Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kac defa bicimlendirme yaptim hatta dosya sistenini degistirip tekrar fat32 yaptim olmadi, bellegi taktigimda goruyor bekleyip radyo ya geciyor tekrar usb ye gecip ayni sekilde radyoya geciyor.. Yani o arada birsey var ama ne ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedenini ben de bilmiyorum.

Bir de su programla yavas biçimlendirmeyi deneyiniz.
    http://www.usbuzmani.com/hp_usb_boot_utility/
  • usb'im bozuldu içindeki dosyaları nasıl bilgisayara aktarırım?
  • burakgs53 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarınız usb aygıtınızı görüyor mu? Yani disk yönetiminde görebiliyor musunuz? Biraz daha bilgi veriniz lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Bilgisayarınız usb aygıtınızı görüyor mu? Yani disk yönetiminde görebiliyor musunuz? Biraz daha bilgi veriniz lütfen.

selamlar çok acil çözüm isteyen bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

toshiba 16 gb usb beleğim var. şuradaki:
    http://www.toshiba-memory.com/cms/en/products/usb-sticks/usb3/transmemory-mx-usb3-black.html

win 7 sistemli (32 bit) masaüstü bilgisayarda ve vista sistemli (32 bit) dizüstü bilgisayarda sorunsuz çalışmakta idi.

ancak win 8 sistemli (64 bit) başka bir dizüstü bilgisayara taktıktan sonra maalesef hiç bir bilgisayarda çalışmıyor artık. bir türlü ne olduğunu çözemedim.

bütün bilgisayarların bütün usb girişlerini ayrı ayrı denedim sonuç hüsran.

win 7 li masaüstü bilgisayarda belleği görüyor (sistem tepsisindeki tak kullan simgesi aktif) ancak bilgisayarım simgesinden giriş yapınca veya bilgisayarımı sağ tıklayıp yönet ten disk yönetimine girince, bellek görünmüyor.
    bu yüzden aygıt yöneticisinden usb nin driverını kaldırdım. bilgisayarı tekrar başlatıp driver ı tekrar yüklemesini bekledim ama sonuç aynı.

vista lı dizüstü bilgisayarda belleği görüyor. bilgisayarımdan girince removable disk olarak görüsyorum. ancak
    boyut:0 doluluk oranı:0 yazıyor.
    biçimlendirme yapmasını istediğimizde hata veriyor. disk mevcut değil gibi bir şey yazıyor.

win 8 li bilgisayarda aynı masaüstü gibi belleği görüyor ama ne "bilgisayarım"dan nede "yönet" ten girdiğimizde görünür birşey yok.

yardımcı olabilecek biri varsa şimdiden teşekkürler..

• augustosbug A kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen usb aygıtınızda donanımsal bir arıza meydana gelmiş. Bu nedenle bilgisayarlar görmüyor, görse bile tanımlayamadığı için kapasite ve doluluk oranları bilinmiyor.

Disk yönetminde görünen bir bilgisayar var mı (win7,xp..gbi) Varsa belki veri kurtarmak için çapa sarfedilebilir. (veri kurtarma programlarıyla) Ancak önemli olan disk yönetiminde usb aygıtınızın görünmesidir.
  • elimde transcend 8gb flash diskim var önceden almıştım kullanıyordum sorun yoktu daha sonra 8gb hafızası olmasına rağmen 2,50 gb yukarı dosyaları atamaz oldum disk korumalı diyerek atmıyor.. 8gb flasım oldu 2gb bi çözümü var mı yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiologist42 -- 26 Ağustos 2014; 20:06:59 >
  • Bede 80 gb ipod`umu viera televizyonumla next hc 12 uyduma tanıtamıyorum okumuyor ntfs ile,fat32 yaptığımda bulabildiğim 1080p filmleri aktaramıyorum 4 gb ile sınır var.. Bu müşgüle bir çare yokmudur?
  • Arake kullanıcısına yanıt
    Maalesef bir çare yok. Bir çok arkadaşımız bu mağduriyeti yaşadılar.

• Selamun aleyküm,

SANDISK 64 GB Extreme USB 3.0 kullanıyorum, bu aralar tuhaf davranmaya başladı, yuvaya taktığım da ışığı yanıyor ve ışık sabit kalıyor, (normalde hiç sabit kalmaz hep kıpraşır) pc takılı olduğunu algılamıyor. bekliyorum algılar diye, değişiklik olmuyor...

çıkartıyorum tekrar takıyorum , aynı... bir kaç denemden sonra normal çalışıyor... öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim :) bozulma sinyallerimi servise gönderip tamir değişim istemelimiyim bu durumda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: himan

Selamun aleyküm,

SANDISK 64 GB Extreme USB 3.0 kullanıyorum, bu aralar tuhaf davranmaya başladı, yuvaya taktığım da ışığı yanıyor ve ışık sabit kalıyor, (normalde hiç sabit kalmaz hep kıpraşır) pc takılı olduğunu algılamıyor. bekliyorum algılar diye, değişiklik olmuyor...

çıkartıyorum tekrar takıyorum , aynı... bir kaç denemden sonra normal çalışıyor... öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim :) bozulma sinyallerimi servise gönderip tamir değişim istemelimiyim bu durumda ?

İçeriğindeki dosya dizinlerinde hatalar olabilir. Öncelikle hata denetlemeyi çalıştırın. Bunun için başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

Bu işlem sonunda da sorun devam ederse servise gönderebilirsiniz.

• Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Windows hiçbir sorun bulunmadı dedi.. ilginiz için teşekkür ederim
  • Anakartımda USB 3.0 var fakat kullanamıyorum.Aktif etmek için gereken sürücüyü nerden bulabilirim ?
  • number352 kullanıcısına yanıt
    Anakart üreticinizin sitesinde Usb3.0 sürücüsü olması gerekir. Baktınız mı?

• Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    (Y)
  • Merhabalar
    128 GB Sandisk cruzer glide USB belleğim var. Normal çalışırken 3 gün evvel belleği PC'ye taktım ve bir dosya kaydetmek istediğimde "Disk yazmaya karşı korumalı korumayı kaldırın veya başka bir disk kullanın" hatası aldım. Artık bellek içinde hiçbir işlem (Kesme, silme, yapıştırma, yeni klasör oluşturma) yapamıyorum. Ama bellek içindekileri başka yere kopyalayabiliyorum. bellek içeriğini kopyalayıp biçimlendirmek istedim, biçimlendirmedi "disk yazma korumalı" hatası verdi. Regeditten, "torageDevicePolicies" değeri değiştirme (zaten değer o idi) , çeşitli usb format programları kurma gibi pek çok yöntem denedim ama başaramadım. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  • Merhabalar, Y kablo kullanarak bir taşınabilir harddisk'i iki bilgisayarda kullanma gibi bir düşüncem vardı. Fakat Y kablonun amacının o olmadığını cihazımın USB 3.0 portlarını kullanılamaz hale getrdikten sonra anladım ne yazık ki. Kabloyu bağlayınca USB'den bir yanık kokusu geldi, sağ alt köşeden USB aygıtı bozuk ve tanınamıyor gibi bir uyarı geldi. O an kabloyu çıkarttım fakat ne yazık ki şuan bu portlar harici Harddisk yada Harici optik sürücü gibi güç gerektiren cihazları çalıştırmıyor, sadece USB mouse çalıştırıyor.Buna dayanarak portlar tamamen kullanılmaz halde değil sanırım, öyle olsa hiçbir aygıtı çalıştırmazdı yanılıyor muyum ? Yardımcı olabilecek olabilecek olan varsa çok makbule geçer zira takdir edeceğiniz üzere USB 2.0 portundan veri aktarmak oldukça süre alıyor.

Bir şey ifade eder mi bilmiyorum ama cihazım Lenovo z580.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efk0 -- 25 Aralık 2014; 0:59:10 >

• erdal73 kullanıcısına yanıt
    Belleğinizi nereden almıştınız? Sahte olabilir mi? Zira bu tür sorunlar çakma 128gblık bellekelrde oluyor.
  • efk0 kullanıcısına yanıt
    Sadece usb3.0 portları mı çalışmıyor? Diğer 2.0 portları çalışıyor mu?

Farenizi hangi usb girişinde çalıştırıyorsunuz? USB3.0 da mı usb2.0 da mı?
  • Toplamda 4 tane port var. Soldakiler 3.0 ve sorun onlarda. Fareyi usb 3.0 portlarında çalıştırıyorum sıkıntısız çalışıyor. Aynı şekilde oyun kolları da bu portlarda çalışıyor. Fakat harici Harddisk, harici optik okuyucu ve flash bellek çalıştırmıyor bu portlar.

Sağdaki 2.0 usb portlarında herhangi bir sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.