Şimdi Ara

usb sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 16 gb lık bir usb disk aldım. yani 14,9 gb kullanım alanım var. 14,7 GB (15.804.628.876 bayt) lık bir dosya kopyalamak istiyorum ama malesef disk te yer yok uyarısı veriyor. Enteresan bir durum. Bunun bir çözümü var mıdır acaba. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• 1- dosyayı winrar ile sıkıştırıp boyutunu küçülttükten sonra kopyalayabilirsiniz...
    2- bellek içindeki bazı bilgileri silip-taşıyıp yer açtıktan sonra kopyalayabilirsiniz...
    3- belleği 32 lik ile değiştirebilirsiniz...
  • Disk biçimi nedir? NTFS,FAT32 hem çoğu zaman görünen boyut ile bellekte kaplanılan boyut arasında fark oluyor.
  • fat32 formatli diske max 4gb veri atabilirsiniz. onu ntfs formatlayin gonderdiginiz dosyayi anca boyle kabul edebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

fat32 formatli diske max 4gb veri atabilirsiniz. onu ntfs formatlayin gonderdiginiz dosyayi anca boyle kabul edebilir

Usb yi ntfs olarak formatlamak sadece win 7 ye özgün bir durum olarak biliyorum,xp kullanıyorsa arkadaş böyle bir durum sözkonusu değil yoksada win 7 kullanan birinden bu durumu halledebilir.
  • win 7 şart değil nfts için çeşitli programlar bunu yapıyor.
  • vtnsvr teşekkür ederim. o yöntemleri biliyorum ama birincisi usb li dvd player dan izleyeceğim için rarlamadan atmam gerek. (hd olduğu için o kadar büyük)
    ikincisi bellekte başka birşey yok biçimlendirilmiş durumda üçüncüsü 32 lik almadığıma pişman oldum :)

net_katil teşekkürler şu an disk biçimi fat32 bununla alakası olabilir mi ntfs olarak biçimlendireyim mi?
  • diğer cevapları da gördüm herkese teşekkürler win7 kullanıyorum ve hemen ntfs olarak deniyorum.
  • evet ntfs e çevirdim şimdi atıyor. inşallah dvd player ntfs okuyabiliyordur. akşam eve gittiğimde göreceğim artık. herkese teşekkürler.
  • Hocam dvd playerin 14gb lik divx okuyacagini sanmiyorum ama basarilar

bu ara hocam su 2.6 islemcinin arkasinda cift cekirdenk yazmissin. o HT olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Hocam dvd playerin 14gb lik divx okuyacagini sanmiyorum ama basarilar

bu ara hocam su 2.6 islemcinin arkasinda cift cekirdenk yazmissin. o HT olacak

dvd player hd 14 gb olması normal film de hd olduğu için. Okumazsa atarım camdan aşağı. :) O imza da eskiydi zaten ben de şimdi onu güncelliyordum. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.