Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: babakonda3

Selamlar,ben de usb bellek mağduruyum pek fazla teknik bilgim yok bu konuda ancak bilinen şeyler üzerinden sorunu anlatayım.7-8 ay önce kingston 16 gb bellek aldım,filmleri buna yükleyip tv de seyrettim bir süre.Daha sonra ara ara bellekte yer olmasına rağmen yer yok deyip sadece belli bir kısmı kaydetti,eyvallah dedik ucuz etin yahnisi hesabı.Sonra yine aynı sorun ile daha da az veri kaydetmeye başlayınca içinde bulunan kurulum ve yönlendirme sihirbazını sildim,düzeldi kaydetmeye devam etti.Dün içinde kalan en son filmi de seyrettikten sonra hepsini silip yenilerini kaydetmek istedim ancak bu sefer tamamen boş olmasına rağmen hiç bir şey kaydetmedi sebep yine aynı,doluymuş.Bilgisayarımdan üstüne gelip sağ tıkladım ve biçimlendirmeye girdim burada fat32 olan dosya sistemini exfat olarak değiştirdim,filmleri çok yavaş da olsa kaydetti.Tv ye taktım ama bu sefer de tv usb yi tanımadı.Filmleri pc ye geri yükleyip tekrear fat32 ye döndürdüm tv tanıdı ancak filmleri yine yükleyemiyorum.Şimdi size amiane tabirle soruyorum ' Ne ayak bu yaaaaaa'

Filmlerin bazıları 4gdan büyük mü?

Evet,zaten 16 gb almamdaki amaç da buydu biraz,bazı filmler 4 gb dan büyük olduğu için 4gb lık belleğim yetmiyordu ama dediğim gibi ilk zamanlar sorun yoktu..

• sevgili arkadaşlar bende 8 gb lık bir usb flash bellek var, laptopum bu belleği bazen tanıyor bazende tanımıyor kafasına göre yani. laptopumda 3 tane usb girişi var ve hiç birinde tanımıyor.

başka pc lerde sorun yaşatmadan tık diye açıyor ama.

anladığım kadaıyla sorun benim laptopta, aygıt yöneticisinden baktığımda diğer aygıtların altında PCI aygıtı denen bi yer var orası sarı ünlem işaretli olarak geliyor acaba oraylamı alakalıdır sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babakonda3

Evet,zaten 16 gb almamdaki amaç da buydu biraz,bazı filmler 4 gb dan büyük olduğu için 4gb lık belleğim yetmiyordu ama dediğim gibi ilk zamanlar sorun yoktu..

Belleğinizin çakma olma ihtimali var mı? Çünkü kingstonun çakmaları piyasada çok fazla. 16 gb diye alıyorsunuz ancak kontrol edildiğinde 256mb çıkıyor.

Eğer çakma olmadığındna eminseniz tekrardan flash belleğiniz fat32 olarak formatlayın. Filmlerinizi yeniden atmayı deneyiniz. Yanlız yukarda da yazdığım gibi 4gb dan büyük dosyaları fat32 dosya sistemine tek seferde atmanız mümkün değildir. 4gbdan büyük dosyaları flash belleğinize atmak istiyorsanız flash belleğinizin dosya sistemini ntfs yapmalısınız. Ancak bazı tvler ve bazı dvd,uydu alıcıları ntfs dosya sistemini tanımıyorlar. O nedenle film oynatma, foto izleme yapamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: By___Muzzy

sevgili arkadaşlar bende 8 gb lık bir usb flash bellek var, laptopum bu belleği bazen tanıyor bazende tanımıyor kafasına göre yani. laptopumda 3 tane usb girişi var ve hiç birinde tanımıyor.

başka pc lerde sorun yaşatmadan tık diye açıyor ama.

anladığım kadaıyla sorun benim laptopta, aygıt yöneticisinden baktığımda diğer aygıtların altında PCI aygıtı denen bi yer var orası sarı ünlem işaretli olarak geliyor acaba oraylamı alakalıdır sorun.

SlimDrivers adlı ücretsiz programı bulun ve kurun. Sonra sürücü araması yaparak bulduğu sürücüleri kurun. Muhtemelen bu sorununuz ve diğerleri hallolur..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehannnn

quote:

quote:

VID = 13FE PID = 3E00

Bu değerlere göre çıkan ana yazılım programı şu:
    http://flashboot.ru/files/public/Phison/Phison_MPALL_v3.33.00_PS2251.7z

Programı daha önce hiç kullanmadım. Flah bellek olmayınca da programı deneyemiyorum.

Sizbir kurcalayın derim. Bu program vasıtasıyla format atmalısınız.

MPALL_F1_9000_v333_00.exe yi çalıştımalısınız. Programı açtığınızda 1 yazan kısma flash belleğiniz gelecek muhtemelen. Sonra sağ yandaki START aktif olacaktır.

Biraz kurcaladım.
    Sağ tarafta update var ona tıkladım.Daha sonra dediğiniz 1. kısımda göründü bellek.
    Sonra yine hata verdi.
    Buyrun resimler

Şu haliyle yapacak bir şey yok gibi duruyor. Sizle paylaştığım program asıl chipset programı idi. Bu program da hata verdiğine göre sorunu donanım sorunu olarak algılamak lazım.

Size tavsiyem eğer flash belleğinixin garantisi sürüyorsa garantiye gönderin derim..

Hocam bir şey soracaktım size.
    O son önerdiğiniz programı kurcaladım biraz ama ayarlar bölümü oldukça karışık.
    Oradan bir şeyler yakalayabilir miyiz?
    Bir de update yapmaya kalktığımda 0x1042 şeklinde hata alıyorum.
    Acaba bu hatanın anlamı nedir?
    Bu benim başıma gelen durumla daha önce karşılaştınız mı?
    Bellek 32 gb olunca insan çöpe atmak istemiyor malum
    Garantide yok maalesef.

• quote:

Garantide yok maalesef.

Yok daha önce böyle bir hata ile şahsen karşılaşmadım..
    Programı da kullanmadım ancak şuraya bi göz atın:

http://flashboot.ru/Files-file-707.html
    google translate ile Türkçe'ye çevirin. Belki bi ipucu yakalayabilirsiniz.

Bu arada aklıma geldi flash belleğinizin garantisi var mı? Yani çakma falan değil değil mi?

• quote:

quote:

Garantide yok maalesef.

Yok daha önce böyle bir hata ile şahsen karşılaşmadım..
    Programı da kullanmadım ancak şuraya bi göz atın:

http://flashboot.ru/Files-file-707.html
    google translate ile Türkçe'ye çevirin. Belki bi ipucu yakalayabilirsiniz.

Bu arada aklıma geldi flash belleğinizin garantisi var mı? Yani çakma falan değil değil mi?

Hayır çakma olamaz ama 2 sene oluyor alalı garanti filan kalmamıştır muhtemelen ki zaten belgesi nerededir bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Acayip Adamm -- 20 Ocak 2013; 21:21:51 >

• Herkese günaydın... Benim Asus EEE PC 4G mini netbook um var... Daha önce bu sorun yokken format atıldıktan sonra 3 tane bulunan usb gerişlerinin hepsi de yavaş çalışmakta Hi Speed uyarısı vermektedir. Bununla ilgili olarak ne yapmalıyım, nasıl düzeltilebilir?

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: citlembik34

Herkese günaydın... Benim Asus EEE PC 4G mini netbook um var... Daha önce bu sorun yokken format atıldıktan sonra 3 tane bulunan usb gerişlerinin hepsi de yavaş çalışmakta Hi Speed uyarısı vermektedir. Bununla ilgili olarak ne yapmalıyım, nasıl düzeltilebilir?

İyi forumlar...

İşletim sisteminiz xp ise servis pack3 ü yüklemelisiniz. DEğil ise işletim sistemi güncelleştirmelerini yükleyiniz.
  • arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı geceler,

google'da 1 saatlik araştırmanın ardından bu başlıkta da 16-17 sayfa ilerledikten sonra artık yorulduğumu hissettim. daha önce tartışılıp cevaplandıysa şimdiden mazur görmenizi rica ediyorum gerçekten okumaktan yoruldum. problemim ve ya sorum şu:

yazlıkta broadcast proje studiosu için notebook tabanlı bir sistem kuruyorum yavaş yavaş. sistemin kalbi sony vaio vpcf serisinden oluşmakta. makinenin üzerinde 4 adet usb 2.0 port mevcut. şimdi bu sisteme 3 adet Thermaltake Max 5G kutuyla 3,5" HDD (adaptör beslemeli), 1 adet usb ses kartı (adaptör beslemeli), 1 adet USB DSP (ses sinyal işleyici-usb den beslemeli), 2 adet usb MIDI klavye (usb den ve ya adaptör beslemeli), 1 adet USB klavye, 1 ve ya 2 adet mouse ve 1 adet VINN cihazlarını bağlamak için USB çoklayıcı kullanmam gerekecek. Orta çaplı bir araştırmadan sonra güvendiğim bir marka olan TRUST üretimi 10 port çoklayıcı almayı düşünüyorum. alet şu:

http://www.vatanbilgisayar.com/baglanti-cihazlari-ve-ceviriciler/trust-16131-trust-16131-10-port-usb-hub/productdetails.aspx?I_ID=46717

kafamda ki soru buradan itibaren başlıyor. broadcast işlerinde ağırlıklı olarak video ve audio dosyaları kullanıldığı için birden fazla HDD kullanmak durumundayım (disk stream için). ve evden yazlığa gelirken desktop pc deki hdd leri söküp max 5g kutularla notebook'a bağlayıp çalışmalara devam etmeyi planlıyorum. fakat usb çoklayıcı kullandığımda disklerdeki okuma yazma hızının düşüp düşmeyeceği konusunda bilgilendirici bir yazı bulamadım. aramızda ki mühendis ve ya bu konuda bilgili arkadaşlardan kısaca şu soruları cevaplamalarını rica etmekteyim:

-bilgisayarın ana usb portuna self-powered usb çoklayıcı ile bağlanacak birden fazla HDD'nin stream hızlarında paylaşım olurmu?

-güç ihtiyacını dışarıdan karşılasak bile bir usb portunun işlem yapabileceği veri hacmi-sınırı zaten bellimidir?

-tek porta self-powered 10'lu çoklayıcı kullanmak yerine, 2-3 porta 4'lü self-powered çoklayıcı kullanmak dahamı mantıklıdır? yani anakartın üzerindeki her port chipset'te ayrı ayrı mı işlem görür, yoksa zaten bütün portlar tek bir yerdemi işlem görüyor?

inceden inceye detaylı sormaya çalıştığım için biraz uzun oldu. malüm zaten bu işlerle uğraşan herkes gibi bende gereksiz ayrıntıcı bir adam oldum çıktım. cevaplarınız önemli arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RedZippo

arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı geceler,

google'da 1 saatlik araştırmanın ardından bu başlıkta da 16-17 sayfa ilerledikten sonra artık yorulduğumu hissettim. daha önce tartışılıp cevaplandıysa şimdiden mazur görmenizi rica ediyorum gerçekten okumaktan yoruldum. problemim ve ya sorum şu:

yazlıkta broadcast proje studiosu için notebook tabanlı bir sistem kuruyorum yavaş yavaş. sistemin kalbi sony vaio vpcf serisinden oluşmakta. makinenin üzerinde 4 adet usb 2.0 port mevcut. şimdi bu sisteme 3 adet Thermaltake Max 5G kutuyla 3,5" HDD (adaptör beslemeli), 1 adet usb ses kartı (adaptör beslemeli), 1 adet USB DSP (ses sinyal işleyici-usb den beslemeli), 2 adet usb MIDI klavye (usb den ve ya adaptör beslemeli), 1 adet USB klavye, 1 ve ya 2 adet mouse ve 1 adet VINN cihazlarını bağlamak için USB çoklayıcı kullanmam gerekecek. Orta çaplı bir araştırmadan sonra güvendiğim bir marka olan TRUST üretimi 10 port çoklayıcı almayı düşünüyorum. alet şu:

http://www.vatanbilgisayar.com/baglanti-cihazlari-ve-ceviriciler/trust-16131-trust-16131-10-port-usb-hub/productdetails.aspx?I_ID=46717

kafamda ki soru buradan itibaren başlıyor. broadcast işlerinde ağırlıklı olarak video ve audio dosyaları kullanıldığı için birden fazla HDD kullanmak durumundayım (disk stream için). ve evden yazlığa gelirken desktop pc deki hdd leri söküp max 5g kutularla notebook'a bağlayıp çalışmalara devam etmeyi planlıyorum. fakat usb çoklayıcı kullandığımda disklerdeki okuma yazma hızının düşüp düşmeyeceği konusunda bilgilendirici bir yazı bulamadım. aramızda ki mühendis ve ya bu konuda bilgili arkadaşlardan kısaca şu soruları cevaplamalarını rica etmekteyim:

-bilgisayarın ana usb portuna self-powered usb çoklayıcı ile bağlanacak birden fazla HDD'nin stream hızlarında paylaşım olurmu?

-güç ihtiyacını dışarıdan karşılasak bile bir usb portunun işlem yapabileceği veri hacmi-sınırı zaten bellimidir?

-tek porta self-powered 10'lu çoklayıcı kullanmak yerine, 2-3 porta 4'lü self-powered çoklayıcı kullanmak dahamı mantıklıdır? yani anakartın üzerindeki her port chipset'te ayrı ayrı mı işlem görür, yoksa zaten bütün portlar tek bir yerdemi işlem görüyor?

inceden inceye detaylı sormaya çalıştığım için biraz uzun oldu. malüm zaten bu işlerle uğraşan herkes gibi bende gereksiz ayrıntıcı bir adam oldum çıktım. cevaplarınız önemli arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
    Bağlayacağınız usb sayısı 10-11
    Onun için bu kadar usb aygıta sürekli 5volt vermek sıkıntılı olacaktır. Hele ki bu dizüstünde kullanılacaksa daha sorun yaratabilir. O nedenle size tavsiyem adaptörlü bir usb çok layıcı almanızdır. Mesela bu ürün gibi:http://www.akortek.com/cevre-birimleri/usb-firewire/dark-10-port-usb-2-0-hub-adaptorlu.html

Bunun dışında diğer sorularınıza genel bir cevap vereyim. USB portlarında belirli bir band genişliği vardır. Bu genişlik usb2.0 da 480 Mbps'dir.

Bu band genişliğini hangi ürünün ne kadar kullanıldığını bilmiyorum. Onu üreticilere sormak lazım. Ancak bu band genişliğini çoğunu harici hddleriniz kullanacaktır. Band genişliği aşıldı uyarısı alırsanız bu sorun ortaya çıktı demektir.

Çoklayıcının adaptörlü olması banda genişliğini artırmaz sadece gücü dışardan almasını sağlar..

Bütün portlar tek bir noktadan işlem gördüğü için çoklayıcıların ayrı ayrı olmasına gerek yok..

• cevabın için teşekkür ederim yarbay. seçtiğim usb çoklayıcı yukarıda da bahsettiğim gibi self-powered yani adaptörlü. istediğim cevapları yazmışsın, teşekkür ederim.
  • Merhaba
    laptopta usbler bazen çalışmıyor bilgisayarı yeniden başlatınca çalışıyor. acaba bunun sebebi ne olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaofke

Merhaba
    laptopta usbler bazen çalışmıyor bilgisayarı yeniden başlatınca çalışıyor. acaba bunun sebebi ne olabilir.

Anakart chipset sürücülerini güncellemeyi deneyiniz. Sürücü sorunu gibi duruyor..
  • iyi günler..16gb flashımı nasıl olduysa bir program (programı hatırlamıyorum) vasıtasıyla ikiye bölündü..
    2gb ve 13gb olarak...bilgisayar 2gb görüyor ve 13gb görmüyor ne yaptıysam birleştiremedim...yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaofke

Merhaba

Anakart chipset sürücülerini güncellemeyi deneyiniz. Sürücü sorunu gibi duruyor..

Teşekkür ederim deneyim. Zaten format attıktan sonra bu sorun çıktı. En kısa zamanda güncelleyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: rguneri

iyi günler..16gb flashımı nasıl olduysa bir program (programı hatırlamıyorum) vasıtasıyla ikiye bölündü..
    2gb ve 13gb olarak...bilgisayar 2gb görüyor ve 13gb görmüyor ne yaptıysam birleştiremedim...yardımlarınızı bekliyorum

Keşke hatırlasaydınız o programın adını. Çünkü bir çok kişi flashını bölmek istiyor. Siz bölmüşsünüz ancak birleştiremiyorsunuz
    diğer ayrılmış bölüme sağ tıklayıp bölümü sil diyin. Ayrılmamış alanlar tek bir bölüm olarak birleşirse ayrılmamış alana sağ tıklayıp.İleri ileri diyip işlemi sonlandırın.

• 8 Gb lık usb flahs disk 64 mb olarak görüyor.Nasıl düzeltirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thom_yorke

8 Gb lık usb flahs disk 64 mb olarak görüyor.Nasıl düzeltirim.

USB ler için 1.sayfada vermiş olduğum biçimlendirme programlarını denediniz mi?

Bir de usbniz faturalı orjinal değil mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thom_yorke

8 Gb lık usb flahs disk 64 mb olarak görüyor.Nasıl düzeltirim.

USB ler için 1.sayfada vermiş olduğum biçimlendirme programlarını denediniz mi?

Bir de usbniz faturalı orjinal değil mi?

Denediğim program testdisk yaptım görmedi.Hdd low level yaptım gene olmadı?
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.