Şimdi Ara

UPS TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler. Kendim ve kardeşim için 2 adet UPS almayı düşünüyorum. Bu konuda yeterli bilgim yok, tavsiyelerinizi rica ederim.

Sistem 1:
    Corsair rm850 psu
    6700k işlemci
    Gtx 1080 ti ekran kartı

Sistem 2:
    Thermaltake smart 750 psu
    7700 işlemci
    Gtx 1080 ekran kartı

Sistemi güvenli şekilde kapatacak kadar açık kalması yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 7 Temmuz 2017; 12:22:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959?magaza=G%C3%B6kalp%20Bilgisayar&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CIXQ2o_w9tQCFWMq0wodYnUNxQ

Kullanıyorum tavsıye ederım

tabıı 650tl ıken almıstım fıyatı ucmus

Teşekkürler hocam. Bu benim bütçemi aşıyor maalesef.

• anladım sanırım xvA Line Interactive alacaksınız

acıkcası bende aldıgım zaman cok arastırdım
    kuzen NEC phılıps te calısıyor ona danısmıstım ups ı
    oda ONLINE 1 kva al dedı

dedım o ne ola kı :D

sebeke elektrıgını akude bırıktırır ve dırek vermez sısteme dedı
    Onlıne olursa ıyı
    yoksa dıgerlerını salla dedı

senın sıstemın ıyı dedı 7-8bın tl para harcadın sısteme(kasaya) heba olmasın onlıne al dedı
    bu sekılde aldım

kı gercı ben almadım
    o aldı bana gonderdı
  • Geçenlerde n11 den yerli mali bir urun aldim. 150 tl civariydi oldukca memnunum. Hem voltaj degisimlerinde hemde kesintilerde iyi iş goruyor. Tavsiye ederim. Ben ozellikle yerli urun diye aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: levyeli

Geçenlerde n11 den yerli mali bir urun aldim. 150 tl civariydi oldukca memnunum. Hem voltaj degisimlerinde hemde kesintilerde iyi iş goruyor. Tavsiye ederim. Ben ozellikle yerli urun diye aldim.

Fiyatları uygun ama pek tavsiye etmiyorlar hocam onları

• Neden tavsiye etmiyorlarki? Ben aldım en uygunlarindan, ps4, dvd player ve led tv bağladim ve memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: levyeli

Neden tavsiye etmiyorlarki? Ben aldım en uygunlarindan, ps4, dvd player ve led tv bağladim ve memnunum.

Deneyimli bikaç arkadaşla konuştuğumda, görevlerini tam anlamıyla yapmadıklarını ve akülerinin çabuk boşaldığını söylemişlerdi.

• http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx1400u-gr-1400va-line-interactive-ups-p-BD804941

Bu UPS'i öneririm ama fiyat uçmuş.

Ben 480 TL civarında almıştım.
  • quote:

http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959?magaza=G%C3%B6kalp%20Bilgisayar&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CIXQ2o_w9tQCFWMq0wodYnUNxQ

Bu ürünün fan sesi seviyesi nasıl hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

ılk baslarda ıyıdı ama 3-4 ay sonra ses arttı
    psu eco mode da benım yanı fan calısmıyor
    ups geceleyın rahatsız edıyor

normalde elektrıge baglı olmayan herseyı sokerım takarım
    bunuda sokup fanını degıstırmeyı dusundum
    once bır arastırma yaptım tehlıkelı bır durum dıyorlar bu yuzden ellemedım

özetle sessız bır fan takıldıgında hıcbır sıkıntısı yok

mesela suanda ups ı kullanmıyorum kı 3-4 aydır ups takılı degıl zaten yatıyor oyle
    sıfır ses (pcden)
    ama ups ı actıgımda rahatsız etmesede duyuluyor fan sesı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

ılk baslarda ıyıdı ama 3-4 ay sonra ses arttı
    psu eco mode da benım yanı fan calısmıyor
    ups geceleyın rahatsız edıyor

normalde elektrıge baglı olmayan herseyı sokerım takarım
    bunuda sokup fanını degıstırmeyı dusundum
    once bır arastırma yaptım tehlıkelı bır durum dıyorlar bu yuzden ellemedım

özetle sessız bır fan takıldıgında hıcbır sıkıntısı yok

mesela suanda ups ı kullanmıyorum kı 3-4 aydır ups takılı degıl zaten yatıyor oyle
    sıfır ses (pcden)
    ama ups ı actıgımda rahatsız etmesede duyuluyor fan sesı

Cevabınız için teşekkür ederim hocam.

Ben de Tunçmatik Lite 1500 VA kullanıyorum hocam. Zamanında 100-150 TL farkla alabileceğim halde ses sebebiyle tercih etmedim.

Bu UPS üreticileri tam dayaklık. 6-8 cm 3500-4000 devir fan koyuyorlar UPS'e. Yetmezmiş gibi çoğu zaman da bu fan maksimum devirde çalışıyor. İçeriye kallavi bir heatsink koy, bunun da karşısına 12 cm bir fan ekle buz gibi olsun. Hatta bir de ısınmaya göre devir ayarı ekle tam olsun. Bunlar maliyeti ne kadar uçurabilir ki? Bu gün 90-100 TL'lik bir PSU'da bile bu saydıklarım var.

• Arkadaşlar Line interactive ups kullanırken ups e bağlı cihaz elektrik gittiğinde kapanıyor mu? Oturduğum sitede jeneratör var. Ancak devreye girmesi 3-5 sn sürüyor. Şu sıralar elektrik kesintileri çoğaldı. NAS diskimin zarar görmemesi için APC 650 lik line interactive ups mi alsam diyorum. Jeneratör hemen 3-5 sn içinde devreye girdiğinden benim için önemli olan NAS diskin hiçbir şekilde kapanmadan çalışmaya devam etmesi. O nedenle 650 lik sanki yeterli olacak gibi.

Düşündüğüm ürün şu :http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx650li-gr-650va-line-interactive-ups-p-BD804939

İşimi görür mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar Line interactive ups kullanırken ups e bağlı cihaz elektrik gittiğinde kapanıyor mu? Oturduğum sitede jeneratör var. Ancak devreye girmesi 3-5 sn sürüyor. Şu sıralar elektrik kesintileri çoğaldı. NAS diskimin zarar görmemesi için APC 650 lik line interactive ups mi alsam diyorum. Jeneratör hemen 3-5 sn içinde devreye girdiğinden benim için önemli olan NAS diskin hiçbir şekilde kapanmadan çalışmaya devam etmesi. O nedenle 650 lik sanki yeterli olacak gibi.

Düşündüğüm ürün şu :http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx650li-gr-650va-line-interactive-ups-p-BD804939

İşimi görür mü?

Line interactive ups alırsanız hiç kesinti olmaz.
    Linkteki ürün kaliteli bir şeye benziyor, 650 va tek bir bilgisayarı birkaç dakika açık tutmaya yeter.

• http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-fp800-800va-line-interactive-ups.html

FSP 800va yeterli olacak fsp bu konuda çok iyi
  • Arkadaşlar corsair psu lar için getçrk sinus dalgalı ups kullnılması tabsiye edilmiş yabancı forumlarda. En sık kullanılan ups ler ise simule edilmiş sinus kullanıyor. Konuyla ilgili bilgisi olan bi arkadaş aydınlatabilir mi?

• metekmete kullanıcısına yanıt
    Hocam bu aletin ses seviyesini biliyor musunuz? Gece odada yatarken fan sesi tahatsiz eder mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.