Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Prizden gelen akımın bir kısmının anakarta bir kısmınınsa pile gittiğini biliyorum. Bataryam koruyacaksa laptopu ups almayayım o zaman. Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WeHaveDrogba kullanıcısına yanıt
    voltajın kötüyse ups değil voltaj regülatörü işini görür
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam elektrikten pek anlamıyorum da. Modemim arada kendini resetliyor. Bir tane laptopum statik elektrikle yüklendi sanırım birden kapandı açılmadı sonra. Bina sahiplerine sordum elektrikçi çağırdık topraklar prizli dedi voltajda bi sıkıntı yok dedi. Ama işte bilmiyorum bende :(. Acaba elektriksel bi sıkıntı mı var dairemde. Teşekkür ederim.

• WeHaveDrogba kullanıcısına yanıt
    şimdi trde meşhur ani göz kırpma gibi oynamalar oluyor bu bazı yerlerde fazla olabilirde laptop bundan kapanmaz bence sonuçta pili var ama sende bunu yapıyorsa o zaman ups işe yarayabilir modemin gidip gelmez
    Anladım hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

• dtmnyars kullanıcısına yanıt
    Powerful PL-1500 1500VA dene istersen 5 yıldır kullanıyorum.Geçtiğimiz günlerde aküleri bitti.Bende yeni akü yerine yenisini sipariş ettim.Pazartesi geldi memnunum gene sesi az zamanında 2-3 kere iade ettim bende ses yüzünden ürünleri.Fansız modeller bir tık daha iyi.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    ups sağlamsa akü alsanız daha avantajlıydı ki bende 8 yıllık ups var bu 4. cü akü değişimi hala taş gibi.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
  • Arkadaşlar resimdeki cihazı kullanıyorum yıllardır lakin şöyle bir sorun var prize takılı olunca çalışıyor ellektirik kesilince akü devreye girmiyor, cihaz prize takılı değilken açınca 2 saniye sonra biip edip güç kesiliyor.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Sorum şu akümü bitik değişsem sorun gidermi
    Yoksa sigortamı sorunlu?
    Ayrıca bu halde kullansam yüksek akımdan korurmu

Ayrıca hangisini tercih etmeliyim
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/mustang-12v-7ah-aku-12-volt-7-amper-12v-7ah-kuru-tip-aku-487539494
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/12-volt-ups-akusu-7amper-12v7amper-429986270

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 28 Ekim 2019; 13:29:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Arkadaşlar resimdeki cihazı kullanıyorum yıllardır lakin şöyle bir sorun var prize takılı olunca çalışıyor ellektirik kesilince akü devreye girmiyor, cihaz prize takılı değilken açınca 2 saniye sonra biip edip güç kesiliyor.

Sorum şu akümü bitik değişsem sorun gidermi
    Yoksa sigortamı sorunlu?
    Ayrıca bu halde kullansam yüksek akımdan korurmu

Ayrıca hangisini tercih etmeliyim
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/mustang-12v-7ah-aku-12-volt-7-amper-12v-7ah-kuru-tip-aku-487539494
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/12-volt-ups-akusu-7amper-12v7amper-429986270
    yıllardır diyorsun akü ömrü duruma göre 2 yada 3 yıldır daha da kısalabilir sorun sigorta olsa hiç açılmaz zaten. akü yenilemen gerek tavsiyem yuasa akü 12v 7ah olabilir 9ah olan daha iyi ama baya kazık fiyat olmuş gerçi 7ah fiyatı da artmış 1 yıl önce alt linkten 104,50 TL
    ye almıştım
    https://www.n11.com/hesabim/siparislerim?start=01%2F01%2F2018&finish=31%2F12%2F2018&selectedRange=3

öyle kullansan hiç bir şeye yaramaz en ufak bir voltaj oynamasında kapanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Ekim 2019; 20:40:39 >

• Merhaba,

Arkadaşlar Apc Smart 1500 KGK var. 2014 yılında akülerini değiştirmiştim.Geçenlerde akü değiştir uyarı ışığı yandı. O zaman Yuasa akü almıştım çifti 234 TL (12V 18Ah.) Şimdi baktım tanesi 300-350 TL civarında.

Bir kaç yerde okudum Black Decker şarj cihazı (BDV090 100 Amper 6Volt/12Volt ) ile bazı ölü aküleri tekrar şarj edilebiliniyormuş, bu konuda bilgisi olan, deneyimi olan var mı?

Fiyat nedeniyle Yuasa yerine Micron akü almayı düşünüyorum, bu akü konusunda deneyimi olan arkadaşlar var mı, bilgi verebilir mi acaba?

sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ring -- 29 Ekim 2019; 10:31:30 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    1 adet güvenlik kamerası ve dvr için (toplam 20 watt civarı) 8 saat çalışabilecek ups önerebilir misiniz?

Ya da ups gibi elektrik kesilince otomatik olarak devreye giren, elektrik gelince de aküyü otomatik şarj eden inverter de olur. Ama bu 2. Dediğim mümkün mü bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.katil

Arkadaşlar merhaba,
    1 adet güvenlik kamerası ve dvr için (toplam 20 watt civarı) 8 saat çalışabilecek ups önerebilir misiniz?

Ya da ups gibi elektrik kesilince otomatik olarak devreye giren, elektrik gelince de aküyü otomatik şarj eden inverter de olur. Ama bu 2. Dediğim mümkün mü bilmiyorum
    8 saat anca online ups çalışabilir araştırmak lazım
  • Bross 2000VA ups cihazım var. içindeki aküleri baya bi önce çıkartıp atmıştım. uzunca bir sürede kullanmadım.

şimdi ihtiyaç duyduğum için kullanmak istiyorum. fakat normal kuru tip akü almak istemiyorum.
    jel akü alıp daha mantıklı olabileceğini varsayiyorum (umarım yanılmıyorumdur)

normalde ups'nin içinde 12V-9Ah aküler vardı 4 adet.

şimdi ise yeni düşündüğüm aküler 12v - 20Ah. bunlardan da 2 adet almak istiyorum. (biraz maliyeti düşünüyorum)

herhangi bir sorun olur mu? bu tarz bir akü bağlasam sıkıntı çıkartır mı?
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    ups 4 akü ve en fazla 9ah akü için tasarlanmıştır bence olmaz
  • Merhaba, elektrik kesintilerinin bilgisayarda yaptığım çalışmaları bölmesi, önemli veri kayıplarına yol açması nedeniyle bir psu satın almak istiyorum. Psunun yaptıklarımı kaydetmek için birkaç dakika kadar güç sağlaması yeterli.
    Kullandığım bilgisayarda 775 watt güç kaynağı, ve Gtx 1080 ekran kartı (sürekli yük altında değil) bulunuyor. Kısaca araştırdığım kadarıyla 1000-1500va bir psu işimi görebilir.
    Fakat, böyle bir psu için verebileceğim para en fazla 700-800 lira civarında olduğu için mevcut seçeneklerin sadece teknik bilgi tablolarına bakarak satın almaya değer olup olmadıklarını anlayamadım.
    Yardımcı olabilir misiniz ?
    Teşekkürler.
  • Selam arkadaşlar,
    Sessiz çalışan evime tv ps4 modemi koruyacak online ups arıyorum. Marka model öneriniz var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Birde makelsan 1kva online ups nasıldır? Dolapta kapalı ortamda olması sorun yaratır mı?
    İyi günler.

• barisyeter B kullanıcısına yanıt
    kapalı ortam iyi değil hiç bir cihaz için online ups hiç kullanmadığım için tavsiye veremem ama Google de araştırıp incelemeleri izleyin derim
  • 1kva - aküleri kolay değiştirilebilir ups cihazı arıyorum. Tunçmatik Lite II 1000VA takibimde ve 450 TL bütçem var . Duruma göre önerilerinizi bekliyorum.
    teşekkür ederim.
  • :S kullanıcısına yanıt
    elin yatkınsa hepsinde kolay akü değişimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Kasım 2019; 18:58:47 >
  • 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.