Şimdi Ara

Ülkeyi etkileyen olaylarda sosyal medyanın susturulması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
11.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
251 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konu hakkında sizin de görüşlerinizi almak istiyorum. Ben bu durumdan acayip bir şekilde madurum. Yani sadece youtube üzerinden ders çalışan insanlar var, işini yapan insanlar var. Yani sürekli bu olaylar yaşandığında internetin yavaşlatılması bize hem ekonomik hem de politik olarak zarar veriyor. Ben bu şekilde düşünüyorum. Merak ettiğim şeylerden biri de şu: Bizde bu şekilde uygulanıyor. Acaba herhangi bir Avrupa ülkesinde veyahut Kuzey Amerika ülkesinde böyle bir olaydan sonra internete sansür getirilse insanlar nasıl tepki verir?

EDIT: Telefondan VPN'le rahat bir şekilde gezinebiliyorsunuz en azından haberiniz olsun.
    EDIT2: Düşünceme karşıt bir görüş de benimsiyor olabilirsiniz. Lütfen yazmaktan çekinmeyin ki düşünce zenginliği oluşsun.
    EDIT3: Arkadaşlar bir de ortaya koyduğumuz iddialar için kaynağımız varsa lütfen belirtelim. Aksi halde havada kalma durumu oluyor, tartışma bir yere varamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahdani -- 28 Şubat 2020; 11:43:2 >

• Bu tip uzucu olaylari firsat bilip provakasyon amacli, halki galeyana getirmeye ve ic karisiklik cikarmaya calisan guruplarin varligi bir gercek. Isin kotusu bu guruplarin muhalefetle yada baska gorusle alakasida yok. Ancak kendilerini desifre etmeme adina sanki muhalifler yapiyormus gibi algi yaratiyorlar, boylesi onlarinda isine geliyor. Bu sebeple mantikli ancak ulkede adam gibi haber kanali olmadigindan ve dogru duzgun haber yapilmadigindan sosyal medyayada ihtiyac dudugumuz bir gercek.
    Hoş olmayan birşey ama provakasyona açık ve ülke genelini etkileyebilecek olaylarda iletişim kanalları kontrol altına alınır.(hız yavaşlatma, kısmen/tamamen kapama, kendi propagandasını yapma, halkın algısını başka yöne yönlendirme vs)
    Tüm dünyada bu böyledir.

Bizim açımızdan yanlış, devlet açısından doğru.
  • Bu tip uzucu olaylari firsat bilip provakasyon amacli, halki galeyana getirmeye ve ic karisiklik cikarmaya calisan guruplarin varligi bir gercek. Isin kotusu bu guruplarin muhalefetle yada baska gorusle alakasida yok. Ancak kendilerini desifre etmeme adina sanki muhalifler yapiyormus gibi algi yaratiyorlar, boylesi onlarinda isine geliyor. Bu sebeple mantikli ancak ulkede adam gibi haber kanali olmadigindan ve dogru duzgun haber yapilmadigindan sosyal medyayada ihtiyac dudugumuz bir gercek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem kullanıcısına yanıt
    Evet halkın bu gibi provokasyonlara gelmemesi gerekiyor. Ama buradaki çözüm bence sosyal medyanın susturulmasından ziyade BTK'nin yetkili birimlerinin bu "şebekeler" üzerinde çalışma yapması ve çökertilmesidir. Ve yurt dışında eminim bizdekinden çok daha fazladır bu gibi gruplar.
  • Hoş olmayan birşey ama provakasyona açık ve ülke genelini etkileyebilecek olaylarda iletişim kanalları kontrol altına alınır.(hız yavaşlatma, kısmen/tamamen kapama, kendi propagandasını yapma, halkın algısını başka yöne yönlendirme vs)
    Tüm dünyada bu böyledir.

Bizim açımızdan yanlış, devlet açısından doğru.
  • Kafayı kuma gömme politikası. Aman halk nefretini bize yönlendirmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kazuya58 kullanıcısına yanıt
    Acaba herhangi bir bir olayı örnek verebilir misiniz herhangi bir muasır medeniyette sosyal medyanın kısmen de olsa kısıtlandığı bir olayı? Cidden merak ettiğim için soruyorum. Paylaşmaktan çekinmeyin.
  • 2 sene ingiliterede yasadim orda yok boyle bisey hangi dunya dogu tarafinda farkli bi dunya var sanirim
    Hangi dunyalarda youtube 1 2 sene kullanima kapandi zirt pirt facebook yavasladi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 28 Şubat 2020; 9:32:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kahpeliktir

• İyi yapılıyor. Herkes saçma sapan görüntüler paylaşıp dezenformasyon yapıyor.

• Provakasyon olmaması için sağlıklı ve güvenilir haber servisi olmalı , böylece kimse provakatif bilgilere kulak asmaz.bu yeni birşey değil yüzyıllardır böyledir , amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok

Ama hükümet tam tersini yapıyor , böyle olduğu sürece her türlü provakasyona zemin hazırlanmış olur , önüne geçilemez.

• Polis devleti uygulaması.

• Korkuyor çünkü malum kişi ve zihniyeti.
  • Şuanda İnstagram, twitter ve youtube’a erişim sağlayamıyorum

• Derpeme bile 'algi çok iyi' diyen bir zihniyet için çok normal.

• Neyin provakasyonu...

Istifa mekanizması yok ülkede

Var olan daha biraz daha var olabilmek için uydurulmuş bir savunma iç güdüsü

Bu provaksayon yalanı

• Twitter'a hala vpnsiz erişemiyorum. Ekşi açık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ufaktan bir araştırma yaparsanız istediğiniz örneklere kavuşabilirsiniz. Devlet işine geldiği zaman bırak internetini kısıtlamayı canını da alır. Bununda tüm dünyada bolca örnekleri mevcut.

Ama asıl yapmanız gereken örnek aramaktan ziyade işleyişi ve toplumu anlamak. Toplum/Devlet yönetimi nasıl olur araştırın.

Ve herhangi bir muasır medeniyette bizdeki kadar hain, devlet/halk düşmanı, yalana inanan, kraldan çok kralcı, felaket olsunda falanca guruba laf sokuşturam diye arzulayan milyonlar yok. Bizde kısıtlamanın aynı oranda fazla olmasıda normal.
  • Bağımsız medyanın yazdığı her yalana hazırım
    Taraflı medyanın haberleri yanında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 28 Şubat 2020; 10:23:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.