Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: vurucu

flash diskimi takdığım anda otomatik olarak dosyalarımı görmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim????
    lütfen yardımcı olun??

Flash belleğinize sağ tık/özellikler/otomatik kulolan sekmesi/ "her defasında eylemem seçmemi isteyi" işaretleyiniz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: vurucu

flash diskimi takdığım anda otomatik olarak dosyalarımı görmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim????
    lütfen yardımcı olun??

Flash belleğinize sağ tık/özellikler/otomatik kulolan sekmesi/ "her defasında eylemem seçmemi isteyi" işaretleyiniz..

cevap için teşekkürler ama ben bunu istemiyorumki bunu zaten yapıyor direk dosyaların görüntülenmesini istiyorum
  • burayada yazayım bari arkadaşlar smart media 2,5 hdd aldım fakat bilgisayarım görmuyor neden olabilir
  • sevgili dejaay sorunumu yazıyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum:
    sp2 yi yükleyene kadar hiç bir problem yaşamadığım usb portlarım sp2 yükledikten sonra flash disk,kamera,mp3 çalar ları çalıştırmıyor.aleti görüyor,tepki veriyor fakat çalıştırmıyor.bilgisayarıdada gözükmüyor.ancak yönetimsel araçlardan disk yönetimine gidip sürücü yolunu değiştir dersem aletin içine girip işlem yapabiliyorum.ancak 160 GB'lik bir harici Hdd im var,onu çalıştırıyor.(oda aarada çalışırken kopup geri geliyor)
    sp2 yi yüklerken aldığım şu ifade sorunun kaynağı;bilgisayarınızda w xp de desteklenmeyen bir yığın depolama aygıtı var.kur bu aygıtın sürücü yükseltmesini yapamadı.kurulumun sonraki aşamasında bu aygıt için üretici tarafından sağlanan destek diskini kullanmanız gerekir.
    anakartım asus p4pe-x/te chipset series support cd rev.40.08
    forumdaki çözüm yöntemlerini becerebildiğim kadarıyla denedim ama sonuç alamadım.son çarem sensin.

• quote:

Orjinalden alıntı: li0n

burayada yazayım bari arkadaşlar smart media 2,5 hdd aldım fakat bilgisayarım görmuyor neden olabilir

Başka bilgisayarlarda denediniz mi çalışıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: eşref gökhan

sevgili dejaay sorunumu yazıyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum:
    sp2 yi yükleyene kadar hiç bir problem yaşamadığım usb portlarım sp2 yükledikten sonra flash disk,kamera,mp3 çalar ları çalıştırmıyor.aleti görüyor,tepki veriyor fakat çalıştırmıyor.bilgisayarıdada gözükmüyor.ancak yönetimsel araçlardan disk yönetimine gidip sürücü yolunu değiştir dersem aletin içine girip işlem yapabiliyorum.ancak 160 GB'lik bir harici Hdd im var,onu çalıştırıyor.(oda aarada çalışırken kopup geri geliyor)
    sp2 yi yüklerken aldığım şu ifade sorunun kaynağı;bilgisayarınızda w xp de desteklenmeyen bir yığın depolama aygıtı var.kur bu aygıtın sürücü yükseltmesini yapamadı.kurulumun sonraki aşamasında bu aygıt için üretici tarafından sağlanan destek diskini kullanmanız gerekir.
    anakartım asus p4pe-x/te chipset series support cd rev.40.08
    forumdaki çözüm yöntemlerini becerebildiğim kadarıyla denedim ama sonuç alamadım.son çarem sensin.

Acaba servis pack2 yi kaldırıp, yeniden kurulum yapar mısınız? ya da farklı bir yerden servis pack2 bulup onu deneyiniz. Belki kurulumunu yaptığınız servispack2 hatalıdır..

Kurulum yaptığınız sırada USB bellekleriniz bilgisayara takılı olmasın..

Servis pack2 yi de yüklewdikten sonra yine aynı sorunu yaşarsanız, aygıt yöneticisine girin ve usb ana denetleyicilerinize sağ tıklayarak, sürücüyü güncelleştir diyiniz. Windows updateye bağlansın mı sorusuna da evet diyin..

Bunları bi deneyiniz..

• farklı bir sp2 bulunca denerim.şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim card reader ı hangi usb portuna takarsam takıyım bu aygıt daha hızlı çalışaiblir uyarısı alıorum ...anakartında usb 2.0 desteği var ABIT AB9..driver falanda hep tam yüklü halbuki..anakartın kutusundan ayrıca 2 usb girşinin olduğu bi parça daha çıkmıştı hatta üstünde hi speed bile yazıo onu bağlıorum ondada aynı sorun..fikri olan varmı ? uyarının ve aygıt yöneticisnin cap sı aşağıda.. ha bu arada bios ta usb 2.0 yazan herşey enable

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 5 Ekim 2007; 3:23:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rueta

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim card reader ı hangi usb portuna takarsam takıyım bu aygıt daha hızlı çalışaiblir uyarısı alıorum ...anakartında usb 2.0 desteği var ABIT AB9..driver falanda hep tam yüklü halbuki..anakartın kutusundan ayrıca 2 usb girşinin olduğu bi parça daha çıkmıştı hatta üstünde hi speed bile yazıo onu bağlıorum ondada aynı sorun..fikri olan varmı ? uyarının ve aygıt yöneticisnin cap sı aşağıda.. ha bu arada bios ta usb 2.0 yazan herşey enable

Eğer başka bir USB aygıtı bu uyarıyı vermiyorsa, card reader ınızda sorun olabilir. Card readerınızı USB2.0 olduğundan emin olduğunuz başka bir bilgisayarda deneyiniz.. Bakalım yine aynı uyarıyı verecek mi?

Bir de USB çoklayıcı kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız o da bu tür uyarılara neden olabilir.

• quote:

quote:

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim card reader ı hangi usb portuna takarsam takıyım bu aygıt daha hızlı çalışaiblir uyarısı alıorum ...anakartında usb 2.0 desteği var ABIT AB9..driver falanda hep tam yüklü halbuki..anakartın kutusundan ayrıca 2 usb girşinin olduğu bi parça daha çıkmıştı hatta üstünde hi speed bile yazıo onu bağlıorum ondada aynı sorun..fikri olan varmı ? uyarının ve aygıt yöneticisnin cap sı aşağıda.. ha bu arada bios ta usb 2.0 yazan herşey enable

Eğer başka bir USB aygıtı bu uyarıyı vermiyorsa, card reader ınızda sorun olabilir. Card readerınızı USB2.0 olduğundan emin olduğunuz başka bir bilgisayarda deneyiniz.. Bakalım yine aynı uyarıyı verecek mi?

Bir de USB çoklayıcı kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız o da bu tür uyarılara neden olabilir.

şimdi kingston datatraveller flash disk taktım ki üstünde yazmıo ama büyük ihtimal usb 2.0 dır bu..bunda bi uyarı vermedi..bide usb port ların 1.1 olarak çalıştından şundan doalyı şüphe ettim..msn de görüntülü konuşma yapınca yani 2 cam da açık olunca klavyem ve mouse takılıo tuşlar eksik basıo vs..logitech mx3200..bu da usb bağlantıısını kullanıo cam zaten usb dedim acaba bunlar 1.1 faalan da ondan mı yawaşlıo..ki bildiim kadarıyla bunlar zaten usb 2.0 deildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 5 Ekim 2007; 4:23:47 >

• quote:

quote:

quote:

şimdi kingston datatraveller flash disk taktım ki üstünde yazmıo ama büyük ihtimal usb 2.0 dır bu..bunda bi uyarı vermedi..bide usb port ların 1.1 olarak çalıştından şundan doalyı şüphe ettim..msn de görüntülü konuşma yapınca yani 2 cam da açık olunca klavyem ve mouse takılıo tuşlar eksik basıo vs..logitech mx3200..bu da usb bağlantıısı var cam zaten usb dedim acaba bunlar 1.1 faalan da ondan mı yawaşlıo..

Benim tespitime göre, kart okuyucunuzda sorun var... Flash belleğinizde hata vermemiş, büyük ihtimal diğer usb aygıtlarında da hata vermeyecektir.

Bu yavaş basmalar falan da tamamen bilgisayarınızla, arkada çalışan programlarla alakalı olan birşey. USB lerinizin 1.1 olması bunlara bir etken değildir..

Sizin USB leriniz büyük ihtimal 2.0 dır ama siz yine de emin olmak için 1. sayfadaki USB info adlı programı kurun ve USB portlarınızın 1.1 mi 2.0 mı olup olmadığına bakın.. Program biraz zordur ama.. keşfetmeniz lazım. O rada usb portlarınızın durumu belli olur..

• usb info dan şöle bi caps aldım burda gerekli bilgiler var mı buralarda 1.1 de yazıo 2.0 da :D saolasın ilgin için ;)

USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 5 Ekim 2007; 5:01:00 >
  • quote:

usb info dan şöle bi caps aldım burda gerekli bilgiler var mı buralarda 1.1 de yazıo 2.0 da :D saolasın ilgin için ;)

USB Hakkında Herşey

Bu görüntünün bu şekilde çıkması normal. Burdanda görüldüğü üzere USB kökleriniz 2.0.. Bir de şuna bakınız. Kart readerinizi program açıkken takın ve USB2.0 köklerinin üzerinden mi 1.1 lerin üzerinden mi açılıyor ni kontrol ediniz.

Bir de eğer mümkünse bu işlemi fareniz ve klavyeniz olmadan yani bağlantılarını kestikten sonra (sedece kart okuyucunuz USB lere takılı olsun) kart okuyucunuzu takın ve uyarının gelip gelmediğine bakınız..

• klavye mouse un receiver ını söküp taktım yine uyarı verdi..sonra recevirı takıp refresh yaptım usb 2.0 da görünüo du uyarı vermesine rağmen....birde bu klavye mouse setinin webcam açıkken takılma yapması olayı vardı ya bugun iice canımıda sıktı zaten..baktım klavye mouse setide webcam da port 2 olrak görünüo..bundan bişi olabilir mi ki ? bi fikriniz var mı ?
  • çift başlı USB nasıl kullanılır ?

bu ürünü nerde bulabiliriz.nette arattım sadece forumlardaki yorumlar çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbilen82 -- 7 Ekim 2007; 1:15:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbilen82

çift başlı USB nasıl kullanılır ?

Çift başlı USB ler de iki adet USB çıkışı vardır. Ana giriş veri akışını ve akım akışını sağlar; ana kablodan ayrılan diğer çıkış ise artı gücü (akımı sağlar)

Bazı durumlarda bilgisayardan gelen güç, harici hddnizi çalıştırmaz. Bu tür durumlarda diğer usb çıkılşını da bilgisayara takmalıyız. Bu durum masaüstülerden ziyade dizüstülerde olur.

Ben genelde tek girişle idare ediyorum,takmaya gerek yok ama bilgisayarınızda çok sayıda usb aygıtı takılıdır ve harici hddnize gerekli güç sağlanamaz. İşte bu durumlarda diğer girişi de bilgisayara takarak gerekli gücü sağlayabiliriz..

Ekleme: Evet bu çift başlı USB kabloları zor bulunuyor.. Harici hdd arızalarına bakan servislere bakmalısınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 7 Ekim 2007; 1:39:27 >

• dejaay im sana bir kaç sorum olacak eğer cevaplarsan.Geçen gün elime bir adet WD 250 Gb Usb passaport disk geçti.Çok şık çok güzel bir alet bir yerden serverdan bir program kopyalatıp geri geldim sahibine verdim gerçekten çok işlevsel geldi bana ufak ve 250 gb.Gömlek cebimde taşıdım ufacık usb kablosuyla oldukça hızlıydı.Fikrini almak istedim ilerleyen zamanlarda böyle bir alet alabilirim taşıma için çok iyi olabilir.Sen ne dersin ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

dejaay im sana bir kaç sorum olacak eğer cevaplarsan.Geçen gün elime bir adet WD 250 Gb Usb passaport disk geçti.Çok şık çok güzel bir alet bir yerden serverdan bir program kopyalatıp geri geldim sahibine verdim gerçekten çok işlevsel geldi bana ufak ve 250 gb.Gömlek cebimde taşıdım ufacık usb kablosuyla oldukça hızlıydı.Fikrini almak istedim ilerleyen zamanlarda böyle bir alet alabilirim taşıma için çok iyi olabilir.Sen ne dersin ?

Geçengün benim arkadaşlardan biri de 160gb lığını almış. Dedğin gibi çok karizmatik ve çok çok şık bir alet. O usb kablosunun kısalığı benim de dikkatimi çekti. Biliyorsun ki kabloların uzunluğu ve kısalığı performansı etkiliyor.

Bendeki modelin USB girişi ayrı bir kapağın içindeydi ki bu çok iyi olmuş, gizlenmiş.. Bi kötü yanı vardı, o da dış kağlamasının çok çabuk çiliyo olması. Kılıfı da olmayınca buna engel olamıyorsun. Bak burda bahsettiğim modelin incelemsi var.

Western Digital Passport 120 GB Taşınabilir Sabit Disk
    http://www.pclabs.gen.tr/2007/01/05/western-digital-passport-120-gb-tasinabilir-sabit-disk/

Sonuç olarak böyle bir alet almanı tavsiye ederim.. Karizma durur

• Evet dediğin doğru kablo ne akdar kısa olursa veri aktarım hızıda o kadar hızlı oluyor.
    Dışını çizilmemesi için bir kılıf alırım diyorum ipodunki gibi bir şey mesela yakışırda hem.Taşınabilir disk dediğin budur bence hakikaten çok pratik bir alet.
    Sen de bakmışsındır herhangi bir kötü yanını görmedin değilmi ? Bende baktım alet taş maşallah.Isınması ve performansı da çok önemli mesela.
    Sonuç olarak durumu biraz daha düzeltip 250 lik modelden alıcam kesin.
    Cevabın için çok sağol kardeşim.Tavsiyene güveniyorum zaten ayrıca o senin karizman
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

Evet dediğin doğru kablo ne akdar kısa olursa veri aktarım hızıda o kadar hızlı oluyor.

Bak burda WD nin 120gb liğni test ettim..
    http://forum.donanimhaber.com/m_18277119/tm.htm

Bu WD yi hem kısa kablosu ile hem de standar uzun çift başlı USB kablosu ile denedim. Teste verilerinde hiç bi değişiklik olmadı diyebiliriz. Yani kablo gerçekten çok uzun olursa belki bi performans kaybı olabilir ama kısa kablonun pek de bi avantajı yokmuş. Bunu da öğrenmiş olduk..

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.