Şimdi Ara

Usb format sorunu - Ubuntu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, eski pc me ubuntu kurmak istiyorum, fakat usb ye attığım linux u pc görmüyor. Kubuntu yu mu tercih etmeliyim ubuntu yu mu? Pardus kullandım 2009.2 sürümüydü galiba o da çok güzeldi ama ozaman dvd-rw sağlamdı. DVD-RW okumuyor hiçbirşey

Universal-USB-Installer-1.8.3.8 ve unetbootin-win-549 ile denedim :)

Bunlarda boot seçenekleri

Anakartla ilgisi olabilirmi sizce? Anakartım: MSI 651M-L (MS-7005)
    http://msi.com/product/mb/651M-L.html

İmzadaki pc değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanerdk -- 9 Nisan 2011; 15:18:15 >

• Şaşılacak bir durum değil, sorun anakartta, eski anakartlar USB'den boot etme özelliğini desteklemez
  • Bende ondan şüphe ediyordum. Ne yapabilirim sizce?
  • cd ya da dvd ye yazdırıp öyle kuracaksınız.
  • goruldugu kadariyla anakart destekliyor da hangisinden boot edecegi biraz afaki kalmis. alt menulerde flash diskinin markasini gorebiliyor olman lazim. olmazsa pc acilirken bir tusa basinca boot menusu geliyor olmali. mesela benim bios'da f8'e basinca geliyor oradan direkt usb bellegi seciyorum. bazi bios'larda esc veya f2 tusu ile aciliyor. o sekilde dene bir de.
  • Bios'a girdiğinizde daha doğrusu girmeden flash belleğin takılı olması lazım ve yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi flash belleğin markasının çıkması lazım.
  • Marka çıkmıyor fakat, yeni PC'm dede aynı olay var. (imza daki pc) Fakat bunda boot yapılıyor usb den... İlgili resim ekleyeceğim.
  • Açılış esnasında bios a girmek için del hızlı boot içinde f11'e (değişebilir) basın diye alt tarafta bir yazı çıkar. O esnada hızlı boot aktif et ve oradan usb belleğin markasını göreceksin, hangi hdd den boot edileceğini oradan seçmelisin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.