Şimdi Ara

Üniversitede kopyadan yakalanılırsa....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
35.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversite de sınavda kopye çekerken yakalanılırsa ceza vermek için tutanak tutulması mecburi mi?

Tutanak tutulmadıysa bir ceza vereblirler mi?

tutanak kopye yakalandığı yerde, sınıfta mı tutulmalı, yoksa yakalayan hoca daha sonra tutabilir mi?

tutanakta yakalanan öğrencinin imzası bulunmalı mı?

bu soruların cevabını verebilecek arkadaş var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: MaviGece

ortaokul, lise gibi düşün kardeş aynısı

ama tutanak tutmuşsa bunu daha sonra da yazabilir. öğrenci imzasına gerek varmı pek bilmiyorum ama gerekte yok heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwerin

ortaokul, lise gibi düşün kardeş aynısı

ama tutanak tutmuşsa bunu daha sonra da yazabilir. öğrenci imzasına gerek varmı pek bilmiyorum ama gerekte yok heralde.

Alıntıları Göster
    6 ay uzaklaştırma diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Alıntıları Göster
    6 ay uzaklaştırma olduğunu biliyorum. ancak sınıfta tutanak tutulmadıysa ve öğrencinin imzası yok ise tutanağı tutan hoca nasıl kanıtlayacak ki?
  • quote:

6 ay uzaklaştırma olduğunu biliyorum. ancak sınıfta tutanak tutulmadıysa ve öğrencinin imzası yok ise tutanağı tutan hoca nasıl kanıtlayacak ki?

Alıntıları Göster
    Kopya çekerseniz ve ilk sınıfsanız hocalar genellikle kağıdınız alıp "doldurduğun kadar not diyorlar" (Bi arkadaşa olduda)Hoca yazar sizi bir yerine.Acayip oluyo bazıları

• quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Kopya çekerseniz ve ilk sınıfsanız hocalar genellikle kağıdınız alıp "doldurduğun kadar not diyorlar" (Bi arkadaşa olduda)Hoca yazar sizi bir yerine.Acayip oluyo bazıları

Alıntıları Göster
    tutanak tutmasına luzum yok kağıdına işaret koyar gereğinide yapar ama ben son sınıfım daha kimsenin kopyadan uzaklaştırma aldığını görmedim neden çünkü hocalar biraz insaflı oluyor ama piskopatına denk geldiysen vede kafayı sana takarsa 7 sene o dersten geçemeyeninide gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

bizde de öyle diolardı, pek inanmıyorduk. girişimde bulunan bazı arkadaşlar yakalandı,(biras da hocalarına göre değişiyo) bazısı fırça yiyip atlattı bir ikitaneside hakketten 6 ay ceza aldı ve okulu 1 dönem uzmış oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: rybczynski

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

bizde de öyle diolardı, pek inanmıyorduk. girişimde bulunan bazı arkadaşlar yakalandı,(biras da hocalarına göre değişiyo) bazısı fırça yiyip atlattı bir ikitaneside hakketten 6 ay ceza aldı ve okulu 1 dönem uzmış oldu.

Alıntıları Göster
    tutanak tutulmasına gerek yok tutanağı sonradan tutuyorlar.. imza attırmıyorlar.. 6 ay uzaklaştıma.. ama tanıdık olaylarına fln girebilirsen cezanın düşme ihtimali var.. eğer ki disiplin kuruluna gidersen en az bir ihtar alırsın ki bu da devlet dairelerinde çalışmanı engeller.. ama Türkiye de 5 yılda bir af geldiği için bu şekilde bu durumdan kurtulabilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanov

tutanak tutulmasına gerek yok tutanağı sonradan tutuyorlar.. imza attırmıyorlar.. 6 ay uzaklaştıma.. ama tanıdık olaylarına fln girebilirsen cezanın düşme ihtimali var.. eğer ki disiplin kuruluna gidersen en az bir ihtar alırsın ki bu da devlet dairelerinde çalışmanı engeller.. ama Türkiye de 5 yılda bir af geldiği için bu şekilde bu durumdan kurtulabilirsin..

Alıntıları Göster
    6 ay tatile gönderiyorlar biraz dinlen diye.. Kopyaya Kopya çekenlerede çekene de normal ceza. Millet çalışıcak yırtınıcak, uyanıklar kopya ile geçecek. Hak adalet nerde bence yerinde ceza.

Üniversiteye gidip hala bunun gibi sahtekarlıklarla uğraşanlar varsa az bile 6 ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KoLCu_ -- 27 Ocak 2006 14:43:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

6 ay tatile gönderiyorlar biraz dinlen diye.. Kopyaya Kopya çekenlerede çekene de normal ceza. Millet çalışıcak yırtınıcak, uyanıklar kopya ile geçecek. Hak adalet nerde bence yerinde ceza.

Üniversiteye gidip hala bunun gibi sahtekarlıklarla uğraşanlar varsa az bile 6 ay.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: _KoLCu_

yuh bee kolcu sende çok insfsızmışsın kpya çekmeyen öğrenci varmı ki diğerlerine haksızlık olsun herkes fırsdatını bulunca kopyasını çekiyo.
    Ama arkadaş benim bildiğim uzaklaştırma almazsan bile o hoca sana kafayı takar sittin sene geçemezsin insafı yoksa işin zor yani kendini affettirmeye bak

• quote:

Orijinalden alıntı: uyusuk

quote:

yuh bee kolcu sende çok insfsızmışsın kpya çekmeyen öğrenci varmı ki diğerlerine haksızlık olsun herkes fırsdatını bulunca kopyasını çekiyo.
    Ama arkadaş benim bildiğim uzaklaştırma almazsan bile o hoca sana kafayı takar sittin sene geçemezsin insafı yoksa işin zor yani kendini affettirmeye bak

Alıntıları Göster
    Kolcu nun dedikleri niye böyle zorunuza gittiki.. Doğru söylüyor arkadaş..

Kopya çekmek sanki normal bir işmiş gibi konuşmayın..Düpedüz sahtekarlık ..

Ayrıca ceza konusundaki prosedürü en doğru ozanov açıklamış..

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: uyusuk

quote:

Birincisi arkadaşında dediği gibi üniversite de kopa çekmeyen hemen hemen yoktur(kendi çevreme bakıp söylüyorum).

İkincisi ben yakalanmadım bir arkadaşım yakalandı acaba ne olur diye sordu bende öğrenemk için buraya sordum.

3. sü arkadaşımın hocası yakalamamış. başka bir hoca yakalamış. Oda gidip hocayla konuşmuş. Hoca: " sen miydin o. ben yakalasaydım bir şey olmazdı, ancak başka hoca yakaladığı için pek bir şey yapamam demiş." artık bakalım ileride ne olur zaman gösterecek. İnşallah ceza almaz.

• quote:

quote:

quote:

Birincisi arkadaşında dediği gibi üniversite de kopa çekmeyen hemen hemen yoktur(kendi çevreme bakıp söylüyorum).

İkincisi ben yakalanmadım bir arkadaşım yakalandı acaba ne olur diye sordu bende öğrenemk için buraya sordum.

3. sü arkadaşımın hocası yakalamamış. başka bir hoca yakalamış. Oda gidip hocayla konuşmuş. Hoca: " sen miydin o. ben yakalasaydım bir şey olmazdı, ancak başka hoca yakaladığı için pek bir şey yapamam demiş." artık bakalım ileride ne olur zaman gösterecek. İnşallah ceza almaz.

Alıntıları Göster
    Kopya çekmenin sahtekarlık olduğunu bende biliyorum ama her kopya çekene ve yakalanan aynı muamekle yapılmıyo ki yanı suçu işlemiş biri keyf sürerken diğeri cezaşlandırılıyor

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ben kopya verdikten sonra yakalandım. Ama ortada sınav kağıdı gibi yazılı bir belge vardı. 6 ay uzaklaştırma cezası aldım. Allah' ın yardımıyla mezun olduğum için cezadan etkilenmedim.

Ama bu bana ders oldu. Bir daha kimseye kopya vermedim.

• quote:

Kopya çekmenin sahtekarlık olduğunu bende biliyorum ama her kopya çekene ve yakalanan aynı muamekle yapılmıyo ki yanı suçu işlemiş biri keyf sürerken diğeri cezaşlandırılıyor

Alıntıları Göster
    quote:

Bak bu konuda katılırm sana, tamamen haklsın..Kimseyi ayırt etmeden 6 ay uzaklaştırmak lazım, ortada kul hakkı denen bişey var..

• daha yeni başıma geldi kopyadan yakalandım we tutanakta tutmuş hoca hemde bnm haberm olmadan ama dersn hocası saolsun affetti beni tuttanağı işleme sokmadıı. herzaman böle sanslı olmayabilir insan tabii.cezasını bende okuldan uzaklastrma die biliorum baska bi şekildede ceza werebilirler heralde tam bilgim yok ama öğrencinin imzasına felan gerek yok.hocanın insafına kalmış bişi tutanak tutup tutmaması,ama tutanak tutlması disiplin cezası werilmesi ciddii bi sorun hbrn olsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviGece

Üniversite de sınavda kopye çekerken yakalanılırsa ceza vermek için tutanak tutulması mecburi mi?

Tutanak tutulmadıysa bir ceza vereblirler mi?

tutanak kopye yakalandığı yerde, sınıfta mı tutulmalı, yoksa yakalayan hoca daha sonra tutabilir mi?

tutanakta yakalanan öğrencinin imzası bulunmalı mı?

bu soruların cevabını verebilecek arkadaş var mı acaba?

ÖMRÜN BOYUNCA O DERSTEN GECEMEZSIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: pure

daha yeni başıma geldi kopyadan yakalandım we tutanakta tutmuş hoca hemde bnm haberm olmadan ama dersn hocası saolsun affetti beni tuttanağı işleme sokmadıı. herzaman böle sanslı olmayabilir insan tabii.cezasını bende okuldan uzaklastrma die biliorum baska bi şekildede ceza werebilirler heralde tam bilgim yok ama öğrencinin imzasına felan gerek yok.hocanın insafına kalmış bişi tutanak tutup tutmaması,ama tutanak tutlması disiplin cezası werilmesi ciddii bi sorun hbrn olsun...
    yahu şu kopya çekmek sahtekarlık diyenlerin acaba kaçı kopya windows yada kopya oyunlar kullanmıyor.bir sınavda çekilen kopyaya 6 ay uzaklaştırmayı hak gören arkadaşlar herhalde kullandıkları kopya program,oyun ve işletim sistemi için 10 sene hapise bişey diyemezler.ee nede olsa kıçı kırık bir sınavda çekilen kopyayı büyük sahtekarlık olarak görenlerin bu konuda çok daha duyarlı olup hemen kendilerini polise teslim etmeleri lazım,yoksa vicdanlarına bunu naslı anlatabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

yahu şu kopya çekmek sahtekarlık diyenlerin acaba kaçı kopya windows yada kopya oyunlar kullanmıyor.bir sınavda çekilen kopyaya 6 ay uzaklaştırmayı hak gören arkadaşlar herhalde kullandıkları kopya program,oyun ve işletim sistemi için 10 sene hapise bişey diyemezler.ee nede olsa kıçı kırık bir sınavda çekilen kopyayı büyük sahtekarlık olarak görenlerin bu konuda çok daha duyarlı olup hemen kendilerini polise teslim etmeleri lazım,yoksa vicdanlarına bunu naslı anlatabilirler

Alıntıları Göster
    @ozguradam1
    Kopya program kullanma ile kopya çekme arasında kurduğun ilişki oldukça enteresan. Olaylar arasında herhangi bir benzerlik yok. Sadece "kopya" kelimleri aynı.

Elbetteki kopya program kullanmak yasal bir suçtur. Tıpkı kopya çekmek gibi. Ancak kopya program kullanmanın en önde gelen sebeplerinden biri ekonomik durumumuzdur. İnsanlarımız aldıkları maaşlarıyla nafakalarını zar zor tamamlarken, orijinal programlara kaynak ayırmayı düşünemezler. Genelde bu sebeple kopya program kullanımı yaygınlaşır.

Kopya program kullanan bir insan, o programın yapımında uğraş verenlerin emeklerini çalmış olur. Dolayısıyla o kişilerin banka hesapları fazla kabarmaz.

Kopya çeken bir insan ise, gelecekte mesleğini elde edeceği bir dalda yetersiz yetişmiş olur.Örneğin bir tıp, mühendislik,iktisat öğrencisi vs... Ve bu yetersizlik bir veya birden fazla insanın hayatına mal olabilir.

Kopya çekmenin çokda sorun olmadığını düşünenlere:

Sizler bir yakınınızı veya kendinizi mesleğinde yeterli olmayan bir doktora teslim eder misiniz?
    Veya bir inşaat mühendisinin binasında oturur musunuz?
    Şirketinizin mali işlerini verebilir misiniz?

Sonuç olarak;
    Suç ceza gerektirir. Ancak herkes eşit olmalı... Suçu işleyen herkese aynı oranda ceza verilmeli. İkilik olmamalı.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.