Şimdi Ara

Ümit Katlanır Bisiklet / Ümit 2036 Folding (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
19.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemal85

aslında florya büyükçeme sahilide hafta sonları süreceğim.

Katlanır bisiklet al gitsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bianchi, Carraro, Salcano ve Ümit marka katlanırlar tamamen aynı ürünler zaten. Markalar arası komponent farkı olduğunda fiyata otomatikmen yansıyor tabiî ki. Yalnız Mosso Marine serisi bu kadrolardan farklı, Mosso kadrolar Tayvan malıyken bu dört markanın katlanır kadroları yerli üretim diye biliyorum.

Bisikletiniz hayırlı olsun. Aynı donanımda Üstünde Carraro yerine Ümit yazması fiyatta cebe olmlu yansımıştır tabiî ki. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Umit katlanir bisiklet 2037 modelini tavsiye edermisiniz?
  • Ben yaklaşık 1 ay önce 2 adet katlanır bisiklet aldım.

biri 2018 Carraro flexi 109
    diğeri ise 2018 ümit 2036

Ümit için nette aratınca bu başlık genelde çıktığı için bende yorumlarımı alacaklara yardımcı olması açısından yazayım.
    -Bisikletin kadrosu kaliteli ve emsali carrarolardan yarın kilo kadar hafif.
    -Lastikler mitas marka çekya üretimi orta kalite ama gayet güzel iş görür.
    -Vites shimano uygun fiyatlı modeli, geçişler gayet başarılı ve stabil.
    -Bisiklete ön reflektör koymamışlar enteresan ama arkada pilli far var bu çok güzel bir detay, rakiplerinde yok.
    -Zil, bagaj gibi detaylar var, bunlar mesela decathlondaki bisikletlerde yok, ekstra masraf. Zil carrarodada yok.
    -Jantlar çift katman orta kalite yine lastik gibi iş görür.
    -Sele umduğumdan daha kaliteli, orta havalandırmalı ve umduğumdan daha yumuşak. Carraroda selle royal var ama sert ve orta havalandırma boşluğu yok.
    -Katlandığında tutacak ne bir mıknatıs ne bir cırtcırtlı bant var. Üstüne üstlük katlanınca birbirine sürten yerler çiziliyor. Oralara koruma bandı yapıştırdım.
    -Carraroya nazaran katlanınca özellikle yan genişliği 42-43 yerine 38-39cm gibi yer kaplıyor bu açıdan başarılı.
    -Katlandıktan sonra kendi başına durması için sele borusunu ona göre belli seviyede aşağıya indirip ayarlamanız gerekiyor, yinede devrilebiliyor.
    -Ben katlamayı sadece araç bagajına sığması için istediğimden dolayı üstteki maddeler çok olumsuz olarak yansımadı.
    -Bisikletin en kötü yanı aşırı kötü fren papuçları. Logan marka fren tertibatı idare eder ama nedir o aşırı kalitesiz ses yapan tutamayan papuçlar.
    -2 çift BARADİNE 960 V fren papucu alıp ön arka taktım. Kendim uzun uğraş vererek fren dengesi, hassasiyeti ve sertliğini ayarladım. Şimdi müthiş oldu frenler.

Özetle bu fiyata bu bisiklet çok iyi en kötü mıknatıs ve fren papucu alarak kullanırsınız. Ben çek puanla 800 liraya yakın n11'den aldım. Carraro 106 almadığıma pişman değilim.

Gelelim carraro 108'e. schwable lastikleri ve kaliteli 8 vites sistemi ile gerçekten çok iyi bir bisiklet. Boyası bile çok kaliteli. Dahon alacaklar fazladan 1000 lira vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 22 Haziran 2018; 9:29:57 >

• Merhaba merak ettiğim bir sey var. Gidon aşağıya doğru kısalıyormu? Decatlondaki modele baktım ancak gidon sabit aşağıya inmiyor sadece sele kısmı hareketli.

Çocuklarıma alacağım için boyunun kısa veya uzun olması önemli.
  • erkanuygur kullanıcısına yanıt
    Evet,gidon uzayıp kısalıyor, mandalı var. Ümit katlanırın gidon ve sele arası diğer katlanırlardan uzundur, çocuklar çok ufaksa yetişemeyebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

Ben yaklaşık 1 ay önce 2 adet katlanır bisiklet aldım.

biri 2018 Carraro flexi 109
    diğeri ise 2018 ümit 2036

Ümit için nette aratınca bu başlık genelde çıktığı için bende yorumlarımı alacaklara yardımcı olması açısından yazayım.
    -Bisikletin kadrosu kaliteli ve emsali carrarolardan yarın kilo kadar hafif.
    -Lastikler mitas marka çekya üretimi orta kalite ama gayet güzel iş görür.
    -Vites shimano uygun fiyatlı modeli, geçişler gayet başarılı ve stabil.
    -Bisiklete ön reflektör koymamışlar enteresan ama arkada pilli far var bu çok güzel bir detay, rakiplerinde yok.
    -Zil, bagaj gibi detaylar var, bunlar mesela decathlondaki bisikletlerde yok, ekstra masraf. Zil carrarodada yok.
    -Jantlar çift katman orta kalite yine lastik gibi iş görür.
    -Sele umduğumdan daha kaliteli, orta havalandırmalı ve umduğumdan daha yumuşak. Carraroda selle royal var ama sert ve orta havalandırma boşluğu yok.
    -Katlandığında tutacak ne bir mıknatıs ne bir cırtcırtlı bant var. Üstüne üstlük katlanınca birbirine sürten yerler çiziliyor. Oralara koruma bandı yapıştırdım.
    -Carraroya nazaran katlanınca özellikle yan genişliği 42-43 yerine 38-39cm gibi yer kaplıyor bu açıdan başarılı.
    -Katlandıktan sonra kendi başına durması için sele borusunu ona göre belli seviyede aşağıya indirip ayarlamanız gerekiyor, yinede devrilebiliyor.
    -Ben katlamayı sadece araç bagajına sığması için istediğimden dolayı üstteki maddeler çok olumsuz olarak yansımadı.
    -Bisikletin en kötü yanı aşırı kötü fren papuçları. Logan marka fren tertibatı idare eder ama nedir o aşırı kalitesiz ses yapan tutamayan papuçlar.
    -2 çift BARADİNE 960 V fren papucu alıp ön arka taktım. Kendim uzun uğraş vererek fren dengesi, hassasiyeti ve sertliğini ayarladım. Şimdi müthiş oldu frenler.

Özetle bu fiyata bu bisiklet çok iyi en kötü mıknatıs ve fren papucu alarak kullanırsınız. Ben çek puanla 800 liraya yakın n11'den aldım. Carraro 106 almadığıma pişman değilim.

Gelelim carraro 108'e. schwable lastikleri ve kaliteli 8 vites sistemi ile gerçekten çok iyi bir bisiklet. Boyası bile çok kaliteli. Dahon alacaklar fazladan 1000 lira vermesin.
    Hocam bu mıknatısları netten hangi siteden alabılırız lınk var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali9949

Hocam bu mıknatısları netten hangi siteden alabılırız lınk var mı?

Alıntıları Göster
    https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/dahon-kadro-katlama-miknatisi-krom-P97429669

eskiden bulunuyordu 50-100 lira arası şimdi pek yok piyasada. Ben almadım vazgeçtim. Cırtcırtlı bant kullanıyorum kapadığımda.

• Bisiklet güzel ama az kullanmama rağmen lastiklerde mini çatlaklar oluştu. Çok önemsemedim çünkü schwable lastiklerde bile oluyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/dahon-kadro-katlama-miknatisi-krom-P97429669

eskiden bulunuyordu 50-100 lira arası şimdi pek yok piyasada. Ben almadım vazgeçtim. Cırtcırtlı bant kullanıyorum kapadığımda.

Alıntıları Göster
    Cok sagolun hocam cırt cırt içinde link versenız super olur valla .. dandık dundık urunlerı almayalım kullanılan tavsıye edılenı almakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: ali9949

Cok sagolun hocam cırt cırt içinde link versenız super olur valla .. dandık dundık urunlerı almayalım kullanılan tavsıye edılenı almakta fayda var

Alıntıları Göster
    koçtaşta metreyle satılıyor onlar ucuza geliyor, bir arkadaş oradan almış banada kesip verdi.
  • 21 vites modeli çıktı, bende onu düşünüyorum, ne diyorsunuz?

• Arkadaşlar ümit 2036 mi 2037 mi? Kararsız kaldim. Aralarında 200 tl gibi bir fark var. 2037 bu farka değer mi?

• En bariz farkları birinin 6 diğerinin 21 vites olması. 2036 da bagaj ve çamurluklar var. Konuyu başlatan benim, 2036 yı ailecek kullanıyoruz. Ben ikisinin de fiyatını çok yüksek buldum, decathlondakileri de değerlendirin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ametal82

Arkadaşlar ümit 2036 mi 2037 mi? Kararsız kaldim. Aralarında 200 tl gibi bir fark var. 2037 bu farka değer mi?
    2036 daha iyidir.
  • gittim normal aldım keske daha önce görseydim bu içeriği çok pişmanım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanpar

gittim normal aldım keske daha önce görseydim bu içeriği çok pişmanım
    sat gitsin bisikleti
  • 6 vites yeterli geliyor mu?Mosso ile ümit aynı fabrikadan çıkıyor. Şasiler aynı ümit 6 vites mosso 7 vites, ben başka fark göremedim. arada 250 tl gibi fark var almaya değer mi mosso?
    Mosso:https://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay/50-20-marine-v
    Ümit:https://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detay/119-folding-v
     Ümit Katlanır Bisiklet / Ümit 2036 Folding Ümit Katlanır Bisiklet / Ümit 2036 Folding

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sauths -- 15 Ekim 2019; 17:30:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sauths

6 vites yeterli geliyor mu?Mosso ile ümit aynı fabrikadan çıkıyor. Şasiler aynı ümit 6 vites mosso 7 vites, ben başka fark göremedim. arada 250 tl gibi fark var almaya değer mi mosso?
    Mosso:https://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay/50-20-marine-v
    Ümit:https://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detay/119-folding-v
    6 vites kesinlikle yeterli. 250 tl farka bisiklete donanım almanı öneririm. Örnek elcikleri değiştir, Ön aydınlatma al, ayna, kask, eldiven v.s.

• Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.