Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tuana_x_x

söylediklerinide yaptım yine aynı değişen hiç bişey yok bide kamerayı açtığımda böle bi hata çıkıyo THİS GRAPH CANNOT PREVİEW! bu arada kamerada bi sorun olduğunu sanmıyorum düşme çarpma vb. gibi bişey olmadı kablosunu çıkardıktan sonra böle yapmaya başladı

O zaman web kameranızın programını tekrtardan kaldırınız, kaldırdıktan sonra disk temizliği (geçici dosyaları falan siliniz) yapınız. Bilgisayarı yeniden başlatınız ve programı tekrar kurup, kameranızı bilgisayarınıza tanıtınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: u_karasu

selam bendede asus laptop var
    harici bellekleri tanıyor fakat oyun oynamak için usb oyun konsolu aldım fakat çalışmadı ay zamanda alğın usb çogaltıcıda çalışmadı
    bilgisayara format atıldı faydası olmadı
    diğer cihazlarda sorun çıkarmıyor
    lütfen yardım
    bende oyun oynamak istiyorum

tess

Oyun konsaolunuzda sorun olup olmadığını anlamak için, başka bir bilgisayarda denemeniz lazım.. Bu arada sahte çoğaltıcılarda piyasada aynı şekilde usb çoklayıcınızı da bi kontrol ediniz ya da başka bir bilgisayarda onu da deneyiniz..

usb çoğaltıcıyı ve oyun konsolunu diğer bilgfisayarlarda denedim
    çalışıyor.
  • quote:

çalışıyor.

Tamam o zaman oyun kumandanızda sorun yok..

Ayarlar denetim masası yazıcılar ve diğer donanımlar'a tıkla /sol taraftaki menüden donanım ekleye tıklayın/açılan pencreden ileri diyiniz/donanımınzı bağlayınız/ evet bağladım/ileri diyiniz/açılan pencereden an alta geliniz, "yeni donanım aygıtı ekle"ye tıklayınız/ileri diyiniz/açılan pencereden "listeden seçeceğim donanımı yükleyi" seçerek ileri diyiniz/genel doanım türlerinden, "ses video ve oyun kumandası"nı seçiniz ve ileri diyiniz/açılan pencereden, üretici kısmından sizin kumanda markanız varsa onu seçiniz, yoksa (standart sistem aygıtları) na tıklayınız, sağ taraftaki pencereden model olarak, "standart oyun bağlantı noktasını seçniz ve ileri diyerek sürücüsünü yüklemeyi deneyiniz..

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

söylediklerinide yaptım yine aynı değişen hiç bişey yok bide kamerayı açtığımda böle bi hata çıkıyo THİS GRAPH CANNOT PREVİEW! bu arada kamerada bi sorun olduğunu sanmıyorum düşme çarpma vb. gibi bişey olmadı kablosunu çıkardıktan sonra böle yapmaya başladı

O zaman web kameranızın programını tekrtardan kaldırınız, kaldırdıktan sonra disk temizliği (geçici dosyaları falan siliniz) yapınız. Bilgisayarı yeniden başlatınız ve programı tekrar kurup, kameranızı bilgisayarınıza tanıtınız.

hepsini denedim yine sonuç alamadım bugün modemide kamerayıda kaldırdım kamerayı kurdum kamera çalıştı daha sonra modemide kurdum kamera yine aynı hatayı verdi kamera ve modem usb ile çalışıyo aygıt yöneticisinden baktım çakışma yok diyor modemi yüklemeden çalışıyor kamera ama daha önce böyle bi sorun olmamıştı ben hala çözemedim bu problemi başka bi öneriniz varmı?

• quote:

quote:

quote:

hepsini denedim yine sonuç alamadım bugün modemide kamerayıda kaldırdım kamerayı kurdum kamera çalıştı daha sonra modemide kurdum kamera yine aynı hatayı verdi kamera ve modem usb ile çalışıyo aygıt yöneticisinden baktım çakışma yok diyor modemi yüklemeden çalışıyor kamera ama daha önce böyle bi sorun olmamıştı ben hala çözemedim bu problemi başka bi öneriniz varmı?

Galiba aygıtlar USB den gücü tam olarak alamıyorlar.. Modemden başka USB le bağlanan bir aygıtınız var mı? Neden böyle bir durum sonradan oluştu bilemiyecem.. Eğer modeminizi ethernetten bağlama şansınız var ise bi de öyle deneyiniz..

Bu arada USB çoklayıcı kullanıyor musunuz?

Bir de farklı farklı usb girişlerini (ön ve arklardaki girişleri) deneyiniz. Mesela modemin USB bağlantısını kesin ve kamerayı takın, bakalım çalışacak mı? Modemi taktığınız yere kamerayı takınız. Kamerayı öndeki girişlere takıyorsanız, bir de arkadaki girişlere takınız. Yani farklı farklı varyasyonlar deneyiniz

• [
    Galiba aygıtlar USB den gücü tam olarak alamıyorlar.. Modemden başka USB le bağlanan bir aygıtınız var mı? Neden böyle bir durum sonradan oluştu bilemiyecem.. Eğer modeminizi ethernetten bağlama şansınız var ise bi de öyle deneyiniz..

Bir de farklı farklı usb girişlerini (ön ve arklardaki girişleri) deneyiniz. Mesela modemin USB bağlantısını kesin ve kamerayı takın, bakalım çalışacak mı? Modemi taktığınız yere kamerayı takınız. Kamerayı öndeki girişlere takıyorsanız, bir de arkadaki girişlere takınız. Yani farklı farklı varyasyonlar deneyiniz

yerlerinide değiştiridim ölede denedim yine aynı ethernete takma gibi bi şansım yok malesef usb çoklayacı kullanmıyorum 3 gün önce modemde kamerada sorunsuz bi şekilde çalışıyodu şimdi niye böle yapıyo anlamıyorum yardımlarınız için teşekkürler ben biraz daha uğraşim

• quote:

yerlerinide değiştiridim ölede denedim yine aynı ethernete takma gibi bi şansım yok malesef usb çoklayacı kullanmıyorum 3 gün önce modemde kamerada sorunsuz bi şekilde çalışıyodu şimdi niye böle yapıyo anlamıyorum yardımlarınız için teşekkürler ben biraz daha uğraşim

Son olarak, 3 gün önce bu şekil bir sorun olmadığına göre, sistem geri yüklemeyi deneyiniz. Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 3 Eylül 2007; 20:04:11 >

• sistem geri yüklemeyide denedim ama ağustos ayını göstermiyo sadece eylül ayını gösteriyo başlat donatılar sistem araçlarından sistem geri yükleme yapıyorum başka bi yolu varsa onuda deniyim ben bunu biliyorum sadece
  • Slm arkadaslar bugun Card reader aldım ve wındows 98 kurulu bılgısayarıma tanıtmaya calısıyorum ancak USB Device die bir driver istiyor. Hiçbiryerde bulamadım eger bulan arkadas olursa yardımcı olabılırmı acaba?
  • quote:

sistem geri yüklemeyide denedim ama ağustos ayını göstermiyo sadece eylül ayını gösteriyo başlat donatılar sistem araçlarından sistem geri yükleme yapıyorum başka bi yolu varsa onuda deniyim ben bunu biliyorum sadece

Malesef bildiğim başka yolu yok. 3 gün önce yüklediğin bir program da buna yol açmış olabilir.. Programın kaldırılması da sorunu çözebilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cimoal

Slm arkadaslar bugun Card reader aldım ve wındows 98 kurulu bılgısayarıma tanıtmaya calısıyorum ancak USB Device die bir driver istiyor. Hiçbiryerde bulamadım eger bulan arkadas olursa yardımcı olabılırmı acaba?

Bu card reader için olur mu olmaz mı bilmiyorum ama aşağıda 98 sürücüsünü bi deneyiniz. 98 işletim sistemleri için sürücü bulmak gerçekten çok zor..

Win98 USB sürücü yaması
    http://rapidshare.com/files/981947/NUSB23E.rar.html

• quote:

quote:

Slm arkadaslar bugun Card reader aldım ve wındows 98 kurulu bılgısayarıma tanıtmaya calısıyorum ancak USB Device die bir driver istiyor. Hiçbiryerde bulamadım eger bulan arkadas olursa yardımcı olabılırmı acaba?

Bu card reader için olur mu olmaz mı bilmiyorum ama aşağıda 98 sürücüsünü bi deneyiniz. 98 işletim sistemleri için sürücü bulmak gerçekten çok zor..

Win98 USB sürücü yaması

Tesekkur ederım ya ısımı gordu bu cok saol 2 saattır bunu arıyodum en sonunda Card Readerı Tanıtmayı basardım. Bence Bunuda Ilk sayfadakı sorunlar ve cozumlerı kısmına koyarsanız ıyı olur cunku genelde bu USB Device İstiyo Takılan aygıtları tanımak ıcın ve hıcbır yerde yok...Sagolun

• quote:

quote:

quote:

Win98 USB sürücü yaması

Tesekkur ederım ya ısımı gordu bu cok saol 2 saattır bunu arıyodum en sonunda Card Readerı Tanıtmayı basardım. Bence Bunuda Ilk sayfadakı sorunlar ve cozumlerı kısmına koyarsanız ıyı olur cunku genelde bu USB Device İstiyo Takılan aygıtları tanımak ıcın ve hıcbır yerde yok...Sagolun

İşinize yaradığına sevindim..

Dostum zaten verdiğim yamayı ilk sayfada, " Program ve yönlendirme linkleri" başlığı altında bulabilirdiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 3 Eylül 2007; 21:31:08 >

• Cevabın için sağol dejaay, elle; denetim masası/bilgisayar yönetimi/disk yönetiminden harf ataması yapabiliyorum. Oradan işlemlerimi görüyor, ama her defasında bu işlemi yapmam gerekiyor.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kemal2000

Arkadaşlar merhaba.
    Bu konu gerçekten çok önemli ve çok güzel, açıklayıcı bilgiler koymuşsunuz. Ellerinize sağlık.
    Benim sorunum da USB Flash Bellek ile ilgili. Markası Toshiba 4 GB U3 smart bellek. Sorun şu:Deepfreeze kurulu iken disk sürücü harfi çıkmıyor. Fakat toshiba flash bellek tanımlaması aygıt yöneticisinde var. Deepfreeze programını ancak uninstall edersem belleğin olduğu sürücü harfi geliyor.(deepfreeze geçici olarak devre dışı iken de sürücü harfini tanımıyor). Deepfreeze'in v.5.50 versiyonu var. Orada sadece c harfini seçtim, usb bellek ve diğer tüm sürücüler kayda açık halbuki.
    Bu sorunun nedeni ne olabilir?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Not:windows xp işletim sistemim var.

Dostum bellki ki soruna deepfreeze programı neden oluyor. Programı hiç kullanmadım ama bi kaç arkadaş da bu programdan dem vurmuşlardı.

Eğer program kurulu iken, otomotik harf ataması yapılamadığına göre, eğer elle de harf atayamıyorsan program kurulu olmadan belleğini kullanmalısın.

• quote:

quote:

çalışıyor.

Ayarlar denetim masası yazıcılar ve diğer donanımlar'a tıkla /sol taraftaki menüden donanım ekleye tıklayın/açılan pencreden ileri diyiniz/donanımınzı bağlayınız/ evet bağladım/ileri diyiniz/açılan pencereden an alta geliniz, "yeni donanım aygıtı ekle"ye tıklayınız/ileri diyiniz/açılan pencereden "listeden seçeceğim donanımı yükleyi" seçerek ileri diyiniz/genel doanım türlerinden, "ses video ve oyun kumandası"nı seçiniz ve ileri diyiniz/açılan pencereden, üretici kısmından sizin kumanda markanız varsa onu seçiniz, yoksa (standart sistem aygıtları) na tıklayınız, sağ taraftaki pencereden model olarak, "standart oyun bağlantı noktasını seçniz ve ileri diyerek sürücüsünü yüklemeyi deneyiniz..

söylediklerini yaptım ama usb yi takınca ''USB AYGITI TANIMADI,bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisiçalışmadığından Windows aygıtı tanıyamıyor. bilinmeyen aygıt yazıyor''

• bu şekilde uyarı veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_karasu -- 9 Eylül 2007; 12:42:30 >
  • quote:

quote:

quote:

çalışıyor.

söylediklerini yaptım ama usb yi takınca ''USB AYGITI TANIMADI,bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından birisiçalışmadığından Windows aygıtı tanıyamıyor. bilinmeyen aygıt yazıyor''

Oyun konsolunu taktığınız zaman bilgisayarınıza USBden bağlanan bütün aygıtların bağlantısını kesiniz. (modeminiz usb deb bağlanıyorsa onu da çıkarınız) Daha sonra oyun konsolunuzu deneyiniz.

Bir de eğer aygıt yöneticisi üzerinde sarı soru işareti var ise, sarı soru işareti olan yere sağ tıklayığ güncelleştir diyiniz.

• Bende katkıda buluneyim

http://www.usb.org/developers/tools/

http://www.brothersoft.com/utilities/system_utilities/screenshots/autorun_usb_39637.html

http://www.brothersoft.com/downloads/usb-drive.html

http://www.brothersoft.com/software_developer/debugging/advanced_usb_port_monitor_46191.html

http://www.brothersoft.com/utilities/miscellaneous/usb_info_36340.html

bu linklerde usb programları var

ayrıntılara girmedim çünki çok zamanımı alır şu an fırsatım yok
    sadece şunu belirteyim isimlerinden anlaşılıyo ne işe yaradıklerı
    birkaçtanesini denedim
    işe yaramaktalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaakodi -- 10 Eylül 2007; 21:17:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aaakodi

Bende katkıda buluneyim

http://www.usb.org/developers/tools/

http://www.brothersoft.com/utilities/system_utilities/screenshots/autorun_usb_39637.html

http://www.brothersoft.com/downloads/usb-drive.html

http://www.brothersoft.com/software_developer/debugging/advanced_usb_port_monitor_46191.html

http://www.brothersoft.com/utilities/miscellaneous/usb_info_36340.html

bu linklerde usb programları var

@aaakodi katkınız için çok teşekkürler..

Hangi program ne işe yarıyor ya da denedikleriniz var mı? Bu programların işlevlerini, keşfettiğim zaman 1. sayfaya koyarım. Teşekkürler

• Bizim sattığımız joystickler var...Bazen sarı ünelm işareti veriyor..Neden acaba?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.