Şimdi Ara

Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
5.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

quote:

4K nasıl yok ? trt euro2016 maçlarını 4k vericek

4K macta fazladan ne gormeyı planlıyorsun?

sanane kardeşim param var 4k izliyorum

nasıl banane senı basit kazandıgın para yuzunden TL deger kaybedıyor çar cur edıyorsun parayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktlimited01 -- 10 Mayıs 2016; 20:50:09 >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    belki adamın torrent arşivi var 4k, adam keyfine izliyodur böyle 3D falan ... bilemeyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sanane kardeşim param var 4k izliyorum

nasıl banane senı basit kazandıgın para yuzunden TL deger kaybedıyor çar cur edıyorsun parayı

tamam satıp vestelinkini alıcam TL deger kazansın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ado

işiniz gücünüz oturduğunuz yerden eleştirmek
    Bilmez ki 4K tv alıp oyun oynayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde şimdilik de olsa TRT1 de futbol keyfi yaşayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde USB veya HDMI kaynaklarından GERÇEK 4K film izleyenler var, bilmez ki büyük firmalar yakında FHD panel üretmeyi bırakacaklar, bilmez ki hiç bir teknoloji raflarda hazır bekletilip ''günü geldi artık kullanabilirsiniz'' mantığında gelişmemiştir, bilmez ki daha 2004 lü yıllarda hd yayın yok iken yine ilk olarak hd tv ler üretilmişti, bilmez ki teknoloji hep birbirine paralel ilerler, bilmez ki teknoloji hiç bir zaman geriye doğru gitmez hep ileridir yönü. bilmez ki ülkemizde millet FHD tv lere 2000 tl ler verirken UHD panel tv ler 2.500-3.000 TL dolaylarında satılmaktadır, Bilmez ki bu durumda FHD panel alanlar parasını çöpe atmış oluyor ama yine de elbette ki onlar da satılacak. vs vs

Bilmez ki ler bitmez.

Tv ile oturrdugunuz yer arasında kac m mesafe var?

Bu sorunun cevabı, izlediğiniz tv nin SD-HD-FHD-UHD durumlarına, yani izlediğin yayının 480-720-1080 4K vs gibi durumlarına göre değişir.
    ortalama kriter isterseniz (ki sallamadır bu bilgi zira izlenen tv nin niteliği mesafeyi belirler) izlediğiniz tv nin ekran boyutu*2.50 dir örnekleyecek olursak 82cm bir tv de ortalama 205 cm den izlemeniz gerektiğini zöyler bu formül.
    Ancak tv niteliği belli olmadığından formül işe yaramaz. yine de şöyle basit bir bilgi vereyim.

SD den başlayıp 4K ya doğru yakınlaşırsınız zira işin içine algı da girmektedir. yani 82cm (32'') bir tv yi sd ise 3.5 - hd ise 2 - fhd ise 1.5 - uhd ise 1.2 metreden izlemeniz ÖNERİLİR

bakınız öneri kısmını bilerek vurguladım zira hiç bir istatistik, kişisel zevkleri hesaplayamaz o size kalmış bir durum.

• quote:

quote:

Bu sorunun cevabı ise GERÇEKÇİLİK dir.

Bir futbol maçında, çekim yapan kamera ile yayını veren TV eğer 4K 8K gibi unsurları destekliyorsa, futbol sahasındaki yeşil çimlerin üzerinde bulunan su damlacığından hakemin yansımasını dahi görebilirsiniz.
    Ciddidir bu bilgi lakin tahmin ediyorum siz şimdi de ''iyi de bu benim ne işime yarayacak?'' diyeceksiniz ki o noktadan sonrasını cevaplamam zaten

• Yıl 2016 hala televizyon izleyen var ha ? ...
  • BilmeZ ki!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FUZULİ MASRAF
  • Ben de eve 4K televizyon aldım ve hiç böyle düşğnmemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

işiniz gücünüz oturduğunuz yerden eleştirmek
    Bilmez ki 4K tv alıp oyun oynayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde şimdilik de olsa TRT1 de futbol keyfi yaşayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde USB veya HDMI kaynaklarından GERÇEK 4K film izleyenler var, bilmez ki büyük firmalar yakında FHD panel üretmeyi bırakacaklar, bilmez ki hiç bir teknoloji raflarda hazır bekletilip ''günü geldi artık kullanabilirsiniz'' mantığında gelişmemiştir, bilmez ki daha 2004 lü yıllarda hd yayın yok iken yine ilk olarak hd tv ler üretilmişti, bilmez ki teknoloji hep birbirine paralel ilerler, bilmez ki teknoloji hiç bir zaman geriye doğru gitmez hep ileridir yönü. bilmez ki ülkemizde millet FHD tv lere 2000 tl ler verirken UHD panel tv ler 2.500-3.000 TL dolaylarında satılmaktadır, Bilmez ki bu durumda FHD panel alanlar parasını çöpe atmış oluyor ama yine de elbette ki onlar da satılacak. vs vs

Bilmez ki ler bitmez.

4k oyun nasıl oynucak azcık anlatsana ? trt 1 de futbol keyfi heralde arkadaş maç özetlerinden ve ikinci lig maçlarından bahsediyor 1080 bluray bir film ile arada ne kadar fark olabilir ki ?

• Sen 4K tv alanların türk dizisi mi izlediğini sanıyorsun. Vay haline
  • quote:

Dogru duzgun Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor ben şu zihniyeti çözemiyorum açıkcası. Toplum nereye gidiyor? Bu basit bi örnek ama toplum psikolojimizi açıklıyor genel anlamda sanırım

Hahaha sen tüplü tv de final maclarını izlerken ben 4K da izleyecem. Bu bana yeter.

Ekleme: 4K da bulunan belgeseller bile yeter. Cok cok iyiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmariacci -- 10 Mayıs 2016; 23:41:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun 4k yayin olup olmamasi degil akk denen saçmaligin olmasi

• Trt. 4k var.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Gerçek 4k izleyeblerin sayısı kaç sanki %80 i ne olduğunu bilmeden alıyor mağazalardan

Bu arada türkiyede vpn olmadan 1080p video izleyemiyoruz 4k izleyen var mı akk olayını saymıyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuscleTower -- 11 Mayıs 2016; 0:11:09 >
  • Hala anlam veremiyorum.
    4K oyun desen oynatabilecek ekran kartlari dahi televizyonun kendisinden pahali :
    http://www.hepsiburada.com/asus-nvidia-geforce-gtx-980-ti-6gb-384bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-strix-gtx980ti-dc3oc-6gd5-gaming-p-BD803829?magaza=Altunextra&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.pla&gclid=CKnKgdy30MwCFfUV0wodUmMJ1w
    Dizi-Video izleyecegim desen Akk dayanmiyor.
    TV yayini zaten TRT haric yok
    Alanlar almis olmak icin aliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Werptune -- 11 Mayıs 2016; 0:25:56 >

• aga 4K televizyon aldım ve Netflix'den ve Amazon Video'dan şu ana kadar baya bir 4K film ve dizi izledim Narcos özellikle 4K'da çok güzel görünüyor, 4K televizyonuz olsaydı tavsiye ederdim
    neden böyle ön yargılısınız?

Ayrıca artık en iyi ekran kalitesi 4K televizyonlarda, yani 4K istemesen ama iyi bir görüntü kalitesi istesen 4K televizyon alman şart. Ama tabii anladık koscaka Türkiye'de tek zeki sensin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Look At Me

Bu devirde televizyon seyretmek zaten salaklık, artık herkes internet televizyonuna geçmeye hazırlanırken belkide 2 sene sonra televizyon çöp olacak. Youtube gibi büyük şirketler zaten bunun için yavaş yavaş adım atma başladılar. Ama gene Türkiye için ortalama bir televizyon seyircisine 4K fazla bile ama ben internetten çekerim izlerim dersen benim gibi şahane çiçek gibi olur. Türkiyede televizyon seyredilmesinin sebebi annelerimizin babalarımızın daha interneti doğru düzgün kullanamıyor alması bir iki jenerasyon geçsin sen gör o zaman televizyonu.

tv kanallardan oluşmuyor kardeş sen hiç 4k maç izledinmi ? yada 4k film izledinmi kaliteli panelde oyun oynadınmı
    fenerin bu yılki avrupa macını trt4k verdi mesala tv sektörü 100 yıl daha gider kanallar kapanır ama

• quote:

Orijinalden alıntı: The Werptune

Hala anlam veremiyorum.
    4K oyun desen oynatabilecek ekran kartlari dahi televizyonun kendisinden pahali :
    http://www.hepsiburada.com/asus-nvidia-geforce-gtx-980-ti-6gb-384bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-strix-gtx980ti-dc3oc-6gd5-gaming-p-BD803829?magaza=Altunextra&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.pla&gclid=CKnKgdy30MwCFfUV0wodUmMJ1w
    Dizi-Video izleyecegim desen Akk dayanmiyor.
    TV yayini zaten TRT haric yok
    Alanlar almis olmak icin aliyorlar.

4k bluray var amazonda satışda

• Alanlar hava atmak icin alıyor benim gibi, ben aldım bir tane 4k öyle yatıyor, açmıyorum hiç, üstünde tozlanmasın diye danteli örtü koydum, misafir geldigimde baaaaaah bizim 4k tv miz var diyorum, moralleri bozuluyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.