Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: sevtug

merhaba,
    yeni aldığım sandisk cruzer edge 16 gb usb belleğin içinden 2 klasör ve 2 uygulama dosyası çıktı. :)
    bunlar ne işe yarıyor. silsem bir zararı olur mu??
    şimdiden teşekkürler.

Silebilirsiniz bir zararı olmaz.

teşekkürler.
  • İyi akşamlar . Arkadaşımın usb belleğinden resimde göründüğü gibi virüs bulaştı. 2 TB harddisk tamamen dolu , bu virüsün zararı var mı acaba ? Varsa verileri kaybetmeden nasıl silebilirim yardım edin lütfen.
    Not:HDD nin içine girebiliyorum.
     USB Hakkında Herşey

Şuan giremiyorum

Dosya konumu sistem32/rundll32 idi tıklayınca hata veriyordu. Şimdi değiştirdim artık eskisini de ayarlıyamıyorum.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 15 Mayıs 2013; 0:08:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoomsDay!

quote:

quote:

bir tane metin belgesi atmıştım 1 kb dan az dı galiba onu kopyaladı sadece.

şöyle bişi var dosyayı attıktan sonra 5-6 dk bekliyor (yukarda 2-3 dk yazmışım) sonra " windows gecikmeli yazma başarısız..." hatası geliyor. tablete baktıgımda dosya kopyalanmış oluyor ama veri kaybı oldugundan çalışmıyor haliyle. tablette herhangi bir flash bellek kullanmadım ama dedigim gibi tablete başka bilgisayardan dosya attım aynı şekilde sorunsuz. aslında başka ilginç bir durum var başka bir tablete bu (hata veren) bilgisayardan dosya atabiliyorum.

olay biraz karıştı ama durum şu;

a bilgisayarından x tablete dosya atamıyorum

b, c, d bilgisayarlarından x tablete dosya atabiliyorum

a bilgisayarından y tablete dosya atabiliyorum

çok can sıkıcı :)

Siz tablete bilgisayardan mı dosya atmaya çalışıyorsunuz? Ben de harici disk falan sandım.

Peki bilgisayarı nasıl bağlıyorsunuz tablete..?

usb kablo ile bağlanıyorum. direk görüyor tabletin hafızasını ve içindeki dosyalarını. tablet klasörüne girebiliyorum pc den. ama dosya atamıyorum.bilgisayardaki güncelleştirmeler de eksiksiz. sorun hala devam ediyor. çözüm öneriniz var mı?

Acaba virüs programı engelliyor olabilir mi? (tabletteki ya da bilgisayardaki))

Bir de siz bilgisayarı tablete bağladığınızda, tablet bilgisayarı ne olarak görüyor?(harici depolama olarak falan mı görüyor) Sürücü sorunu da olabilir.
    Bağladığınız bilgisayar masaüstü mü dizüstü mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

İyi akşamlar . Arkadaşımın usb belleğinden resimde göründüğü gibi virüs bulaştı. 2 TB harddisk tamamen dolu , bu virüsün zararı var mı acaba ? Varsa verileri kaybetmeden nasıl silebilirim yardım edin lütfen.
     USB Hakkında Herşey

Şuan giremiyorum

Dosya konumu sistem32/rundll32 idi tıklayınca hata veriyordu. Şimdi değiştirdim artık eskisini de ayarlıyamıyorum.undefined

Öncelikle bilgisayarınızın sistem geri yükleme noktalarını kapatın eski sistem geri yükleme noktalarını da silin.
    Virüs programı bulup(nod32 ya da Kaspersky) bilgisayarınızı taratın. Virüsleri silin.
    Harici harddiskinizi sağ tık yapıp biçimlendirin(içindeki dosyalar silinecektir)
    Superantispayware adlı programın free sürümünü indiirp taratın ve bulduklarınızı silin.

Virüslerden kurtulamazsanız yine buraya yazın.

• sorunu çözdüm, ilginiz için teşekkürler.

dosyayı güvenli modda atayım dedim. reset attım pc ye güvenli modda açmaya çalışırken yanlışlıkla biosu açtım. orda usb seçenegini bi kontrol edeyim dedim. baktım USB 2.0 Disabled yazıyor. Enable yaptım girdim, dosyaları attı sorunsuz.
  • quote:

sorunu çözdüm, ilginiz için teşekkürler.

dosyayı güvenli modda atayım dedim. reset attım pc ye güvenli modda açmaya çalışırken yanlışlıkla biosu açtım. orda usb seçenegini bi kontrol edeyim dedim. baktım USB 2.0 Disabled yazıyor. Enable yaptım girdim, dosyaları attı sorunsuz.

Güzel
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

İyi akşamlar . Arkadaşımın usb belleğinden resimde göründüğü gibi virüs bulaştı. 2 TB harddisk tamamen dolu , bu virüsün zararı var mı acaba ? Varsa verileri kaybetmeden nasıl silebilirim yardım edin lütfen.
     USB Hakkında Herşey

Şuan giremiyorum

Öncelikle bilgisayarınızın sistem geri yükleme noktalarını kapatın eski sistem geri yükleme noktalarını da silin.
    Virüs programı bulup(nod32 ya da Kaspersky) bilgisayarınızı taratın. Virüsleri silin.
    Harici harddiskinizi sağ tık yapıp biçimlendirin(içindeki dosyalar silinecektir)
    Superantispayware adlı programın free sürümünü indiirp taratın ve bulduklarınızı silin.

Virüslerden kurtulamazsanız yine buraya yazın.

Yardımınız için teşekkürler , 3 program indirdim ve 1.8TB veriyi kaybetmeden dün gece sorunumu çözdüm.
    Hangi programın işe yaradığını sorarsanız %99 combofix sorunu çözdü ama diğerleri de virüs+temizlemede yardımcı oldu.

Combofix ,Malwarebytes Anti-Malware , Wise Care 365 programlarını indirdim . En son combofix i çalıştırdım , 10-15 dakika süresince birşeyler yaptı ve sorunu halletti.

Bence en son çözüm format-biçimlendirme olmalıdır. Vakit ayırdığınız için yine de teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 16 Mayıs 2013; 17:31:47 >

• usb 3.0 destekli bir anakarta usb 2.0 bir aygıt takarsak kullanabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenyurt

usb 3.0 destekli bir anakarta usb 2.0 bir aygıt takarsak kullanabilir miyiz?

Evet kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı ve yazma uyarısı için çözüm ne olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çelik4545

bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı ve yazma uyarısı için çözüm ne olabilir.

USB kablosu ile ilgi bir sorun olabilir. Farklı bir usb kablosu deneyiniz.
    USB çoklayıcı sorunu olabilir. USB çoklayıcısız bilgisayara takınız.
  • forum sayfasını açtığımda ilk açılan sayfanın son sayfa olmasını nasıl sağlayabilirim?? Açıyorum taa ilk açtığım zamanki sayfa açılıyor. haliyle son sayfaya ulaşmak için yeniden tıklamak zorunda kalıyorum.
    Her forum başlığını tıkladığımda açılan sayfa her zaman son sayfa olsun istiyorum. Çok mu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 7 Haziran 2013; 12:35:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

forum sayfasını açtığımda ilk açılan sayfanın son sayfa olmasını nasıl sağlayabilirim?? Açıyorum taa ilk açtığım zamanki sayfa açılıyor. haliyle son sayfaya ulaşmak için yeniden tıklamak zorunda kalıyorum.
    Her forum başlığını tıkladığımda açılan sayfa her zaman son sayfa olsun istiyorum. Çok mu??

Maalesef forumumuzda bu şekilde..
  • Bu modeller böyle diyorsunuz.Neyse Teşekkürler. Ama yinede basit bi yazılımla falan belki hallolabilecek birşeydir.Ben ilgilenen yada ilgilenecek olan arkadaşların kulağına kar suyu kaçırmış olayım.
  • Merhaba elimde 2 adet Sıfır WD element 500gb usb 3.0 harddisk var ama aktarım hizlari max. 20mb geçmiyor uzun kopyalamalarda 10mb kadar düşüyor fat32 de kullanıcam ntfs yapıyorum aynı fat32 yapıyorum aynı WD formatter indirdm denedm gene aynı. başka samsung vs usb 3.0 hddlermde hiçbir sorun yok 80mb arası yükleme yapıyor hepsi bu wd elementlerde bir sorun varmi yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Merhaba elimde 2 adet Sıfır WD element 500gb usb 3.0 harddisk var ama aktarım hizlari max. 20mb geçmiyor uzun kopyalamalarda 10mb kadar düşüyor fat32 de kullanıcam ntfs yapıyorum aynı fat32 yapıyorum aynı WD formatter indirdm denedm gene aynı. başka samsung vs usb 3.0 hddlermde hiçbir sorun yok 80mb arası yükleme yapıyor hepsi bu wd elementlerde bir sorun varmi yardımcı olurmusunuz

İçerisindeki diskler farklı olabilir.

Aynı dosya içeriğinde mi bu fark ortaya çıkıyor.?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

Merhaba elimde 2 adet Sıfır WD element 500gb usb 3.0 harddisk var ama aktarım hizlari max. 20mb geçmiyor uzun kopyalamalarda 10mb kadar düşüyor fat32 de kullanıcam ntfs yapıyorum aynı fat32 yapıyorum aynı WD formatter indirdm denedm gene aynı. başka samsung vs usb 3.0 hddlermde hiçbir sorun yok 80mb arası yükleme yapıyor hepsi bu wd elementlerde bir sorun varmi yardımcı olurmusunuz

İçerisindeki diskler farklı olabilir.

Aynı dosya içeriğinde mi bu fark ortaya çıkıyor.?

USB 3.0 ile max 30mb görebildim daha yukarı çıkmıyor.öncedende WD element kullanmıştım sorun yoktu. aynı dosyaları atıyorum 2 hdd de max. 30ile alıyor. samsung veya seagete disklerime 80+ ile atıyorum. ayrıca ps3 de kullanıyorum ps3 kitliyor çalışırken.veya cok agır calıstırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 23 Haziran 2013; 8:11:03 >

• Teşekkürler. Açıklayıcı bir yazı olmuş. Emeğine sağlık.
  • Teşekkürler emeğinize sağlık
  • Teşekürler çok sağolun
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.