Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (424. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır bulamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ups'inde çift 12v 7ah olarak kullanan var mı? ne kadar süreli çalıştırıyor kendiminkiyle kıyaslamak için soruyorum da.
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben de FSP FP800 modeli aldım ama size sormak istediğim bir konu var. Cihaz kapalıyken ışığı yanıp sönüyor sürekli ve cihaz hep sıcak oluyor. Sizde durum nasıl? İlk kullanım öncesi cihazı şarj ettim ve çalışırken bir anormallik yok. Test için fişi 30-40 sn çektiğimde normal şekilde sistemi besliyor. Eski UPS sadece aküden beslerken ısınıyordu. ama bu garip. Daha önce aldığım Tunçmatik de bunun gibi hem ısınıyor hem de ışığı sürekli yanıp sönüyordu kapalı konumda.

Kılavuza göre kapanınca ışığın sönük kalması lazım ama anlamadım. Bilgisi olan kişiler yardımcı olursa sevinirim.
  • farklı yerlerde 4 adet ups kullanıyorum , makelsan 1500va olan hariç diğerlerinin akülerini devamlı değişmek zorunda kalıyorum,
    - 1000va powercom içindeki 2 adet 12v 7ah lik yuasaları yeni yuasalarla değiştirmiş verim alamaıştım daha sonra tbs lerle değiştim onlarlada verim alamadım.
    - 1000va gene powercom yalnız ekransız olan cihazında akülerini iki kez değiştim bir sefer makelsanın eurostar akülerini diğerinde gene yuasaları denedim, belkide en dengeli yerde ve az yükte olduğundan fena değil gibi.
    - 650va tunçmatik ise allaha emanet,1 monitör 1 uydu alıcı var, elektrik gittiğini kapanmasından anlıyorum, genede regulator olsun diye tutuyordum , bunada yuasa taktım bir seneye kalmadı gene sıkıntı olmaya başladı.

Sonuç olarak yuasaymış tbs imiş ttecmiş anlamam, yeni ve ucuz bir marka deneyen oldu mu ? yada bilinen yiğitakü vb ...

5 adet akü değişmem gerek , tercihen 9ah düşünüyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkanwap -- 16 Ağustos 2019; 0:51:48 >

• Farklı markalarda UPS ler kullandım zaman içinde. Tek gerçekten memnun kaldığım APC.

Diğer markalarda elektrik kesildiğinde devreye girmekte geç kaldığı oluyordu. Bilgisayar reset atıyor o durumda. APC de şu ana kadar bir kez bile geç devreye girmedi.
    Voltaj regülasyonu tüm ups lerde aynı değil. Genelde basamaklı oluyor . Mesela 190'ın altına indiriğinde %10 yükseltiyor. Voltaj o düzeylerde dolaşıyorsa sürekli voltajın ordan oraya zıplamasına neden oluyor. APC ise input ne olursa olsun çıkış hep 230 V . Yazılımında hassaslık ayarı var.

800VA olan model 540W 'e kadar destekliyor. Kat sayı daha yüksek. Diğer markalarda 480W ve altı oluyor.

Diğer markaların hepsini bilmiyorum ama APC de Windows marka modeli tanıyor.

Tek sorun APC 'nin her modeli bulunmuyor sanırım artık. Mesela kullandığım 800va nın benzeri yok. Diğer dezavantajı da fiyatı tabii.
  • Akü konusunda bütçeniz varsa yuasa'dan şaşmayın.

Bütçe daha kısıtlıysa saçma sapan çin malı 3.sınıf aküler yerine yüzde yüz yerli yiğit akü tercih edebilirsiniz.
  • Merhabalar,

55" tv, modem ve ps4 için ups almayı düşünüyorum. Elektrik kesintisi, voltaj değişikliği gibi durumlarda cihazlara zarar görmesini önlesin yeter. Tabi yine de kaliteli birşey olsun istiyorum.

Schenider bu konuda iyi bir marka görünüyor. Sitesinden ürünü incelediğimde aküsünün kullanıcı tarafından değiştirilemediği, kullanıma bağlı olarak ortalama 3-5 yıl akü ömrü olduğu belirtilmiş. Servis bağımlılığı bir dezavantaj ama 3-5 sene de fena sayılmaz.

Geri besleme süreleri birbirine yakın olduğu için kararsız kaldım. Sonuçta elektrik kesintisinde modem hariç diğer cihazları en kısa sürede kapatacağım. 4 çıkış olması da işimi görüyor. Yarın indirim biteceği için acele karar vermek istemiyorum ama indirim bitmeden yetkili satıcıdan alma şansı da cazip geliyor.

Hangisini tercih etmeli? Veya bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz cihaz var mı?

Schneider Electric BVS 1000VA 720 TL
    Schneider Electric BVS 800VA 600 TL
    Schneider Electric BVS 650VA 465 TL

Teşekkürler

• Merhaba
    32" led tvde kullanmak için Tunçmatik lite 650va ups(kesintisiz güç kaynağı)aldım. Ups şŞarj boyunca yanık plastik kokusu gibi bir koku vardı odayı sardı. 3 gündür kullanıyorum ancak ups i kapatmadığım sürece yine yanık plastik kokusu gibi bir koku var. Vernikle alakalı olduğunu söylüyorlar. İlk kullanımda bütün ups lerde bu durumun olduğu söylendi. O zaman buradaki herkesin aynı sorunu yaşamış olması lazım.
    Regülatör mü alsaydım diye düşünüyorum. Bu sefer de elektrik kesintisi sıkıntı olacak. Elektrik gittiğinde jenaratör devreye girene kadar kesinti oluyor sırf bunu atlatmak için aldım.
  • FSP 1000VA ups kullanan var mı? Üzerinde sürekli çalışan bir fan var mı? Kaliteli bir ürün mü?
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum memnunum ama çok gürültü yapıyor. Kapalı bir balkonunuz varsa kısa bir uzatma ile balkona koyup kullanabilirsin. Evde kullanacaksanız tavsiye etmiyorum özellikle akım 205 volt altına düştüğü zaman elektrik süpürgesi gibi ses çıkarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

Ben kullanıyorum memnunum ama çok gürültü yapıyor. Kapalı bir balkonunuz varsa kısa bir uzatma ile balkona koyup kullanabilirsin. Evde kullanacaksanız tavsiye etmiyorum özellikle akım 205 volt altına düştüğü zaman elektrik süpürgesi gibi ses çıkarıyor.
    Teşekkürler cevap için. Resimlerde sanki fan yok gibi görünüyordu.

Bu durumda APC 'nin Power-Saving Back-UPS Pro 900 modeli kalıyor fansız olan .
    https://www.apc.com/shop/bg/en/products/Power-Saving-Back-UPS-Pro-900-230V-Schuko/P-BR900G-GR

ilginç bi durum var. Bu 900VA ve 540 W olarak görünüyor.
    800VA olan eski model de 540W . Bunların hesaplanmasında bir farklılık mı var?
    https://www.criticalpowersupplies.co.uk/APC-Back-UPS-CS-800-BR800I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 31 Ağustos 2019; 16:41:53 >

• Selamlar,

Evde kullanmak üzere 55" Led Tv, Ps4, modem, uydu receiver bağlayacağım Ups cihaza ihtiyacım var.
    Aşağı yukarı 5-10 dk. kapatana kadar idare etse yeterli.
    Resimlerdeki cihazlara baktım, yeterli olur mu? Veya tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mıdır?

• https://forum.donanimhaber.com/tuncmatik-digitech-pro-2200va--139618963

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akülerin terminalleri farklı gördüğüm kadarı ile.

Mesela APC 800VA 'nın , CBS kullandığı söyleniyor. Akünün terminali " F1 / F2-Faston Tab187 / 250 "
    ama yerine önerilen YUASA NP7-12 'nin terminali T1 veya T2 olarak görünüyor. Bunların uçları birbirine uyuyor mu? Alıp takamama durumu olmasın?
  • Merhaba elimizde 30kva ups var içinde 62 adet 12v 12ah akü var, akülerin yarısı ölmüş bunları çıkarsak, sağlam olan 30 adet akü ile bu cihaz çalışır mı(kapasite düşmesinden başka) bi sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanist

Merhabalar,

55" tv, modem ve ps4 için ups almayı düşünüyorum. Elektrik kesintisi, voltaj değişikliği gibi durumlarda cihazlara zarar görmesini önlesin yeter. Tabi yine de kaliteli birşey olsun istiyorum.

Schenider bu konuda iyi bir marka görünüyor. Sitesinden ürünü incelediğimde aküsünün kullanıcı tarafından değiştirilemediği, kullanıma bağlı olarak ortalama 3-5 yıl akü ömrü olduğu belirtilmiş. Servis bağımlılığı bir dezavantaj ama 3-5 sene de fena sayılmaz.

Geri besleme süreleri birbirine yakın olduğu için kararsız kaldım. Sonuçta elektrik kesintisinde modem hariç diğer cihazları en kısa sürede kapatacağım. 4 çıkış olması da işimi görüyor. Yarın indirim biteceği için acele karar vermek istemiyorum ama indirim bitmeden yetkili satıcıdan alma şansı da cazip geliyor.

Hangisini tercih etmeli? Veya bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz cihaz var mı?

Schneider Electric BVS 1000VA 720 TL
    Schneider Electric BVS 800VA 600 TL
    Schneider Electric BVS 650VA 465 TL

Teşekkürler
    Selam arkadaşlar,

Schneider Electric BVS 1000VA satın aldım. Dün gece elektrik kesildiğinde cihazların hepsini kapatabilecek kadar süre açısından yeterli enerji sağlayamadı. TV'nin önce ekranı titredi, standby konumuna aldı ve sonra tamamen kapanıp geri açıldı. Bağlı olan elektronik cihazların listesini aşağıda paylaşıyorum. Ups'in kapasitesi açısından bu durum normal midir?

Sony KD-55XF9005 4K TV - Güç Tüketimi 145 W
    Sony PlayStation 4 - Güç Tüketimi 165 W (Max)
    TP Link Td-W8961N Modem
    Philips Hue Bridge

Teşekkürler

Edit: Schnider Electric mh cevap verdi. Bu model 330W yükü 1 dk kadar besleyebiliyormuş. Benim cihazlar sınırı biraz geçtiği için ups zorlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanist -- 12 Eylül 2019; 14:13:3 >

• Arkadaşlar merhaba. APC BX1400U-GR UPS'ini almayı planlıyordum, ama internette doğru dürüst satan bir yer bulamadığım için bugün APC bayisi olan bir elektrikçiye fiyat sormaya gittim. Fiyat sormaya gittiğimde adam bana Line İnteractive UPS'leri tavsiye etmediğini, voltaj regülatörü olmadığı için aşırı voltaj oynaması olduğunda trafoların kısa ömürlü olacağını falan söyledi. O yüzden Inform Sinus Evo 1 kVA Online UPS'sini önerdi.

Aslında APC BX1400U-GR UPS'ini alacaktım, ama elektrikçi aklımı karıştırdı. Online olanının daha iyi olduğunu biliyorum ama kalite olarak sizce hangisini tavsiye edersiniz? Inform Sinus Evo kullanan var mı acaba? Inform 0.9 güç faktörüne göre yaklaşık 900 watt verirken, APC BX1400U-GR 700 watt veriyor.
    APC BX1400U-GR
    Inform Sinus Evo 1 kVA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 16 Eylül 2019; 18:40:49 >

• Merhaba;

Uniform guardian 2000A UPS için aşağıdaki 3 üründen hangisini önerirsiniz. ürün leoch akü ile geliyor. diğer aküleri kullanıpta sıkıntı yaşayan oldu mu?
    https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/yuasa-np7-12l-12-v-7ah-bakimsiz-kuru-aku-P213326475
    https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/vision-12-v-7-a-kuru-tip-bakimsiz-aku-P234649789
    https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/leoch-12-v-7-ah-kuru-tip-aku-P213329139

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobra22 -- 21 Eylül 2019; 21:14:13 >

• Eaton 5E 1100i 1.100VA Line Interactive Kesintisiz Güç Kaynağı kullanan var mı?
    Üzerinde fan var mı , fan devreye girmediği zamanlarda çalışıyor mu görünmüyor kendi sitesinden , bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgisayarMeraklısı

Arkadaşlar merhaba. APC BX1400U-GR UPS'ini almayı planlıyordum, ama internette doğru dürüst satan bir yer bulamadığım için bugün APC bayisi olan bir elektrikçiye fiyat sormaya gittim. Fiyat sormaya gittiğimde adam bana Line İnteractive UPS'leri tavsiye etmediğini, voltaj regülatörü olmadığı için aşırı voltaj oynaması olduğunda trafoların kısa ömürlü olacağını falan söyledi. O yüzden Inform Sinus Evo 1 kVA Online UPS'sini önerdi.

Aslında APC BX1400U-GR UPS'ini alacaktım, ama elektrikçi aklımı karıştırdı. Online olanının daha iyi olduğunu biliyorum ama kalite olarak sizce hangisini tavsiye edersiniz? Inform Sinus Evo kullanan var mı acaba? Inform 0.9 güç faktörüne göre yaklaşık 900 watt verirken, APC BX1400U-GR 700 watt veriyor.
    APC BX1400U-GR
    Inform Sinus Evo 1 kVA
    tamam iyi marka önermiş de voltaj oynamasında halt etmiş Inform Guardian Lcd 1500Ap Line - İnteractive Kgk 7-20 Dk + Usb kullanıyorum 2 yıldır öyle bir sorun görmedim. online ups iyidir de fazla ses yapar haberin olsun

• 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.