Şimdi Ara

USB BELLEK BOZAN ANAKART...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR YENİ BİR SİSTEM TOPLADIM. ANAKARTIM GİGABYTE P35 DS3L. BUGÜN ARKADAŞIMLA ANAKARTIN USB PORTLARINI BİR TÜRLÜ ÇALIŞTIRAMADIK. SÜRÜCÜLERİ TEKRAR TEKRAR YÜKLEMEMİZE RAĞMEN BİR SONUÇ ALAMADIK. TABİİ BU SIRADA USB BELLEKLERLE DE DENEMELER YAPTIK ACABA ÇALIŞIYOR MU DİYE. FAKAT ÇALIŞMAYINCA BIRAKTIK. BEN ESKİ SİSTEMİ TAKTIM TEKRAR. FAKAT ESKİ SİSTEME USB BELLEKLERİ TAKINCA BİLGİSAYAR GÖRMEDİ. SONRA HİÇ BİR YERDE ÇALIŞMADIĞINI GÖRÜNCE HER İKİMİZİN DE USB BELLEKLERİNİN BOZULDUĞUNU ANLADIK.. BU SORUN NEDEN OLABİLİR?? BEN ANAKARTTA BİR SORUM VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ANAKART DA DAHİL TÜM SİSTEM YENİ. ACABA SORUN NE OLABİLİR??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dersimli35 -- 18 Mart 2008; 22:38:24 >

• yanmış usta. eğer kasanın öndekileri denediyseniz yanlış bağlamışsınız anakarta usbleri. sonra usb lere tüm bağlı olanları yakar. Başıma geldi. Büyük geçmiş olsun. Arkadan taktıysan kartı iade et. Yenisi al birde yanan cihazları yenisi adamlardan iste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pardus34 -- 18 Mart 2008; 23:18:07 >
  • kasadaki ek usb portlarina baglamissin buyuk ihtimal...ve baglantilarinida yanlıs yapmıssın o yuzden usb aygıtlarini bozar ve yakar uzun sure takili kalirsa zaten bu sekilde alev bile alir bazi aygıtlar....baglanti kablolarini anakart kitapcıgına bakarak yapabilirsin...ayrıca anakartin uzerindeki usb portlari sorunsuz calismasi lazim...
  • Aynı sorun bende de var.. Henüz flash belleği bozmadım ama bozmam yada yakmam yakındır herhalde.. İkide bir hata veriyor bazen usb 1.1 olarak görüyor karışık sarmal tuhaf bi hikaye işte :)) valla nasıl çözeceğimide bilmiyorum o yüzden hep arka bağlantıları kullanıyorum..Gigabyte ma69gm-s2h anakart ve Asus ta-9a1 kasa kullanıyorum.. iki kere çıkarıp taktım usb girişlerini.. yanlışlık yapma ihtimali çok düşük çünkü son derece belirgin takılacak yerler ve kitapçıktada zaten yazıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w49 -- 20 Nisan 2008; 5:27:14 >
  • Anakartın suçu yok usta. Kasa USB bağlantıları yanlış yapılmış.

Geçmiş olsun.
  • evet, usb bağlantıları ters bağlanırsa usb'den takacağın her alet için bozulma tehlikesi vardır zaten...
  • valla aynı sorun abimin bi bilgisayarcıya toplattığı bi pc de de vardı 2 tane flashbellek yakmış sonra abim kasayı bana getirdi açtım baktımki önpanel usb bağlantıları yanlış yapılmış sende de durum bu şekilde olabilir eğer bellekleri ön panelden kullandıysan bağlantıları kontrol et suç anakartta değil ön panel bağlantılarında
  • Kasa ön panel usb soketini anakarttaki 1394 soketine takmışlardır. Çünki yapıları aynı anakartın manuelinden (pdf dökümanından) bi kontrol ediniz.

1394 pinlerine e takılan ön panel usb soketleri neticesinde; genel olarak ön panel usb porta takılan tüm aygıtları bu port tahtalı köye yolluyor.
  • Bu hata bu kadar yaygınsa, daha kimsenin makinaya flash belleğimi sokasım gelmez artık önden. Gel iyilik yapayım, program atalım, ayar çekelim derken, bir de flash belleğimiz yanarsa... Zaten virüs bulaşma riski apayrı bir mesele...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 21 Nisan 2008; 21:15:45 >
  • Gigabyte boş yere karalanmasın arkadaşlar. Bende de Gigabyte 965P-DS3 var henüz bi flash bellek leşi yok çok şükür :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.