Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: onRiz

hocam merhaba yine ben ya bilgisayarı usb yi aldığım yerin teknik servisine götürdüm.onlar da bi çare bulamadılar şu usb sorununa adam hatta format at falan diordu

Donanımsal bir sorun gibi.. Ankarta baktılar mı?

yok anakarta bakmadılar

• denedim olmadı çalıştırmadı.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: coban393

benim buradan anladığım,elimdeki kablolarla bu cihazı çalıştıramayacağım.Söylediğiniz usb hub da alınabilir belki ama şu an değil.Peki şöyle yapsam,pc nin arkasındaki iki usb girişinede iki tane kısa uzatmayı aynı anda bağlayıp uclarınada cihazın çift başlı usb sinin iki ucunuda taksam çalışırmı?

Zannetmiyorum çalışacağını ama denemk lazım
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

dejaay im herkesin derdine derman yarasına merhem oldun ama benim sorunum bi çare benim sorunum sahipsiz kaldı şaka biliyorum benimkinin bir çaresi yok.
    Baya bi uğraştım araştırmadığım program kalmadı ama sonuç hep aynı sanırım içinde bir tane bile sektör kalmamış hiç bir şeyi okuyamıyor.Yada 0. sektör iptal

Dermansız hastalık..

Hay ağzına sağlık hakkaten öyle bu arada Revoltec i aldım bakarsın incelemeye

Düzeltme: inleme-inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merzah -- 13 Kasım 2007; 21:36:53 >

• hocam merhaba..ben usb kingston u taktıktığmda tanımıor die daha önce de bahsetmiştim..bi çok usb denedim hiçbirini tanımadı..Fakat arkadaşın Usb belleği takınca tanıdı..Üstelik U3 falan yazıor..U3 nedir ve benim bilgisayarımın usb bellek tanıması için U3 sahibi bi usb bellek olması mı gerkior...U3 önbellek le ilgili bi şi galiba ama
  • quote:

hocam merhaba..ben usb kingston u taktıktığmda tanımıor die daha önce de bahsetmiştim..bi çok usb denedim hiçbirini tanımadı..Fakat arkadaşın Usb belleği takınca tanıdı..Üstelik U3 falan yazıor..U3 nedir ve benim bilgisayarımın usb bellek tanıması için U3 sahibi bi usb bellek olması mı gerkior...U3 önbellek le ilgili bi şi galiba ama

U3 bazı belleklerdeki bir özelliktir.. İçinde bazı programlar barındırır.. Sizin sorununuzun kesinlikle U3 ile ilgisi yok..

Şimdi diğer bellekler bilgisayarınızda çalışıyorda sizin ki çalışmıyorsa, sizin bilgisayarınızla belleğiniz arasında bi sorun var demektir.. Bu sorun belleğiniz içindeki bir dosya ya da bilgisayarınızdaki geçici dosylardan da olabilir.. O nedenle en güzeli, belleğinizi tanıyan bir bilgisayarda biçimlendirme yapmak.. Belleğinizin içindeki bilgileri bir yere yedekleyin ve belleğinizin kısayoluna sağ tıklayarak biçimlendir diyin.. Daha sonra bilgisayarınızda deneyin..

• quote:

quote:

hocam merhaba..ben usb kingston u taktıktığmda tanımıor die daha önce de bahsetmiştim..bi çok usb denedim hiçbirini tanımadı..Fakat arkadaşın Usb belleği takınca tanıdı..Üstelik U3 falan yazıor..U3 nedir ve benim bilgisayarımın usb bellek tanıması için U3 sahibi bi usb bellek olması mı gerkior...U3 önbellek le ilgili bi şi galiba ama

U3 bazı belleklerdeki bir özelliktir.. İçinde bazı programlar barındırır.. Sizin sorununuzun kesinlikle U3 ile ilgisi yok..

Şimdi diğer bellekler bilgisayarınızda çalışıyorda sizin ki çalışmıyorsa, sizin bilgisayarınızla belleğiniz arasında bi sorun var demektir.. Bu sorun belleğiniz içindeki bir dosya ya da bilgisayarınızdaki geçici dosylardan da olabilir.. O nedenle en güzeli, belleğinizi tanıyan bir bilgisayarda biçimlendirme yapmak.. Belleğinizin içindeki bilgileri bir yere yedekleyin ve belleğinizin kısayoluna sağ tıklayarak biçimlendir diyin.. Daha sonra bilgisayarınızda deneyin..

HocaM biçimlendirme yaptım bi işe yaramadı..zaten içinde bilgide yoktu..YA sanırım tek çıkış yolu bilg e format atmak..Format düzeltir heralde

• quote:

quote:

quote:

HocaM biçimlendirme yaptım bi işe yaramadı..zaten içinde bilgide yoktu..YA sanırım tek çıkış yolu bilg e format atmak..Format düzeltir heralde

Bilgisayarınıza atılacak bir format, muhtemelen sorununuzu çözecektir. Ama ondan önce bilgisayarınzda bi dosya temizliği yapınız. (bi deneyin)
    CCleaner 2.00.500 Final
    http://download.chip.eu/tr/CCleaner-1.41_132258.html

Olmazsa format atılacak..

• ÖnceLikLe MeRhaßa...
    eLimde ßi mp4 çaLaR vaR yaLnız pc'e takıyoRum $aRj ediyo çok güzeL ama ne ßiLgisayaRımda simgesini göReßiLiyoRum nede açaßiLiyoRum hiç ßi$ey anLamadım ßu i$ten ßi eL atsan ? : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DissoLute -- 16 Kasım 2007; 1:56:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DissoLute

ÖnceLikLe MeRhaßa...
    eLimde ßi mp4 çaLaR vaR yaLnız pc'e takıyoRum $aRj ediyo çok güzeL ama ne ßiLgisayaRımda simgesini göReßiLiyoRum nede açaßiLiyoRum hiç ßi$ey anLamadım ßu i$ten ßi eL atsan ? : )

Bilgisayarım sağ tık/yönet diyiniz.. Açılan pencereden disk yönetimine giriniz.. Oradan USB aygıtınıza girebiliyor musunuz?

ya da usb aygıtınıza aynı yerden sağ tıklayarak harf atayınız..
  • Onu da denedim, yine olmadı. kapalıyken de denedim yine olmadı.
    Donanımı taktığımda bağlandı simgesi cıkıyor, ve ardından hemen donuyor. Herhangi bir hata mesajı ya da uyarı vermiyor :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: Feas

Onu da denedim, yine olmadı. kapalıyken de denedim yine olmadı.
    Donanımı taktığımda bağlandı simgesi cıkıyor, ve ardından hemen donuyor. Herhangi bir hata mesajı ya da uyarı vermiyor :(

Format çözüm olabilir..
  • Az önce format da attım, "donanım bulundu, yüklendi, kullanıma hazır" diyor ama değişen bir şey yok :( Kafayı yemek üzereyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Feas

Az önce format da attım, "donanım bulundu, yüklendi, kullanıma hazır" diyor ama değişen bir şey yok :( Kafayı yemek üzereyim.

Bütün USB aygıtlarında mı bu hatayı veriyor.. Aygıt yöneticisi üzerinde herhangi bir uyarı işareti var mı? Bir de evrensel seri yol denetleyicileri altındaki ana denetleyicilere sağ tıklayarak güncelleştir diyiniz.. Windows update sitesine bağlansın mı sorusuna evet diyiniz..

(Bu arada sisteminizi servis pack2 yi de kurdunuz değil mi)
  • sorunum şu ; bilgisayara taktıgım mp3 çalar,flash bellek,digital kameralar çalışmıyor bi türlü. aletleri taktıgımda bi ses çıkıyo sanırım tanıyo aygıtları ama hiçbir şekilde kullanamıyorum. bildigim kadarıyla otomatik çalışması lazım. aygıt yöneticisindede bazı kısımlarda ünlem ve kırmızı çarpı işaretleri var. servisi aradım ve anakart driveri yüklemem gerektigini söylediler. sizinde görüşlerinizi alabilirmiyim ?

anakart: ECS sis 661FX-M DELUXE
    chipset : sis 661fx
    bios : phoenix award bios v6,00pg
    award awrdacpi
    hangisi lazım olur bilmiyorum hepsini yazdım

Birtürlü driveri bulamadım olan varsa ltf yardımcı olsun. tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa44fb -- 19 Kasım 2007; 16:55:52 >
  • 2 önde 4 arkada olmak üzere 6 usb girişim var ama sadece arkadakilerden bitanesi çalışıyor.Diğer usb lere alet taktığımda elektrik var fakat aleti tanımıyor(birçok alet denedim) sadece 1 tanesi düzgün çalışıyor ondada mouse takılı.2 işletim sistemi kullanıyorum(xp ve vista 64bit) ikisindede aynı sorun var.Sistem yöneticisinde hiç bir sorun gözükmüyor.Şimdiden teşekkür ederim.
    ASUS P5B
    2x512+1gb=2gb 800mhz Ram
    8800gts
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa44fb

sorunum şu ; bilgisayara taktıgım mp3 çalar,flash bellek,digital kameralar çalışmıyor bi türlü. aletleri taktıgımda bi ses çıkıyo sanırım tanıyo aygıtları ama hiçbir şekilde kullanamıyorum. bildigim kadarıyla otomatik çalışması lazım. aygıt yöneticisindede bazı kısımlarda ünlem ve kırmızı çarpı işaretleri var. servisi aradım ve anakart driveri yüklemem gerektigini söylediler. sizinde görüşlerinizi alabilirmiyim ?

anakart: ECS sis 661FX-M DELUXE
    chipset : sis 661fx
    bios : phoenix award bios v6,00pg
    award awrdacpi
    hangisi lazım olur bilmiyorum hepsini yazdım

Birtürlü driveri bulamadım olan varsa ltf yardımcı olsun. tşkler

Aygıt yöneticisindeki ünlemler, aygıtların sürücülerinin eksik olduğunu, kırmızı çarpılarda o aygıtların devre dışı bırakıldığını bildirir. Devre dışı olanlara sağ tıklayarak, aygıtları etkinleştirebilirsiniz..

Sarı soru işareti olanlara da sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir diyebilirsiniz.. Tabi buradaki sorunların evrensel seri yol denetleyicileriyle bi ilgii var mı, onu aygıt yööneticisinin görüntüsünü görmeden birşey diyemem.. (Aygıt yöneticisi ile ilgili ekran görüntüsünü buraya koyarsanız daha net yorumlar çıkabilir)

Şimdi ben de internetten baktım anacak anakartınızla ilgili sürücülere ulaşamadım ama size bir program önerebilirim.. Driver Magic Pro. Bu program anakartınızla ilgili her türlü sürücüyü bulur.. Programın tam sürümünü googlede aramalısınız. Bulabilirseniz çok güzel olur..

Problemin çözümü için bir de BIOS a bakınız. USB controllerinizin enable (açık) durumda olup olmadığını kontrol ediniz..

• quote:

Orjinalden alıntı: superyakup

2 önde 4 arkada olmak üzere 6 usb girişim var ama sadece arkadakilerden bitanesi çalışıyor.Diğer usb lere alet taktığımda elektrik var fakat aleti tanımıyor(birçok alet denedim) sadece 1 tanesi düzgün çalışıyor ondada mouse takılı.2 işletim sistemi kullanıyorum(xp ve vista 64bit) ikisindede aynı sorun var.Sistem yöneticisinde hiç bir sorun gözükmüyor.Şimdiden teşekkür ederim.
    ASUS P5B
    2x512+1gb=2gb 800mhz Ram
    8800gts

Anakart üzerindeki USB bğlantıları ters yapılmış olabilir.. Bilen bir kişi tarafından kabloların bağlanışı, doğruluğu ya da yanlışlığı kontrol edilmeli..
  • İyide bilgisayarım gayet düzgün çalışıyordu.Birden oldu ne olduysa ve dünden beri sadece 1usb portum çalışıyor.İşin komiği bilgisayarda problem gözükmüyor ve hatta usblerde elektrik bile var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: superyakup

İyide bilgisayarım gayet düzgün çalışıyordu.Birden oldu ne olduysa ve dünden beri sadece 1usb portum çalışıyor.İşin komiği bilgisayarda problem gözükmüyor ve hatta usblerde elektrik bile var.

O zaman sistem geri yüklemeyi deneyiniz..
  • Ben sistem geri yükleme noktası yapmamıştım.Şimdi tek çarem format atmakmı?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.