Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: halil.ibrahim.88

bnım sorunum mp3 u bılgısayara taktıgımda tanımıyor aygıt bulunamadı dıyor yazılım ıstıyor ama aynı mp3 u dıger bılgısayarlar tanıyor yazılım falan da ıstemıyor ayrıca benım bılgısayarımda usb de sorun yok yanı dıger usblı aletler calışıyor ama mp3 calıştıramıyorum ne yapmam lazım

Bilgisayarınızda XP servis pack2 yüklü değil mi?

Bilgisayarınızdaki diğer USB girişlerini de denediniz mi? Hepsinde aynı uyarıyı mı alıyorsunuz?

Donanım ekleden aygıtınızı tanıtmayı denediniz mi?

Önceden bilgisayarınız mp3 ünüzü tanıyor muydu?
  • oncelıkler ılgınız ıcın tesekkurler ılk defa kullanıyorum mp3u donanım ekleden denedım olmadı yazılımın cd sını ısıtyor ama dıger bılgısayarlda cd ıstemıyor dıger usb gırıslerınded e aynı uyarıyı verıyor galiba xp service pack yuklu olmayabılır ama nerden yukleyebılırım cunku servıce pack 2 ne ıse yara onu bıle bılmıyorum
  • quote:

oncelıkler ılgınız ıcın tesekkurler ılk defa kullanıyorum mp3u donanım ekleden denedım olmadı yazılımın cd sını ısıtyor ama dıger bılgısayarlda cd ıstemıyor dıger usb gırıslerınded e aynı uyarıyı verıyor galiba xp service pack yuklu olmayabılır ama nerden yukleyebılırım cunku servıce pack 2 ne ıse yara onu bıle bılmıyorum

İşletim sisteminizn ne olduğunu şu yöntemle öğrenebilirsiniz..

Bilgisayarım kısayoluna sağ tıklayın ve sistem altında yazılanları buraya yazın..
  • microsoft xp home edıtıon versıyon 2002 service pack2 dıyor yanı servıce pack var pekı ne yapam gerekır su an
  • quote:

microsoft xp home edıtıon versıyon 2002 service pack2 dıyor yanı servıce pack var pekı ne yapam gerekır su an

MP3 ünüzün cdsi yok değil mi? Sürücüsünü yükleyebilirdiniz..

Bilgisayarım kısayoluna sağ tıklayın/özellikler/donanım sekmesi/aygıt yöneticisi/ evrensel seri yoldnetleyicisi ne tıklayın ve ana denetleyicilere sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir diyiniz.. Bu işlem bi fayda getirmediyse şunu deneyin:

denetim masasından Donanım ekleye gir,bağladım de eveti işaretle daha sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek sen en alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksin, işaretledikten sonra "yeni donanımı ben seçeceğim kutucuğunu işaretle" sonra karşına bir liste çıkacak o listeden PMCIA flash bellek aygıtları seçeneğini işaretle ve ileri tıkla.

Yine olmazsa şunu deneyiniz:
    C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bir de daha önceden MP3 ünüz çalışıyordu da sonradan mı çalışmamaya başladı. Eğer öyle ise sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz..

• Arkadaşlar bugün Lacie 500 gb. harici hdd siparişi vermiştim geldi.
    Dosya sistemi FAT32 olarak ayarlı kitapçığında FAT32 idealdir denmiş.
    Daha önce de Maxtor 500 almıştım o NTFS formatlı idi.
    Sizce FAT32 mi dursun NTFS mi yapıyım ?
    4gb olayından başka eksiği var mı FAT32 sisteminin.
    Benim için verilerin sağlam durması önemli içinde zaten divx film ve diziler olacaktır.
    Bir de Playstation2 ye bağladığımda FAT32 olduğu için hemen görüyor NTFS olunca görmüyor bu yüzden benim gönlümde FAT32 olmasından yana Divx filmleri rahatlıkla seyredebilirim bu sayede PS2 de.
    Siz ne dersiniz bu konuda ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NetX

Arkadaşlar bugün Lacie 500 gb. harici hdd siparişi vermiştim geldi.
    Benim için verilerin sağlam durması önemli içinde zaten divx film ve diziler olacaktır.
    Bir de Playstation2 ye bağladığımda FAT32 olduğu için hemen görüyor NTFS olunca görmüyor bu yüzden benim gönlümde FAT32 olmasından yana Divx filmleri rahatlıkla seyredebilirim bu sayede PS2 de.

DivX falan kullanıyorsanız fat32 sizin için uygun olur ancak şöyle de yapabilirsiniz.. 200gb ını fat32, 300gb ını da NTFS yapabilirsiniz.. NTFS daha güvenli ve hızlıdır.. Veri kurtarma olasılığınız daha yüksektir..

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: NetX

Arkadaşlar bugün Lacie 500 gb. harici hdd siparişi vermiştim geldi.

DivX falan kullanıyorsanız fat32 sizin için uygun olur ancak şöyle de yapabilirsiniz.. 200gb ını fat32, 300gb ını da NTFS yapabilirsiniz.. NTFS daha güvenli ve hızlıdır.. Veri kurtarma olasılığınız daha yüksektir..

Genelde Divx arşivi saklıyorum harici disklerde.
    Diğer türlü önemli verileri dahili disklerde tutuyorum.
    FAT32 ile ilerde durup dururken veri kaybı ve sorun yaşamayacaksam şimdilik böyle dursun diyorum.
    İnşallah sorunsuz kullanırım
    Teşekkür ederim yardımınız için

• Dejaay im yetiş bi kingston disk var on tane program denedim olmadı içindeki resimler iş için çok önemli fakat ne dosyaları kurtarabildim nede formatlayabildim.Sürekli yazma korumalı diyip duruyor.
    Kingston 512 mb lık bir disk varmı bildiğin başka bir program.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

Dejaay im yetiş bi kingston disk var on tane program denedim olmadı içindeki resimler iş için çok önemli fakat ne dosyaları kurtarabildim nede formatlayabildim.Sürekli yazma korumalı diyip duruyor.
    Kingston 512 mb lık bir disk varmı bildiğin başka bir program.

Dostum maalesef "yazma korumalı"nın ilacı yok.. Şu ana kadar o sorun çözülemedi.. Tamamen donanımsal bir sorun.. Yanlız bazı belleklerini üzerinde, aynı disketlerdeki gibi, koruma düğmesi oluyor. Ancak kingstonda var mı bilmiyorum.. Ona bi bak..

İlk sayfadaki HP nin programı ve CompuApps SwissKnife V3 de işe yaramadıysa, maalesef başka programım yok.. Piyasadaki en iyi programlar onlar..
  • Eyvah eyvah desene o zaman yandık.Baya önemli resimler idi beni dinlemediler dvd ye falan çekselerdi usb diske attılar keşke orda olsaydım ocz me atardım ama.
    Yok bu saf kingstonun hiçbir düğmesi yok maalesef.
    İnşallah bir gün bir çözüm buluruz dostum çok sağol acil yazdığın cevabın için.Çok teşekkürler
  • quote:

Bir de daha önceden MP3 ünüz çalışıyordu da sonradan mı çalışmamaya başladı. Eğer öyle ise sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz..

şuan başka bir bilgisayarda cdsiz mp3 playerimi çalıştırdım. Benim bilgisayarımın işletim sistemi orjinal olmadığından dolayı uptade yapamadığımı düşünüyorum. Bu bilgisayardaki bir sistem dosyasını benim bilgisayarıma atarsam benim bilgisayarda da çalışır mı?Bu dosyayı aradım bulamadım yardım edebilir misiniz?
  • quote:

quote:

şuan başka bir bilgisayarda cdsiz mp3 playerimi çalıştırdım. Benim bilgisayarımın işletim sistemi orjinal olmadığından dolayı uptade yapamadığımı düşünüyorum. Bu bilgisayardaki bir sistem dosyasını benim bilgisayarıma atarsam benim bilgisayarda da çalışır mı?Bu dosyayı aradım bulamadım yardım edebilir misiniz?

Sistem dosyasıyla Uptade dosyları farklı şeylerdir.. USB aygıtınızın tanınmasıyla, işletim sisteminizin orjinal olup olmadığının bi ilgisi yok.. Bu tamamen Sürücü dosylarınızla ilgili birşey..

Şunu deneyiniz.. Bilgisayarınızı kapatın ve bilgisayar kapalı iken MP3 ünüzü bilgisayarınıza bağlayınız ve bilgisayarınızı açınız.. Bakalım mp3 ünüzü tanıyıp, sürücüsü yüklenecek mi?

• malesef yıne yuklenmedı ama dıger bılgısayarlarda hemen goruyor bunun br caresı varmı acba format falan mı atsam bılgısayara
  • quote:

malesef yıne yuklenmedı ama dıger bılgısayarlarda hemen goruyor bunun br caresı varmı acba format falan mı atsam bılgısayara

USB konusunda yapılacaklar sınırlı.. Malesef USB sorunlarında çoğu zaman format çare oluyor..
  • Smartmedia 2,5'' 120 gb harici HDD media aldım.Kendi usb kablosuyla kasanın arkasındaki usb girişine takıyorum,sorunsuz tanıyıp çalıştırıyor.Fakat her seferinde masayı çekip kasanın arkasına ulaşmak biraz yorucu oluyor.Gidip bir tane usb 2.0 uzatma kablosu aldım,bir ucunu kasanın arkasına takıp,diğer ucunada HDD nin kendi usb sini bağladığımda xp tanımıyor ve çalıştırmıyor.Yani uzatmayla kullanamıyorum,sorun nerde olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: coban393

Smartmedia 2,5'' 120 gb harici HDD media aldım.Kendi usb kablosuyla kasanın arkasındaki usb girişine takıyorum,sorunsuz tanıyıp çalıştırıyor.Fakat her seferinde masayı çekip kasanın arkasına ulaşmak biraz yorucu oluyor.Gidip bir tane usb 2.0 uzatma kablosu aldım,bir ucunu kasanın arkasına takıp,diğer ucunada HDD nin kendi usb sini bağladığımda xp tanımıyor ve çalıştırmıyor.Yani uzatmayla kullanamıyorum,sorun nerde olabilir.

Uzatma kablosunda sorun olabilir.. Başka bilgisayarda ya da başka bir uzatma kablosu kullanarak, çalışabilirliğinden emin olmak lazım.. Burda önemli bir noktaya dikkat etmek isterim.. Bir USB 2.0 kablosunu uzatmak zorunda kalırsanız 60cm' yi geçirmeyin.. Sizinki kaç cm.. Bir de 2.5" lerde genelde çift başlı USB kullanılır. Aldığınız kablo nasıl birşey.. Bu arada siz HUB mu aldınız.. Yoksa direk bir kablo mu?

• slm arkadaşlar benim flash belleğin sorununu çözebilmiş değilim benim sorunum flash bellek evde çalışıyor takıldığım internet kafenin hiç bir makinasında çalışmıyor daha önceden çalışıyordu bu problemi takıldığım kafede fark ettim..

Bilgisayarıma sağ tıkla ve yönet dediğim de "Depolama" bölümünde gözükmüyor.Ancak aygıt yöneticisinden Disk Sürücülerine baktığımda bellek gözüküyor ve sağ tıkladığımda aygıt durumunda "bu aygıt düzgün çalışıyor" mesajını görüyorum.Ayrıca system tray'de de görebiliyorum aygıtın aktiflik simgesini...

Sizce problem nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeprexa

slm arkadaşlar benim flash belleğin sorununu çözebilmiş değilim benim sorunum flash bellek evde çalışıyor takıldığım internet kafenin hiç bir makinasında çalışmıyor daha önceden çalışıyordu bu problemi takıldığım kafede fark ettim..

Bilgisayarıma sağ tıkla ve yönet dediğim de "Depolama" bölümünde gözükmüyor.Ancak aygıt yöneticisinden Disk Sürücülerine baktığımda bellek gözüküyor ve sağ tıkladığımda aygıt durumunda "bu aygıt düzgün çalışıyor" mesajını görüyorum.Ayrıca system tray'de de görebiliyorum aygıtın aktiflik simgesini...

Sizce problem nedir?

Yönetten disk yönetimine gelin..Disk yönetiminde belleğinizin görünmesi lazım.. Oradan üzerine sağ tıklayarak, "sürücü harfi ve yolu değiştir"e tıklayarak, belleğinize harf atayınız.. Mesela "Z". Bu şekilde bilgisayarımda gözükmesi lazım..

• merhaba hocam... kingston dataTraveller usb belleği bilgisayara taktığımda sürücü yazılımını yüklemesi gerekior diyor ve cd istior..cd siz devam diyincede yüklemiyor ve görmüor belleği..
    scandisk marka usb taktım direk gördü ve yükleme falan istemedi..Üstelik bu kingston u arkadaşımın bilgisayarında denedim hiçbirşey yükleme istemeden direk gördü...Sizce ne yapmalıyım bu usb bellek için internetten sürücü mü arayacağım....benm bilg. vista ve arkadaşın ki de vista..ama onunkinde sorun çıkarmadı
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.