Şimdi Ara

USB 3.0 PORTLARINDAKİ GARİPLİK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dv6-6c02 modelini kullanıyorum. Harici hard disk ise 2 TB' lık Seagate FreeAgent GoFlex

-3.0 harddisk takılı, notebook kapatıp açıyorum her şey normal. Ancak yeniden başlat dediğimde 1 dakikada açılan notebook' un açılması 10-15 dakikayı buluyor.

-Harddisk takılı değilken bir sorun yok

-Usb 2.0 yuvalarına takılı iken de bir sorun yok

-Usb 3.0 yuvasına 2.0 başka bir harici harddisk takılı iken de bir sorun yok.

Yani sıkıntı usb 3.0 harddisk' in usb 3.0 portuna tıkılı olduğunda, notebook Yeniden başlatıldığında meydana geliyor

Diğer bir sorunum ise,

Harddisk' in notebook' a bağlantı kablosuna hafif bir dokunuşta dahi, bağlantı kesiliyor, çok hassas port yuvaları sanki, 2.0 usb portlarında herhangi bir sıkıntı yok. Kablodan şüpheleniyorum.

Bu tür bir sıkıntı yaşayan oldumu.....

• Bu tur degilde soyle bir problem yasiyorum usb 3.0 portunda. Log. m185 mouse u usb 3.0 takinca pili azalmis gibi hareket ediyor. Bir ay mouse bozuk sandim bir gun harici taktim usb 3.0 a mouse uda mecburen 2.0 takinca sorun olmadigini fark ettim. Ama senin sorunun kablodan diye dusunuyorum. Ya da boot seceneklerinde ilk secenekte usb gostwrilmistir. Ordakileri kaldirip birinci siraya hdd goster bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedeni başlangıçta harici hddnizide çalıştırmaya başlamasıdır birde içinde veri fazlaysa takılır kalır mutlaka bilgisayarınız hazır olana kadar takmayın
  • Ama arkadaşlar bu sıkıntıyı usb 2.0 portlarında yaşamıyorum. Bütün sıkıntı usb 3.0 girişlerinde ve sadece yeniden başlat yaptığımda oluyor. Bilgisayarın ilk açılışlarında da olmuyor bu sıkıntı.

Aynı kasa notebook ve 3.0 harddisk kullanan arkadaşlar........
  • şunu bende farkettim mesela acronis ile yedek almak istedigimde harici hdd yi 3.0 a taktıgımda görmüyor nedeni ise bios bu donanımı tanımıyor ekbir kart halinde oldugu için heralde senin probleminde o olabilir sonuçta windows açılırken önce 3.0 driver açıyor sonra hdd yi açıyor olabilir.
    Kolay Gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.