Şimdi Ara

Üniversitede hazırlık atlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben Anodolu lisesi mezunuyum. şunun şurasında 1.5 ay kaldı hazırlığı atlamak için nasıl bir çalışma öneriirsiniz. daha da önemlisi önerebileceğiniz kitap var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper_78 -- 3 Ağustos 2007; 18:03:50 >

• hocam bnde hazırlık okudum ancak ünide de hazırlık sınıfı okumak istiyorum çünkü her ne kadar inglizcem anlaşabileceğim düzeyde olsada birşeyler daha katmak istiyorum sağlam olsun tamamen ama bu bnm görüşüm tabi katılır mısın bilmem?
  • bol bol Writing çalış %40 etkili oluyor genel sınavda
  • gideceğin üniversitenin hazırlık atlama kursu varsa ona katıl, yoksa Kayseri'ye gel, ERSEM'e yazıl. % 90 geçersin. listening-writing-speaking çalış.

T-mac hangi bölümde okuyacağını bilmiyorum ama hazırlıkta öğrendiklerini ilerletmene fırsat kalmayacak bir bölümse boş yere yıl kaybetme. zaten unutuyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tırtılcık

gideceğin üniversitenin hazırlık atlama kursu varsa ona katıl, yoksa Kayseri'ye gel, ERSEM'e yazıl. % 90 geçersin. listening-writing-speaking çalış.

T-mac hangi bölümde okuyacağını bilmiyorum ama hazırlıkta öğrendiklerini ilerletmene fırsat kalmayacak bir bölümse boş yere yıl kaybetme. zaten unutuyorsun.

yok hocam devamındaki sınıflarda bazı dersler inglizce veriliyormus ve de ingilizce dersiyle birlikte sırf hazırlık sora derser deil kombine şekilde
  • bir sorum olacak benimde benim ingilizcem iyi değil her üniversitenin hazırlığı var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mervekeş

bir sorum olacak benimde benim ingilizcem iyi değil her üniversitenin hazırlığı var mı?

Üniversiteye ve bölümlere göre değişir.İngilizce eğitim veren bir üniversite ise mutlaka her bölüm için hazırlık vardır.
  • quote:

bir sorum olacak benimde benim ingilizcem iyi değil her üniversitenin hazırlığı var mı?

her üniversitede yabancı diller yüksek okulu vardır herhalde ama her bölümün hazırlık sınıfı yoktur.

yani hazırlık istediğin bölüme ve üniversiteye göre değişir.
  • ben de ingilizce öğretmenliği okuyacağım.

atlamak istiyorum hazırlığı. belki pekiştirmiş olurum, hatta işime bile yarar çoğu bilgi diğer sınıflarda ama hayata 1 yıl daha erken başlamak istiyorum.

yazdığım üniversitenin sitesine baktım herhangi bir kurstan bahsedilmiyordu. artık başka bir dil kursuna falan giderim yoksa.

@tırtılcık, ERSEM'i ben de duydum kayseri'de. orada okuyan bir arkadaşım söyledi, oraya gidenlerin çoğu geçiyor dedi, belki arada 1-2 kişi takılıyormuş. sadece bu sınava endeksli bir kurs veriyorlarmış. ist'te bulamazsam kayseriye gelirim ben de
  • quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

quote:

Üniversiteye ve bölümlere göre değişir.İngilizce eğitim veren bir üniversite ise mutlaka her bölüm için hazırlık vardır.

mesela uluslar arası ilişkiler okuyacağım hangi üni. olursa olsun hazırlığı var mıdır?
  • evet löpçük ERSEM sadece muafiyet sınavına yönelik olan kurslar veriyor yazları. ben de oraya gittim, memnundum. tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

quote:

mesela uluslar arası ilişkiler okuyacağım hangi üni. olursa olsun hazırlığı var mıdır?

bildiğim kadarıyla olması lazım hatta bazı dersler ingilizce okutuluyor diye biliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: sniper_78

Ben Anodolu lisesi mezunuyum. şunun şurasında 1.5 ay kaldı hazırlığı atlamak için nasıl bir çalışma öneriirsiniz. daha da önemlisi önerebileceğiniz kitap var mı ?

hangi üniversite ve bölüm? bazılarında listening ve writing bölümleri varken bazılarında sadece çoktan seçmeli bir sınav uygulanıyor

önerebileceğim kitaplar

+cambridge advanced grammer in use

+cambridge toefl

+ve kelime hazneni geliştirecek bir toefl yardımcı kitabı
  • ne yap ne et hazırlığı atla. bir yıl çöpe gidiyor. Tabi bu önceden hazırlık okuyanlar için geçerli.
  • Hocam sen geçenlerde ingilizce tıp okusam mı diye konu açan değilmiydin.
  • önce üni ve bölümü söylemelisin..

gidecegin üni boğaziçi odtü ve dengi ise hazırlık oku derim..sonuçta çalışmak istedigine göre geçebilecegin kadar değil ingilizce..

okuyacagın bölüm ingilizce ağırlıklıysa da mutlaka oku..yoksa derslerde afallarsın..

yine uluslararası ilişkiler işletme mühendislik gibiyse okumanda fayda var..1yıl kaybedersin ama en azından birşeyler ögrenirsin..

össden çok sıkıldım ah ulan bi girsem de 6yılda bitsin üni diyorsan da hazırlık okumanı öneririm..en güzel günlerin hazırlıkta geçer..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.