Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trucks_one

Evet disk yönetimindede görünmüyor.

Disk yönetiminde de görünmüyorsa yapacak birşey yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

merhaba.bende de lg tv var kablosuz 1tb samsung diski açmıyor. seagete 1 tb adöptörlü diski açıyor. sorun yok. adöptörsüz diski açmamasında ne sorun olabilir. pc de her 2 üründe sorun yok. sorun lg tv lerin taşınabilir disklerle sorunundan kaynaklanabilirmi.

Muhtemelen uydu alıcınızın USB kaynağından gelen elektirk gücü 1tblık hdd yi çevirmeye yetmiyor. Bu nedenle böyle bir sorun yaşıyorsunuz.

Adaptörlü diskiniz elektirk gücünü prizden aldığı için böyle bir sorun yaşamıyorsunuz.

1tblık diskinizin dosya sistemi fat32 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

merhaba.bende de lg tv var kablosuz 1tb samsung diski açmıyor. seagete 1 tb adöptörlü diski açıyor. sorun yok. adöptörsüz diski açmamasında ne sorun olabilir. pc de her 2 üründe sorun yok. sorun lg tv lerin taşınabilir disklerle sorunundan kaynaklanabilirmi.

Muhtemelen uydu alıcınızın USB kaynağından gelen elektirk gücü 1tblık hdd yi çevirmeye yetmiyor. Bu nedenle böyle bir sorun yaşıyorsunuz.

Adaptörlü diskiniz elektirk gücünü prizden aldığı için böyle bir sorun yaşamıyorsunuz.

nfts yi okudum fakat fat 32 olup olmadığını nerden anlayacam tşr.

• quote:

quote:

quote:

Bilgisayara takın. Bilgisayarım kısayoluna tıklayıp harici hddnize sağ tıklayın. Orada dosya sistem: yazan kısımda yazar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bilgisayara takın. Bilgisayarım kısayoluna tıklayıp harici hddnize sağ tıklayın. Orada dosya sistem: yazan kısımda yazar.

dosya sistemi NTFS yazıyor

• quote:

O zaman fat32 yapıp deneyin derim.

Öncelikle hddnizin içindekileri bir yere yedekleyin ve şu konudan yararlanarak dosya sistemini fat32 yapın.
    HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3
    http://www.usbuzmani.com/hp_usb_boot_utility/
  • quote:

quote:

Öncelikle hddnizin içindekileri bir yere yedekleyin ve şu konudan yararlanarak dosya sistemini fat32 yapın.

HOCAM fat32 yaptım tv hemen diski gördü 1 gb ın altında film yükledim izlene biliyor. fakat 1 gb üstü film yüklenemiyor diske tekrar NFTS ye geçiş yaptım bütün işler düzelmiş .şu an için her şey yolunda.yardımın için tşklr

• quote:

quote:

quote:

HOCAM fat32 yaptım tv hemen diski gördü 1 gb ın altında film yükledim izlene biliyor. fakat 1 gb üstü film yüklenemiyor diske tekrar NFTS ye geçiş yaptım bütün işler düzelmiş .şu an için her şey yolunda.yardımın için tşklr

Çözüldüğüne sevindim

• Selamün aleyküm. Öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekürler Usb hakkında güzel bir yazı olmuş.

Benim sorunum flash disk (Kingston 16gb) ve Harici disk(WD 1TB 7200rpm) im de yaşadığım problem. Bunları USB ön veya arka girişine taktığım anda şu uyarıyı alıyorum.( Bu aygıt daha hızlı çalışabilir. Bu USB aygıtı, Yüksek Hızlı USB 2.0 bağlantı noktasına bağlanırsa daha hızlı çalışabilir.flash disk ve Harici disk veri aktarım hızım çok düştü kullanamıyorum harici disk ve flash disk i . Bilgisayar c den d ye fln kopyalarken canavar gibi :) Arkadaşımın bilgisayarında denedim sorunsuz çalışıyor ikiside. Anakartım Asrock G41C-GS usb 2 destekliyor 1 hafta önce gayet iyi çalışıyordu bunun yüzünden 3 defa format bir defa Windows xp pro 2 defa Windows 7 ultimate. Anakart driver ini yükledim. biostan kontrol ettim usb 2.0 enable zaten.Anakartı resetledim pilini söktüm taktım bütün parçalarını komple söktüm baştan taktım statik elektirik fln diye. Başka bir power taktım pc ye denedim gene olmadı

Paylaşmış olduğunuz usb konusundan yararlanarak bir şeyler yapmaya çalıştım beceremedim hala devam ediyor sorun. Bir kaç resimde ekledim bilgisayarımdan. Napacağımı şaşırdım çıkamadım işin içinden acaba anakarttanmı oda yeni 1 sene oldu alalı.Yardım edermisiniz lütfen

USB Hakkında Herşey
     USB Hakkında Herşey
     USB Hakkında Herşey
     USB Hakkında Herşey
     USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pc01 -- 21 Ağustos 2013; 3:40:08 >

• Acaba bu bendeki problem donanım mı veya yazılım mı nedir bir bilen yok mu yardımcı olabilecek bilgisi olan lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pc01

Acaba bu bendeki problem donanım mı veya yazılım mı nedir bir bilen yok mu yardımcı olabilecek bilgisi olan lütfen...

Bu sorun ne zamandır var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta oldu ? bu arada güncel driverleride indirdim kurdum aynı devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pc01

1 hafta oldu ? bu arada güncel driverleride indirdim kurdum aynı devam ediyor

1 hafta önceki duruma bilgisayarını geri yükle..

Muhtemelen bu soruna son azman yüklediğin bir program neden oluyor olabilir. Yüklediğin programları bi düşün..
  • son zamanlarda sadece bu programı yüklemiştim daha önce pro sürümleri yüklüydü Advanced SystemCare Ultimate 6.1 bu program
  • Kıdemli Yarbay yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorun donanımsal anakartta problem

Çözümü anakart tamiri yada yeni usb pcı kart. Ben usb pcı kart alarak çözdüm Teşekürler
  • arkadaslar bende sandısk usb var 4 gb ama bu usb 3,72 gb gosterıyor onceden boyle degıldı neden boyle oldu win 7 kaıbı once ıcıne sıgıyordu sımdı sıgmıyor neden bılgısı olan acıl yardım tsın saygılar sımdıden tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: katli

arkadaslar bende sandısk usb var 4 gb ama bu usb 3,72 gb gosterıyor onceden boyle degıldı neden boyle oldu win 7 kaıbı once ıcıne sıgıyordu sımdı sıgmıyor neden bılgısı olan acıl yardım tsın saygılar sımdıden tesekkurler

1.sayfada cevabı yazıyor
  • hanı nerde ben anlayamadım detaylı anlatırsanız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: katli

hanı nerde ben anlayamadım detaylı anlatırsanız sevınırım

SORUN : 200 GB’lık bir sabit disk satın aldınız ancak eve geldiğinizde sadece 186 GB ile karşılaştınız.Neden?
    ÇÖZÜM :http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=2102&sayfa=1

Şöyle bir örnek verelim: Sizin 16gb'lık bir flash belleğiniz var ancak gerçekten bu kapasite 16gb değildir. Siz bu belleğe en fazla 14gb lık bir veri atabilirsiniz. "Olmaz böyle şey, benim belleğimin 16gb lık kapasitesi vardı" diyorsanız şöyle bi açıklama yapalım:

Sabit disk üreticileri cihazların kapasitesini tamamen fiziksel değerleri kullanarak hesaplıyorlar. Buna göre, bir Gigabyte 1.000.000.000 Byte yani kısaca 1.0003 Byte’a denk geliyor. Ancak Microsoft gibi bir yazılım üreticisi için bir Gigabyte 1.073.741.824 Byte yani kısaca 1.0243 Byte anlamına gelir.
    Yani, bir sabit diskin veya DVD medyanın aslında ne kadar saklama kapasitesine sahip olduğunu tespit etmek için kapasiteyi gösteren Gigabyte değerini, 1.0003 : 1.0243 = 0,9313 olduğu için yaklaşık olarak 0,93 ile çarpmalısınız. Şimdi sizin flash belleğiniz 16gb. 16 GB’lık kapasiteyi 0,93 ile çarpacak olursak Windows’un disk yöneticisinin gösterdiği kapasite değerini elde etmiş oluruz.
    16gb*0,93=14.88 gb olarak çıkar ki bu da disk yöneticisinin gösterdiği değerdir..Bu her zaman da böyledir.

Sizin 4gb ın hesaplaması ise:
    4gb*0.93=3.72

Yani sizin 4gblık usbnizin 3.72gb görünmesinde bir yanlışlık yok.

• güzel çalışma olmuş
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.