Şimdi Ara

USB flash belleğe Windows kurulumu ( MacBook Pro için )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta yazdığım tam olarak anlaşılmayabilir, daha detaylı bildireyim. Hali hazırda MacBook Pro kullanıcısıyım. Ayriyeten Windows işletim sistemi olan bir dizüstü bilgisayarım var. İki bilgisayar olması taraftarı değilim fakat MacBook'a direk Boot Camp ile Windows yüklemek istemiyorum. İstediğim şey "Sandisk Ultra Fit 128GB USB 3.0 " alıp üzerine Windows işletim sistemini kurmak ve bunu -boyutu çok ufak olduğu için- MacBook USB portuna takıp harici işletim sistemi olarak kullanmak. Sorularıma gelirsek ;

- USB flash belleğe işletim sistemi kurmak mümkün mü ?
    - Eğer mümkün ise direk yükleyip usb portuna taktığımda ayrı bir işletim sistemi MacBook'ta kullanabilir miyim?
    - Bunlara hiç gerek kalmadan Boot Camp yardımcısı ile direk USB bellek üzerine işletim sistemi kurup kullanabilir miyim?

Sanırım gayet açık ve anlaşılır yazdım. Bilgi sahibi iseniz, açıklayıcı bir şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Flaş belleğe işletim sistemi kurmak mümkün "win to go"

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Musty28 M kullanıcısına yanıt
    bootcamp ile nasıl yapabileceğimiz hakkında bilgi sahibi misiniz ? internette araştırdım ama bulamadım ...
  • Bootcamp hakkında pek bilgi sahibi değilim ve bende durum tam tersi yani Windows kurulu pc'min ikinci hard diskine El Capitan kurulumu yaptım ve boot dosyalarını da ikinci hdd'den 100 mb alan oluşturdum bu alanada clover boot ile mac başlangıç dosyalarını attım yani bir bilgisayarda iki ayrı hdd'de iki ayrı boot looder olmuş oldu mac işletim sistemini her zaman kullanmayacağım için lazım olduğunda bilgisayarımı başlatırken f12 ile boot seçenekleri menüsünü açıyorum ve mac için olan boot looder'ı seçiyorum ve mac işletim sistemi açılıyor diğer türlü bios'tan windows işletim sistemi ayarlı olduğu için her keresinde windows açılıyor. Sen de aynı yolu tersten izleyebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • up
  • içine baktığımızda, Terminali kullanarak önyüklenebilir bir sürücü yapmak, Bölünme Haritası Şemasını Biçimlendirilmemiş olarak değiştirir (bu, suçlu olabilir). Bu kılavuzu buldum ve UNISbootin .ISO dosyasını açmış gibi görünmüyor. Bu kılavuzu izleyerek başka bir önyüklenebilir USB sürücü oluşturuldu: Mac'te önyüklenebilir bir Windows 10 USB nasıl oluşturulur. Doğrulanmış OS X şimdi bir Ana Önyükleme Kayıt Şeması ile FAT32'ye formatlanmış USB sürücüsünü görüyor. Umarım bu işe yarıyor - bu gece rapor edeceğim.inro.in/lucky-patcher/ inro.in/9apps inro.in/vidmate/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joshbarnes -- 23 Kasım 2018; 21:56:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.