Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anakartın sitesinden guncel driverı yukledim sorun haloldu.
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eXaLs -- 25 Şubat 2008; 1:16:11 >
  • TOSHIBA 4GB U3 FLASH DISK Hız Problemi
    Arkadaşlar,
    Henüz kullanmaya başladım.
    Yazma 8, Okuma 16 mb olarak yazıyordu özelliklerinde.
    Tek parça olan dosyalar için deneme yaptım yazma 3mb okuma 12mb.
    Neden böyle oluyor?Çözümü nedir?

Bilgisayar:Dell 6000 laptop

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: terennüm

TOSHIBA 4GB U3 FLASH DISK Hız Problemi
    Arkadaşlar,

teşekkürler

HD tune
    Versiyon 2.53
    http://www.hdtune.com/hdtune_253.exe ile bi test edin bakalım. Burda ne çıkacak. Yanlız veriler normal. Fabrika verileriyle kullanıcı verileri farklı oluyor.

• merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı,
    bugün arkadaşın usb aygıtını pc me taktım içindeki dosyayı pc ye aktardım ve aygıtı çıkarttım.ancak daha sonra bilgisayarı başlattığımda "hatalı veya bozuk dosya" yazıyor ve winrar arşivi açılıyor , buradada ljlxx.exe dosyası bulunamadı gibisinden hata veriyor.daha sonra görev yöneticisinde işlemlere baktığımda activexbugger.exe diye bir dosya buldum.araştırınca bunun usb virüsü olduğunu gördüm , bunun içinde dracula virüs temizleme aracı varmış , ama linkleri çalışmıyor . uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkyJackeR.!

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı,
    bugün arkadaşın usb aygıtını pc me taktım içindeki dosyayı pc ye aktardım ve aygıtı çıkarttım.ancak daha sonra bilgisayarı başlattığımda "hatalı veya bozuk dosya" yazıyor ve winrar arşivi açılıyor , buradada ljlxx.exe dosyası bulunamadı gibisinden hata veriyor.daha sonra görev yöneticisinde işlemlere baktığımda activexbugger.exe diye bir dosya buldum.araştırınca bunun usb virüsü olduğunu gördüm , bunun içinde dracula virüs temizleme aracı varmış , ama linkleri çalışmıyor . uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim

Dracula temizleyiciyi buradan indirebilirsiniz.
    http://www.zshare.net/download/8094051df2d2fd/

İndirdikten sonra linkdeki işlemleri yapınız..
    http://forum.donanimhaber.com/m_17827670/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: terennüm

TOSHIBA 4GB U3 FLASH DISK Hız Problemi
    Arkadaşlar,

teşekkürler

HD tune
    Versiyon 2.53
    http://www.hdtune.com/hdtune_253.exe ile bi test edin bakalım. Burda ne çıkacak. Yanlız veriler normal. Fabrika verileriyle kullanıcı verileri farklı oluyor.

HDTune'da 10mb olarak gözüküyor.Zaten flash diskten bilgisayara 10-11-12 gibi atıyor.
    ama pc'den flash disk'e en fazla 3mb.birçok bilgisayarda denedim aynı.
    6-7mb ile atanlar nasıl atıyor anlayamadım

• arkadaşlar bende wd mybook usb harddisk var bütün arşivim içinde ve şuan hdd yi vista görmüyo sürücüsü yüklü görse bile format atmamı istiyo sorunu nasıl çözebilrim acil yardım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drumeer -- 26 Şubat 2008; 17:29:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: drumeer

arkadaşlar bende wd mybook usb harddisk var bütün arşivim içinde ve şuan hdd yi vista görmüyo sürücüsü yüklü görse bile format atmamı istiyo sorunu nasıl çözebilrim acil yardım lütfen.

Bilgisayarıma kısayolu çıkmıyor mu? Üzerine çift tıklayınca mı biçimlendirmenizi istiyor. ? Başka bir bilgisyarda denediniz mi ? Olmazsa şunu deneyiniz..
    başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırınız.
  • quote:

quote:

arkadaşlar bende wd mybook usb harddisk var bütün arşivim içinde ve şuan hdd yi vista görmüyo sürücüsü yüklü görse bile format atmamı istiyo sorunu nasıl çözebilrim acil yardım lütfen.

Bilgisayarıma kısayolu çıkmıyor mu? Üzerine çift tıklayınca mı biçimlendirmenizi istiyor. ? Başka bir bilgisyarda denediniz mi ? Olmazsa şunu deneyiniz..
    başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırınız.

dostum söylediğini yaptım ama

dosya sistemi raw
    raw dosya sistemi için chkdsk kullanılamıyor diye bi hata verdi

• quote:

quote:

quote:

dosya sistemi raw

Maalesef dostum dosya sistemi RAW olduysa yapacak bişey yok. Ne bir yazılımla ne de bir komutla bu RAW ın üstesinden gelniyor. Umarım belleğinizin garantisi devam ediyordur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

dosya sistemi raw

Maalesef dostum dosya sistemi RAW olduysa yapacak bişey yok. Ne bir yazılımla ne de bir komutla bu RAW ın üstesinden gelniyor. Umarım belleğinizin garantisi devam ediyordur.

yani hdd yi servise götürmem gerekiyor. onu söylüyorsun galiba.

• quote:

yani hdd yi servise götürmem gerekiyor. onu söylüyorsun galiba.

Evet servise göndermelisiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 27 Şubat 2008; 18:27:56 >
  • teşekkür ederim yardımların için
  • Arkadaşlar bilgisayarım usb bellek, usb harici disk ve fotoğraf makinası belleklerinin içeriğini göstermiyor. Bu aletleri bilg. taktığımda bilgisayar donanımı algılıyor sağ alt köşede işaret çıkıyor fakat "bilgisayarım" içeriğinde bu donanımı hiç bir şekilde göstermiyor. Çalıştır komutuyla takılan donamıma ulaşmaya çalışıyorum G harfi ben de dwd yazıcı, H:\ yazıyorum hata veriyor. Sanıyorum virüs gibi bişey bulaştı. Kaspesky yüklü spy taraması da yaptım(ad aware ile) ,sistemi geri de aldım ama başarılı olamadım. Forumda aradım ama eğer gözümden kaçmadıysa buna benzer bir sorun göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Şunları deneyiniz:

http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
    Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın.

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırınız..

quote:

Orjinalden alıntı: yangilik

Arkadaşlar bilgisayarım usb bellek, usb harici disk ve fotoğraf makinası belleklerinin içeriğini göstermiyor. Bu aletleri bilg. taktığımda bilgisayar donanımı algılıyor sağ alt köşede işaret çıkıyor fakat "bilgisayarım" içeriğinde bu donanımı hiç bir şekilde göstermiyor. Çalıştır komutuyla takılan donamıma ulaşmaya çalışıyorum G harfi ben de dwd yazıcı, H:\ yazıyorum hata veriyor. Sanıyorum virüs gibi bişey bulaştı. Kaspesky yüklü spy taraması da yaptım(ad aware ile) ,sistemi geri de aldım ama başarılı olamadım. Forumda aradım ama eğer gözümden kaçmadıysa buna benzer bir sorun göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Şunları deneyiniz:

Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın.

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırınız..

Arkadaşım sil.rar'ı denedim diğer işlemi ise harici diske hangi adı verdiğini bilmediğim için deniyemiyorum. Çünkü göstermiyor hiç bir şekilde. H,I,İ harflerini sırayla denedim olmadı. AutorunUSB adlı programı da kurdum o da göstermiyor harici diski. Usb girişleri bozuk diyecem webcam ve usb yazıcı çalışıyor.Anlamadım bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yangilik -- 4 Mart 2008; 13:50:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yangilik

quote:

Şunları deneyiniz:

Arkadaşım sil.rar'ı denedim diğer işlemi ise harici diske hangi adı verdiğini bilmediğim için deniyemiyorum. Çünkü göstermiyor hiç bir şekilde. H,I,İ harflerini sırayla denedim olmadı. AutorunUSB adlı programı da kurdum o da göstermiyor harici diski. Usb girişleri bozuk diyecem webcam ve usb yazıcı çalışıyor.Anlamadım bir türlü.

Hımm. Demek harici diskinizi hiç göremiyorsunuz. Öncelikle başka bir bilgisayarda harici diskinizi denemelisiniz ki bilgisayarınızda bi arıza olup olmadığından emin olalım.
    Başka bir bilgisayarda denemiş miysiniz?

• slm

benım 40 gb harici h.disc var ama pc her daktıgımda pc reset atıyor başka usb cıhazı takıyom sorun yok
    başka bilgisayarlarda sorunsuz calısıyor 1 hafta önce format attım sorunsuz calısıyordu ama şimdi takıyom reset atıyor ve bu neden pcye reset attırıyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insanlara -- 4 Mart 2008; 19:30:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: insanlara

slm

benım 40 gb harici h.disc var ama pc her daktıgımda pc reset atıyor başka usb cıhazı takıyom sorun yok
    başka bilgisayarlarda sorunsuz calısıyor 1 hafta önce format attım sorunsuz calısıyordu ama şimdi takıyom reset atıyor ve bu neden pcye reset attırıyor??

Harici diskler diğer USB aygıtlara göre bilgisayardan daha fazla güç çkerler. Bilgisayarınız bu gücü karşılayamadığı durumlarda reset atabilir. Benim tavsiyem harici diskiniz takılı olduğu sırada USB girişlerinizde diğer USB aygıtlarını çıkarmanızdır ya da harici diskinizi arka taraftaki USB girişlerine takmanızdır. (USB çoklayıcı kullanıyor musunuz?)
  • quote:

Hımm. Demek harici diskinizi hiç göremiyorsunuz. Öncelikle başka bir bilgisayarda harici diskinizi denemelisiniz ki bilgisayarınızda bi arıza olup olmadığından emin olalım.
    Başka bir bilgisayarda denemiş miysiniz?

Teşekkürler dostum. Sorunu çözdüm.

Nasıl anlatayım:
    Bilgisayarımda alcohol%120 programı kurulu idi. Uzun zamandır da kullanmıyordum. Bu işle uğraşırken farkına vardım ki bu programın kullandığı sanal sürücüler silinmiş. Programı inceleyince nasıl olmuşsa bir şekilde hatalı çalıştığını hatta çalışmadığını farkettim. Programı silmek için de uzun uğraşlar verdim en sonunda güvenli kipten silmeyi başardım.Bilgisayarı tekrar başlattığımda herşey normale dönmüştü. Sanıyorum programın kullandığı sanal sürücü adları yüzünden meydana gelen birşeydi problemim ya da bu konuda uzman arkadaşlar mantıklı bişey bulur heralde.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.