Şimdi Ara

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağı yukarı bir hafta önce 1 tb'lık USB3.0 destekli harddiskimin USb 3.0 yeri kırıldı ve bende mecburen kutuyu çıkarmak zorunda kaldım. Şu an harddisk evde yatıyor. Yeni kutu almam tavsiye edildi ama ben yine de bir danışmak istedim. Yeni kutu almak tek çözüm mü? bu çıplak harddiski masaüstü cihazıma monte edebilir miyim? Şimdiden teşekkürler

• a_e_b kullanıcısına yanıt
    bazı harici hddler usb 3.0 bağlantısı ile bütünleşmiş oluyor fakat bazıları da normal hdd'ye usb 3.0 aparatı ile dönüştürülmüş oluyor. sizdeki model eğer aparat ile dönüştürülmüş şekliyse sata ve güç girişi ile masaüstü pc de kullanabilirsiniz.eğer kararsız kaldıysanız fotoğraf çekip atabilirsiniz.
  • Bence masaüstünde kullanılabilir gibi görünüyor.
     USB 3.0 Harddisk Bozuldu USB 3.0 Harddisk Bozuldu USB 3.0 Harddisk Bozulduundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_e_b -- 9 Nisan 2014; 13:53:06 >

evet. gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.hangi kabloları takacağın konusunda sıkıntı var mı?
  • Söylersen kesinlikle daha iyi olur BU arada çok teşekkürler en azından yeni bir kutu almaktan kurtardın beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_e_b -- 9 Nisan 2014; 14:03:55 >
  • Psudan gelen guc kablosunu ve anakartin yuvasina takacagin sata kablosunu hddye takicaksiniz islem bukadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    güç kaynağında sata güç girişi için kablo var. eğer pc de başka bir hdd varsa görürsün zaten,

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

sata güç girişi bu,

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

daha sonra sata veri kablosu ile anakarttaki sata slotuna bağlayacaksın,

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

bir ucunu hdd ye diğer ucunu anakarta,

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

en son şekil bu olacak,

USB 3.0 Harddisk Bozuldu

detaylı şekilde resimlerle anlatmaya çalıştım. sanırım bundan sonrasını da sen halledersin.eğer sorun olursa tekrardan yazarsın.

• İkinize de teşekkür ederim yasin hocam gerçekten çok net anlatmışsın. Kasanın içinde bu kablolardan ekstra vardır o zaman?!?!
    güç kablosunda sıkıntı olmaz. psudan rahat 5-6 tane sata güç çıkışı çıkar fakat sata kablosu kasadan bağımsızdır. genelde anakartın yanında verilir, en fazla 3-4 tane falan. masaüstü pc hazır mı toplama mı? eğer hazırsa kasa içerisine bakarsın her ihtimale karşı. eğer sata kablosu yoksa yakındaki bir bilgisayarcıdan 1-2 liraya falan bulabilirsin.

örneğin,http://www.vatanbilgisayar.com/sl-sata140-sata-kablosu-40cm.html#genel-bakis

• Hazır kasa Asus CG8265 var şimdi kontrol ettim de sadece 2 tane varmış sata veri kablosundan hdd deki verileri atmak için dvd-rom'un kablolarını kullandım aynılarıydı zaten işim bitince tekrar takıcam kabloları ama 1-2 liraysa zaten bir şekilde edinirim bir yerden.

Edit: hocam peki ben bu hdd yi normal d veya c sürücüsü gibi kullanmamda bir sakınca olmaz değil mi? Sonuçta diğer hdd nasıl ekleniyorsa bunu da öyle taktım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_e_b -- 9 Nisan 2014; 14:42:39 >
    zaten o şekilde kullanılacak, artık o da bir dahili disk oldu. fakat 2.5" ve 5400 rpm olduğu için fazla performanslı çalışmaz, yani 3.5" ve 7200 rpm dönüş oranı olan disklere göre. depolama amaçlı kullanmanızı öneririm.
  • Kısacası Masaüstü bilgisayarıma bir adet 1 tb'lık laptop dahili diski eklemiş oldum. Bu arada bilgisayarı çalıştırdım ve gayet düzgün çalışıyor
    yeni dahili harddiskiniz hayırlı olsun o zaman.eğer yine harici olarak kullanmak isterseniz en başta dediğiniz gibi hdd kutusu da alabilirsiniz.

http://www.vatanbilgisayar.com/harddisk-kutulari/?opf=p72701
  • 32 gb'lık 2 USB kullanıyorum ve gerçekten harici disk ihtiyacı hissetmediğim için kutuyu şimdilik düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.