Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim 160 GB lik WD Harici HDD var.. xp kurulu olan bilgisayarıma taktığımda görmüyor. başka bir xp kurulu bilg. taktığımda görüyor. neden olabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: reşit63

merhaba dostum
    benim 160 GB lik WD Harici HDD var.. xp kurulu olan bilgisayarıma taktığımda görmüyor. başka bir xp kurulu bilg. taktığımda görüyor. neden olabilir..

Başka USB bellekelr bilgisayarınızda çalışıyor mu?

Bu sorun bütün girişlerde mi mevcut, yani kasa arkasında ki USB girişlerinde de mi sorun var.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

merhaba dostum

Bu sorun bütün girişlerde mi mevcut, yani kasa arkasında ki USB girişlerinde de mi sorun var.?

bilgisayarımın USB girişleri sağlam örneğin flashdisk, yazıcı ve dig.fot.mak. takdığım zaman normal olarak çalışıyor. kasanın ön tarafında giriş yok sadece arka tarafta 2 tane USB girişi mevcut. ikisinde de durum aynı..
  • quote:

quote:

quote:

merhaba dostum

bilgisayarımın USB girişleri sağlam örneğin flashdisk, yazıcı ve dig.fot.mak. takdığım zaman normal olarak çalışıyor. kasanın ön tarafında giriş yok sadece arka tarafta 2 tane USB girişi mevcut. ikisinde de durum aynı..

Belleğinize kendi nilgisayarınıza taktığınız sırada donanım tanındı sesi geliyor mu? Yoksa hiçbir tepki yok mu? Atygıt yöneticisi üzerinde ya da disk yönetiminde belleğinizi görebiliyor musunuz?

• ARKADAŞLAR BENDEDE WESTERN DİGİ. PASSPORT 250 GB HARİCİ HARDDİSK VAR VE BEN HARDDİSKİ İKİYE BÖLMEK İSTİYORUM. BUNU NASIL YAPABİLİRİM VE TAVSİYE EDERMİSİNİZ ACABA YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *AYTACH*

ARKADAŞLAR BENDEDE WESTERN DİGİ. PASSPORT 250 GB HARİCİ HARDDİSK VAR VE BEN HARDDİSKİ İKİYE BÖLMEK İSTİYORUM. BUNU NASIL YAPABİLİRİM VE TAVSİYE EDERMİSİNİZ ACABA YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

http://forum.donanimhaber.com/m_17650885/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: maslan41

sağolun arkadaşlar bu kadar bilgiyi gidip kütüphanede bulamazıdım ya.
    sağolun.

bende
  • merhaba

gecen gun codegen 160 gb harıcı dısk aldım. dıskı bılgısayardan cıkarırken her zaman donanımı guvenle kaldır secenegını secıp cıkarıyorum fakat dısk calısmaya devam edıyor yanı ıcındekı dısk veya bılmıyorum yazıcı donmeye devam edıyor bu sekıldeyken kabloyu cıkartıyorum bu gelecekte bır sorun yaratırmı yanı gucu duzgunce tamamıyle kesıp cıhazı durduracak bısey varmı cunku flash dısklerde falan oncelıkle ısık sonuyor ondan sonra cıkartıyorum bu sekılde bısey yapılabılır mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur_vural

merhaba

gecen gun codegen 160 gb harıcı dısk aldım. dıskı bılgısayardan cıkarırken her zaman donanımı guvenle kaldır secenegını secıp cıkarıyorum fakat dısk calısmaya devam edıyor yanı ıcındekı dısk veya bılmıyorum yazıcı donmeye devam edıyor bu sekıldeyken kabloyu cıkartıyorum bu gelecekte bır sorun yaratırmı yanı gucu duzgunce tamamıyle kesıp cıhazı durduracak bısey varmı cunku flash dısklerde falan oncelıkle ısık sonuyor ondan sonra cıkartıyorum bu sekılde bısey yapılabılır mı

Evet bu tür bir kullanım gelecekte sorun yaratabilir. Mümkün olduğunca güvenle kaldır komutuyla belleğimizin bağlantısını kesmeliyiz.

Flash bellekelerdeki gibi bu disklerin ışığı sönmez. Yanlız yazma ön belleiğini iptal ederseniz, güvenle kaldırmadan da diskinizin bağlantısını kesebilirsiniz.

Yazma ön belleğini kaldırmak için “Bilgisayarım”a sağ tuşla tıklayıp “Özellikler” ile ulaştığınız mönüde “Donanım” sekmesini açın. Burada “Aygıt yöneticisi” ile “Disk Sürücüleri” altında gözüken USB aygıtına tıklayın. “İlkeler” sekmesinde üstteki “Çabuk uzlaştırma için en iyi duruma getir”i etkinleştirdiğinizde, yazma ön belleği iptal edilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba dostum

Belleğinize kendi nilgisayarınıza taktığınız sırada donanım tanındı sesi geliyor mu? Yoksa hiçbir tepki yok mu? Atygıt yöneticisi üzerinde ya da disk yönetiminde belleğinizi görebiliyor musunuz?

"windows aygıtı tanımadı" diye uyarı veriyor...

• quote:

"windows aygıtı tanımadı" diye uyarı veriyor...

Şunu bi deneyiniz.
    Denetim masasından Donanım ekleye gir,bağladım de eveti işaretle daha sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek sen en alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksin, işaretledikten sonra "yeni donanımı ben seçeceğim kutucuğunu işaretle" sonra karşına bir liste çıkacak o listeden PMCIA flash bellek aygıtları seçeneğini işaretle ve ileri tıkla.

Olmazsa sistemi baştan kurma(format) çözüm olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 1 Nisan 2008; 0:09:30 >
  • ocz rally2 usb bellek normal calışırken birden xp bilinmeyen aygıt uyarısı verdi.usb girişmde başka donanmım calışıyor(webcam) nekadar uğraştımsa olmadı.ayrıca usb girişli divx player ım var,belleğimi taktığım zaman kitleniyo.zannedersem bir şey oldu memory e.ışığıda yanıyo.deliricem yardım edin lütfen :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: udenizli

ocz rally2 usb bellek normal calışırken birden xp bilinmeyen aygıt uyarısı verdi.usb girişmde başka donanmım calışıyor(webcam) nekadar uğraştımsa olmadı.ayrıca usb girişli divx player ım var,belleğimi taktığım zaman kitleniyo.zannedersem bir şey oldu memory e.ışığıda yanıyo.deliricem yardım edin lütfen :D

Muhtemelen dosya sistemi RAW a dönüştü. Neden oldu bu diye soracak olursanız. Ben de bilmiyorum bunun sebebini ancak çok karşılaşına bir problem. O andaki usb lerden gelen dengesiz bir akım bu duruma neden olmş olabilir..

Tekrar bilgisayarınıza taktığınızda bellekle ilgii surum nedir? Bilgisayarıma kısayolu falan geliyor mu? Bilgisayarım kısa yolu sağ tık/ yönet/disk yönetimine tıkladığınızda belleğinizi görebiliyor musunuz?
  • hayır maalesef belleğimi göremiyorum.taktığım zaman Usb Aygıtı tanınmadı uyarısı geliyo alttan.normal calışırken taktığım zaman direk otamatik olarak acılırdı bellek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: udenizli

hayır maalesef belleğimi göremiyorum.taktığım zaman Usb Aygıtı tanınmadı uyarısı geliyo alttan.normal calışırken taktığım zaman direk otamatik olarak acılırdı bellek.

O zaman maalesef yapacak birşey yok gibi. (en azından benim bildiğim) Dediğim gibi muhtemelen belleğinizin dosya sistemi fat32 den ya da ntfs den, Windowsun tanıyamadığı RAW dosya biçimine dönüştü. Çözüm kırmında da yapacak birşey yok çünkü bilgisayarınız belleğinizi görmüyor. Görse programla falan müdahale edilebilir. Başka bilgisayarlarda da denedikten sonra yine olmazsa garantiye gönderiniz..
  • bugün logitech'in bir webcam'ini aldım
    usb'den webcam'i taktığım anca bütün sesler cızırtılı gelmeye başlıyor
    fakat herhangi bir ses çalmıyorken cızırtı yok.
    nedir bu sorun? bir bilgisi olan?
  • kusura bakmayın benim usb nin burayla alakası varmı ama hani kart okuyucu usbler varya .hafıza kartı takılanlardan benimki.telefonun hafıza kartını takıyorum..disk biçimlenmemiş diyor ve biçimlendirlsinmi diyor..ama ben kartı telde biçimlendirdim ama böyle yapıyor..önceden böyle bir sorun yoktu.tamam onuda geçeyim biçimlendir diyorum bilgisayarda ama yine biçimlendirilemiyor.bitane hata mesajı çıkıyor..neden olabilir.başka bilgisayara takıyorum oluyor ama diğerlerinde olmuyor.kartı aldığım telefoncunun bilgisayarında çalışıyor.ama cafeden girdiğim için kafedeki bilgisayarlarda çalışıyordu.acaba telefonda virüs varda virüs kartı bozmuş olabilirmi?lütfen önceki hafıza kartını telde biçimlendiriyorum ama dosyalar hep eksik oluyor.mesela resim diğerleri yazması olması gereken dosyalar oluşmuyor neyden kaynaklanıyor acaba..ya lütfen bilen biri varsa mesaj atsın.. yada yazsınn.kaç gündür bişey yükleyemedim tele.

• arkadaşlar geçen gün kingston 4 gb usb bellek aldım datatraver dün çok güzel çalışan alet bugün hiç bir bilgisayarda çalışmıyor bilgisayarın ön usb girişine takmıştım yanmış olabilir mi? yeşil ışığı yanıyor arada. aygıt yöneticisinden baktım görülmüyor aygıt hiç biş şekilde
  • quote:

Orjinalden alıntı: berguney

bugün logitech'in bir webcam'ini aldım
    usb'den webcam'i taktığım anca bütün sesler cızırtılı gelmeye başlıyor
    fakat herhangi bir ses çalmıyorken cızırtı yok.
    nedir bu sorun? bir bilgisi olan?

Mikrofonlu bir web kamerası mı aldığınız model.. Bundan olabiir. Bilmiyorum tam olrak sebebini ancak bundan olabilir diye düşünüyorum. Başka bir USB yuvasına ya da hoparlörleri web kamerasından uzak tutmaya çalışın ama dediğim gibi tam olarak sebebini bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wox

kusura bakmayın benim usb nin burayla alakası varmı ama hani kart okuyucu usbler varya .hafıza kartı takılanlardan benimki.telefonun hafıza kartını takıyorum..disk biçimlenmemiş diyor ve biçimlendirlsinmi diyor..ama ben kartı telde biçimlendirdim ama böyle yapıyor..önceden böyle bir sorun yoktu.tamam onuda geçeyim biçimlendir diyorum bilgisayarda ama yine biçimlendirilemiyor.bitane hata mesajı çıkıyor..neden olabilir.başka bilgisayara takıyorum oluyor ama diğerlerinde olmuyor.kartı aldığım telefoncunun bilgisayarında çalışıyor.ama cafeden girdiğim için kafedeki bilgisayarlarda çalışıyordu.acaba telefonda virüs varda virüs kartı bozmuş olabilirmi?lütfen önceki hafıza kartını telde biçimlendiriyorum ama dosyalar hep eksik oluyor.mesela resim diğerleri yazması olması gereken dosyalar oluşmuyor neyden kaynaklanıyor acaba..ya lütfen bilen biri varsa mesaj atsın.. yada yazsınn.kaç gündür bişey yükleyemedim tele.

Biraz karışık olmuş ama..

Şu durumda kartınızda bozuk olabilir kart okuyucunuzda.
    Hafıza kartınızı başka bir bilgisayarda denediniz mi, çalışıyor mu? ya da kart okuyucunuzu başka bir bilgisayarda denediniz mi, çalışıyor mu?

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.