Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim problemim usb aygıtımı bilgisayarın görmemesi.. aygıt yöneticisinde usb ile ilgili hiç bir veri yok.. format atmadan önce düzgün çalışıyordu pc fakat formattan sonra hiç çalışmadı.. şu anda sp2 yüklü bilgisayaraıma ve hiç bir donanımı bilgisayarıma bağlayamıyorum.. ne yapmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TaCHoHeLL

arkadaşlar benim problemim usb aygıtımı bilgisayarın görmemesi.. aygıt yöneticisinde usb ile ilgili hiç bir veri yok.. format atmadan önce düzgün çalışıyordu pc fakat formattan sonra hiç çalışmadı.. şu anda sp2 yüklü bilgisayaraıma ve hiç bir donanımı bilgisayarıma bağlayamıyorum.. ne yapmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

BIOS dan USB ayarlarınızın açık olup olmadığına baktınız mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

arkadaşlar benim problemim usb aygıtımı bilgisayarın görmemesi.. aygıt yöneticisinde usb ile ilgili hiç bir veri yok.. format atmadan önce düzgün çalışıyordu pc fakat formattan sonra hiç çalışmadı.. şu anda sp2 yüklü bilgisayaraıma ve hiç bir donanımı bilgisayarıma bağlayamıyorum.. ne yapmam gerekiyor.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

baktım disabled yazıyordu.. enabled yapıyorum fakat restart çekip tekrar açtığımda yine disabled olarak görünüyor..

• quote:

quote:

quote:

baktım disabled yazıyordu.. enabled yapıyorum fakat restart çekip tekrar açtığımda yine disabled olarak görünüyor..

enable (açık) yaptıktan sonra BIOS dan save (kayıt) ederek çıkınız. Kaydetmeden çıkarsanız yine disable(kapalı) olur..

• quote:

quote:

quote:

quote:

enable (açık) yaptıktan sonra BIOS dan save (kayıt) ederek çıkınız. Kaydetmeden çıkarsanız yine disable(kapalı) olur..

save ederek çıkmama rağmen bir değişiklik söz konusu değil. yine kendisi otomatik olarak disabled moduna geçiyor malesef :(

• arkadaşlar flash bellek dedim ama Kawaii-FX84 mp3 player ım var, şubat ayında almıştım, 2 gün öncesine kadar düzgün çalışıyordu ancak 2 günden beri hiç görmüyor aleti benim pc, takıyorum hiç bişey olmuyor, başka şeyler(printer,web cam) taktığımda ise saniyesinde görüyo sadece mp4 playerda sorun var, şarj ediyor ancak hard disk açılmıyor, bios dan usbleri kapattıp açtım yine çözülmedi, ne yapmam lazım, kutusuyla gelen şu usb kablolarından kullanıyordum.belki yardımcı olabilir,

USB Hakkında Herşey
  • İyi günler,

Ben yaklaşık bir hafta önce Western Digital Passport 2,5" 160 GB'lık bir USB harici disk satın aldım.

Düne kadar taktığım bilgisayarlarda sorunsuz tanınan ve çalışan cihaz artık okulda, internet kafede hangi bilgisayara, hangi USB girişine takarsam takayım, "Usb aygıtı tanınmadı" mesajıyla Bilinmeyen Aygıt durumuna düşüyor. Acayip saçma bir durum, birdenbire.

İçinde hayati öneme sahip verilerim vardı. Eğer onları kaybedersem yanarım.

Bu sorunu aletin içindeki verileri kaybetmeden nasıl çözebilirim. Yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardım etsin, çok zor durumdayım gerçekten. Çevremden servise gönderirsen verileri kaybedersin dediler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hay.nay@gmail.com

İyi günler,

Ben yaklaşık bir hafta önce Western Digital Passport 2,5" 160 GB'lık bir USB harici disk satın aldım.

Düne kadar taktığım bilgisayarlarda sorunsuz tanınan ve çalışan cihaz artık okulda, internet kafede hangi bilgisayara, hangi USB girişine takarsam takayım, "Usb aygıtı tanınmadı" mesajıyla Bilinmeyen Aygıt durumuna düşüyor. Acayip saçma bir durum, birdenbire.

İçinde hayati öneme sahip verilerim vardı. Eğer onları kaybedersem yanarım.

Bu sorunu aletin içindeki verileri kaybetmeden nasıl çözebilirim. Yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardım etsin, çok zor durumdayım gerçekten. Çevremden servise gönderirsen verileri kaybedersin dediler..

Dostum, öncelikle kabloda bir sorun olabilir.. Bulabilirsen WD(kısa kablo)'nin orjinal kablosundan bul ve dene.. Olmazsa başka bir USB aygıtın, USB kablosu ile çalıştırmayı dene..

Şimdi başka bilgisayarlarda da denediğiniz ve aynı sonucu aldığınız için sorun HDD den gibi gözüküyor.. Yazılımsal olarak yapılacak pek birşey yok gibi...

Şu çözümü bir dene:

Denetim masasından Donanım ekleye gir,bağladım de eveti işaretle daha sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek sen en alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksin, işaretledikten sonra "yeni donanımı ben seçeceğim kutucuğunu işaretle" sonra karşına bir liste çıkacak o listeden PMCIA flash bellek aygıtları seçeneğini işaretle ve ileri tıkla.

• Arkadaşlar 2gb kapasiteli Sandisk Cruzer Flash bellek aldım.
    İçerisinde bir takım dosyalar var. Kurulmayı bekleyen programcıklar olsa gerek. Fakat ben onların ne işe yaradığını çözemedim.

CruzerLoce2.1
    CruzerSync_v3_2_016
    CruzerPocketCache

Şimdi ben bunlarla ne yapacağım? Bana ne gibi faydaları olacak? Yardım ederseniz sevinirim.
  • arkadaşlar, yeri burasımı bilmiyorum ama belki yardımcı olacak birileri çıkar...

sorun şu: işyerindeki bilgisayarda virüs çıktı. fotoğraf makinasını usb ile bağlantı yapacağım için makinaya da virüs bulaşmasından korkuyorum. bi taraftan fotoları aktarmam lazım, bi taraftan da çok tırsıyom valla virüs nedeniyle. naapsam acaba... bilgisi ilgisi olan beri gele....
  • merhaba :D

arkadaslar gecen hafta WD pasport aldim 120 gb
    aldiktan 1 gun sonra PC ye virus girdi haliyle harici HDD de
    daha sonra PC ye format attim sonra bide antivirus programi kurdum HDD yi bagladim. Antivirus programina HDD yi tarattirdim viruslu dosyalari buldum ve sildim tam herseyden kurduldum yeni tazecik external HDD mi tadini cikara cikara kulanacam diye dusunuodum ki bu seferde yeni bi sorun cikti : sanirim ben viruslu ve anti virusun karantinaya aldigi dosyalarin bi kacini silmemem gerekiyormus , cunku bu dosyalar sildikten sonra assagidaki sorunlarla karsilasmaya basladim :

1) WD yi bagladim zaman auto run baslamiyor
    2)bigisayarimda WD yi goruyorum ancak uzerine cift tik yaptigim zaman onume kucuk bir pencere aciliyor ve sunlar yaziyor

Windows, C65E393F.exe programini bulamiyor.
    Bu program 'Dosya' turundeki dosyalarin acilmasi icin gerekli
    pencerenin altinda da TAMAM . IPTAL . GOZAT secenekleri var

yalniz cift tikla acamadigim WD yi adress bolumne f: yazdigim zaman acabiliyorum

WD yi baska bir PC de taktim.. diger PC de de cift tik yaptigimda bu dosyayi acabilmek icin asagidaki programlardan birini secin diye bi pencere geldi adres bolumune f: yazinca diger bilgisayarda acti
    hemen hemen ayni sorunu diger PC de de yasadim

3) su anda WD eskiye kiyasla cok daha yavas calisiyor,,, mesela 2-3 gb bir klasoru 15-20 dakikada kopyalamaya basladi

WD den SILDIGIM VIRUSLU VE KARANTINAYA ALINAN DOSYALAR

C65E393F.exe
    A00000304.exe
    80480B8C.exe
    host.exe
    473092FA.exe
    copy.exe
    C0EA5E8C.exe

ne exe leri olduguna dair hic bir fikrim yok

acaba WD ye format atsam bu sorundan kurtulur mu yum?
    ne yapmaliyim?lutfen yardim

kulandigim isletim sistemi XP

harici HDD nin modeli WD 1200BEVExternal

eger yardimci olabilirseniz cek sevinirim iyi gunler :D

• merhaba ben yeni üye oldum.bi sorum olavaktı ama.ben toshiba dan bellek almıştım onu garantiye verdim.aradan 23 gün geçti .şimdi ben toshiba magazasına gitsem bana bellegin sıfırını (yenisini)verirlermi?böyle bi hakkım varmı?cevabınızı bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaatciSylar

arkadaşlar flash bellek dedim ama Kawaii-FX84 mp3 player ım var, şubat ayında almıştım, 2 gün öncesine kadar düzgün çalışıyordu ancak 2 günden beri hiç görmüyor aleti benim pc, takıyorum hiç bişey olmuyor, başka şeyler(printer,web cam) taktığımda ise saniyesinde görüyo sadece mp4 playerda sorun var, şarj ediyor ancak hard disk açılmıyor, bios dan usbleri kapattıp açtım yine çözülmedi, ne yapmam lazım, kutusuyla gelen şu usb kablolarından kullanıyordum.belki yardımcı olabilir,

Başka bilgisayarda denediniz mi? Eğer başka bilgisisayarlarda da USB de hata veriyorsa sorunuz mp3 çalarınızda demektir.

Birde yönetde(bilgisayarım kısayoluna sağ tık yönet..) disk yönetimi bölümünde mp3 ünüzü görebiliyor musunuz..?

Sorulara cevap aldıktan sonra, çözüm önerileri sunabilirim..

• quote:

Orjinalden alıntı: necator

Arkadaşlar 2gb kapasiteli Sandisk Cruzer Flash bellek aldım.
    İçerisinde bir takım dosyalar var. Kurulmayı bekleyen programcıklar olsa gerek. Fakat ben onların ne işe yaradığını çözemedim.

CruzerLoce2.1
    CruzerSync_v3_2_016
    CruzerPocketCache

Şimdi ben bunlarla ne yapacağım? Bana ne gibi faydaları olacak? Yardım ederseniz sevinirim.

Ürünü kullanmadığım için net bir bilgi veremiyeceğim, programlar bazı veri yönetimi ve güvenlik yazılımlarını içeriyor. CruzerLock2.1 şifreleme yazılımı olması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: semb

arkadaşlar, yeri burasımı bilmiyorum ama belki yardımcı olacak birileri çıkar...

sorun şu: işyerindeki bilgisayarda virüs çıktı. fotoğraf makinasını usb ile bağlantı yapacağım için makinaya da virüs bulaşmasından korkuyorum. bi taraftan fotoları aktarmam lazım, bi taraftan da çok tırsıyom valla virüs nedeniyle. naapsam acaba... bilgisi ilgisi olan beri gele....

Öncelikle bilgisayarınızdaki virüsleri temizlemelisiniz.. Temizlemediğiniz takdirde muhtemelen fotoğraf makinanıza da virüs bulaşır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermazz

merhaba :D

arkadaslar gecen hafta WD pasport aldim 120 gb
    aldiktan 1 gun sonra PC ye virus girdi haliyle harici HDD de
    daha sonra PC ye format attim sonra bide antivirus programi kurdum HDD yi bagladim. Antivirus programina HDD yi tarattirdim viruslu dosyalari buldum ve sildim tam herseyden kurduldum yeni tazecik external HDD mi tadini cikara cikara kulanacam diye dusunuodum ki bu seferde yeni bi sorun cikti : sanirim ben viruslu ve anti virusun karantinaya aldigi dosyalarin bi kacini silmemem gerekiyormus , cunku bu dosyalar sildikten sonra assagidaki sorunlarla karsilasmaya basladim :

1) WD yi bagladim zaman auto run baslamiyor
    2)bigisayarimda WD yi goruyorum ancak uzerine cift tik yaptigim zaman onume kucuk bir pencere aciliyor ve sunlar yaziyor

Windows, C65E393F.exe programini bulamiyor.
    Bu program 'Dosya' turundeki dosyalarin acilmasi icin gerekli
    pencerenin altinda da TAMAM . IPTAL . GOZAT secenekleri var

yalniz cift tikla acamadigim WD yi adress bolumne f: yazdigim zaman acabiliyorum

WD yi baska bir PC de taktim.. diger PC de de cift tik yaptigimda bu dosyayi acabilmek icin asagidaki programlardan birini secin diye bi pencere geldi adres bolumune f: yazinca diger bilgisayarda acti
    hemen hemen ayni sorunu diger PC de de yasadim

3) su anda WD eskiye kiyasla cok daha yavas calisiyor,,, mesela 2-3 gb bir klasoru 15-20 dakikada kopyalamaya basladi

WD den SILDIGIM VIRUSLU VE KARANTINAYA ALINAN DOSYALAR

C65E393F.exe
    A00000304.exe
    80480B8C.exe
    host.exe
    473092FA.exe
    copy.exe
    C0EA5E8C.exe

ne exe leri olduguna dair hic bir fikrim yok

acaba WD ye format atsam bu sorundan kurtulur mu yum?
    ne yapmaliyim?lutfen yardim

kulandigim isletim sistemi XP

harici HDD nin modeli WD 1200BEVExternal

eger yardimci olabilirseniz cek sevinirim iyi gunler :D

Öncelikle hayırlı olsun..

Siz de ilk bellek deneyiminizde virüslerle tanışmışsınız.. Dikkat etmelisiniz, harici hddlere ve parmak belleklere çok kolya virüs bulaşabiliyor.. Bu arada siz de, denemk istediğniz bilgisayarlara da istemeden de olsa virüs bulaştırmışsınız.

Çözüme gelince:
    Autorun.vbs çözümü:
    http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
    Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın.
    Alıntı:@golevez33

Yukardaki dosya işinizi görmedi ise, NOD32 yi güncelledikten sonra virüs taraması yapınız.. Yukardaki dosyayı çalıştırırken de nod32 ile tarama yaparkende harici hddnizi bilgisayara mutlaka bağlayınız..

NOD32TR
    http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe

• quote:

Orjinalden alıntı: ktusurveyor

merhaba ben yeni üye oldum.bi sorum olacaktı ama.ben toshiba dan bellek almıştım onu garantiye verdim.aradan 23 gün geçti .şimdi ben toshiba magazasına gitsem bana bellegin sıfırını (yenisini)verirlermi?böyle bi hakkım varmı?cevabınızı bekliyorum

23 gün mü, yoksa 23 iş günü mü?

Bunu şunun için soruyorum.. Servise giden ürününüz 30 iş günü içinde (cumartesi -pazar ve tatil günleri hariç) elinize ulaşmazsa para iadesi ya da yeni bir ürün talebinde bulunabilirsniz.. Herhangi bir girişmde bulunmadan önce teknik servisinizi ararsanız daha iyi olur..
  • Arkadaşım muhtemelen konu geçmiştir ama bir türlü ben bu soruna çözüm bulamadım.
    ASUS p4v8x-x serisi anakartım var üzerinde via 8237 sb chipseti var ve bir türlü sp2 için usb 2.0 driver ı bulamadım.
    Bir arkadaş driverguide dan indirdiğini söylemiş ama o da indirtmiyor para istiyor yardımcı olursan sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ardicli2000

Arkadaşım muhtemelen konu geçmiştir ama bir türlü ben bu soruna çözüm bulamadım.
    ASUS p4v8x-x serisi anakartım var üzerinde via 8237 sb chipseti var ve bir türlü sp2 için usb 2.0 driver ı bulamadım.
    Bir arkadaş driverguide dan indirdiğini söylemiş ama o da indirtmiyor para istiyor yardımcı olursan sevinirim.

Aslında Xp için servis paketi 2 yi indirdiğiniz otomatik olarak yüklenir.. Ayrıca bir USB2.0 yazılımı yok.. Arkdaşınızın driverguide den hangi sürücüyü indirdi bilemiyorum..

Aslında biraz sorununuzdan bahsetseniz iyi olur.. usb kökleriniz 1.1 mi 2.0 mı?
  • bnım sorunum mp3 u bılgısayara taktıgımda tanımıyor aygıt bulunamadı dıyor yazılım ıstıyor ama aynı mp3 u dıger bılgısayarlar tanıyor yazılım falan da ıstemıyor ayrıca benım bılgısayarımda usb de sorun yok yanı dıger usblı aletler calışıyor ama mp3 calıştıramıyorum ne yapmam lazım
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.