Şimdi Ara

USB bellekdeki virüsler silinmiyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar usb bellegime autorun.inf lioco.scr virüsleri bulasmıstır. Bellek bicimlenemiyor. Icerisindeki dosyalar silinmiyor ve icerisine dosya atılmıyor. Bunları yapmaya calısırken disk yazma koruması hatası veriyor. Internette yazan hemen her seyi denedim. Ama düzelmedi. Bir cok program denedim virüsleri buluyor ama silemiyor. Arkadaslar cözüm önerisi olan var mı?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba,

arşivime baktım 2 programı upload yapıyorum onları denersin

http://www.boxca.com/zzu8pr8d1goy/usb_flash_disk_formatlama.rar.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdm

Merhaba arkadaslar usb bellegime autorun.inf lioco.scr virüsleri bulasmıstır. Bellek bicimlenemiyor. Icerisindeki dosyalar silinmiyor ve icerisine dosya atılmıyor. Bunları yapmaya calısırken disk yazma koruması hatası veriyor. Internette yazan hemen her seyi denedim. Ama düzelmedi. Bir cok program denedim virüsleri buluyor ama silemiyor. Arkadaslar cözüm önerisi olan var mı?

USB Biçimlendirme aracını bir dene.HP USB Biçimlendirme Aracı

• USB Disk Security kullan. Nod32 Antivirus 5 İnternet Security'de autorun.inf tarzı virüsleri buluyor ikisini birden kullanmanı öneririm

• Konu Başlığınız Revize Edildi.

Son zamanlarda ''acil yardım, öldüm bittim ben, acil bilgisayarım yandı, çok sıcak,uzman sorusu'' gibi konu başlıklarının kullanımı artmaktadır.Yine aynı şekilde tamamen büyük harfle yazılmış konu başlıkları ve imla kurallarına uyumsuzluk vs. gibi benzeri başlıkları içeren konular, kilitlenip, silinecektir. Konu başlıklarınızı oluştururken, lütfen konuyu özetleyen başlıklar seçmeye dikkat ediniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

DH Yönetimi
  • Denedim yine düzelmedi. Hiçbir virüs veya vb. programlar silemiyor. Bu gidişle belleği çöpe atacağız. Linux kurdum denedim. Xbox a taktım belki biçimlendirir dedim. Yine olmadı.
    Bellek hiçbir işlem yaptırmıyor. Disk yazma korumasını nasıl kaldırabilirim. Bu yüzden dolayı herharde programlar bir fayda sağlamıyor.
  • quote:

Denedim yine düzelmedi. Hiçbir virüs veya vb. programlar silemiyor. Bu gidişle belleği çöpe atacağız. Linux kurdum denedim. Xbox a taktım belki biçimlendirir dedim. Yine olmadı.
    Bellek hiçbir işlem yaptırmıyor. Disk yazma korumasını nasıl kaldırabilirim. Bu yüzden dolayı herharde programlar bir fayda sağlamıyor.

bu bellek yazma koruması bazen hiç çözülemiyo. eğer flash 4 gbden fazla değilse uğraşma çöpe at
  • virüs olmayan bilgisayarda biçimlendir, autoron otomatik açma dosyasıdır.Anladığım kadarı ile sizin bilgisayar da virüs var ya format at yada ilk kurdıuğun zamana sistemden geri dön...
  • quote:

Orijinalden alıntı: peer16401

virüs olmayan bilgisayarda biçimlendir, autoron otomatik açma dosyasıdır.Anladığım kadarı ile sizin bilgisayar da virüs var ya format at yada ilk kurdıuğun zamana sistemden geri dön...

Belleğin içinde virüs mevcut. Başka bilgisayara takıp denedim. Hatta yeni format attım. Virüs programlarını kurdum. Bir fayda sağlamıyor. Hatta linux kurup öyle denedim. Onda da bellek hata veriyor. Bir müdahale edemiyorum.
  • quote:

Denedim yine düzelmedi. Hiçbir virüs veya vb. programlar silemiyor. Bu gidişle belleği çöpe atacağız. Linux kurdum denedim. Xbox a taktım belki biçimlendirir dedim. Yine olmadı.

http://m.chip.com.tr/forum/usb-bellek-yazma-korumasini-kaldirma_t72625.html senin için araştırdım bu linki dene sonrahttp://www.bilgiustam.com/usb-bellek-yazma-koruma-hatasini-asmanin-yolu/#ixzz1eo9CHABJ şu
    Daha sonrahttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=29745623&p=1#29745623 şu linklerde farklı yollarla anlatımı verilmiş. Daha gerekiyorsa daha başka yol bakalım. Bende de olmuştu ama micro sd yi bilgisayara takılan aparatın solunda ki tuş yüzündenmiş bir kere indirmiştim sonrada hep bu şekilde uyarı veriyordu.

• İlginiz için teşekkür ederim. Hepsini denedim. Olmuyor. Deli etti beni. Nasıl birşey anlamadım. Forumun birinde içini açıp kısa devre yapmaktan bahsetmiş. Bir onu denemedim.
  • Sil.bat diye bir batch dosyası mevcut internette. Denemenizi öneririm. Birkaç kere işime yaramıştı.
  • quote:

İlginiz için teşekkür ederim. Hepsini denedim. Olmuyor. Deli etti beni. Nasıl birşey anlamadım. Forumun birinde içini açıp kısa devre yapmaktan bahsetmiş. Bir onu denemedim.

Selam
    Aşağıdaki kodları kopyalayıp yeni metin belgesine yapıştırın ve farklı kaydet yaparak, penceredeki tüm dosyaları seçin, dosya ismini Autorun Temizle.bat şeklinde yazdıktan sonra bu bat dosyasını çalıştırın.

Dosyayı ben F:\ sürücüsüne kadar ekledim. Eğer fazla sürücünüz varsa siz kendiniz bunu f:\ altına ilave edecilirsiniz.

Eğer bu da olmuyorsa, Hiren's Boot CD 15.2 sürümü içinde USB flash bellek için DOS yazılımları var. Bu yazılımlarla formatlayarak sorunu aşacağınızı tahmin ediyorum..
    Kolay gelsin..

Autorun, amvo ve cfmon temizleme kodu. -->>quote:'yi kopyalamayın..
    quote:

@echo on
    taskkill /im explorer.exe /f
    taskkill /im wscript.exe
    start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f
    start reg import kill.reg

del c:\autorun.* /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\autorun.* /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\uxdei*.* /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo.exe /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo0.dll /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo.dll /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo1.dll /f /q /a /s
    del d:\autorun.* /f /q /a /s
    del e:\autorun.* /f /q /a /s
    del f:\autorun.* /f /q /a /s

del c:\uxdei*.* /f /q /a /s
    del d:\uxdei*.* /f /q /a /s
    del e:\uxdei*.* /f /q /a /s
    del f:\uxdei*.* /f /q /a /s

del c:\amvo.exe /f /q /a /s
    del d:\amvo.exe /f /q /a /s
    del e:\amvo.exe /f /q /a /s
    del f:\amvo.exe /f /q /a /s

del c:\amvo0.dll /f /q /a /s
    del d:\amvo0.dll /f /q /a /s
    del e:\amvo0.dll /f /q /a /s
    del f:\amvo0.dll /f /q /a /s

del c:\amvo.dll /f /q /a /s
    del d:\amvo.dll /f /q /a /s
    del e:\amvo.dll /f /q /a /s
    del f:\amvo.dll /f /q /a /s

del c:\amvo1.dll /f /q /a /s
    del d:\amvo1.dll /f /q /a /s
    del e:\amvo1.dll /f /q /a /s
    del f:\amvo1.dll /f /q /a /s

start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run /del amvo.exe del cfmon.exe

start explorer.exe

• Kis ediniyorsun bir tane ve bu sorunu kökten hallediyorsun.

Ben kis + usb disk security kullanıyorum. Hiçbir sorunum yok . Usb disk security yükledikten sonra bir de usb aşılama yapıyorsun autorun.inf virüsüne elveda diyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

İlginiz için teşekkür ederim. Hepsini denedim. Olmuyor. Deli etti beni. Nasıl birşey anlamadım. Forumun birinde içini açıp kısa devre yapmaktan bahsetmiş. Bir onu denemedim.

Selam
    Aşağıdaki kodları kopyalayıp yeni metin belgesine yapıştırın ve farklı kaydet yaparak, penceredeki tüm dosyaları seçin, dosya ismini Autorun Temizle.bat şeklinde yazdıktan sonra bu bat dosyasını çalıştırın.

Dosyayı ben F:\ sürücüsüne kadar ekledim. Eğer fazla sürücünüz varsa siz kendiniz bunu f:\ altına ilave edecilirsiniz.

Eğer bu da olmuyorsa, Hiren's Boot CD 15.2 sürümü içinde USB flash bellek için DOS yazılımları var. Bu yazılımlarla formatlayarak sorunu aşacağınızı tahmin ediyorum..
    Kolay gelsin..

Autorun, amvo ve cfmon temizleme kodu. -->>quote:'yi kopyalamayın..
    quote:

@echo on
    taskkill /im explorer.exe /f
    taskkill /im wscript.exe
    start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f
    start reg import kill.reg

del c:\autorun.* /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\autorun.* /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\uxdei*.* /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo.exe /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo0.dll /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo.dll /f /q /a /s
    del %SYSTEMROOT%\system32\amvo1.dll /f /q /a /s
    del d:\autorun.* /f /q /a /s
    del e:\autorun.* /f /q /a /s
    del f:\autorun.* /f /q /a /s

del c:\uxdei*.* /f /q /a /s
    del d:\uxdei*.* /f /q /a /s
    del e:\uxdei*.* /f /q /a /s
    del f:\uxdei*.* /f /q /a /s

del c:\amvo.exe /f /q /a /s
    del d:\amvo.exe /f /q /a /s
    del e:\amvo.exe /f /q /a /s
    del f:\amvo.exe /f /q /a /s

del c:\amvo0.dll /f /q /a /s
    del d:\amvo0.dll /f /q /a /s
    del e:\amvo0.dll /f /q /a /s
    del f:\amvo0.dll /f /q /a /s

del c:\amvo.dll /f /q /a /s
    del d:\amvo.dll /f /q /a /s
    del e:\amvo.dll /f /q /a /s
    del f:\amvo.dll /f /q /a /s

del c:\amvo1.dll /f /q /a /s
    del d:\amvo1.dll /f /q /a /s
    del e:\amvo1.dll /f /q /a /s
    del f:\amvo1.dll /f /q /a /s

start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run /del amvo.exe del cfmon.exe

start explorer.exe

İlginiz için teşekkür ederim. Denedim yine olmadı. Virüsleri buluyor ama silerken hata veriyor. Yazma koruması sorunu var. Sildirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

Kis ediniyorsun bir tane ve bu sorunu kökten hallediyorsun.

Ben kis + usb disk security kullanıyorum. Hiçbir sorunum yok . Usb disk security yükledikten sonra bir de usb aşılama yapıyorsun autorun.inf virüsüne elveda diyorsun.

Geç kaldım. Şimdi kullanıyorum. Cep telefonuna da bulaşmıştı onda bulunanları sildi. Usb bellek sıkıntılı.
  • quote:

İlginiz için teşekkür ederim. Denedim yine olmadı. Virüsleri buluyor ama silerken hata veriyor. Yazma koruması sorunu var. Sildirmiyor.

Selam
    Bu durumda ya flash bellekte koruma var, yada dosyalar salt okunur durumda..
    Bunu tam formtlamak için, yukarıda belirttiğim gibi, "Hiren's Boot CD 15.2 sürümü içinde USB flash bellek için DOS yazılımları var. Bu yazılımlarla formatlayarak sorunu aşacağınızı tahmin ediyorum.."

Şayet bu da olmuyorsa, muhtemeldir ki, flash bellekte arıza var..
    Kolay gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.