Şimdi Ara

Bu modemi kullanan varmı? Airties 6372

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
32.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ttnetten süperonline adsl e geçtim bedava modem verdiler tehaddüt yaptığım için airties air 6372 adsl2+ / fiber getaway / voip modem mayıs 2011 de çıkmış sanırım yeni bir model 170 tl ye satılıyor ama internette bir yorum dahi bulamadım modemle ilgili kullanan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 9 Temmuz 2011; 18:56:00 >

• Evet ben kullanıyorum,eskiden quiknetin verdiği pirelli discus drg a226g modem kullanıyordum.

İkisi arasında en belirgin farklar airtiesin arayüzünün kullanım kolaylığı,otomatik AP tarama özelliği,wireless N desteği ve mesh(kolay ağ yaratma,dosya paylaşma vs) özelliği.- Eksi özellik olarak çekim alanı biraz daha düşük.Heralde Pirelli discus drg a226g modem çift antenli olup,anten büyüklüğü ve gücü dBi( anten kazancı) daha iyi olduğundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 9 Temmuz 2011; 19:13:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Evet ben kullanıyorum,eskiden quiknetin verdiği pirelli discus drg a226g modem kullanıyordum.

İkisi arasında en belirgin farklar airtiesin arayüzünün kullanım kolaylığı,otomatik AP tarama özelliği,wireless N desteği ve mesh(kolay ağ yaratma,dosya paylaşma vs) özelliği.- Eksi özellik olarak çekim alanı biraz daha düşük.Heralde Pirelli discus drg a226g modem çift antenli olup,anten büyüklüğü ve gücü dBi( anten kazancı) daha iyi olduğundan.

güncelleme yaptınmı sitesinden? teşekkürler yanıt için
  • Hayır,güncelleme ihtiyacı duymadım.Modem zaten yeni,üretimi 22.03.2011 yazılımı günceldir.Üretim tarihi kutunun üzerindeki küçük beyaz barkod kısmında, son 8 haneli numarasında yazıyor.

Firmware Version: 1.0.0.20

+ Stabil ve sorunsuz çalışıyor.Arayüzünde bazen beklemeler,takılmalar oluyor o da çok uzun sürmüyor.

Eski kullandığım pirelli modem gibi zorla güncelleme istemiyor kendi kendine restart atma sorunu,donma vs. yok.

Seninkinin üretim tarihi kaç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 9 Temmuz 2011; 20:10:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Hayır,güncelleme ihtiyacı duymadım.Modem zaten yeni,üretimi 22.03.2011 yazılımı günceldir.Üretim tarihi kutunun üzerindeki küçük beyaz barkod kısmında, son 8 haneli numarasında yazıyor.

Firmware Version: 1.0.0.20

+ Stabil ve sorunsuz çalışıyor.Arayüzünde bazen beklemeler,takılmalar oluyor o da çok uzun sürmüyor.

Eski kullandığım pirelli modem gibi zorla güncelleme istemiyor kendi kendine restart atma sorunu,donma vs. yok.

Seninkinin üretim tarihi kaç ?

22032011 yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

ttnetten süperonline adsl e geçtim bedava modem verdiler tehaddüt yaptığım için airties air 6372 adsl2+ / fiber getaway / voip modem mayıs 2011 de çıkmış sanırım yeni bir model 170 tl ye satılıyor ama internette bir yorum dahi bulamadım modemle ilgili kullanan varmı?

bu modemin kablosuz bağlantı hızı 72mbps nin üstüne çıkmıyormu.(diğer bilgisayarımda 75mbps yazıyor.)arayüzünde 65mbps seçeneği var en fazla.
    sizde durum nasıl ?

• Net Bilgiyi Airties Müşteri Hizmetlerinden Alabilirsiniz. 444 02 39
  • Bu vdsl modemleri şuan çok pahalı yaa. Teknololojisi yeni diye sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

Bu vdsl modemleri şuan çok pahalı yaa. Teknololojisi yeni diye sanırım.

vdsl değil bu modem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

Bu vdsl modemleri şuan çok pahalı yaa. Teknololojisi yeni diye sanırım.

vdsl değil bu modem.

pardon yaa VDSL değil miş ADSL2+ mış

tabi fiber internet için de kullanılıyor muş
  • Aynı şekilde böyle bir router daha var ama hakkında herhangi bir yorum vs. yok. Airties'ın bu ürünlerinde Superonline fiber ve voip sorunsuz kullanılabilir mi? Ayrıca wrt vb. destekliyor mu?

http://www.airties.com/product-details_test.asp?ptest=ok&pn=Air%206595&s=2&ci=109&i=2&cat1=Kablosuz+%C3%9Cr%C3%BCnler+&cat2=Antenler&dil=tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrotek

Aynı şekilde böyle bir router daha var ama hakkında herhangi bir yorum vs. yok. Airties'ın bu ürünlerinde Superonline fiber ve voip sorunsuz kullanılabilir mi? Ayrıca wrt vb. destekliyor mu?

http://www.airties.com/product-details_test.asp?ptest=ok&pn=Air%206595&s=2&ci=109&i=2&cat1=Kablosuz+%C3%9Cr%C3%BCnler+&cat2=Antenler&dil=tr

+1 ?

• superonline ın verdiği bu modemi kullanıyorum, daha doğrusu kullanamıyorum, çünkü voip ayarlarını kısıtlamışlar sadece onlardan ses hizmeti almanız için bazı ayarları değiştiremiyorsunuz. Değiştirebilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Ben de superonline dan bu cihazı aldım. Superonline a geçtiğime de bin beter pişmanım. Cihazla ilgili port ayarları yapamıyorsunuz. Cihaz menüsünde port ayar menüsü bile kullanıma kapalı. Emule için defalarca denememe rağmen hiçbir şekilde başarılı olamadım. Superonline ı aradığımda biz destek veremiyoruz gibi saçma bir yanıt verdiler ve airties ı aramam gerektiğini söylediler. Destek için airties i aradım ve bu cihazların superonline a özel olduğunu ve anlaşmaları gereği destek veremediklerini söylediler. İnanılır şey değil, defalarca aramama rağmen hiçbir sonuç alamıyorum ve her defasında yapabileceğimiz bişey yok yanıtını alıyorum. Modemin port ayarlarını kapatmış olmalarının nedeni nedir? Bunu neden satarken söylemiyorlar? Bu soruların yanıtı hala belirsiz.
  • bu modemi bende 6 aydır kullanıyorum,inanilmaz derecede arayüzü kolay ve sade. tek sorunu ilk kurulumda cd ile kurulum yaptıysanız modem arayüzüne girdiğinizde sizi sürekli login ekrarnına atar,her tuşa bastığınızda sizlerden kullanıcı adı şifre ister.Benden sizlere tavsiye o cd'yi kurmayın direk 192.168.2.1 den yada 1.1 den login olup kurulum yapın hiçbir şekilde sorun yaşamayacaksınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan_lampard

bu modemi bende 6 aydır kullanıyorum,inanilmaz derecede arayüzü kolay ve sade. tek sorunu ilk kurulumda cd ile kurulum yaptıysanız modem arayüzüne girdiğinizde sizi sürekli login ekrarnına atar,her tuşa bastığınızda sizlerden kullanıcı adı şifre ister.Benden sizlere tavsiye o cd'yi kurmayın direk 192.168.2.1 den yada 1.1 den login olup kurulum yapın hiçbir şekilde sorun yaşamayacaksınızdır.

CD siz kurulum yapmama ragmen arayuz Firefox browserimin acilis sayfasina kilitledi kendini.
    Nasil kurtulacagim?
    www.google.com.tr yaziyorum Airties arayuzu cikip asagidaki mesaji veriyor.

Kablosuz ağınızda şifrelemeyi etkinleştirmeden Internet'e ulaşamazsınız. Modem arayüzüne ulaşmak için buraya tıklayınız.
    Modem arayuzune gidersen de cikis yok..
    Tabii kablosuz olarak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 29 Temmuz 2012; 20:45:11 >

• smile 1mbit ten superonline 8mbit e kadar tarifesine geçtik ve bu modemden verdiler.
    mtu bu modem arayüzünde değişiyor mu, nasıl değişiyor? bilgisi olan var mı
  • Modemde port açmak engellenmiş mi? Ayrıca mtu çalışıyormu?
  • arkadaşlar bu modem sadece superonline için mi kullanılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbuy1996

arkadaşlar bu modem sadece superonline için mi kullanılıyor...

TTnet ile de kullanılabiliyormuş. Henüz internet bağlanmadığı için deneyemedim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.