Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kalite olarak ne önerirsiniz.? Elim yatkın ama neutron ve ismi adı sanı bilinmeyen bir kaç ups cihazı daha ilk akü değişiminde çöp olmuştu. Şuan tunçmatik ve eski kasa informla devam ediyorum. Takibimde tuncmatik lite 1000va var 420 TL civarı ama bu fiyatlara daha kalite ürün varsa düşünebilirim.
  • :S kullanıcısına yanıt
    ben 2 yıldır inform kullanıyorum memnunum alt linkteki modeli. tunç matik pek iyi yorum okumadım iyidir diyemem. dediğin gibi ups kalitesizse arıza yapabilir akü değişiminden sonra örnek 6 yıllık alt resimdeki ups var 4 akü değişti hala çalışıyor ve yuasa akü alırım hep 7ah yada 9ah
    https://www.hepsiburada.com/inform-guardian-lcd-1500ap-line-interactive-kgk-7-20-dk-usb-p-BD805348?magaza=Hepsiburada

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Kasım 2019; 23:55:57 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Inform guardian 1000va takibe aldım 400 TL civarında . 11.11 de takipte olacağım.
  • :S kullanıcısına yanıt
    1500v olanı 480 t civarı almıştım tabi 2 yıl oluyor dolar aldı başını gidiyor

n11 yoğunluktan çökmüş bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Kasım 2019; 2:34:23 >
  • Arkadaşlar 850 VA 1x12V 9AH bir ups almıştım ve oyun oynarken gücü yetmedi bilgisayara. 1000 Va 2x12V 7AH bir ups almayı düşünüyorum acaba gücü yeter mi? Yani 1x12V 9AH'dan ne kadar daha fazla güç üretebilir 2x12V 7AH?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 6 Kasım 2019; 20:36:51 >
  • nasıl yetmedi? oyun oynarken elektrik kesilip pc hemen kapandıysa 850v yetmeyebilir ama kapanmayıp sen 2 yada 3 dakika içinde pc yi kapatmayıp oyuna devam ettiysen normaldir kapanması çünkü ups pc yükteyken en fazla 5 dakika taşır pc yi yada ekran kartın fazla güç çeken güçlü kartsa daha çabuk kapanabilir. kısaca ups elektrik gidince uzun süre kullanım için değildir ayrıca 9ah 7ah dan da iyidir ama 9ah akü daha pahalı unutma 2000v de alsan ups uzun süreli kullanım için değildir kullanım amacı ani elektrik kesintisinde pc yi açık tutup kısa sürede güvenli şekilde kapatmak için süre sağlamak için kullanılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 7 Kasım 2019; 0:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

nasıl yetmedi? oyun oynarken elektrik kesilip pc hemen kapandıysa 850v yetmeyebilir ama kapanmayıp sen 2 yada 3 dakika içinde pc yi kapatmayıp oyuna devam ettiysen normaldir kapanması çünkü ups pc yükteyken en fazla 5 dakika taşır pc yi yada ekran kartın fazla güç çeken güçlü kartsa daha çabuk kapanabilir. kısaca ups elektrik gidince uzun süre kullanım için değildir ayrıca 9ah 7ah dan da iyidir ama 9ah akü daha pahalı unutma 2000v de alsan ups uzun süreli kullanım için değildir kullanım amacı ani elektrik kesintisinde pc yi açık tutup kısa sürede güvenli şekilde kapatmak için süre sağlamak için kullanılır
    Hocam cevabınız için teşekkürler. Yaklaşık 10 yıldır ups kullanan biri olarak doğrudur tam olarak derdimi anlatamadım. Oyun oynarken yük altında kaldırmadı ve anında kapandı. İlginçtir aynı ups ile yük altında kaldırıyordu. O bozulunca aynısından aldım ama kaldırmadı. Acaba 8-10 saat sarj etmedim ondan olabilir mi? Birde şimdi bilgisayarı yeniledim. O zaman fx 8350, gtx 760 vardı bilgisayarda şimdi ryzen 5 2600 ve rx 580 var. Neticede bir watt düşüşü oldu. Acaba yine 850 VA lık decter alıp denesem mi? Benim olayım yük altında da kapanmadan bilgisayarı kapatacak 1 dakika civarı bir süre sunması.

• İki çeşit 1000VA ups var. Birinde 1 tane 9ah akü var birinde 2 tane 7ah akü var. Şimdi bu ikisi de 600W elektrik harcayan bilgisayarı açık tutar mı? 1 adet 9ah ile 2 adet 7ah kullanan ups arasındaki fark nedir?
  • yine tam yazmamışın ama neyse şayet oyun oynarken elektrik gitti de öyle anında kapandıysa ve aküler 2 yıllık falansa zayıflamış olabilir yada yeniyse ve kapandıysa taşıyamamıştır çünkü 580 kart baya güç çeker 1000v olsa taşır bence yani kapatman için süre verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 7 Kasım 2019; 17:59:52 >
  • 1000v ups de 1 akü olduğunu ilk kez duydum ilginç 9ah 7ah dan biraz daha güçlüdür farkı bu. akülerde sorun yoksa yüke göre açık tutar ve güvenle kapatma süren olur
  • Merhaba arkadaslar elimde 1000va güç kaynağı var, bulundugum bolgede anlık elektrik kesintisi oluyor.(kırpma diye tabir edilen olay)
    2000watt yağlı radyatör alacağım, güç kaynağını bağlarsam kırpmanın önüne geçer mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

850va lık bir ups in işimi göreceğini düşünerek marka araştırması yaptım ve makelsan’ın modelleri kafama yattı. Sorum şu ki 850va için makelsan’da 3 farklı model var. Bunların farkı nedir bilen var mı?

Bu modeller lion, lion plus ve lion x.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toksikoman

Schneider markasının aps ve bvs serilerinin güç farkı ne arkadaşlar? sizce şunlardan hangisini almalıyım?
    https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-bvs-1000va-4-schuko-cikis-kesintisiz-guc-kaynagi-bvs1000i-gr-p-HBV00000FL7U8?magaza=RiverTek
    https://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx950u-gr-950va-line-interactive-ups-p-BD804940?magaza=G%C3%B6kalp%20Bilgisayar
    500 va olanını aldımhttps://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/schneider-bvs-500va-guc-kaynagi-4-cikis-P318092641

Beni sadece 1 dakika idare etsin yeter dedim.

Bilgisayarımın güç kaynağı 650 w sistemim şu:https://forum.donanimhaber.com/7586-tl-sistem-topladim--139115285-4

siz kullandınız mı memnun musunuz ya da forumda kullanan var mı?

beklentim yok sadece ek 1 dakika istiyorum..

markaya güvendiğim için aldım.. sizce doğru seçim mi?

• benim de Necron 1500VA UPS'im var 2 sene oluyo alalı. geçen ay elektrik kesildi ve bilgisayar ile monitör kapandı. normalde sorun yok ama çalışırlen ortaki ışığı yanıp sönüyor. sanırım akü nanay.
    özelliklerine baktım 2 tane 12V 9A akü istiyor. yerli olmayanlar biraz pahalı. neredeyse aynı fiyata 1000VA FSP ups var ama ban yetermi emin değilim. prizden 500W civarı bir güç çekiyorum
    sizce ne yapayım ?
    gerek kalmadı galiba kendini şarj edebiliyomuş kapalıyken. akşam bakacam
  • elektrik gidince kapanıyorsa aküler gebermiştir artı zaten fişe takılıysa şarj olur tabi kullanmadığında fişini çekmiyorsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

elektrik gidince kapanıyorsa aküler gebermiştir artı zaten fişe takılıysa şarj olur tabi kullanmadığında fişini çekmiyorsan
    evet zıbarmış. fişi çektim patladı hemen bağırmıyo bile eskisi gibi

7A akü yetermi ? nasıl değiştiricem bir de çarpılmayalım gider ayak
  • çarpmaz zaten aküler ölü ups yi kapayın fişi çekin kapakları açın zaten aküler görünür soketleri sökmeden ezberleyin yeni aküleri aynı takın zor bir işlem değil verdiğim linkteki aküler yeterli ve kaliteli 12v 7ah

bu videoyu izle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Kasım 2019; 0:54:20 >

eyvallah aldım şimdi. yarın gelirse takarım
  • 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.