Şimdi Ara

Umreden Gelenler Corona Mücadelesinin İçine Etmiştir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
2
Favori
30.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
527 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankaranın Ulusu müslüman bunak dolu. Embesiller evde oturmayı bilmiyorlar.

Ücretsiz otobüs ivedilikle kaldırılmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Derdiniz umreyle virüs le değil

• Kesinlikle katılıyorum, günün her saati iş çıkışı işe giderken sürekli ama sürekli dışarıdalar. Yani bunaklar sabah yenikentten bi biniyor akşam çubuktan çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Laftan, uyarıdan anlamayan, bize birşey olmaz, Allah'ın evine virüs mirüs girmez diyen, umre dönüşü herkesle sarmaş dolaş olanlar sayesinde italya ile yarışacağız büyük bir ihtimalle.
    Fark attık bile onlara ne İtalyasindan bahsediyorsun

• +1 katılıyorum, bu ümreciler resmen ülkeye salgın getirdi!!!
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmett_cann -- 3 Ağustos 2020; 12:18:27 >
  • ahmett_cann kullanıcısına yanıt
    Diğerleri de almadı ki kendini karantinaya. Avrupa ve Amerika’dan gelen tanıdıklarım var. Bir hafta öncesine kadar gelen hiç kimseye zaten hem uygulanmadı hem de söylenmedi bile o günlerde.

Toplu bir mücadelenin içine etme var açıkçası. Umreciler de dahil.

• ota **** umre diye ağlayıp duruyorsunuz. bu ülkeye virüs avrupadan, amerikadan geldi, ilk tespitler onlarda yapıldı. onlara niye laf söylemiyorsunuz?

şu aşamada kim kimin hakkına giriyor bilmem ama, toplumda sen ve senin gibiler oldukça bu ülkede birlik beraberlik, saygı sevgi, dostluk kardeşlik olmaz, olamayacak da.
  • donanimist kullanıcısına yanıt
    bak ne güzel. ama bak ''babam'' diyorsun yani senin baban yapmış. yani yurtdışına gidip başkalarını düşünen birileri varmış. umreye gidip başkalarını düşünenlerde var. içlerinde dengesizler çıkıyor. yaptıkları çok yanlış. hiç bir savunulacak tarafı yok. ama bunu genelleyemezsin. eğer bunu genelliyorsan yurtdısına gidenleride genelle, babanıda o düşüncesizlere dahil et
  • ahmetyasinakturk kullanıcısına yanıt
    bak ne güzel demişssin. Umre için başvuru yapanların tümü gitmedi. aralarında gidenler oldu, yanlış yaptılar. ama bu zihniyetler umreye başvurup gitmeyenleride suçluyor. amaçları islam düşmanlığı.
  • bedduaya sormuşlar; nereye gidiyorsun? geldiğim yere demiş.
  • Katılıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Diyanet bilmiyormuydu, tüm dünya salgın ile uğraştığını. İlk başta izin vermeyecekti. O zaman ülkemizde yoktu. En baştan göndermeyecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 20 Mart 2020; 9:34:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ECDAD_OSMANLI

Derdiniz umreyle virüs le değil
    Güzel kardeşim, kimsenin ne umreyle ne dinle derdi var. Adam umreden geliyor karantinadan kaçıyor. Bahanesi; ben umre yaptım Allahın izniyle bir şey olmaz. Bu nasıl bir mantıktır? Öyle ise çık otobana yolun ortasında yürü "Allahın izniyle araba çarpmaz" de. Aynı şey. Yazık günah. Aylarca ne güzel idare edildi şimdi her gün artıyor sayı. Ölümler artacak. Umrecilerin büyük çoğunluğu 60 üstü. Düşünsene enfekte birine 300 ziyaretçi geldiğini, "yaw Allahın izniyle bir şey olmaz" diyerek her biriyle sarmaş dolaş sarıldığını.. O 300 kişinin de başka 50 kişiyle temas ettiğni.

Ben müslümanım. Dinimizde insan canı önemlidir. Efendimiz bile yol gösteriyor, salgın olan yere girmeyin diye. Bizde önce çalış sonra tevekkül yok mu? Sınava çalışmayayım Allahın izniyle geçecem diyeyim. Tohumu atayım sulamadan bırakayım inşallah olacak diyeyim.

Güzel kardeşim, bu salgın felaket. Malesef umre ziyaretinden dönen vatandaşlarımız ülkemizi İtalya veya Çin'den daha beter yapacak. 14 gün otur evinde be kardeşim. Hepsi döküldü sokağa. İki haftada çok kötü şeyler olacak.

Bir tarafta kızını oğlunu vs karantinadan kaçıran şerefsiz haysiyetsiz insan müsveddeleri bir taraftan yurtdışından gelip kadercilik oynayan kesim. Fesubhanallah.

Bu salgını kazasız belasız atlatacakken bir felaket bizi bekliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun umreye gitmek degil sorun umreye gidenlerin sorumsuzluklari
    Ve hala konu icinde bunlari savunun zavallilar var

• Bu millet, onu korumak için hayatını tehlikeye atan Türk Polisine tüküren umreden dönen Hacı (!) ları asla unutmayacak !

Türk polisinin yerinde olsaydım, onları bir hastanenin tek bir koğuşunda toplar, birbirlerine corona bulaştırıp son hacının nalları dikmesine kadar hiçbirini bırakmazdım.

Bu yobazlar zaten, hasta oldukları zaman hastaneye gitmeye layık değilller. Bunlar ya kireçli kuyularda gömülmeli yada cehennemim dibine gitmeliler. Kabeden gelip Polise tükürdüklerinde bunu hak etmişlerdir.

Allahın sopası yok ! Kaç kere dünyaya geleceksiniz ? daha ne kadar uyutulmaya çalışılacağız ? 20 sene yetmedi mi ?
  • Chebu kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim böyle bir bela varken SUÇTUR!

Kul hakkına girmek SUÇTUR!

Sen sevap derdindeyken başka canlara zarar veriyorsan SUÇTUR!

BU KADAR BASİT BİRŞEYİ KAFAN BASMIYOR MU???

• Kabahat gidenlerde değil gitmelerine müsaade edenlerde. daha yakın zamanda, cuma hutbesinde, insanlar dipdibe iken 'birbirinizden uzak durun " diyenler bu işin baş suçlusu. Acaba neden geç tedbir alıyor diyanet, incelenmesi lazım

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.