Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.509
Cevap
25
Favori
564.308
Tıklama
Giriş
    396 Mesaj
    bu usbler micro sd ler bayağı güzel depolaması.
    |
    |
  • valla bilmemde bende değişik bir huy çıktı normalde 1 tb felan 180-250 liraya tekabül ederken elimde hep 32 gb lik usblerle dolaşıyorum aslında 1 tb lık harici diskler daha ekonomik iken kafam hep buna gidiyor böyle 10-15 tane usb var bende ama şu var bozulduğunu görmedim usbdeki verilerin ama harici diskteki veriler bozulabiliyor zamanla
    |
    |
    hepsiburada da kampanya var bilgisayar ile ilgili herşeyde %18 kdv indirimi değerlendirin .
    |
    |
    beatleboy

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım kusura bakmayın ama araştırıp cevabını bulamadığım bir şey var. Burada sormak istedim ben de. USB 3 portuna takılan USB 2 harici bir HDD daha hızlı çalışır mı? USB 3 hizinda olmayacağını biliyorum ama USB 2 porta takmaya göre biraz olsun bir hız artışı olur mu bu durumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Emekli Yönetici
    16109 Mesaj

Olmaz maalesef. USB2.0 ın sınırlılığında veri akışı devam eder.
    |
    |
    beatleboy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Dr.Arhan

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım kusura bakmayın ama araştırıp cevabını bulamadığım bir şey var. Burada sormak istedim ben de. USB 3 portuna takılan USB 2 harici bir HDD daha hızlı çalışır mı? USB 3 hizinda olmayacağını biliyorum ama USB 2 porta takmaya göre biraz olsun bir hız artışı olur mu bu durumda?
    Hocam usb 3.0a 2.0 bir cihaz taktığınızda usb 3.0ın ek bağlantı noktalarına(5 adet pin var ek olarak) bağlanmadığı için cihaz hızda artış olmaz.

Sizin taktığınız 2.0 cihazda sadece alttaki 4 pin mevcuttur. 2.0 cihaz 3.0'daki ek 5 pine bağlantı sağlamadığı için siz 3.0 portu 2.0 olarak(4 pinle) kullanırsınız.

• Yüzbaşı
    409 Mesaj
    merhaba
    bu hdd konularında pek bilgim yok. seagate harici hdd ile yaptığım 3.0 testlerinde bir problem görünüyor mu?
    çünkü veri aktarım hızı en fazla 50 mbit/sn falan görüyor.
    |
    |
    |
    beatleboy

Hocam söyledikleriniz mantıklı ve bilimsel ama benim tahmin ettiğim gibi az da olsa bir hız artışı oluyormuş USB 2 cihazı USB 3 porta takınca. Bugün nette dolanırken bununla ilgili yapılmış bir teste rastladım tesadüfen: USB 2.0 vs USB 3.0 Speed Test Results
    |
    |
    Veronicaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mustafa Kemal ATATÜRK
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
SEO
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.