Şimdi Ara

Upload hızı !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar ben yıllardır bıktım bu illetten yani 3-4 sene öncesine kadar 1mbps kullanıyordum v.s ozamanlar pek anlamıyordum 2 sene önce buraya saha dolabı kurdular hat değerlerim yükseldi ve yıllardır aynı hiç bir değişme yok koyulduğunda neyse bugünde öyle şimdi download la bi problemim yok zaten fiber falan yok adsl kullanıyorum şimdi oyun oynuyanlar v.s bilirler twitcht diye bir site var orda yayın açıyorsun v.s v.s bunu yapmak için yani sağlıklı bir yayın yapmam için benim ilk önce güzel bir bilgisiyara vede iyi bir uploada ihtiyacım var bilgisiyarı zaten halledicem yılbaşından sonra bana ne önerirsiniz modem arayüzümün fotoğrafınıda atıcam şuan 16mbps olan bi paketteyim akkden dolayıda 3mbpsteyim yıllardır binadaki iç tesisatı değiştireyim diyordum kendi modemimden aşağıdaki kutuya kadar güzel cat6 falan çekiyim diyorum acaba hat değerlerim yükselirmi tabi yükselirde bu seferde uploadı internet sağlayıcım yükseltirmi orasınıda bilmiyorum ttnetteyim şuan 1mbpsten fazla vermiyorlar diye biliyorum fiber olmadığı içinde ne yapmamı önerirsiniz taahtüt bitince başka bir internete geçicem eğer hat değerlerini düzeltebilirsem en çok kim upload veriyorsa ona geçicem hem uygun olucak bu superonline pek vermiyor 1mbpsten fazla vermiyor uydunet veriyor sanırım 2mbpse kadar hat değerlerin kaldırıyorsa ne yapmamı önerirsiniz biliyorum çok karışık konuştum ama bu upload değerlerini nasıl yükseltebilirim acil yardım edin bana

Mode: ADSL2+

ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.803 Mbps 16.429 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.796 Mbps 16.380 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 24.4 dB 12.6 dB
    Actual Delay: 1 ms 5 ms
    Transmit Power: 11.6 dBm 0.0 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 3.0 symbols
    Total Attenuation: 5.3 dB 3.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.300 Mbps 27.808 Mbps
    ============================================================================

• nuvexeal kullanıcısına yanıt
    Upload hızı bildiğim kadarıyla servis sağlayıcısıyla ilgili. Yani onlar ne kadar verirse o. Mesela ben fiber 24mbit kullanıyorum, upload ise akkyı aşınca 1.8,normalde 2 mbit hızında. Brn şahsen daha hızlısını görmedim. Artık modem, kablo falan bi etkisi var mı bilmiyorum...?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kabloyla yada değerlerle alakası yok diyorsun yani uploadın bende tam bilmiyorum vallah bide modem arayüzünden Annex M diye bir özellik var onu aktifleştirdim çıkabilceğim upload hızı 1.300 Mbpsken şimdi ise 2.256 Mbps oldu garip yani
  • nuvexeal kullanıcısına yanıt
    Detaylı bilgim yok ama öyle zannediyorum.
    Annex m olayını hiç bilmiyorum. Zaten Upload la pek işim olmadığı için, bununla ilgili bilgim de fazla yok. Ama dediğin gibi, hakkaten ilginç.

• adsl'de yani bakır kablolarla alınan en yüksek hız bildiğim kadarıyla 26 mgbit download 1.3 civarı (tam olarak bilmiyorum) upload'dır. Bunu aşamazsın. yani ttnet o bakır kablolarla 1.3 mgbit upload'dan daha fazlasını veremez. benim hat değerlerimde de ulaşılabilir max. hz 26970 kb/s down, 1267 kb/s upload. ttnet bundan daha fazlasını veremez. ttnet'in verdiği ise kopma olmaması için 800 kb's uplaod.

Daha yüksek upload hızı için fiber kablolarla fiber internet alınmazsı gerekiyor. ama işte her bölgede fiber hatlar döşenmemiş ne yazık ki. turktelekomun sitesinden bulunduğunuz bölgede fiber hat olup olmadığını kontrol edebiliyordunuz.
  • Bulunduğun bölgede uydunet varsa şuradan uygun bi tarife seçebilirsin:

http://m.turksatkablo.com.tr/internet.aspx

• bakıcam dostum eğer binada varsa süper olur taahhüt bitince ona geçerim kabloyuda yeni çekerim temiz olur
  • Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    dostum aynı değerlere sahibiz sanırım acaba iç tesisatı değiştirirsem değerler değişirmi yapıp görmek lazım bide türk telekomun sitesinden bakıyorumda hangi binaya tıklasam hep var diyor yüksek hızlı falan İşaretlediğiniz binada Türk Telekom fiber altyapısı bulunmaktadır. diyip duruyor ne kadar doğru bilmiyorum
  • tarifeni değiştir hocam
  • kabloları değiştirsen değerler artmaz. bakır kablolarla alabileceğin max hızı alıyorsun zaten. bulunduğunuz bölgede fiber hat var görünüyor. fiber kablolar şu anda kullandığınız bakır kablolardan farklı zaten. ttnet'i arayıp fiber internete girmek istediğinizi söyleyin, onlar yeni kabloları çekip interneti verirler. fiber paketlerin fiyatına bakın. eğer şuanda ödediğiniz faturadan daha yüksekse taahhüte bakmadan fibere geçirirler sizi.
    hocam güzel diyorsunda fibere geçmek istiyorum diyincede bunlar hemen diyorki altyapınız yok falan filan bence iç tesisatı değiştirince değerler yükselir oyüzdende başka bi sağlayıcıya geçersem orda rahat upload alırım diye düşünüyorum
  • hocam ttnette max 1 mbps veriyorlar ya daha demin aradım yok kontrol edemiyorum hat değerlerinizi pakete geçmeden göremem falan filan diyor
    dostum daha demin aradım konuşan operator tam bi gerizekalı bana diyorki hipernete geçirebiliriz altyapınız bunu destekliyor diyor biliyorum diyorum peki upload hızı kaç olabilir diyorum değerlerimden bakarmısınız falan diyorum pakete geçmeden değerlerinizi falan göremiyoruz falan diyor sinir oldum akşam akşam
  • sadece ttnet'in değil diğer firmaların da çoğunun müşteri hizmetleri genelde aynı oluyor. Ben henüz aklı başında, sorulara gerçekten mantıklı cevaplar veren bir tane müşteri hizmetleri çalışanı görmedim. Çoğu çalıştığı iş hakkında hiçbirşey bilmiyor. özellikle mail yoluyla iletişime geçtiğinde hepsi önceden ellerine verdikleri yazıları robot gibi kopyala-yapıştır yapıp yolluyor. Deli ederler adamı. ttnet bu konuda master yapmış tabi. en vasıfsız çalışanlar bunlarda.

Her neyse hipernet'e geçebiliyorsanız fiber altyapı vardır. hipernet dedikleri şey de aslında fiber internet. havalı olsun diye hiper diyorlar bunlarda da ttnet'in sitesinde yazdığı kadarıyla upload hızı 2 mbps. senin upload hızın şu anda 800kbps. yani hipernette upload hızın şu andakinden 2.5 kat hızlı oluyor.

alttaki linklerde hipernetin fiyat tarifesi ve sık sorulan sorular var. oraya bakabilirsin.

https://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnethipernet/Sayfalar/TTNET-Hipernet.aspx

https://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/sss/Sayfalar/TTNET-HIPERNET.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 31 Aralık 2015; 21:41:05 >

superonline ile görüştüm onlar bana 50mbps vericekler hat değerlerine falan baktılar 80mbpse kadar çıkabiliyormuşum fakat sıkıntı olmasın diye 50mbps vericekler 2mbpste upload vericekler ne diyorsunuz ? şuan tarifemde tahhüt var oyüzden superonlinea geçmek için 120tl gibi bir ücret ödeyip geçebilcem sizce superonlinemi ttnettemi kalayım hipernete geçiyim diyorum ama ttnetinin operatörü bana tarifeye geçmeden upload hızını göremem falan filan salak saçma şeyler söylüyor
  • Upload ile ne isiniz var ki. Vds kiralayin. Upload isini orafsn yapiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    vds falan olmaz dostum twitchtde yayın yapıcam bilen bilir hem 2mbps istiyorum 2mbps olsun benim olsun 2mbps içinde vdsye falan gerek yok :)
  • eğer 2 mbps upload hızı senin için 120 tl'den daha önemliyse superonline geçmeni öneririm. internetteki yorumlarda gördüğüm kadarıyla genelde superonline fiber müşterileri ttnet fiberi kullananlardan daha memnunlar. 120 tl çok önemli değilse superonline geçilebilir bence. ayrıca hipernete geçersen belki 120 tl'den kurtulursun ama tarife neyse o ücreti ödemen gerekecek. superonline'da yeni müşteri olduğun için kampanya ile daha ucuz bir ücret ödeyebilirsin. superonline'a geçeceksen kampanyaları da sor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 1 Ocak 2016; 0:06:01 >
    aynen dostum araştırıcam bakıcam ama 120tl tuzlu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.