Şimdi Ara

Ups'e akım korumalı priz bağlamak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır powerful ups kullanıyorum.kullamdığım ups'e vikonun 7li akım korumalı prizi bağlı. Bu prizlerede pc, yazıcı, monitör vb.elektronik aletler bağlı. Hiçbir sorunda yaşamadım bugüne dek. Ancak bugün kullanım kılavuzuna baktım, ve ups'e akım korumalı priz bağlamayınız ibaresini gördüm. Dediğiö gibi bu şekilde çok uzun zamandır sorunsuz kullamıyorum ama tedirgim oldum. Bunun bi zararı varmıdır? Elimde çoklu priz olarak akım korumalı vardı diye kullanmıştım ama tehlikeli bi durum varsa normal priz alıp takalı. Baya bi araştırdım nette ama doğru düzgün bilgi bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan varmıdır?

• Ups aşırı dandik değilse zaten regulasyonu sağlıyor. Akım korumalı priz akım dengesizliğinde kendini tabiri caizse yakarak akımı kesiyor bu da düzensiz oluyor. Ups ise düzenli akım bekliyor yani teorik olarak sorun yaratabilir ama %1 ihtimal. Ups kendi başına takılı olsa daha sağlıklı çalışır.
  • Hocam en az 15 yıldır ups in hem girişinde hem çıkışında akım korumalı priz kullanırım şimdiye kadar hiçbir sıkıntı olmadı.

• UPS'e normal çoklayıcı da takabilirsiniz, akım korumalı olmasına gerek yok.

• Hocam elimde akım korumalı vardı diye kullandım. Bi sorun olacaksa düz çoğaltıcı alıcam o nedenle sormuştum

• Master_Sergeant kullanıcısına yanıt

Bende sizin gibi düşünüyorum. Ciddi bi sıkıntı olurmu diye teredsüt etmiştim ama siz 15 yıldır kullanıyormuşsunuz zaten (:

• SailorTurkey kullanıcısına yanıt

Hocam ups normal şebeke elektriğine bağlı. Upsin arkasındaki çıkışa bağlı olan akım korumalı çoklu priz. Sanırım bi sorun yaşamayız. 👍

• Akım korumalı prizlerin içinde genelde varistör denen devre elemanı oluyor. Bu eleman uçlarındaki voltaj belli bir değeri aşınca, faz nötrü kısa devre ettirip şalteri attırma yönetimini kullanıyor.

Şimdi bunu ups'ye takarsanız doğal olarak ups içindeki sigorta ve koruma devrelerini attıracaktır. Öyle bir durumda Ups içinde muhtemelen cam sigortayı değiştirmek, kapı önündeki şalteri kaldırmak kadar kolay olmayacağı için kullanılmaması önerilmiştir.
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

Hocam orda da şöyle bir tutarsızlık var. Ups imiz bir sebepten sistemimize yüksek voltaj göndermişse, o ups sıkıntılıdır ve sistemim zarar göreceğine sorunlu ups zarar görsün daha iyi. Şarapsız ups  .

• Master_Sergeant kullanıcısına yanıt

Şu da olabilir, varistör de yok yere bozulabilir. İyisi var kötüsü var. Ups firması kimin ne takacağını bilemeyeceği için baştan kullanmayın diyor.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Doğru diyorsunuz o da olabilir. En iyisi biz abaküs kullanalım, elektriğe hiç bulaşmayalım  .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.