Şimdi Ara

Üniden mezun oldum ama askerliği tecil ettirmedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haziran ayının sonunda üniversiteden mezun oldum ama tecil için herhangi bi işlem yapmadım nisan da askere gitmeyi düşünüyorum bi sorun çıkarmı? kendiğilinden tecil olmuşmudur 30 yasına kadar istediğin zaman gidebilirsin diye biliyordum ama emin olamadım ?

• git bi askerlik şubesine, muayene falan ol, sonra sorun çıkartırlar yersin para cezasını
  • quote:

Orijinalden alıntı: emoo_lc

Haziran ayının sonunda üniversiteden mezun oldum ama tecil için herhangi bi işlem yapmadım nisan da askere gitmeyi düşünüyorum bi sorun çıkarmı? kendiğilinden tecil olmuşmudur 30 yasına kadar istediğin zaman gidebilirsin diye biliyordum ama emin olamadım ?

tabiki çıkar sen şu anda bakayasın ve buda sana para cezası olarak dönecek. Öyle kafana göre gidip hadi ben askere gidecem diye biyermi olur bakkalmı orası. Sen gidip tecilini yaptırcaktın yada ilk celp döneminde askere gitcektin. Şimdi cezaya düştün.
  • Kendiliğinden tecil olmuyor. Bildiğim kadarıyla 6 aylık bir tecil ettirme süren var. Bir an önce diplomanı alıp bir şubeye gitmeni öneririm. Kaçak bile sayılıyor olabilirsin.
  • hayırlı teskereler
  • şöyle bişey var ama benim normalde 2 yıl tecilliydi sonra daha tecil sürem dolmadan okula tekrar basladım tecilim durmuş oldu sonra mezun oluncada tecilim tekrar işleme girmez mi

• Üniversite askerlik erteleme işlemlerini otomatik olarak yapıyor ancak Üniversiteden mezun olduktan sonra askerlik erteleme işlemi sana düşer. Öğretim durumunda en fazla 29 yaşına kadar tecil ettirilebiliyor ancak mezun olanlar 29 yaşına kadar aynı hakka sahip mi bilmiyorum. Kayıtlı olduğun askerlik şubesine giderek öğrenebilirsin ki git bir an önce bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İplenmeyen Adam

hayırlı teskereler

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun A

Üniversite askerlik erteleme işlemlerini otomatik olarak yapıyor ancak Üniversiteden mezun olduktan sonra askerlik erteleme işlemi sana düşer. Öğretim durumunda en fazla 29 yaşına kadar tecil ettirilebiliyor ancak mezun olanlar 29 yaşına kadar aynı hakka sahip mi bilmiyorum. Kayıtlı olduğun askerlik şubesine giderek öğrenebilirsin ki git bir an önce bence.

yeni yasaya göre mezun olanlarında 29 yasına kadar askerlik tecil hakkı var diye biliyorum ama onun için işlem yapıldıgını bilmiyordum benim daha önce ki tecilim tekrar devreye girer sanıyordum
  • diplomayı aldıysan okulun yaptığıı tecil otomatik olarak iptal oluyor benim öyle oldu gidip tecil ettirdim
  • ben hemen gitsem subeye yoklama için beni hemen alırlarmı askere yoksa en yakın celp donemindemi alırlar ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.