosuz modem alabilirsin veya router lar var. aynen senin gibi kablolu modem kullanıyodum ve dizüstü aldıktan sonra kablosuz ihtiyacı hissettim.
    şu router ı temin ettim

bilgisayarına modemden bi kablo gider, aynı şekilde modeminden bu router a bi kablo çekeceksin ve router arkasındaki "WAN" kısmına bunu takacaksın.
    "WAN" -> antenin hemen sağında. sarı kısımlardan bilgisayarlara kablolu şekilde internet sağlayabilirsin.

adaptörüde bağladıktan sonra modemini aç, 10-15 saniye reset tuşuna basılı tut. ışıkların hepsi yanar sonra söner bu olduktan sonra reset olmuş demektir.

şimdi router ın kurulumunda sıra..
    1-) dizüstünle kablosuz bağlantıları ara ve router ı seç
    2-) bi ip adresi olucaktı tam hatırlayamadım ama "192.168.2.1" olması gerekir. internet explorer yada mozillaya bunu yaz ve enter la.
    3-) kullanıcı ve şifre fabrika ayarı olan "admin" dir. eğer admin işlemiyosa tekrar resetle routerını
    4-) router interneti görmeyecektir. bunu tanıtmak için, sanıyorum kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra açılan ekranda "INTERNET" kısmı olacak. buraya gel.
    5-) PPoE gibi bir seçenek olmalı, oraya ttnet kullanıcı adını ve şifreni yaz. "Save" le. bu işlemden sonra internetin routerdan sağlanır.
    6-) Security kısmındanda şifreni gir. kaçak kullanılar olmaması için

işlem tmmdır. format attıktan sonra falan tekrar tekrar işlemleri yapmana gerek yok.

Ben us robotics kullandığım için us robotics e göre yazdım. farklı bi marka temin edersen adımları büyük ihtimalle aynı olacak.
    kuzenime airites kurdum ip adresini girdikten sonraki kısımlar farklıydı, tasarım olarak..

unutmadan, ayrıca "WAN" ın yanında bi usb girişi var, buraya yazıcı bağlanır. dizüstünden herhangi bi kablo bağlamadan çıktı alabilirsin.

Umarım işine yarar
    k.gelsin
    Nomak71

Hocam bunu başka bi mesaj için yazmıştım, bende router var ama resimleri aynı. ayarlarıda aynıdır diye tahmin ediyorum.
    işinize yarar umarım. hallolursa lütfen bildirin.

k.gelsin

• cihaz bazen kullniciya gelmeden once saticida acilip kullanilmis oluyor yada geri iade urun olabiliyor. bu yuzden kullaniciya fabrika ayarlari ile gelmiyor bir kac kere basima geldi. her seyden once cihazi resetleyip fabrika ayarlarina dondur.

cihazin arkasinda ufak bir dugme vardir ona igne benzeri sivri bir seyle 20-30saniye basili tutup cihazin tekrar acilmasini bekle. sonra baglanti programi ile tekarar bulmaya calis.

program gene bulamazsa web arayuzunden baglancan. access pointlerde dhcp server olmadigi icin modem yada wireless router gibi otomatik ip vermez buda cihaza baglanmayi biraz guclestriyor. cihazin default ipsini bilmek zorundasin. bu cogu zaman cihazin altinda model numarasinin yaninda yazar. orda yazmiyorsa kullanim klavuzundan bulacaksin.

cihazin default ipsi salliyorum 192.168.1.50 ise once bilgisayarinin ethernet baglantisina (kablosuza degil) manual ip ile 192.168.1.x araligindan bir ip ver 192.168.1.3 gibi tabi access pointle ayni ip olmiyacak. ilk 3 kisim ayni son kisim farkli olcak. sonra kablo ile pc ni access point e direk bagliyip internet explorer a adres olarak access pointin ip sini yaz. baglanti gerceklesirse kulanici adi parola soror buda ya cihazin ustunde yada kullanici kitabciginda yazar.

eger baglanti olmazsa cihazi bir daha resetle. yaptigin ip ayarlari dogrumu emin ol. bi daha dene. gene baglanmazsa kutusuna koyup dogru aldigin yere git.

web arayuzunden baglanisan eger ilk is cihazin network ayarlarina gidip ip ayarlarini degistir. ip yi cihazin varsayilan ipsini modemde kullanidigin iplerden biri ile degistir. mesela modemin ip si 192.168.2.1 se access pointe 192.168.2.50 ver. yeni ayarlarla reboot edince ip degistigi icin kablo ile modeme baglanamazsin. access pointi kablo ile modeme bagla. pc deki manuel ip ayarlarini duzelt. yeni ipsindien baglanmayi dene.

access point saglamsa baglanamanin nedeni ayni ip araliginda olmamandir. 4 ip hanesinden ilk 3 u ayni olmazsa baglanamazsin.

• ilgin için teşekkürler, yarın sağlam kafayla yazdıklarını dikkate alarak denicem tekrar
  • aynı sorun bendede var ama ben halen daha cihazın Default ip'sini bulamadım ve cihaza bağlanamadım
    192.168.2.1
    192.168.2.10
    192.168.2.100
    192.168.2.5
    192.168.2.50
    192.168.2.2
    192.168.2.3
    ----
    192.168.1.1
    192.168.1.10
    192.168.1.100
    192.168.1.5
    192.168.1.50
    192.168.1.2
    192.168.1.3
    -------
    hiçbiriyle USR5441A ya bağlanamadım.. bu meretin fabrika IP'si nedir hiçbir yerde yazmıyor.. kablo ile bağlanıyorum yine olmuyor.. Sınırlı IP diyor lanet olası.. Sabit IP veriyorum yine olmuyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.