Şimdi Ara

unıversıte hayatı için hangi sehır? (İst. Ank. İzm.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm sanırım soru yeterınce acık. okul kosulları yaklasık aynı tek fark eden sehırler
    *Ege unıv.
    *İst. Üniv
    *Ank. Üniv. veya Gazi üniv. (lütfen bılgısı olan bu 2sini karsılastırabılır mı)

bu arada lütfen oylamaya katılırken soylentılerı, tahmınlerı degıl de tecrubelerı kullanalım sonucta hayat memat meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuninger_haa -- 30 Temmuz 2009; 22:40:16 >

• Özellikle Mühendislikse tek fark şehir olmaz.EGE.
    Ama şöyle söyleyeyim İstanbul üniversitesini gördüm özellikle avcılar kampüsü iğrenç.Hatta istanbul üniversitesi öğrencileri acılar kampüsü diyor.Gazide dağınık ama ankara üniversitesi hakkında bir fikrim yok ne yalan söyleyeyim.

Ama tek ve güzel kampüs istersen veİzmir'in "Gavur" olduğunu düşünmüyorsan EGE'yi öneririm.İlla yaz demiyorum ama tavsiye ediyorum partizanlık yapıyor demeyin sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibm

Özellikle Mühendislikse tek fark şehir olmaz.EGE.
    Ama şöyle söyleyeyim İstanbul üniversitesini gördüm özellikle avcılar kampüsü iğrenç.Hatta istanbul üniversitesi öğrencileri acılar kampüsü diyor.Gazide dağınık ama ankara üniversitesi hakkında bir fikrim yok ne yalan söyleyeyim.

Ama tek ve güzel kampüs istersen veİzmir'in "Gavur" olduğunu düşünmüyorsan EGE'yi öneririm.İlla yaz demiyorum ama tavsiye ediyorum partizanlık yapıyor demeyin sonra.

yorum ıcın cok tesekkurler
    bu arada bolumlerı yazmayı unuttum ılk olarak diş hekımlıgı, eczacılık, elektrık(itu),ee muh.
    diş hekımlıgı, eczacılık ve ee muh. ıcın bu unıv.lerı dusunuyorum tek sorun sıralamada...

• İstanbul Üni = Şehire uzak ama sonuçta istanbul.30-40 dk'ya metrobüsle mecidiyeköydesin.Ordan 10 dk da metroyla taksime akarsın.

Ege Üni = Kampüs büyük. Öğrenci için yaşam ucuz. Gece hayatına felan düşkünsen izmirde vardır biraz ama istanbulla karşılaştırma bile.

Gaziden ve Ankaradan uzak dur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wristcutter

İstanbul Üni = Şehire uzak ama sonuçta istanbul.30-40 dk'ya metrobüsle mecidiyeköydesin.Ordan 10 dk da metroyla taksime akarsın.

Ege Üni = Kampüs büyük. Öğrenci için yaşam ucuz. Gece hayatına felan düşkünsen izmirde vardır biraz ama istanbulla karşılaştırma bile.

Gaziden ve Ankaradan uzak dur

tesekkurler

hele su ogrencılıgı atlatalım basarıyla. ıst.da ortamlara akarız sonra :)
  • @Wristcutter gerçekten iyi bir tespit.Gece hayatı Alsancakta falan vardır ama İstanbuldaki kadar yoktur.Benim işim olmadığı için pek bilmiyorum.
  • Kampüsteki metroyla farklı yerlere kolayca ulaşabilirsin EGE'de.

NOT:Metro kampüsün bir ucunda bitiyor orada bir otobüs merkezi var.525 denen ünlü bir otobüsle kampüse gidiliyor fakat metro uzatmaları devam ediyor bitince kampüsün tamamından metro geçecek.Korkmayın şimdide geçiyor.Google Earth den bakın ne dediğimi anlarsınız.
  • yorumlar ıcın tesekkurler dusundugum gıbı ızmır artıyor yasasın :P :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

yorumlar ıcın tesekkurler dusundugum gıbı ızmır artıyor yasasın :P :D

Boşver gel sen İstanbula:):):)

Bak pişman olursun sonra:D.Ortamlara akacağın en eğlenceli yıllar üniversite yılları sana garanti edebilirim.(Tabi derslerini ihmal etmemek koşuluyla)

25'inden sonra sortiye reynaya ya da sapphire e gitsende pek sarmıyor.O arkadaşlar (Düzgün olanlarından tabi) ve kanının hızlı aktığı dönem geride kalmış oluyor.İştir güçtür, eviliktir askerliktir derken hayatı yaşamayı unutuyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wristcutter

Boşver gel sen İstanbula:):):)

Bak pişman olursun sonra:D.Ortamlara akacağın en eğlenceli yıllar üniversite yılları sana garanti edebilirim.(Tabi derslerini ihmal etmemek koşuluyla)

25'inden sonra sortiye reynaya ya da sapphire e gitsende pek sarmıyor.O arkadaşlar (Düzgün olanlarından tabi) ve kanının hızlı aktığı dönem geride kalmış oluyor.İştir güçtür, eviliktir askerliktir derken hayatı yaşamayı unutuyorsun.

gorusler ıcın teskkurler valla bi bakıma da ogrencı harclıgıyla da o mekanlar zor gıbı
  • istanbul üni avcılar kampüsü iğrenç değil iğrenç ötesi arkadaşım sakın gelme buraya.
  • İzmire gelebilirsin, rahatlıkla tavsiye edebilirim.
    Sosyal aktivite olarak yapamayacağın şey yok İzmirde.
    İzmirin havası bambaşkadır, ah ah.

• istanbul da çok fazla bulunmuşluğum yoktur gittiğim de 3-5 gün kalıp döndüm. Ankara'da çok fazla bulundum tavsiye etmiyorum bi öğrenci için. İzmirli olduğum için en güzel izmir geliyor tabi benim için burdan ankaraya giden arkadaşlarım pişman istanbula gidenlerden memnun olan da var olmayan da. Bide izmir diğer şehirlere göre biraz daha ucuzdur. Bende öss ye girdim bu sene itü ve bilkent yazdım şehir dışından sadece. yıldız teknik için falan izmiri bırakmam Biraz dengesiz oldu o yüzden tercih ara bomboş kaldı itüyle dokuz eylül arası. Bu arada dokuz eylül kampüs bakımından kötü bi üniversite ama eğitim açısından egeden daha iyi olduğunu söyleyen çok kişi var .Ege ee'den mezun bi abim dokuz eylüle git dedi çevremde iş hayatında olanlara sorduğumda ege bölgesinde dokuz eylülün daha çok iş yaptığını söylediler. Çok kararsız kaldım bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darcyn

istanbul da çok fazla bulunmuşluğum yoktur gittiğim de 3-5 gün kalıp döndüm. Ankara'da çok fazla bulundum tavsiye etmiyorum bi öğrenci için. İzmirli olduğum için en güzel izmir geliyor tabi benim için burdan ankaraya giden arkadaşlarım pişman istanbula gidenlerden memnun olan da var olmayan da. Bide izmir diğer şehirlere göre biraz daha ucuzdur. Bende öss ye girdim bu sene itü ve bilkent yazdım şehir dışından sadece. yıldız teknik için falan izmiri bırakmam Biraz dengesiz oldu o yüzden tercih ara bomboş kaldı itüyle dokuz eylül arası. Bu arada dokuz eylül kampüs bakımından kötü bi üniversite ama eğitim açısından egeden daha iyi olduğunu söyleyen çok kişi var .Ege ee'den mezun bi abim dokuz eylüle git dedi çevremde iş hayatında olanlara sorduğumda ege bölgesinde dokuz eylülün daha çok iş yaptığını söylediler. Çok kararsız kaldım bende.

kesınlestı artık ilk ızmırı yazıcam inş. gelır. sana da kolay gelsın kardes

• bence en iyi kararı vermişsin. hepimizin hakkında hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocheL RusvoN

He bu arada ankarayıda gidip görmüşlüğüm var çöl orası gitme

• @Darcyn tercihlerini yapmış olabilirsin.Fakat benim düşüncelerimi yazacağım ve linklerle destekleyeceğim.
    EGE elektronikte olduğu ve diğer mühendisliklerde olduğu gibi EGE fazla kişi almıyor.Örneğin benim okuduğum makina için EGE 70 kişi alıyor 9 Eylül 100+100 falan alıyor.Birde onlarda mezun olma oranı daha yüksek diye biliyorum.Bizde daha zor.Örneğin EGE eeden arkadaşım var elektromanyetik teori diye bir ders var hoca MIT notlarından işliyor.pdflerini de onlara dağıtıyor.Dolayısıyla zor oluyor.Derstede tam dinlemeyen adam sınavda yapamıyor sonra hoca anlatamıyor ayağı yapıyor.Zira elektromanyetik teorinin bu seneki vize çanı 18 imiş.Bunu yükseltmek için ödev verdiler bir sürü ve basit proje olarak en iyi kondensetörü yapmaya çalıştılar.(kendileri yaptılar ve rapor yazdılar) Finalde de iyice kasan geçti.Geçemeyen cart curt dedi.Konu dağıldıkça dağılıyor ama yazayım.Geçenlerde 525 de bir çocuk asistana anlatıyordu eeden.Çocuk başka bir üniversitede ee okuyormuş tekrar össyemi girmiş ne EGE eeye gelmiş.Orada 1.sınıfta hiç lab. yok 2.sınıfta sadece direnç bağlamasını ve okumasını öğrenmişler.Oda hocaya sormuş başka ne yapacağız diye o da bu sene başka bir şey yok demiş.Burada çok deney proje var diyordu.Zaten arkadaşımdan biliyorum 1.sınıfta 1 yıl devre güvenliği ve pratik devreler dersi var başka üniversitelerde yok.Bu derste bol bol devre kuruyor ölçüyor tamamen uygulamalı yani.2.sınıfta mikroişlemci tasarımı dersinde bankamatik programı yazma,digital saat mi ne türü şeyler yapmışlardı.Lablarda açık evde tasarlıyor laba giriyor ölçüyor biçiyor.Öteki taraftan genel olarak üniversitelerde bunlar pek yok.Adamlar daha ne deneyler olduğunu bilmediği için ve dersler basitçene işlendiği için kendini çok iyi zanlediyor.Örneğin bizim yurtta bizim Termodinamik vize sorularını 9 eylül makinadan 3.sınıftaki çocuğa gösterdik yapsın yarın final var belki birşeyler kaparız diye.Çocukta Termodinamiği ya AA ile ya BA ile geçmiş.Şöyle dedi "Getirin gençler burada Termodinamikçi var diye" Sonra hiç bir soruyu(zaten 3 soru) yapamadı.Sonra yaw ne biçim soruymuş bunlar demeye başladı.Yani çoğu seyi ayrıntısız işleyince kaliteli eğitim mi oluyor.Ayrıntılı zor işleyince sınavlarda zor oluyor bu durumda kalitesiz eğitim mi oluyor.Bir de anlamadığım taraf o kadar zor sınavlarla boğuşuyoruz sonra birileri geliyor EGEnin eğtimi kalitesiz diyorlar.Bir de hiç farketmiyor Tıp için böyle Mühendislik yani ne olursa olsun kalitesiz.

Daha çok şeyler yazarım ama neyse.Sen kararını vermişsin ben zaten illa şurayı yaz demem.Fakat mezunlar için şuraya bakınız.Bilgi girmeyenler işsiz değildir sadece yazmak istememiştir yada unutmuştur girmemiştir.Zira Türkiyenin en yüksek taban puanlı 3 ingilizcelerle 4. olan biryerden çıkan zor işsiz kalır.

Şu linke bak.http://electronics.ege.edu.tr/ee.php?a10=14

Bir de itünün bu sene düzenlediği yarışma sonuçlarına bak.Arkadaşın söylediğini göre yanlış bilgilendirilmeseler daha iyi olacakmış.Bakın bütün projeleri finale kalmış.Ev sahibi itüyle başa baş.

http://www.cpu-turkey.com/members/embedded.aspx

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.