Şimdi Ara

Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Döner mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • KemalSanlii (4 mesaj) bazen üzülüyorum (4 mesaj) byMyzz (2 mesaj) SarıSarman (2 mesaj) devrimsel (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16 mesaj) Mobil (8 mesaj) Uygulama (5 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Döner mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    365 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar son 1-2 günde vaka sayıları düştü olarak gözüküyor. Bizim üniversite tüm dersleri uzaktan yapma kararı aldı fakat. Diyelim ki vakalar tekrardan 1000in altına düştü sizce dersleri bundan sonra yüz yüze yapacağız diye bir karar alırlar mı?

Neden soruyorum derseniz uzaktan olacak diye üstten filan çok fazla ders aldım. Her gün 6 saat ders var en az bu da okula gitmek zorunda kalırsam beni zorlar ulaşım zor çünkü Sizce risk almaya değer mi yoksa üstten aldığım derslerı çıkarmalı mıyım?

|
    |
  • Bu saatten sonra yüz yüze eğitime falan geçmesinler her iki dönem için de. Hepimizi aylarca oyaladılar kira verdik bu süreçte boşu boşuna. Tam uzaktan olacak dedikten sonra birçoğumuz evini taşıyıp memlekete döndükten sonra yüz yüze tekrar geçilirse üniversiteyi bırakırım daha iyi. Bu süreçte bildiğin öğrencinin ağzına sıçtılar.
    Ne alakası var ya ? Şu üniversiteler açılsın yök istifa diyen kitleye anlam veremiyorum. Türkiye’de üniversiteler kalabalık, dersler amfilerde veya sınıflarda işleniyor ki öğrenci olduğum için net bir şekilde söyleyeyim 50-100 arası belki 100’den daha fazla insanın aynı sınıfta kapalı ortamda olup birbirlerine bulaştırmama şansı yok.

Salgın ilerlesin veya ilerlemesin üniversitelerin kendisi bir risk oluşturuyor yapısı gereği, kantinden tut sınıfa laboratuvar’ına yemekhanesine binlerce öğrenci bir arada okuyor.

Gerçekçi olmak ile hayalperestlik yapıp insanları ölüme götürmek arasında fark var, açılmasını istemek rahatsızlığı olan insanlara yazık etmek demek bir sürü insanın canını tehlikeye atmak demek.

Not: biz ne Avrupa’yız ne Amerika, öğrencinin cebinde para yok. Onlarda açılması bizde açılabileceği anlamına gelmiyor.
    Bu iş böyle gitmeyecekti bu dönem açılması lazımdı çoğu ülke açık zaten ama şu dönemde bunu anladım bu ülkede eğitime gerek yok varlığı yokluğu aynı öğrenciler isteksiz kapatın pandemi bitsede açılmasın bu ülkeye her şey müstehak.
  • Yüzbaşı
    417 Mesaj
    İlk dönem için çok düşük ihtimal.
    İkinci dönem dersleri uzaktan mı yaparız yüz yüze mi şu an üniversite senatosu bile bilmiyor. Zamanı gelince tekrar toplanıp karar verecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    105 Mesaj
    Bu saatten sonra yüz yüze eğitime falan geçmesinler her iki dönem için de. Hepimizi aylarca oyaladılar kira verdik bu süreçte boşu boşuna. Tam uzaktan olacak dedikten sonra birçoğumuz evini taşıyıp memlekete döndükten sonra yüz yüze tekrar geçilirse üniversiteyi bırakırım daha iyi. Bu süreçte bildiğin öğrencinin ağzına sıçtılar.
    |
    |
  • Yarbay
    3156 Mesaj
    İmkansız öyle bişey. Vakaların düştüğü falan yok. Bugün azalır yarın 1800 olur. Daha öncedende olduğu gibi

|
    |
  • Yarbay
    6192 Mesaj
    İmkansız, Öğrenci yurt bulacak, ev kiralayacak eşya kiralayacak bu sene böyle devam eder
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Bence bu sene ihtimali yok.Online olur

|
    |
  • Yarbay
    4291 Mesaj
    Çok düşük ihtimal.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    932 Mesaj
    İlk dönem olmaz. İkinci donem belki.

|
    |
  • Yüzbaşı
    574 Mesaj
    İlk dönem olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    953 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sphygmus

Kışa doğru vakalar ilk zamanlardaki halini alacak öyle bir ihtimal sanmiyorum. Vakalar düşse dahi ilk dönem açilmaz diyelim ki açtılar vakalar arttı ne olacak? Aç kapa aç kapa olmaz bir karar verdilerse o kararı uygularlar diğer dönem duruma göre yeni karar verilir,verdikleri karardan dönmezler

|
    |
  • Er
    8 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    HAYATIM BİTTİ

Bu iş böyle gitmeyecekti bu dönem açılması lazımdı çoğu ülke açık zaten ama şu dönemde bunu anladım bu ülkede eğitime gerek yok varlığı yokluğu aynı öğrenciler isteksiz kapatın pandemi bitsede açılmasın bu ülkeye her şey müstehak.
  • Yüzbaşı
    479 Mesaj

Ne alakası var ya ? Şu üniversiteler açılsın yök istifa diyen kitleye anlam veremiyorum. Türkiye’de üniversiteler kalabalık, dersler amfilerde veya sınıflarda işleniyor ki öğrenci olduğum için net bir şekilde söyleyeyim 50-100 arası belki 100’den daha fazla insanın aynı sınıfta kapalı ortamda olup birbirlerine bulaştırmama şansı yok.

Salgın ilerlesin veya ilerlemesin üniversitelerin kendisi bir risk oluşturuyor yapısı gereği, kantinden tut sınıfa laboratuvar’ına yemekhanesine binlerce öğrenci bir arada okuyor.

Gerçekçi olmak ile hayalperestlik yapıp insanları ölüme götürmek arasında fark var, açılmasını istemek rahatsızlığı olan insanlara yazık etmek demek bir sürü insanın canını tehlikeye atmak demek.

Not: biz ne Avrupa’yız ne Amerika, öğrencinin cebinde para yok. Onlarda açılması bizde açılabileceği anlamına gelmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    HAYATIM BİTTİ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3396 Mesaj
    İlk dönem böyle biter.
    |
    |
  • Çavuş
    62 Mesaj
    üniversiteler açılsın hemen. yaşlı işe yaramaz pis profüsürlerden kurtulmanın tek yolu bu.
    hemen okullar açılmalı emekli olmayan yaşlı öğretmenlerden kurtulmalıyız.
    |
    |
  • Binbaşı
    1427 Mesaj
    Şahsen dönerse çok fena bir duruma düşerim, normalde bu dönemki bir ders için laptop almak zorundaydım fakat uzaktan eğitim olacağı açıklanınca gittim ekran kartı aldım, eğer saçma bir karar ile yeniden yüz yüze eğitime karar verilirse yanarım. Ama böyle bir şeyin olma ihtimalini çok düşük görüyorum, fakat olamazda demiyorum sonuçta burası Türkiye.
    |
    |
  • Yarbay
    16259 Mesaj
    bence 2 dönemde uzaktan olur artık. anca seneye belli olur çünkü çoğu kişi tutukları evi kapattı 1 dönem evden 2.ci dönem hadi yüz yüze denemez ev pat diye bulamaz o kadar öğrenci
    |
    |
  • Yarbay
    11443 Mesaj
    Artık olmaz toplu taşıma içinde sıkı kurallar geldi öğrenciler sisteme girerse ayakta yolcu kararı iyice karmakarışık olur.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,500
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.